PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BeŞİktaŞ, Hirvat Kalecİ Runje İle SÖzleŞme İmzaladi...

muzo
23-05-2006, 15:46
BEŞİKTAŞ, HIRVAT KALECİ RUNJE İLE SÖZLEŞME İMZALADI...

Beşiktaş, Hırvat kaleci Vedran Runje ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
23 Mayıs 2006 Salı 15:11

EMRE AŞ
İSTANBUL - Beşiktaş, Hırvat kaleci Vedran Runje ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen imza töreninde Hırvat kaleci, kendisini siyah-beyazlı kulübe bağlayan sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde konuşan Beşiktaş Kulübü İkinci Başkan Murat Aksu, sezonun ilk yabancı transferini bir gerçekleştiren kulüp olduklarına dikkat çekerek, "Bu ilk transferimizi 1 numarayı forma giyecek kaleci Runje ile yaptık. Yaklaşık 5-6 aydır süren çalışmalar neticesinde mutlu sona ulaştık. Hocamızın Marsilya'dan yakından tanıdığı Runje ile 3 yıllık sözleşme imzalıyoruz. Kendisi 10'un üzerinde Hırvat Milli Takımı'nda görev aldı. Hocamızın ısrarla alınmasını istediği Runje'nin Beşiktaş camiasına Türk futbol kamuoyuna hayırlı olmasını diliyorum. Runje ile 3 seneliğine anlaştık. Bonservis bedeliği olarak kulübüne 1 milyon Euro, kendisine yıllık 800 bin Euro vereceğiz. Belçika Ligi'nde 3 yıldır üst üste en iyi kaleci ünvanını kazanan Runje'nin Beşiktaş tribünlerine heyecan verecek bir oyuncu olduğuna inanıyorum" dedi.

Transfer çalışmalarının son sürat devam ettiğini bildiren Aksu, "Bu sene bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Hedefimiz, transferi 20 Haziran'a kadar bitirip, kampa yeni transferlerimizle birlikte gitmek istiyoruz. Bu, hedefimize ulaşmak için yönetim kurulu elimizden gelen çabayı gösteriyoruz" diye konuştu.

Hırvat futbolcu Vedran Runje de Beşiktaş gibi büyük bir kulübe geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, "İnşallah, Beşiktaş formasıyla kariyerimde üst seviyede bir dönem yaşarım" dedi. Konuşmaların ardından Runje, yeni formasıyla basın mensuplarına poz verdi.