PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tv8 “onbeş milyon dolarlik harcama yapacağiz”

Editor
09-06-2010, 09:26
TV'8 de son bir yıldır İcra Kurulu Üyeliği'ni yürüten, aynı zamanda Posta Gazetesi köşe yazarlarından Candaş Tolga Işık'tan Medyatava'ya özel çarpıcı açıklamalar..

ONBEŞ MİLYON DOLARLIK HARCAMA YAPACAĞIZ”

“Eylül'de, yeni yayın dönemiyle birlikte Tv8'i Maslak'ta kendi özel binasına taşıyoruz.. En geç Eylül sonunda yeni binamızdan yayına başlayacağız. Kurumsallaşma adına çok ciddi adımlar atılıyor.. Teknik altyapımızı tamamen değiştirip, HD kalitesinde yayın yapacak bir kanal halini alacağız. Yaklaşık 15 milyon dolarlık bir harcama planımız var. Rejisiyle, stüdyosuyla, kamerasıyla sıfır bir kanal geliyor.. Yeni binamızda üç tane, çok büyük 750, 450 ve 300 metrekarelik stüdyomuz bulunuyor, şimdiki yerimizde yaşadığımız stüdyo sıkıntımızı tamamen ortadan kaldırmış olacağız. Aynı zamanda yeni yayın dönemi için oscarlı filmleri PT1'de sinemaseverlerle buluşturacağız. İçeriği daha da geliştireceğiz, TV8'in yükselen trendine uygun Ankara'dan yeni programlar aramıza katılacak. Elimizde bulunan frekanslarımızdan bir tanesini ulusal yayın yapan tematik bir kanal haline getiriyoruz. Bu üzerinde çalıştığımız tematik kanal, TV8'in varolan AB kitlesine yönelik bir kanal olacak. “

“HABER PROGRAMLARIMIZ KANAL ORTALAMASININ ÇOK ÜSTÜNDE”

Reytinglerde kanalımızın ortalaması olan 0,8 – 0,9 un üstünde birçok program yapıyoruz.. AB'de 3/3,5 gibi reytingi yakalayan programlarımız var.. Mesela Salı akşamları yayınlanan Oktay Kaynarca ve Zara'nın sunduğu “Salı Sefası”, benim sunduğum “Bunu Konuşalım”, Gökmen Karadağlı yönetiminde “Haluk Hoca (Şahin), Nazlı Ilıcak ve benimde katıldığım “8.Gün” rüştünü ispatlamış programlar. Bu başarımızı içinde bulunduğumuz dönemde el değiştiren iktidar dengelerine tarafsız bakışımıza, duruşumuza borçlu olduğumuzu düşünüyorum.. Hiçkimsenin borazancılığını yapmıyoruz, muhalefetin ve iktidarın görüşlerine tarafsız bakmaya çalışıyoruz, yoksa şu dönemde iktidar baskısından dolayı habercilik yapmanın çok zor olduğunu herkes biliyor. Türkiye'de habercilik tamamen sıkışmış durumda, ya iktidardan yanasın ya da muhalefetten. Seçim arifesine girerken TV8'in bu objektif haberciliğini öne çıkarmak istiyoruz.. Bizim tarafsızlığımızı herkes TV8 ekranlarından görebiliyor zaten. Ekibimizin başında Haluk Hoca, Haluk Şahin var. Kendisi Türkiye'nin tek medya profesörü, ileitişim duayenidir...”

“EBRU ŞALLI'YI PROGRAMDAN ÖNCE TANIMAZDIM”

“Ebru Şallı'yı TV8'de program yapmadan önce ne bilirdim, ne tanırdım.. Ebru Şallı çok doğru bir programa imza atıyor. Ebru Şallı'yla izleyiciler pilatesin ne olduğunu öğrendiler, bu yüzden sabah kuşağımızda çok izlenen bir program.. Nükhet Duru haftada bir gün program yapıyor, markamıza yakışan, çok kaliteli bir isim... “

“TV8'DEN AYRILMAK İSTEYEN BAŞARILI PROGRAMLARA ARTIK SÖZLEŞME İLE ÖNLEM ALIYORUZ. VEFA BORÇLARINI ÖDEMEK ZORUNDALAR..”

“Bugüne kadar TV8 yarattığı ve büyüttüğü programları elinde tutamadı ve bu yüzden ayrılmalar karşısında bir önlem alamadı. Kanal yönetimi bundan sonra başarılı programlarla yapılacak sözleşmelerde bunun önüne geçecek maddeler koyacak. TV8'in yarattığı, ekrana çıkarttığı başarılı olmuş programlar bundan sonra buraya olan vefa borçlarını ödemek zorundalar. Bunun önlemlerini tüm programlarımız için yapmış olduğumuz sözleşmelerde almış bulunmaktayız. Çokta kanaldan gitmek isteyen programlar bu vefa borcunu ödeyip, gitmek zorunda kalacaklar..