PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Disney Channel Tanıtım

NeRoMaN
14-06-2010, 14:23
Only the registered members can see the link

Bir ülkede 24 saat yayın yapan çocuk kanalıdır.En bol ödüllü animasyonlara sahiptir.Bir çok animasyonu kendisi yapmıştır.Sayısız çizgifilmleri evimize getiren bir kanaldır.Önce küçük yaşlara hitap etsene sonrasında yaş ortalaması büyümüş.Çoğu ülkeden en çok seyrediler çocuk kanallarını yayınlamıştır.

Türkiye'de en yaygın ve en sevilen kanalı ''Jetix'' tvyidi.Fakat adı Disney XD Olup Türksat Kablo tvden yayını sonlandırılınca.İzleyeci kitlesi düşmüştü.
Disney channel çocuk,gençlik dizilerinin yanında filmlerde yayınlamaktadır.Kendi filmlerini şu logo altında yayınlamaktadır.

Yayınladığı Filmler

High School Musical
High School Musical 2
High School Musical 3
Camp Rock
Minutemen
Cheetah Girls: One World
Hannah Montana The Movie
Prenses Ve Kurbağa
Alice İn Wonderland

Aynı zamanda Türkiye'de Playhouse Disney kuşağınıda belliğinde bulundurmaktadır.

24 saat yayında olan bu kanal.Kardeş kanallarıda şunlardır;Disney XD ve Jetix Play'dır.Jetix Play Jetix ve Jetix'ten önceki Programlarını yayınlayan Digiturk 63. kanalda bulunan bir kanaldır.İlerleyen zamanlarda kanalın isim ve içerik değiştireceği bilinmektedir.

Şu an Disney Channelde şu gibi gençlik dizileri yayınlanmaktadır.
Hannah Montana
JONAS
Sonny'nin Yıldızı
Waverly Büyücüleri
Zack & Cody Güvertede
Zack & Cody'nin Lüks Yaşamı

PlayHouse Disney Kuşağında

Lazytown
Disney’s Little Einsteins
Mic*** Mouse'un Kulüp Evi
Özel Ajan Oso

Çizgifilm olarakta şunlar mevcuttur.
Değiş Tokuş
Fineas ve Förb
Genç Ejder
Kim Possible
Ailem Bir Acayip
Ben ve Roketim
Afacan Beşler: İş Üstünde
Brandy ve Bay Bıyık

Bir çok ödüllü Klasiklerde Disney Channel tarafında yaptırılmıştır.
101 Dalmaçyalı
Külkedisi
Pamuk Prenses ve 7 Cüceler
Alaaddin'in Sihirli Lambası
Mic*** Mause

Disney Channel 18 Nisan 1983'de yılında yayına başlamıştır.Türkiye'De 29 Nisan 2007'de yayına başlamıştır.
Disney Channel'in Şirketi The Walt Disney Company'dir.Jetix'in animasyonlarının bazılarını ve yeni yüzüyle Disney XD'deki bütün programların yapımcısıdır.Fakat Kardeş kanalları sadece Digiturkte yayınlasada kendisi Teledünyada da yayındadır.
Only the registered members can see the link(1).jpg

Digiturk 67. Kanal
Teledünya 169. Kanal

Frekanslarından yayın yapmaktadır.Bu platformlarda aylık ücretli olduğu için bu kanal paralı platformlarda yer alıyor.Kardeş kanalı ''Disney XD'' içinde aynısı söylenmiştir.

Alıntı Değildir.

Hikmet™
14-06-2010, 14:24
Teşekkürler yeğen :)

NeRoMaN
19-06-2010, 21:42
Önemli Değil.

hayro46
19-06-2010, 22:47
reklamdan okunmyor paylaşım icin tesekkürler

NeRoMaN
05-08-2010, 23:12
Önemli Değil.

Hikmet™
05-08-2010, 23:14
Önemli Değil.

Sen televizyon programlarıylamı ilgileniyorsun. Başka sitelerdede gördüm konularını...

NeRoMaN
05-08-2010, 23:20
Sen televizyon programlarıylamı ilgileniyorsun. Başka sitelerdede gördüm konularını...

Sadece Disney'in dizileri ve filmleri ilgimi çekiyor.Çünkü tek genç kanalı.Küçükken de Jetix izlerdim tüm gün.Jetix ayarında hiç bir kanal olmadığı ve bir kaç yaş büyüdüğüm için Disney Channel izliyorum.(çocuk kanallarının içerisinde)

Hikmet™
05-08-2010, 23:25
Sadece Disney'in dizileri ve filmleri ilgimi çekiyor.Çünkü tek genç kanalı.Küçükken de Jetix izlerdim tüm gün.Jetix ayarında hiç bir kanal olmadığı ve bir kaç yaş büyüdüğüm için Disney Channel izliyorum.

Aslında bende çok severdim çizgifilm ama şimdi daha ilgimi çekmiyor. Arasıra DİGİTURK'ün çizgi film kanallarını tek tek geçerim hoşuma giden bişe olursa 5 dkka bakarım sonra kanalı değiştiririm. Genelde izlediğim kanallar MCM TOP, VH1, DREAMTV, LİGTV, SPORMAX. Radyolardanda HOTTESTHITS, 2000's HITS

NeRoMaN
05-08-2010, 23:31
Aslında bende çok severdim çizgifilm ama şimdi daha ilgimi çekmiyor. Arasıra DİGİTURK'ün çizgi film kanallarını tek tek geçerim hoşuma giden bişe olursa 5 dkka bakarım sonra kanalı değiştiririm. Genelde izlediğim kanallar MCM TOP, VH1, DREAMTV, LİGTV, SPORMAX. Radyolardanda HOTTESTHITS, 2000's HITS

Evet VH1 Kablo tv'deyken izlerdim.Şimdi Disney CH,e2,Sinema Tvler,Nat Geo,Animaux,Escales,TNT başka birşey izlemem.e2[Ghost Whisperer],TNT[Super Natural] ve hayvan belgesellerini severim.

Teledünya'da daha çok çocuk kanalı olmasına rağmen Digiturk çocuk kanallarını hep beğenmişimdir.Disney XD merak ederim yıllardır izlemişim.Jetix Play'deki eski animasyonları yeniden görmek isterim.Bazılarını hatırlamam ama...Teledünya Maxi,D Çocuk,kids co verdiği parayı disney xd ve jetixplay'ye verseydi çok daha iyi olurdu.

Hikmet™
05-08-2010, 23:35
Evet VH1 Kablo tv'deyken izlerdim.Şimdi Disney CH,e2,Sinema Tvler,Nat Geo,Animaux,Escales,TNT başka birşey izlemem.e2[Ghost Whisperer],TNT[Super Natural] ve hayvan belgesellerini severim.

Teledünya'da daha çok çocuk kanalı olmasına rağmen Digiturk çocuk kanallarını hep beğenmişimdir.Disney XD merak ederim Jetix Play'ın tüm animasyonlarını bilirim ama hatırlamam çok Fox Kids'ken izlerdim..
Bak eklemeyi unuttum Nat Geo'dada Uçak Kazası Raporu ilgimi çekiyor bide Mega Yapılar öneririm sana...

NeRoMaN
05-08-2010, 23:37
Uçak Kazası Raporunu izliyorum.Mega yapıları arada bir.Bir zamanlar tarih öncesi hayvanlar vardı.Onu hiç kaçırmadan izlerdim.Perşembe gününde çok dizi olduğu için izletmediler:D:D

Hikmet™
05-08-2010, 23:40
Uçak Kazası Raporunu izliyorum.Mega yapıları arada bir.Bir zamanlar tarih öncesi hayvanlar vardı.Onu hiç kaçırmadan izlerdim.Perşembe gününde çok dizi olduğu için izletmediler:D:D

Facebook hesabın varsa Nat Geo Kanalını buradan takip edebilirsin...

National Geographic Channel Türkiye | Facebook (Only the registered members can see the link)

NeRoMaN
05-08-2010, 23:46
Facebook kullanmıyorum.Ama arkadaşıma rica ettim.Ne zaman Teledünya'da başlayacak kanalları diye sorsun diye.Aylardır anlaşma yapamadılar gitti.Umarım cevap gelir.Link için teşekkürler.

Hikmet™
05-08-2010, 23:48
Facebook kullanmıyorum.Ama arkadaşıma rica ettim.Ne zaman Teledünya'da başlayacak kanalları diye sorsun diye.Aylardır anlaşma yapamadılar gitti.Umarım cevap gelir.Link için teşekkürler.

Biri mesaj atmış D-Smarta Gelecekmi diye. Cevabıda şu Teledünya ve D-Smart ilede görüşmelerimiz devam ediyo demiş...