PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Platini'den Küstahça Açıklama

veyselbakan
29-05-2010, 12:03
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)UEFA Başkanı Platini, Euro 2016 sonucunu değerlendirdi.
Fransız basınına konuşan UEFA Başkanı Michel Platini, kendisinin bir "despot" olmadığını, eğer "despot" olsaydı Seçim (Only the registered members can see the link) sonucunun 13-0 bitmesi gerektiğini belirtti.

Tüm EURO 2016 organizasyonu prosedürü süresince davranışları ile tam bir şeffaflık örneği oldukları için tüm UEFA çalışanlarına teşekkür eden Platini, "UEFA demokrasisi işte budur" dedi.

Despot olsaydım eğer..
Fransız basınına konuşan UEFA Başkanı Michel Platini, kendisinin bir "despot" olmadığını, eğer "despot" olsaydı Seçim (Only the registered members can see the link) sonucunun 13-0 bitmesi gerektiğini belirterek, sanki kazanmak için "bir" oy'un yettiğini bilmiyormuş gibi Fransa'nın seçimi 6 oya karşı 7 oyla demokratik bir şekilde kazandığını söyledi. Bir suçluluk duygusu içindeymiş gibi konuşan Platini, yapılan seçimin demokratik bir Seçim (Only the registered members can see the link) olduğunu bir kaç kez daha tekrarladı.

Ben oy kullanmadıım
Platini, Türk gazetecilere yaptığı açıklamada ise, "Ben oy kullanmadım. Sonuçta üyelerin tercihi oldu. Eğer benim Fransa'nın kazanması için çaba sarfettiğimi düşünüyorsanız o zaman bir gün bir Türk başkan yaratırsınız ve o sayede organizasyonu Türkiye'ye alırsınız" şeklinde sözler sarfederek dikkatleri üzerine çekti.

EURO 2016 FRANSA'DA

Türkiye, UEFA 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliği adaylığını finalde Fransa'ya karşı kıl payı kaybetti.
İsviçre'nin Cenevre kentindeki oylamada ilk turda Fransa 43, Türkiye 38, İtalya ise 23 oy aldı. Bu durumda İtalya elenerek ikinci turda Türkiye ve Fransa yarıştı.
Finalde 13 UEFA Yönetim Kurulu üyesinden 7'si Fransa'yı, 6'sı Türkiye'yi seçince tarihinde ilk kez Avrupa Futbol Şampiyonasına ev sahipliği yapmak isteyen Türkiye kıl payı elenmiş oldu.
Ancak Fransa'nın zaferi bir çok tartışmayı da beraberinde getirdi. Özellikle UEFA Başkanı Michel Platini'nin oylama öncesi Fransa Cumhurbaşkanı (Only the registered members can see the link) Sarkozy'i tüm üyelerde tek tek tanıştırması tepki çekti. UEFA Başkanı'nın aynı tavrı Cumhurbaşkanı (Only the registered members can see the link) Abdullah Gül (Only the registered members can see the link) için sergilememesi "Taraflı davrandı" eleştirilerini getirdi. Platini'nin iki gündür Cenevre'de ülkesine adına yoğun kulis faaliyetlerinde bulunduğu öğrenildi.
Oy kullanacak üyeleri sürekli gezdiren, arabalarla otellerine bırakan Platini'nin özellikle toplantıya başkanlık yapan İngiliz Geoffrey Thompson ile Alman üye Theo Zwanziger üzerinde etki yaptığı bildirildi. İki gün öncesine kadar Türkiye'ye daha sıcak bakan Zwanziger'in aniden Fransa lehine çalışmalarda bulunduğu ifade edildi. Aylarca yapılan tanıtımlarda ülkemizi ev sahipliğine daha yakın bulan ve her fırsatta Türk federasyon yetkililerine destek vereceğini açıklayan İngiliz Thompson'un oyunu Fransa'dan yana kullanmasının yenilgiyi hazırladığı öğrenildi. 1 saat önce..

CABBARİ
29-05-2010, 12:26
Kardeşim bir kere şu olay tescillendi "Türkün Türkten başka dostu yoktur"

selimb
29-05-2010, 13:19
kolayı var 2016 ya katılmaya hak kazanırız ve dilerim fransa milli takımı ile maç yapar kafalarına vururuz olur biter....ahlarla vahlarla vakit geçirmeye gerek yok....

veyselbakan
29-05-2010, 13:20
Kardeşim bir kere şu olay tescillendi "Türkün Türkten başka dostu yoktur"
:45: hala anlamadık ama

ayran
29-05-2010, 17:34
Michel Platini,anca teneke başkanı olur...

selimb
29-05-2010, 17:52
Michel Platini,anca teneke başkanı olur...

valla tenekemi ,bakırmı bilmemede avrupa da bizim cumhurbaşkanından kulisi :49:daha kuvvetli

spil45
29-05-2010, 21:49
adamlarda yılların kuyruk acısı var kolay kolay unutamıyorlar

ESES-58
30-05-2010, 01:49
bunda kızacak bir şey yok .küstahça davranışda yok. ne yapacaktı adam fransız ,türkleremi çalışacak kendi ülkesi dururken.kusura bakmayın o tip yumuşaklıklar bize mahsus.şenes erzik te abdullah gül ün elinden tutaydı oda kulis yapaydı..platini yaptıklarındada açıklamalarındada haklıdır.kendi ülkesinin menfaatlerini düşünmüştür.

mehmet707
30-05-2010, 09:20
ben bu filmi daha önce çok seyrettim

Catapult®
30-05-2010, 10:04
Osmanlıdan O kadar bıkmışlarki bize köpürüyorlar biz ne yaptıysak sanki biz orda iken bahçelerde gül bitiyordu şimdi kaos :D