PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bafra şehidine ağliyor

umut55
17-04-2010, 16:26
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Şehit Polislere Van`da Hazin Tören
16.04.2010 12:14:47Van`ın Başkale ilçesinde bir operasyona giderken geçirdikleri trafik kazası sonucu hayatını kaybeden polis memurları Ersin Yılmaz ve Ramazan Arslan, gözyaşları arasında memleketlerine uğurlandı.

Van`ın Başkale ilçesinde bir operasyona giderken geçirdikleri trafik kazası sonucu hayatını kaybeden polis memurları Ersin Yılmaz ve Ramazan Arslan, gözyaşları arasında memleketlerine uğurlandı.
Bir operasyona giderken içinde bulundukları otomobilin Albayrak köyü yakınlarında şarampole yuvarlanması sonucu şehit olan polis memurları Ersin Yılmaz ile Ramazan Arslan için sabah saatlerinde Van İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bir tören düzenlendi. Van Valisi Münir Karaloğlu, Vali Yardımcıları Hasan Yılmaz, Ali İpek ve Ömer Özcan ile çok sayıda askeri personel, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, şehitlerin meslektaşları katıldı.
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi`nin morgundan alınan cenazeler, 2 ayrı ambulansla tören alanına getirildi. Şehitlerin cenazeleri tören alanına getirilirken, Çınar isimli 4 yaşında bir çocuk annesi hamile Sevinç Yılmaz ile yine hamile olan Nirgül Arslan gözyaşlarına boğuldu. Bayan polis memurların sakinleştirmeye çalıştığı polis eşleri, saygı duruşu sırasında ise güçlükle ayakta durabildi.
Törende bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, mesleğinin zorluklarını anlattı. Oldukça duygulanan Mert, konuşmasını kısa kesti.
Daha sonra İl Müftüsü Nimetullah Arvas`ın okuduğu duaların ardından şehit polisler son yolculuklarına uğurlanmak üzere memleketlerine gönderildi. Şehit polislerin Türk bayrağına sarılı tabutları, tören alanından alınmak istendiği sıra eşleri son kez sarılarak gözyaşı döktü. Şehit polislerin cenazeleri, meslektaşları tarafından gözyaşları ve dualarla ambulanslara taşındı. Ferit Melen Havaalanı`na götürülen cenazeler Ankara`ya uğurlandı.
Şehit polis memuru Ersin Yılmaz`ın cenazesinin Ankara Karşıyaka Mezarlığı`nda, Ramazan Yılmaz`ın ise Samsun`un Bafra ilçesinde defnedileceği kaydedildi.
Başkale Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi`nde görevli polis memurları, gün içinde gerçekleştirdikleri 2 operasyonun ardından 3`üncüsüne giderken içinde bulundukları otomobilin Albayrak köyü yakınlarında şarampole yuvarlanması sonucu şehit olmuş, polis memurları Yetiş Ulaş ve Mehmet Ongun ise yaralanmıştı. Yaralı olan Ulaş ve Ongun`un tedavileri Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi`nde devam ediyor.

Bafra`lı Şehit Ramazan Arslan Çifti 6 Aylık Evliydi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi’nde eğitim görürken aynı fakültenin resim bölümünde okuyan Nilgün ile tanışarak birbirlerine aşık olurlar.
Bafra`lı Şehit Polis Ramazan Arslan Defnedildi
Van başkale`de Şehit olan Polis memuru Ramazan Arslan bugün öğle namazına müteakip Keresteciler Köyü`nde defnedildi

Bafra`lı Şehit Ramazan Arslan Çifti 6 Aylık Evliydi
17.04.2010 15:46:26Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi’nde eğitim görürken aynı fakültenin resim bölümünde okuyan Nilgün ile tanışarak birbirlerine aşık olurlar.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi’nde eğitim görürken aynı fakültenin resim bölümünde okuyan Nilgün ile tanışarak birbirlerine aşık olurlar. Ramazan Arslan eğitim hayatı bittikten sonra 3 yıl boyunca özel bir dershanede öğretmenlik yapmış ve öğretmen olarak ataması yapılmamasının ardından çok sevdiği yüce polislik mesleğini tercih ederek Trabzon Polis Okulu`ndaki eğitimini tamamladıktan sonra Van`a tayini çıkmıştır. Arslan kız arkadaşı Nilgün ile evliliğe karar vererek 10 Ekim 2009 tarihinde ayrıca eşinin doğum gününde dünya evine girdiler. Mutlu bir yuva kuran Arslan yuvalarında 7 aylık hamile olan eşiyle kız çocuklarının dünyaya gelmesi heyecanı yaşıyorlardı. 2 gün önce görev yaptığı yerden dönüş yaparken araçlarının virajı alamayarak savrulmasıyla kendisi ile birlikte iki polis memurunun şehit olduğu öğrenildi. Şehidin ailesi doğumu yaklaştığı için eşinin Bafra’ya gelmesini istemesiyle 3 gün önce gelinlerini almaya evlatlarının yanlarına geleceklerini söyleyen eşi gözyaşları içinde “Çocuğum doğduktan sonra ben, `Kızım baban burada yatıyor` mu diyeceğim?” haykırışlarıyla aşkını son yolculuğuna uğurlandı.

Dijitalci
17-04-2010, 16:28
Ulusumuzun Başı Sağolsun Şehitlerimize Rahmet Kederli Ailelerine Başsağlığı Dilerim.