PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012'de büyük tehlike!

kellebekir
30-08-2010, 15:34
Astronomlar, 2012 yılında yaşanacak güneş fırtınasının Dünyayı çok sert vuracağını söylüyor
Astronomlar, bu ayın başlarında Dünya'da ilginç ışık gösterilerine sebep olan güneş fırtınasının çok daha büyüğünün gelmekte olduğu uyarısında bulundular.
2012 yılında meydana geleceği tahmin edilen bu büyük fırtınanın 100 milyon hidrojen bombasının gücüne eşdeğer bir kuvvetle Dünya'yı vuracağı tahmin ediliyor.
Amerikan medyasının verdiği haberlere göre, NASA bu ay yaşananların sadece Güneş'te hazırlanmakta olan devasa fırtınanın öncüsü olduğu uyarısında bulunuyor.
2006 yılından beri bu felaketi gözlemleyen NASA'nın uyarısına göre, fırtına 2012'de Dünya'yı vurduğunda, gezegenimizin tamamında büyük güç sorunları yaşanabilir.
1859 ve 1921 yıllarında yaşanan benzer büyüklükteki fırtınaların ardından dünya genelinde bir kaos yaşanmış, telgraf hatları işlemez hale gelmişti.
Araştırmacılar, içinde bulunduğumuz teknoloji çağında sözkonusu fırtınanın çok daha büyük çapta hasara sebebiyet verebileceğini söylüyorlar.
Astronomi dalında öğretim görevlisi ve yazar Dave Reneke: "Astronomların genel kanısı 2012 yılında yaşanacak fırtına son 100 yılın en şiddetlisi olacağı yönünde" diyor.
"Böylesi bir felaket, ondan en çok etkilenecekler tarafından ciddiye alınmalı, havacılık şirketleri, iletişim şirketleri ve GPS sistemiyle çalışan herkes."
NASA'nın hazırladığı bir rapora göre, böylesi bir felaket eğer bugün yaşanırsa 1 ila 2 trilyon dolar arası zarara sebep olacak ve zarar gören sistemlerin tam onarımı için 4 ila 10 yıl arası bir süre gerekecek.

Hikmet™
30-08-2010, 15:46
Yaw bunların hepsi yalan ya. Hatırlarsanız 2006 yılında dünyaya büyük bi meteor düşecek demişlerdi ne oldu... fısssssssss....

kellebekir
30-08-2010, 15:59
inşallah yalan çıkar

MUTAF
30-08-2010, 16:02
2012mi :)

alperen
30-08-2010, 16:04
güzel sallıyorlar

Catapult®
30-08-2010, 17:02
dün biraz mantığımı çalıştırdım. şimdi anlatıyorum ;D

peygamber efendimiz (s.a.v) zamanında amerika kıtasında maya inka aztek kızılderililer yaşıyordu? ozamanlar orda islam dini bilinmiyordu? peki bu insanlara hangi din haktı? yani biraz düşünürseniz tapınaklar vs. vs. adamlar gök biliminde süperdiler yani anlatmak istediğim ozamanda o dinler kendileri uydurmadı ise ? doğruları söylüyor olabilir 2012 kıyamet değil belkide kıyamette olabilir? yada farklı birşey mısırlılar zamanında bizim kullandığımız teknolojiden 100 kat üstünü biliyorlardı. hatta o zamanlar duvarlara bile çizmişler taş devrinden kalma yazıtların üzerinde ışınlanma vs vs hatta ampul resmini bile çizmişler? helikopterde vardı o taşlar nasıl kaldırılıp yapıldı piramitler? çok ilginç ve bu dünyada biz tek değiliz geçen discovery kanalında nasa uzay bilimleri marsın resimlerini yakından incelemişler bende gördüm mars'a kuş bakışı resimlerinde piramitler vs vs mısırdaki herşey var demekki bizden öncede alem vardı sonra nebilim yok mu oldular helakmı? biraz ayrıntılı düşünmek lazım. sonumuzu allah iyi etsin.

alperen
30-08-2010, 17:09

peygamber efendimiz (s.a.v) zamanında amerika kıtasında maya inka aztek kızılderililer yaşıyordu? ozamanlar orda islam dini bilinmiyordu? peki bu insanlara hangi din haktı? yani biraz düşünürseniz tapınaklar vs. vs. adamlar gök biliminde süperdiler yani anlatmak istediğim ozamanda o dinler kendileri uydurmadı ise ? doğruları söylüyor olabilir 2012 kıyamet değil belkide kıyamette olabilir? yada farklı birşey mısırlılar zamanında bizim kullandığımız teknolojiden 100 kat üstünü biliyorlardı. hatta o zamanlar duvarlara bile çizmişler taş devrinden kalma yazıtların üzerinde ışınlanma vs vs hatta ampul resmini bile çizmişler? helikopterde vardı o taşlar nasıl kaldırılıp yapıldı piramitler? çok ilginç ve bu dünyada biz tek değiliz geçen discovery kanalında nasa uzay bilimleri marsın resimlerini yakından incelemişler bende gördüm mars'a kuş bakışı resimlerinde piramitler vs vs mısırdaki herşey var demekki bizden öncede alem vardı sonra nebilim yok mu oldular helakmı? biraz ayrıntılı düşünmek lazım. sonumuzu allah iyi etsin.

kıyametin tarihini peygamber efendimizde bilmiyordu onlar nereden bilecek o kadar gelişmiş bir toplum olsalardı yok olup gitmezlerdi

muslum-baba
30-08-2010, 17:22
yuce rabpim ne zaman isterse o zaman dunyanın sonu gelir hepsi palavra

NeRoMaN
30-08-2010, 17:38

Nat Geo Mars belgeselindede böyle birşeyler duymuştum.Volkanlar sönmüş sonra gezegen soğunca yaşam yokolmuş olabilir.

Umarım bu haber yalandır.Haberlerde hiç duymadım.Ecelimiz gelince öleceğiz tabii:)

aliharbiye
30-08-2010, 19:17
Astronomlar, 2012 yılında yaşanacak güneş fırtınasının Dünyayı çok sert vuracağını söylüyor
Astronomlar, bu ayın başlarında Dünya'da ilginç ışık gösterilerine sebep olan güneş fırtınasının çok daha büyüğünün gelmekte olduğu uyarısında bulundular.
2012 yılında meydana geleceği tahmin edilen bu büyük fırtınanın 100 milyon hidrojen bombasının gücüne eşdeğer bir kuvvetle Dünya'yı vuracağı tahmin ediliyor.
Amerikan medyasının verdiği haberlere göre, NASA bu ay yaşananların sadece Güneş'te hazırlanmakta olan devasa fırtınanın öncüsü olduğu uyarısında bulunuyor.
2006 yılından beri bu felaketi gözlemleyen NASA'nın uyarısına göre, fırtına 2012'de Dünya'yı vurduğunda, gezegenimizin tamamında büyük güç sorunları yaşanabilir.
1859 ve 1921 yıllarında yaşanan benzer büyüklükteki fırtınaların ardından dünya genelinde bir kaos yaşanmış, telgraf hatları işlemez hale gelmişti.
Araştırmacılar, içinde bulunduğumuz teknoloji çağında sözkonusu fırtınanın çok daha büyük çapta hasara sebebiyet verebileceğini söylüyorlar.
Astronomi dalında öğretim görevlisi ve yazar Dave Reneke: "Astronomların genel kanısı 2012 yılında yaşanacak fırtına son 100 yılın en şiddetlisi olacağı yönünde" diyor.
"Böylesi bir felaket, ondan en çok etkilenecekler tarafından ciddiye alınmalı, havacılık şirketleri, iletişim şirketleri ve GPS sistemiyle çalışan herkes."
NASA'nın hazırladığı bir rapora göre, böylesi bir felaket eğer bugün yaşanırsa 1 ila 2 trilyon dolar arası zarara sebep olacak ve zarar gören sistemlerin tam onarımı için 4 ila 10 yıl arası bir süre gerekecek.

Yalana bak hemde ne yalan bir kere şu anda dünyaya varan güneş ışınlarının 150 milyon yıl önce güneşten kopup yansımış ışınlar olduğunu bilim söylüyor düşünün günümüzdeki güneş ışınlarının dünyaya 150 milyon yıl sonra varacaklarını düşünürseniz bu açıklamanın ne kadar yalan olduğunu siz tahmin edin artık, atmosferin ısısının büyümesini güneş gezegeninde büyük bir fırtınanın olacağı anlamına gelmez zira dünya güneş gezegenine yakın olsaydı dünyada yaşam denen hiçbir şey kalmazdı ve evrende canlı olmazdı bide bunun tersini düşünün güneş dünyaya yakın olsaydı yine aynı şey olurdu güneş dünyayı sıcaklığından dolayı yakardı kutuplarda buz dağları eriyor yüksek dağlarda ne buz nede kar kalmadı ve biz halen dünya için hiçbirşey yapmıyoruz heee dünya için ne yapmalı diye sorarsanız bana öncelikle yaşadığımız evlerden başlamalı dünyada olan bütün evlerin renkleri beyaz olmalı siyah renk dünyadan iptal edilmeli eski araba kullanmamalı fön makinleri iptal edilmeli sadece saç kurutma makinesi olmalı elbise kurutucu makineler var şu anda avrupada çok yaygın burda pek yaygın değil kullanımları iptal olmalı saymakla bitmez şeyler var daha ne yazayım yazacak o kadar şey varki neyse bazı arkadaşlar bana ve fikrime karşı çıkıp çıldırmış olduğumu düşünebilirler ama zaman gelecek bu saydıklarım dünyada bir koşul olacak yaşarsak görürüz saygılarımla aliharbiye

kaptan-8
30-08-2010, 20:07
ben inanmıyorum...

alper3
30-08-2010, 23:13
daha 2012 e çook var yarına çıkacagımızı bilmiyoz boşverin anı yaşayin

Mehmet Kaynaklı
30-08-2010, 23:24
güneşi ve dünyayı kimin yaratılışı olduğundan haberleri yok kalkmış ışınmış taşmış fırtınaymış yalan atıp duruyorlar dünya ve yörüngeleri dünyanın en kaliteli saatinden milyonlarca kat daha dakik ve kusursuzca çalışıyor bize düşen Allaha güvenip resülüne uymak o kadar

BLADE01
31-08-2010, 00:08
2012 filmi aklıma geldi,filmde 2012 yılında kıyamet kopuyor Allah sonumuzu hayır etsin

NeRoMaN
31-08-2010, 00:09
ALLAH Bilir ne zaman kıyamet kopacağını.Herkez bir tarih uyduruyor.Önceden de 2000 demişler.

Catapult®
31-08-2010, 11:56
kıyametin tarihini peygamber efendimizde bilmiyordu onlar nereden bilecek o kadar gelişmiş bir toplum olsalardı yok olup gitmezlerdi

Kardeş dönüş allahadır.. dünyanın 1 numaralı teknolojisi olsa bile allah 1 dir ! allahın karşısına hiçbir güç duramaz ! herşeyin sahibi allahtır verende allah alanda allahtır.

mısırlılar okadar üstündüler hepsi helak oldu?

gronland'da volkan patladı o kadar gelişmiş hava yollarını mahvetti hemde bir doğa olayı ile.

ilhanaktan
31-08-2010, 12:01
aynen katılıyorum allah tan baska ilah yoktur donuşumuz onadır her şeyi yaratandır herseyı o bılır