PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İran'da Gazze'ye İki Gemi Gönderdi

kucer06
14-06-2010, 13:43
Only the registered members can see the link

Akdeniz'de savaşa davet

İsrail'le yaşanan gemi krizinin izleri silinmeden, bu sefer de İran, Gazze'ye yardım malzemesi taşıyan iki gemi gönderdi. Gemilerde İran Devrim Muhafızları'nın da bulunduğu tahmin ediliyor.

İSRAİL: İRAN GEMİLERİ GAZZE'YE ULAŞAMAYACAK

İran devlet radyosunun haberine göre, Gazze Şeridi'ne yiyecek, oyuncak ve inşaat malzemesi taşıyan ilk İran gemisi dün yola çıktı. Geminin hafta sonunda Gazze açıklarına varması bekleniyor.

"Filistin Ulusunun Müdafaası İçin Birlik" isimli İranlı sivil toplum kuruluşu yetkilileri, Gazze'ye İsrail tarafından uygulanan abluka kalkana kadar İran gemi yardımına devam edecek" diye konuştu.

İranlı üst düzey yetkililer, dini lider Ayetullah Hamaney'in emir vermesi halinde Devrim Muhafızları'nın gemilerde yer almaya ve gemilere eşlik etmeye hazır olduğunu açıklamıştı. Ancak bugün IRNA haber ajansına konuşan Devrim Muhafızları liderlerinden Hüsseyin Selami, henüz böyle bir planları olmadığını ifade etti.

İsrail'in yardım filosuna 31 Mayıs'ta düzenlediği operasyonda Mavi Marmara gemisinde bulunan 9 Türk hayatını kaybetmiş, kanlı baskın başta İslam ülkeleri olmak üzere dünyada büyük tepki ve öf***e neden oldu.

Bu olayın ardından İran Kızılayı'ndan yapılan açıklamada, yaklaşık 100 bin İranlı'nın Gazze'ye gidecek gemilerde yer almak için başvurduğu ifade edildi.

Akdeniz'de savaşa davet - Hürriyet (Only the registered members can see the link)

NeRoMaN
14-06-2010, 13:48
Yetmedi mi yaptıkları.İsrail'in geleceği hiç iyi görünmüyor.Her ülkede saldırıyor.

CABBARİ
14-06-2010, 16:16
resmen savaşa davetiye spekulete olacagını bile bile gidiyorlar

veyselbakan
14-06-2010, 16:20
ortalık fena karışacak muhtemelen savaş olursaki allah göstermesin bu olay diğer ülkelerede yansır gibi geliyor bana!

süleyman09
14-06-2010, 19:10
helal olsun irana tüm islam ülkeleri birlik olursa israil köpekleri ses çıkaramaz

süleyman09
14-06-2010, 19:17
birgün gelecek israil yer yüzünden silinecek

alper3
14-06-2010, 19:42

o gün gelecek ve inşallah bende o günü görürüm:8[1]:

erdal05
14-06-2010, 19:56
yardım gemisine binmek için....yüz bin iranlı gönüllü yazdırmış kendisini....
mavi marmara ...sur'da bir gedik açtı...artık yeryüzünün tüm onurlu...vicdanlı insanları filistinin yanındadır...
katil israil devleti ise...bu günlerini çokkk arayacak....

hilalyıldız
14-06-2010, 21:24

S.A.Çünki Rabbimiz Kuran'da bu müjdeyi veriyor,israiloğulları son şanslarını iyi kullanamadılar.ALLAH ıslah etsin.AEO.:praying: