PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ‘Dar giyeceksen başını kapatma’

zekı62
21-08-2010, 11:03
Yazar Emine Şenlikoğlu, tesettür firmalarına çattı:“Tesettür kalmadı. Para uğruna vurdular :45: İslam’ı, Allah’a nasıl hesap verecekler.

Dandik örtünme tesettür değildir.”
:sunglasses2:

Only the registered members can see the link

islami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu tesettür firmalarını yerden yere vurdu: “Para kazanmak uğruna tesettürle vurdular İslam’ı. İslami tesettür diye bir şey kalmadı. Dandik dandik örtünüyorlar. Daracık giyiniyorlar. Allah’a nasıl hesap verecekler”

Özlem YILMAZ / AHT

GUATR ameliyatı geçirdikten sonra 1.5 yıl Belçika’da tedavi gören ve romanları için araştırmalar yapan İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu, Türkiye’ye döner dönmez Habertürk Gazetesi’ne konuştu. Şenlikoğlu’nun eleştiri oklarından bu kez tesettür firmaları nasibini aldı.

‘MADEM ÖYLE KAPANMA’:angry8:
Çarşaf giyen 57 yaşındaki Şenlikoğlu, “Bir dönemMüslüman kesimtarafından da hakarete uğradım. Televizyona çarşafımla çıkmamı yadırgadılar. Çarşaf nedeniyle görüntümbozukmuş. Oysa şu an İslami tesettür diye bir şey kalmadı, mahvettiler. Dandik dandik örtünürlerse bu tesettür değildir” diye konuştu. Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “O kadar daracık giyinen tesettürlüler var ki. Dar giyeceksen başını kapatma, tümvücut hatların ortada. ‘Ne yapalım bulamıyoruz’ diyorlar.Mağaza sahipleri Allah’a nasıl hesap verecek. Para kazanmak uğruna, tesettürle vurdular İslam’ı. Demek ki tesettüre girenler de bozulmaya hazırmış. Yüzünde bir kilo boya, daracık bir kıyafet, üstünde dize kadar tunik. Zaten tesettür değil ki onunkisi. ‘Mecburmu bırakıyorlar seni’ diye soruyorum. Kimisi ‘Ben daha yeni kapandım’ diyor,mahcup oluyorum. Kimisi ‘Bu da tesettür’ diyor. İslam’da çarşaf şart değil, ancak giysin bol olacak, hatları belli etmeyecek.”
:clap2::

redyellow
21-08-2010, 12:17
Çok doğru söylemiş, ya adam gibi tesettürü seç ya adam gibi açıklığı seç. ikisi birden olmaz.

mumisigi
21-08-2010, 14:25
Üstü müslüman,altı saz çalıyor.

vini
21-08-2010, 15:07
bilgi için sağol çok güzel anlatmış

digix21
21-08-2010, 15:30
ne güzel söylemişler: "ya olduğun gibi görün,ya da göründüğün gibi ol..!" üste türban takıp ta alta kot pantolon giyenlere çok gıcık oluyorum..!

yamtarahmet
21-08-2010, 16:13
emine şenlikoğlu son derece samimidir.ve samimi insanlar daima doğruyu eğip bükmeden söylerler.iyi ki varsın

MUTAF
21-08-2010, 16:26
başı kapalı, altı çarşamba pazarı olan çok kişi var.
yazar doğru sölemiş.

kellebekir
21-08-2010, 16:31
ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol

vedati
21-08-2010, 16:37
onlar islamiyet için değil çirkinlilerni kapatmak için örtüyolar ve daha ***i göründükleri için tabi açık saçık gezseler kimsenin dikkatini çekmediği için örtünüyolar yoksa inaç uğruna felan değil

melkem
21-08-2010, 17:43
Senlikoglu millet ne giyecegini o mu belirliyor. Bence problem kiyafette degil neyse...sanki o tam giyinenler cok düzgünlerde..

cok kapali giyinip bir magzaya giriyorlar o bol kiyafetin icine istediklerini rahatca koyuverebiliyorlar. Onu niye söylemiyor :)

Kendi ezilmis baskasini eziyor güya..Hani derler ya kücükken cok dayak yedim büyüyüp o günlerin acisini cikartacam demek gibi bir sey.. Resimlerdeki bayanlari desifre etmeye calismis yanlistir bu.

esenlikler

ibalaban
21-08-2010, 17:53
Maşallah ağzı konuşuyor, başkalarını eleştiriyor ama başını bağlamış sıkma. Dudaklar kirazdan al boyanmış. Çantası da yılan derisi herhalde. Modayı iyi takip ediyorlar.

osmann
21-08-2010, 23:37
face book ta biri bir video paylaşmıştı bu mesele ile ilgili...gözlerime inanamadım.. ahbaplarla oturup konuşurken anlatırlardı da bazıları için "yok artık" derdim...dedikleri kadar varmış... yahu kardeşim "yapıcaksan harbiden takma o örtüyü" yerin dibine sokuyorsun hem kendini hemde örtünü...hani kendine ne yapacaksan yap...ama örtüyü rahat bırak...
örtme yaww.örtme kardeşim...zorla değil yaa... örtünüyorsan düzgün örtün...
üstü şahane altı şişhane...yazıktır...
emine hanım doğru söylemiş... dar giyineceksen kapatma.. o kadar...
diyoruz diyoruz da, yeğenlerimde öyle...kaç kez söyledim bacanağa ve dayımlara... kız istemiyor kardeşim, zorla yapınca rezil ediyor tesettürü...kapattırmayın diye... dinletemedim... allah hepimize hidayet versin... kim çıkardıysa bu tesettür modasını, onunda belasını...
selametle...