PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ölümden kaçış

kellebekir
22-08-2010, 09:12
Asrın felaketine uğrayan Pakistanlılar yaşam için bir karış toprak arıyor

Yoksulluğun ve terörün vurduğu Pakistan'a bir darbe de Doğa Ana'dan geldi. İki hafta önce meydana gelen sel felaketi nedeniyle ülkenin yüzde 22'si sular altında kaldı. Pakistan'dan gelen fotoğraflar ise dehşetin boyutunu gösterdi. Yüzyılın en büyük felaketlerinden birini yaşayan Pakistan için hayır kurumları kolları sıvadı.

Selin en çok vurduğu Nowshare'de insanlar, sulardan kaçarken, salgın hastalıklar ve açlığa yakalanıyor. Hastalıklar yüzünden yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği ülkede, açlık ise başlı başına bir dert. Çocukların bir deri bir kemik kaldığı Pakistan'da annelerin elinden gelen tek şey ise göz yaşı dökmek... Bazıları bir kuru ekmeği bulduğuna sevinirken, kimileri ise yardımları alabilmek için günlerce sırada bekliyor. İklim uzmanlarının 'yavaş tsunami' diye nitelediği selden kaçmak isteyenler, kamyonlara doluşuyor. Afetzedeler sulardan ilerleyemez hale gelen kamyonlardan inip, kaderlerine doğru yol alıyor. Pakistan'ın nasıl yeniden ayağa kalkacağı ise merak ediliyor.

Bir dilim ekmek için gırtlak gırtlağa
Selin vurduğu Pakistan'da insanın yüreğini burkan manzara günler geçmesine rağmen değişmiyor. Açlık ve salgın hastalıklarla boğuşan Pakistanlılar, yapılan yardımları almak için artık birbirini dövüyor. Yüzlerce bebeğin açlıktan ölmek üzere olduğunu belirten uzmanlar, "Tüm dünya bu dehşete seyirci kalmamalı" diyor.

40 TIR'lık yardım yarın yola çıkıyor
Başlattığı kampanyayla Pakistanlılar'a yardım elini uzatan Kızılay, yarın 40 TIR'lık büyük bir konvoyun yola çıkacağını söyledi. Kızılay Genel Müdürü Tekin Küçükali, Pakistan ile Türkiye arasında güzel bir ilişki bulunduğunu vurgulayarak, ''Çaresiz durumdaki insanları gördükçe içim burkuluyor" diye konuştu.

umut55
22-08-2010, 12:19
ALLAH pakistan halkına yardım etsin inşallah kolaylık sağlar inşallah