PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forum Üyelerinin Dikkatine.

Volkan
23-08-2010, 10:25
Arkadaşlar bir süredir yönetim olarak sizler ne kadar bazı konularda sıkılıyorsanız bizimde sıkıldığımız konular var.

Forumda özellikle siyasi konularda yazılan cümlelerde argo kelimeler ve hakaretler oluyor. Bu konularda Forum üyelerinin birbirlerine karşı yada bir forum üyesının yetkiliye karşı safedeceği sözü iyi secmesi gerekir.

Şimdi bir durumu acıklamak istiyorum yaşadığım bir olay. Forumda bir konuda bende yorum yazdım siz üyelerın ne kadar yazma hakkı varsa benım de diğer yetkili arkadaşların da var. Yorumum da kullandığım uslup biraz seert olabilir ama kesinlikle bu forumun hiç bir üyesıne yada yetkilisine hakaret yada küçük görecek bir şey yazmadım daha doğrusu forum üyesıne yada konuyu acana hiç bir şekilde rencide edici lafım olmadı. Ama buna karşılık benim yorumumu beğenmeyen bana ucuzlukla itham etti benım ona yada başka bir üyeye böyle bir ithamla yaklaşmadığım halde. Bende doğal olarak forum kuralları etiğinde bir daha bu şekilde hakaret ederse forumdan uzaklaştırma cezası vereceğimi ve nerde yanlış yaptığını yazdım ama verilen cevap sizde yetki var işinize gelmeyeni silersiniz yada banlarsınız despotsunuz gibi kelimeler. neyse o şahıs kendı etti kendi buldu.

Burda anlatmak istediğim bizler burda bişi yazınca bazı üyeler tarafından sankı o ankı sinir ile ne okuduklarının farkında olmuyorlar bizim forum dışı kişilerle işimiz yok burda kimse kimseye hakaret edemez bunu kaç defa uyardık mesajları sildik cezalar verdik. İnanınki başka forumlarda geçici ceza yok direk süresiz cezalar var. Bu forumda hiç bir yetkili haksız yere bir üyeye yada üyeler birbirlerine hakaret edemez böyle bir durumda o mesajın sol tarafında bulunan uyarı butonuna basıldğın da gerekli işlem yapılır.

Birde bazı üye arkadaşlar başka forumlarla kıyaslama yapıyorlar yok başka forumda böle ben orda adminim ben böloe bişi yapmıom vesayre kimse kusura bakmasın bu forumun aynısı başka yerde yok ve hiç bir forumla yarış içinde değiliz ve bizim kendi kurallarımız var başka forumların ne yaptığı ve ettiği bizi zerre kadar alakadar etmez ve kişilerin ordaki statüleri ne yaptıkları da bizi ilgilendirmez. Biz bu forumdayız ve burası bizi alakadar ediyor.

Lütfen mesajlarınızı yazarken dikkat edelim sapla samanı karıştırmayalım.

f.pala
23-08-2010, 11:33
çok doğru demişsiniz herkez ne söylediğini yazdığını bilecek sonuçta burası bilgi paylaşım sitesi ve bencede en güzeli emeklerinize teşekkürler bu günlere kolay gelinmeyeceğini bilip ona göre davranmalıyız sitenin amacı sorunu olanların paylaşım yapıp sorunlarını çözmek bu foruma sahip çıkalım arkadaşlar site için emeği geçenlere teşekkürler

umut55
23-08-2010, 11:35
sn volkan ustam yazdıklarınızda çok haklısınız...bu kadar höşgörü gösterilen baska forum yok ...burada dostluk ve paylaşımlar ust seviyede ..ceza konusuna gelince minimum ceza ile geçiştiriyorsunuz..buda çok iyi süresiz uzaklaştırma çok yanlış bir uygulama siz bunu yapmıyorsunuz..emekleriniz için tşkler forumun düzeni işleyişi için ne gerekiyorsa yapmakta haklısın mod oldun uye olsun ...kalın sağlıcakla

hydrop
23-08-2010, 12:04
bence de internette paylaşımda her yerde insan gibi davranmak gerek

kellebekir
23-08-2010, 12:59
tabiki burası bir paylaşım yeri paylaşımın da en doğru adresidir diyorum ben.Burada hem paylaşım yapacağız yerine göre tartışacağız ama hep seviyeyi koruyarak saygıyı,sevgiyi ve terbiyeyi kurallarını da çiğnemeden.Selametle

seyfi505050
23-08-2010, 13:15
Tüm yazılarımızı saygı sevgi çerçevesinde yazarsak biraz hoş görülü olursak mesele yok demektir.Yeterki karşındaki kişiye biraz saygı göster gerisi gelir,

Efe Takmaz
23-08-2010, 13:46
Tebrikler

NeRoMaN
23-08-2010, 14:40
Haklısınız ustam.Herkez için geçerli.Hoşgörü konusundada katılıyorum.Bu tarz hiç bir forumda bu kadar az banlı üye,üyeleri sıkmayan başka forum yok.

beydemir
23-08-2010, 15:46
volkan kardeş yazdıklarında çok haklısın. bazı insanlar varki yoruma cevap veremedimi insanlara olmadık şekilde hakaretler yağdırıyorlar. karşısındaki insana saygısı olmayanında ceza alması gerekdiğini düşünüyorum.selam ve sevgilerimle.