PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "görüntülü ve spektrumlu uydu bulucu alacağim yardim!!!..."

gizemli77
11-05-2010, 17:38
:49:Arkadaşlar, bende satfinder plus 2 vardı. 120 cm çanakta aparatlı uydu ayarı için almıştım. Tek çanak ayarı için basit, kolay, hafif ve kullanışlı bir cihaz. Ancak, motorlu ve aparatlı çanak ayarlarında maalesef yeterli olmuyor. Bu nedenle sattım. Eğer profesyonel, ticari ve uydu ayar işiyle hobi olarak uğraşıyorsanız, uygun fiyatlı ihtiyaçlarınıza cevap verecek mutlaka ama mutlaka tv görüntülü ve spektrum uydu bulucu tercihiniz olsun. Sadece lnb'yi çanaka takıp uyduyu bulmak yetmiyor. Özellikle tek çanakta aparatla birden çok uydu izlemek isteyenler lnb'ye bağlı ince ayarıda yapabiceğini düşünerek uydu bulucu almaya karar vermeli... Aksi taktirde tv ve spektrum özellikli olmayan hangi kalitede ve markada uydu bulucu olursa olsun profesyonel olarak işinizi hızlı, güvenilir ve sağlıklı yapmanızı engelleyecektir. Sürekli uğraşmak zorunda kalacaksınız. Burada uygun fiyatlı olarak sadece FG Finder King, Wodex 2200 ve trimax var. Safinder 4 profesyoneller için ideal ancak oldukça pahalı... Burada, resimlerinden ve özelliklerine FG Finder King ekran yönünden ve diğer bir çok özellikleri dikkate alındığında çok güzel bir uydu bulucuya benziyor. Ancak forum sayfalarında kullanıcıların belirttiğine göre birçok eksiği varmış... Geliştirilmesi gerekiyormuş? Bence teknik özelliklerini yansıtıyorsa fiyat bakımından da ideal bir uydu bulucu...

Only the registered members can see the link internet sitesinden FG Finder King uydu bulucusunun teknik özellikleri hakkında bilgi istedim. Aşağıda info@uydustore.com müşteri temsilcisinin göndermiş olduğu e-mail aşağıdadır. Cihazın 2 yıl garantili olduğundan da bahsediyor.
Konu : FG FİNDER KİNG -SESLİ -GÖRÜNTÜLÜ -UYDU YÖN BULUCU
> Mesaj : ÖZELLİKLERİ Su Geçirmez ve Darbelere Dayanıklı Kasa Nit
> Tarama Detaylı Spektrum Menü Kutuyu Açmadan Değiştilebilen Li-İon
> Batarya Sesli Menü Pusula Kullanışlı ve Ergonomik Dizayn. Kullanıcı
> Dostu Menü Dizaynı ve Fonksiyonlar. Özel Tasarım 250 mHZ Hızlı İşlemci.
> Özel Tasarım ve Yüksek Hassasiyetli TUNER Spektrum Özelliği Uydu
> Tanımlama (Uydu ID kontrolu ile (NIT NETWORK INFORMATION TABLE)) Sinyal
> ve Kaliteyi Ekranda Gösterme İstenen Uyduyu Bulduğunda Kilit Uyarı
> Sistemi İstenen Uydu Bulunduğunda Sesli Uyarı Özelliği S/N ve C/N
> Değerlerini Gösterebilme Diseq-C Tanımlama ve Bulma Motorlu Çanak
> Kurulumu Yapabilme (Diseq-C Motor) Paket Kontrol (Aynı Anda 5 Frekansın
> Sinyal Seviyelerini Görebilme) TV Olarak Kullanabilme MPEG-2 ve DVB-S
> Uyumlu 100 Uydu. 9000 Kanal ve 4000 Transponder Hafızası Kolay
> Görülebilir 3.5" TFT Ekran Hızlı Kanal Geçişi ve Uydu Tespiti. 256 Renk
> Grafikli Kullanıcı Arayüzü. LNB Gerlimi 13/18v. 22 kHz Sinyal Switch'i.
> DiSEqC Kontrollü (1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 2.0) KU- ve C-band
> (Normal/İnverted Video) Symbol Rate 1-45 Msymb/s Usb Bağlantısı ile
> Yazılım ve Kanal Listesi Yükleyebilme. LNB Kısa Devre Koruması 1 watt
> Hoparlör Pil Durum Göstergesi Çoklu Dil Desteği
> (Türkçe,İngilizce,Almanca,Rusça vs....) Yüksek Korumalı ve Uzun Ömürlü
> Li-İon Pil Özel Tasarım Şarj Cihazı ile 2 Satte Hızlı Şarj Kolay
> Taşınabilir Çantası ile Her Şartta Kullanma İmkanı

BENİM SORDUĞUM SORULAR

Bu uydu bulucu stoklarınızda mevcut mu... Belirtilen ürün yukarıdaki tüm
> özelliklerini tam yansıtıyor mu.. Aynı zamanda Digital Tv görüntü
> özelliği var mı.. Bazı forum sayfalarında kullanıcıları kaçık
> osilatör ve programsal hataların olduğundan bahsetmekteler... Üründe
> belirtilen teknik özellikleri tam ve sorunsuz çalışıyorsan olabilecek
en son fiyat nedir.. Sipariş edilen ürün kaç günde elimde bulunur...
Vakıfbank world karta olabilecek fiyat üzerinde kaç taksit
yaparsınız?:

VERDİĞİ CEVAPLAR :
Selamlar Digital Tv GÖrüntüsü Var ve Sorunsuzdur.Yazdiğimiz TÜm
Fonksiyonlar Aktivtir..ve 2 yil garantili sorunsuz bir cihazidir. world card : Fiyatı: 447,90 TL : 6 taksit yapabilirrsiniz peşin havale ile : 425 TL Saygilarimizla...

gizemli77
18-05-2010, 02:13
:45::present:Arkadaşlar fg satellite king finder uydu bulucuyu 6 taksitle 456,00 TL'ye uydustore.com'dan aldım. Gayet güzel ve kullanışlı ayrıca USB desteği sayesinde resimlere bakabiliyorum, film izleyebiliyorum, Mp3 dinleyebiliyorum. Bu yönüyle Iphone andırıyor. Ürün aslen programsal ve donanımsal olarak magic finder ( Uerun-Resimleri | Ürün Resimleri | Magicfinder Uydu Bulucu (Digital Satmeter) (Only the registered members can see the link) ) tarafından geliştirilmiştir. Yalnız USB olarak 32 gb sandisk flash bellek ve 640 gb seagate taşınabilir hardiski tanımadı. Sadece 1 gb'lik Kingston flashbelleği destekledi... Hangi flash bellekleri ve taşınabilir hardiskleri kaç Gb kadar destekliği ürünü üreten veya ithal eden kuruluşlar veya konunun uzmanı arkadaşlar açıklayabilirse bizlere yardımcı olurlar... Bir diğer dezavantajı veya bilmediğim noktası sadece fta olması ve şifreli kanalları(ve/veya buluyordur bilmiyorum araştırmasını yapıyorum) bulmaması... Ürün incelemesi tam anlamıyla yaptıktan sonra artılarını ve eksileri burada belirteceğim... Buna göre üretici firma ve tedarikçi firmalar yazılım desteği vererek müşterilerini mağdur etmezler... Kısaca bir uydu bulucuda olması gereken hemen hemen her özellik bulunmakta ve işletim sistemi klasik görüntüden farklı ve emsal özellikte başka uydu buluculara göre gayet hafif ve kullanışlı ve fiyatınında uygun olması uydu işi ile uğraşanlar için tercih sebebi olabilir. Umarım bu cihazı olan kullanıcılar programsal ve donanımsal eksiklikleri burada belirtirler. Üretici ve tedarikçi firmalarda piyasaya sunduğu bu cihaza gerekli yazılım desteğini verirler... Tabiki bu kuruluşları sürekli olarak bizler kullanıcı olarak rahatsız edersek destek verirler... :sunglasses2:

Thekral_07_07
18-05-2010, 10:51
hayırlı olsun arkadaşım peki cihaz hızlı yani sinyali anında gösteriyor mu??

imdatenes
20-05-2010, 16:44
arkadaşlar bu cihazda tp arama var fakat uydu arama yokmu yoksa benmi bulamadım. birde kanal taşıma,:warn: silme özelliği yok ayrıca anolog tv de olsaymış çok güzel olurdu.

gizemli77
02-06-2010, 13:22
hayırlı olsun arkadaşım peki cihaz hızlı yani sinyali anında gösteriyor mu??

ÖZELLİKLERİNİN ARTI VE EKSİK YÖNLERİ
1) 1-) FG SATELLİTE KİNG FİNDER
ÖZELLİKLERİNİN ARTI VE EKSİK YÖNLERİ

1-) FG Satellite King Finder, tek uyduda tüm Tp'leri gruplar halinde sinyal ve kalite yönünde hızlı bir şekilde gösterme özelliği var... Ancak dezavantajı 4 ve 8'li dayzekten gelen farklı uydulara ait TP sinyalleri hepsini bir arada görme özelliği yok. örneğin: Aparatlı tek çanakta birden fazla uydu izlemeli ve ayrı ayrı çanaklarda 4'lü dayzekte birleştirilmiş (hotbird,thor,astra,sirius vb...)) Sadece tek uyduya ait TP'leri gruplar halinde görebiliyoruz... Sağ-sol tuşlarını kullanmak suretiyle tek tek diğer uydulara ait TP'leri çoklu grup olarak görmekteyiz. Yani aynı anda Disecq'dan gelen 4 veya 8 uyduya ait tp'yi grup halinde göremiyoruz...Bu ne için önemli uydu ayarı yaparken(Sabit tek çanak, Tek çanakta bir çok uydu(aparatlı) ve motorlu uydu ayarında refarans alacağımız hangi uyduların öncelikli Tp'leri(yüksek ve düşük sinyal seviyeli tp'ler) analiz ederek ne şekilde ayar yapılmasında yardımcı olması açısından önemli gördüm...

2-) FG Satellite King Finder, tp ekleme özelliği var. Ancak, tp düzeltme ve toplu taşıma(yani öncelikli tp'ler veya TP'leri sıralı dizme..) özelliği yok... TP tek tek silme özelliği var. Hepsini seçmek suretiyle toplu silme özelliği yok Avantajı ise; tüm tp'leri tek tek silmemiz halinde lnb ve dısecq'yu hangi uyduya göre ayarladıysak KÖR aramayla o uydudan bulunan tüm TP'leri bulması(YANİ NETWORK ÖZELLİĞİ OLMASA DAHİ KÖR ARAMAYLA YATAY-D İ K E Y TÜM TP'leri bulması=Hangi uydu olursa olsun yeterli sinyal görsün).

3-) FG Satellite King Finder, bulduğu kanalların favori(öncelikli) sıralamaya göre dizme=toplu taşıma özelliği yok... Yada varsa da ben bilmiyorum.

4-) FG Satellite King Finder, FTA+Şifreli kanalları kör arama, otomatik arama ve network arama özelliği var...

5-) FG Satellite King Finder usb giriş özelliği ile desteklediği flash bellekler ve taşınabilir hardisklerde; kısa,uzun videoları ve filmleri izleme, tüm fotoğraflarınızı görme, Mp3 ve video klip izleme, PVR özelliğiyle desteklediği flash belleğinize ve taşınabilir hardiskinize(Şu an için uydu bulucu Kaç GB'ye kadar desteklediğini bilmiyorum...) sevilen dizileri, belgeselleri, kadın programlarını, video klipleri, radyolarda hoşa giden müzikleri vb...bir çok programı kaydedebilme ve arşivleme özelliği var...

6-) FG Satellite King Finder ’in aynı zamanda dijital uydu recevier özelliğiyle sürekli, geçici ikamet ettiğiniz(yaylada,bağda,bahçede,tarlada, arabada, piknikte, yazlıkta, veya kısa ve uzun süreli yer değişikliklerinizde, tatil amaçlı gittiğiniz heryerde) heryerde taşınabilir küçük bir çanağın aldığı tüm uydulardaki Digital Tv kanallarını izleme imkanı...

7-) FG Satellite King Finder’in diğer dezavantajı ise TV izlerken fonksiyon tuşlarını ilgilendiren ekrandaki logonun gitmemesi... Logonun ekranda kalması 3,5 TFT ekranda tv izlerken logo görüntüsü ekranı boğuyor... Ekrandaki görüntünün alt kısmının 1 cm'e yakınını göremiyoruz... Tasarımını ve arge çalışmasını yapan programcılar bu ekran görüntüsünü 1 bir kaç sn düşürebilirler...

8-) FG Satellite King Finder hoparlörleri gaye güçlü...

9-) FG Satellite King Finder’ın tasarımda keşke disecq'dan gelen tek kablonun birleştiği konnektör giriş yuvasını, şarj ve usb yuvalarını bir arada cihazın sağ veya solunda uygun olan bir yere yapsalarmış kullanış ve ergonomik yönden iyi olurmuş? (Düz bir yere sabitleme yaparken, şarj ederken Tv izlemek ve USB takılı iken film izlemek ,mp3 dinlemek ve resimlere bakmak zor oluyor..)

10) ) FG Satellite King Finder’da uyduyu seçip kanalları seçme özelliğini kullanarak Sadece FTA(şifresizler) ve FTA, şifreli karışık seçme özelliği mevcuttur. Aşağıdaki gibi detaylı ve düzenli seçeneklerden seçme özelliği yok…
a) Sadece FTA
b) Sadece Şifreli
- nagravision
- Viaccess
- vb…alt seçenekli seçme özellikli…
c) FTA+Şifreli
d) Şifreli+FTA
e) A-Z dizme
f) Z-A dizme
g) vb gibi…

12) FG Satellite King Finder’de, sadece uyduları hepsini ve bir tanesi seçerek izleme imkânı veriyor. Birkaç uyduyu aynı anda seçmek suretiyle izleme imkânı yok. Örneğin: Türksat+thor uydularını seçerek sadece iki uyduya ait kanalları izlemek veya Türksat+sirius+hotbird uydularını ait kanalları izlemek vb gibi…

13-) ) FG Satellite King Finder’de, izleyebileceğimiz iki veya daha fazla farklı farklı uyduları aynı anda seçip, tamamını arattırma (Kör, otomatik ve şebeke aramalı olarak) özelliği yok (Örneğin: Türksat+hotbird+sirius+thor veya türksat+hotbird vb…gibi uydularını aynı anda seçip arattırma yapamıyoruz). Sadece tek uydu seçerek arattırma(Kör, otomatik ve şebeke aramalı olarak) yapılmaktadır.

14-) Yukarıda belirtilen eksiklikler FG Satellite King Finder’in asıl işlevini engellememekle beraber bu cihaza uygun tespit edilen eksikliklerin ve bilmediğimiz diğer eksikliklerin giderilmesi üzerine yama program yapılabilir... FG satellite King Finder uydu bulucuyu kullanan arkadaşların eksikliklerin çözümünde faydalı olacağından belirtilmesinde yarar vardır kanaatindeyim... Yeri geldikçe FG satellite King Finder uydu bulucuya ait eksileri ve artıları burada siz değerli forum üyeleriyle ve bu uydu bulucuyu kullanan arkadaşlarla paylaşacağım. Üretici ve tedarikçi firma, bu ürünün ar-ge ve programcılık hizmetiyle uğraşanlarının dikkatine…

formen_7
03-06-2010, 17:52
paraya yazık ne diyelim

gizemli77
07-06-2010, 13:33
paraya yazık ne diyelim

Arkadaşım ürün, piyasadaki ürünlere kıyasla verilecek para yönünden uygun olmakla beraber, işlevini diğer pahalı uydu buluculara göre fazlasıyla yapmaktadır. Ancak, her satın alınan elektronik malzemenin gerek programsal ve donanımsal eksik yönleri vardır. Ancak çoğu kişi para ödeyip aldığı ürünlerin isteğe cevap verip vermediğini ilgili kuruluşa ve bu işle uğraşan uzman kişilere bildirmemektedir. Sorunun çözebileceği platformlar olmadığı ve bana yeter fazla detaya gerek yoktur anlayışı olduğu için bu tip eksiklikler belirtilmemektedir... Şayet ben bu ürünü aldığımda eksikliklerini görüp sineye çekseydim. Birçok profesyonel (ALTINI ÇİZEREK BELİRTİYORUM) insan burada mağdur durumuna düşebilirdi... Profesyonel değilde amatör olarak uğraşan için bu o kadar önemli değil... Amatör için daha basit ve kullanımı kolay uydu bulucularda yeter... O tip insanlar fazla detaya girmez... Bu ürünün ithalatçısını, ar-ge ve programsal destek veren kuruluşlar cihazın arkasında durur ve eksiklikleri geliştirir ve alıcısına bu imkanı verirse o zaman bu ürün teknoloji pazarında talep bulur. Her talep ürüne birşeyler katarak arzı doğurur... Saygılar...

ercan11974
17-03-2011, 15:33
cihazın bir eksisi daha gücü tamamen kesmediği için bekleme konumunda pili çabuk bitiyor pilin bitmemesi için cihazla pil arasındaki fişi çekmek gerekiyor