PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanya'dan Ihh'ya Soğuk Duş!

veyselbakan
12-07-2010, 16:43
Almanya (Only the registered members can see the link) merkezi Frankfurt kentinde bulunan IHH'nın faaliyetlerini yasakladı.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Almanya (Only the registered members can see the link) İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Hamas örgütü adına bağış topladığı gerekçesiyle, merkezi Frankfurt kentinde bulunan "Uluslararası İnsani Yardım Teşkilatı" (IHH) adlı Türk kuruluşunun faaliyetlerini yasakladı.

Maiziere, yaptığı yazılı açıklamada, "Hamas gibi bir terör örgütüne yardımcı olduğu" için IHH'nın özellikle Hamburg (Only the registered members can see the link), Hessen ve Kuzey Ren Vestfalya (Only the registered members can see the link) eyaletlerindeki faaliyetlerinin bu sabahtan itibaren yasaklandığını bildirdi.

IHH'nın uzun zamandan beri Gazze (Only the registered members can see the link) Şeridi'nde Hamas adına faaliyet gösteren "sözde" sosyal yardım derneklerini maddi açıdan geniş çaplı desteklediğini kaydeden Maiziere, "Hamas, İsrail (Only the registered members can see the link) ve Yahudi vatandaşlarına karşı şiddet uyguluyor ve böylece İsrail (Only the registered members can see the link) ile Filistin (Only the registered members can see the link) halklarının barışçıl bir şekilde anlaşmasını olumsuz yönde etkiliyor. Kuruluş gerekçelerinde bile İsrail (Only the registered members can see the link)'in mevcudiyet hakkını tanımıyor, siyasi ve dini hedeflerine ulaşmak için de şiddeti teşvik ediyor.

Hamas, agresif ve mücadeleci bir şekilde İsrail (Only the registered members can see the link) devletinin bireylerine ve kuruluşlarına karşı, gerektiği takdirde terörist unsurlara da başvurarak zarar vermeye ve şiddeti körüklemeye çalışıyor" şeklinde görüş belirtti.

Maiziere, "IHH'nın sağladığı maddi destekle Hamas'ın terör eylemlerini finanse ettiğini" savundu. "IHH'nin böylece bölgedeki şiddetin körüklenmesine neden olduğu için hakkında yasaklama kararı aldığını" bildiren Maiziere, "Alman topraklarından doğrudan ya da dolaylı yoldan İsrail (Only the registered members can see the link) devletinin mevcudiyet hakkına karşı faaliyet gösteren örgütler, ülkedeki örgütlenme özgürlüğünü ihlal etmiş olurlar. Bu nedenle IHH'yi bugün itibarıyla yasakladım" şeklinde ifade kullandı.

Almanya (Only the registered members can see the link) Anayasayı Koruma Teşkilatının bir süre önce yayımladığı raporda ilk kez IHH'den söz edilmiş ve derneğin özellikle Filistinliler ve Gazze (Only the registered members can see the link) için düzenlediği yardım kampanyalarına işaret edilmişti. 25 dakika önce.. [2146619]