PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stab HH 120 Disegc Motor MEGA 120 cm Çanak ve MTI

Volkan
31-08-2010, 00:00
Evet arkadaşlar uzun zamandır kendıme ait motorlu çanak sistemı mı toplamaya calışyordum malzemeler için montaj için çok özendim ve sonunda bitti. resimlerini aşağıya koyuyorum ve kurulumu hakkında burda zamanım olduğunda ayrıntılı bilgi vereceğim. Tabi bu montajda ayar kısmında benle emek harcayan Safran ayrı bir teşekkür ediyorum.

STAB HH 120 Motor : 230 TL
MEGA 120 Cm Çanak :70 TL
MTI LNB : 60 TL

Only the registered members can see the link

Volkan
Acıklama 1

Volkan
Acıklama 2

Volkan
31-08-2010, 00:01
Acıklama 3

Volkan
31-08-2010, 00:01
Acıklama 4

volga-1905
31-08-2010, 15:15
oo yine ustalığı göstermişsin kardeşim. güle güle kullan.

AYMATOV
31-08-2010, 16:25
disec motor çatıya takılırmı hiç seneye kalmaz gider 120 çanak yerine 90 lık kullanmalıydın sert bir rüzgar onu napar görüceksin disec sistemi küçük çanak için yapılmıştır 120lere kollu motr gerekir

seremir
31-08-2010, 16:57
aksine süper sistem olmuş volkan ustam ayrıca stabın özelliği içindeki diş sisteminin çelikten olması ve dayanıklılığı güle güle kullan ii seyirler volkan ustam ayrıca nerede ve kaçtane uydu izlediğin konusunda bizide aydınlatırsan seviniriz volkan ustam

Volkan
31-08-2010, 17:07
disec motor çatıya takılırmı hiç seneye kalmaz gider 120 çanak yerine 90 lık kullanmalıydın sert bir rüzgar onu napar görüceksin disec sistemi küçük çanak için yapılmıştır 120lere kollu motr gerekir

konulur arkadaşım neden konulmasın nereye koyacaktık motorlu sistemde batı 1 den sonrakı uyduları nasıl alamyı planlıon. Ayrıca 90 lık çanak takacaksam neden motorlu yapayım birde kullandığım motoru biliyormusun biz next goldmaster motorlarda bile 120 lik taktık calışıoda bumu çalışmıyacak stab motorlar 150 cm kadar canak desteklio dişlileri metal. Küçük çanak için yapıldığını nerden cıkarıon anlamadım bundan 5 sene önce kurduığumuz goldmaster motor catıda hiç bişi olmadı.

bilip bilmeden yorum yapmayalım lütfen stab motor tam 120 lik çanak için idealdır. Goldmaster yada next marka motorlar içinde TRIAX 110 luk çanak ile iyi verim alınır ama TRIAX çanağında fiyatı 150 Tl artı kargo masrafı.

Bulunduğum bölge Karadenız karabuk 42 doğu ile 30 batı arasındaki 120 lik çanak ile alınabi,lecek uyduları alıyorum ama tam olarak bır taratma yapmadım.

kellebekir
31-08-2010, 17:08
volkan kardeş hayırlı olsun sana birşey soracam.benim Stab HH 120 Disegc Motor senin yaptığının tam tersi çanağın bağlandığı kol yukarıya değil aşağıya bakıyor ben tersmi kurdum acaba

Volkan
31-08-2010, 17:16
volkan kardeş hayırlı olsun sana birşey soracam.benim Stab HH 120 Disegc Motor senin yaptığının tam tersi çanağın bağlandığı kol yukarıya değil aşağıya bakıyor ben tersmi kurdum acaba

evet arkadaşım stab motor bu şekilde kuruluo klavuzunda daki montaj sistemı bu şekil senın taktığın şekilde LNB ve receıverdan gelen kablonun takıldğı girişlere yalıtım yapmadıysan motorun su alıp bozulma riski var ama yörun ge olarak oturabilir eğer uydularda problem yoksa yalıtım varsa o şekilde kullanabilirsin.

kellebekir
31-08-2010, 17:33
açıklamalar için teşekkür ederim.sağol

Volkan
31-08-2010, 19:15
yakında 150 CM parabol 18 ınc kollu motor INVACOM LNB sistemını kuracam. Şu an Motor ve maunt hazır geriside gelicek inşallah bide TRIAX 110 cm lık çanağıda sistemlerımın arasına katıcam.

seremir
31-08-2010, 20:45
volkan ustam açıklamalar için tşkler ben bu diseq ve kollu motorlara ilgim yüksek açıklamamdada okumuşundur diseq motorlarda yanlış hatırlamıyosam kol yukarı bakar ve kuruluş doğrudur kendimde 18 inç piston kollu motor kullanıyoru mayrıca diseq te mükemmel b isistem kuruyosun şimdiden hayırlı olsun

Volkan
31-08-2010, 20:55
volkan ustam açıklamalar için tşkler ben bu diseq ve kollu motorlara ilgim yüksek açıklamamdada okumuşundur diseq motorlarda yanlış hatırlamıyosam kol yukarı bakar ve kuruluş doğrudur kendimde 18 inç piston kollu motor kullanıyoru mayrıca diseq te mükemmel b isistem kuruyosun şimdiden hayırlı olsun

eğerki kollu motorun sesi sorun olmazsa kesınlıkle kollu motor ile devam edın bence eğer benım ses sorunum olmasaydı kollu kuracaktım ama maalesef babam ın bu konudaki kesın tavri nedenı ile dısegc motor kurdum.

seremir
31-08-2010, 21:01
yok be ustacım okadar rahatsız edici bi sesi yok ama diseq yanında tabiki birazdaha sesli ben sırf kurdurmadılar diye evi değiştirdim site kuarllarına aykırıymış ama kollu motordan aldiğım verimi diseq ten alamıyorum :sunglasses2:

AYMATOV
31-08-2010, 21:27
konulur arkadaşım neden konulmasın nereye koyacaktık motorlu sistemde batı 1 den sonrakı uyduları nasıl alamyı planlıon. Ayrıca 90 lık çanak takacaksam neden motorlu yapayım birde kullandığım motoru biliyormusun biz next goldmaster motorlarda bile 120 lik taktık calışıoda bumu çalışmıyacak stab motorlar 150 cm kadar canak desteklio dişlileri metal. Küçük çanak için yapıldığını nerden cıkarıon anlamadım bundan 5 sene önce kurduığumuz goldmaster motor catıda hiç bişi olmadı.

bilip bilmeden yorum yapmayalım lütfen stab motor tam 120 lik çanak için idealdır. Goldmaster yada next marka motorlar içinde TRIAX 110 luk çanak ile iyi verim alınır ama TRIAX çanağında fiyatı 150 Tl artı kargo masrafı.

Bulunduğum bölge Karadenız karabuk 42 doğu ile 30 batı arasındaki 120 lik çanak ile alınabi,lecek uyduları alıyorum ama tam olarak bır taratma yapmadım.bütün kış sizi takip edicem eger kışı o motorla atlatırsanız bende deniycem söyleyim 2 tane disecq motor harcadım deneyimim epey var bu konuda...

Volkan
31-08-2010, 21:34
bütün kış sizi takip edicem eger kışı o motorla atlatırsanız bende deniycem söyleyim 2 tane disecq motor harcadım deneyimim epey var bu konuda...

merak etmeyın bu motorda sorun olmaz. Bursa yada ızmır gibi cok sert ruzgarkarın olduğu bir ilde olsa dediğiniz olabilir ama bu şekilde burda cok motor var. ayrıca anlamadığım motoru catı yada balkon yerıne nereye kuracaz. illaki bir zemınde olacak ve etrafı acık olacağı için ruzgar alacak. ayrıca STAB motor kullandınızmı bu motoru goldmaster ve next gibi plastik dişil motorlarla karıştırmayın.

seremir
31-08-2010, 21:36
aynen volkan usta stabın fiyatına bakılıncada anlayacaksınız bu motorun dişlileri çelik ve 120 olanı 17 kg kadar çanak taşıyabiliyo rahatlıkla

sancaktar78
01-09-2010, 00:00
hayırlı olsun volkan .sistem çok şık duruyor.işcilikde güzel yapılmış sayende.
bu sistemde benim bildiğim kadarı ile anteni çok beklemiştiniz.
anten çok güzele benziyor.
piyasa 120 lik anteni ile arasında çok kalite farkı olduğunu düşünüyorum.
güle güle kullan.

he birde benim bildiğim kadarı ile 13-18 çalıştığı için bu motorlar her uyduyu 18 volt modunda bırakarak seçince daha hızlı gidiyormu

yani
diyelim vertikali 13 volt
horizantali 18 ile seciyorsa
anten türksatta iken
hotbırddeki bir horizantal yayına gidiş süresi
ve
vertikal bir yayına gidiş süresi farklı oluyordur

bu fark çok mu .ölçtünüzmü.
yaw hocam bu önemlimi dersen.

bende böyle bi şey düşünmeye başlıyorum sayende...:)

tekrar hayırlı olsun

gungor1976
01-09-2010, 00:53
Hayırlı olsun volkan kardeş. Stab motor piyasadaki en kaliteli motordur. dişlileri çok sağlam ve derecelendirmesi mükemmeldir. Goldmaster ve next motorlardan çok çok iyi kalitededir.Bunun için fiyatı biraz pahallı. Ayrıca montaj kolu bu motorlarda yukarı bakar. diğerlerinde ise genellikle aşağıdadır. Montaj direğinde gayet sağlam ve dayanıklı görünüyor. Çanak ve lnb'de kaliteli. Ancak ben biraz kıl olduğum için her zaman çatıya çıkma imkanım yok ise açıkta olan kabloları hep plastik boru içinden geçiririm. Bu sayede hava şartlarından etkilenmesini en aza indiririm. Diseqc motor ***fi için süper seçim yapmışsın.

gungor1976
01-09-2010, 00:59
güle güle kullan.

he birde benim bildiğim kadarı ile 13-18 çalıştığı için bu motorlar her uyduyu 18 volt modunda bırakarak seçince daha hızlı gidiyormu

yani
anten türksatta iken
ve
ir zaman

tekrar hayırlı olsun Genellikle diseqc motorlarda 13V seçimi saniyede 1-1.5 derecelik dönme hızına, 18V seçimi ise 2-2.5 derecelik dönme hızına tekabül eder. Yani uydu seçimleri 18V Horizantal yayınlardan seçilirse motor daha hızlı döner. ortalama 42 derece Turksattan 13 derece Hotbirde(29 derece) 13V ile 19 saniyede dönerse, 18 volt ile 11 saniye gibi bir zamanda döner.

sancaktar78
01-09-2010, 20:26
Genellikle diseqc motorlarda 13V seçimi saniyede 1-1.5 derecelik dönme hızına, 18V seçimi ise 2-2.5 derecelik dönme hızına tekabül eder. Yani uydu seçimleri 18V Horizantal yayınlardan seçilirse motor daha hızlı döner. ortalama 42 derece Turksattan 13 derece Hotbirde(29 derece) 13V ile 19 saniyede dönerse, 18 volt ile 11 saniye gibi bir zamanda döner.

sağolasın güngör

Volkan
01-09-2010, 20:53
güle güle kullan.

yani
anten türksatta iken
ve

tekrar hayırlı olsun

sağolun hocam.

bildiğiniz gibi sizdede bende de kafada soru işareti kalmaması gerekio.

Çanak için yaklaşık 2 ay bekledım TRIAX ve MEGA arasında kaldım ikisi arasındakı fiyat farkı ve kargo maliyeti nedenı ile Ankaradan bır yakınım yardımı ile MEGA yı aldım. Tabıkı TRIAX kesınlıkle tartışılmaz ama fiyatı meganın hem iki katı hemde ıstanbuldan kargo malıyetı çok yuksek artı kargoda gelırken başına ne geleceği mechul. Ama benım için önemlı olan Maunttu Piyasada satılan Bılsat-Next ve GOLDMASTER CANAKLARIN MAUNTLARI ÇOK ZAYIF VE RUZGARDA ESNEMESI ÇOK. Bu yönden mega tartışılmaz. Ayrıca sacı ve boyasıda diğer canaklara göre cok iyi ama halen aklımın bir köşesinde TRIAX var. ayrıca bizim sabride 105 lık mega var onunda sacı ve maunttu normal canaklara göre çok iyi onada normal bir next disegc motor alıp onuda kuracaz sabriye.

Hocam stab motor diğer diseqc motorlara göre daha yavaş. 13 volt ve 18 volttaki dönme hızına gelince hocam motor dc guce ayarlı yanı üzerinde gerilim bir sabitleyıcı devre yok yanı motorun kollektör ve sargılarının dayanabileceği maxsımum voltajı verdiğinizde en max hızda döner yanı anlayacapınız 13 voltta yavaş 18 de hızlı bende zaten kanal geçişlerinde horizantal yayınlarda yapıyorum.

Hocam ileride sizinde gundemınızde olacağı kanısındayım bu nedenle stabı önerırım canak olarakta eğer ACAR elindeki Trıax ları satmadı ise ondan bir tane size bır tanede bana alırız.

Volkan
01-09-2010, 20:59
Hayırlı olsun volkan kardeş. Stab motor piyasadaki en kaliteli motordur. dişlileri çok sağlam ve derecelendirmesi mükemmeldir. Goldmaster ve next motorlardan çok çok iyi kalitededir.Bunun için fiyatı biraz pahallı. Ayrıca montaj kolu bu motorlarda yukarı bakar. diğerlerinde ise genellikle aşağıdadır. Montaj direğinde gayet sağlam ve dayanıklı görünüyor. Çanak ve lnb'de kaliteli. Ancak ben biraz kıl olduğum için her zaman çatıya çıkma imkanım yok ise açıkta olan kabloları hep plastik boru içinden geçiririm. Bu sayede hava şartlarından etkilenmesini en aza indiririm. Diseqc motor ***fi için süper seçim yapmışsın.

benım catı hemen üstümde o kablolar geçici bana özel dışı guneş ve soğu dayanakılı link kablosundan gelecek onları kullanacam yada eğer olmazsa zaten gırtlak boruları hazır.

gungor1976
01-09-2010, 22:04
sağolasın güngörSupersatforum ve siz değerli ustalarım sağolsun. Bilgiler paylaşıldıkça çoğalır kanaatindeyim.

gungor1976
01-09-2010, 22:07
benım catı hemen üstümde o kablolar geçici bana özel dışı guneş ve soğu dayanakılı link kablosundan gelecek onları kullanacam yada eğer olmazsa zaten gırtlak boruları hazır. Volkan ustam yine yakışanı düşünmüşsün. Hayırlı olsun

abtoraman
17-10-2010, 18:59
Eline sağlık kardeş. Güzel olmuş. Motoru nerden aldıgını sorabilirmiyim

Volkan
17-10-2010, 21:44
Eline sağlık kardeş. Güzel olmuş. Motoru nerden aldıgını sorabilirmiyim

ben hepsidigital den aldım.

hepsidigitalden de alabilirsiniz yada türkiye bayii ankara KAYA centerdan alabilirsiniz.

lulyak
18-10-2010, 11:07
Kullanılan motormarkası dünyaının bilinen en iyi markasının motorudur. ve komple demir malzemeden yapılmıştır içinde dişlileri dahi. Bence sorun yaşamazlar.

abtoraman
18-10-2010, 12:33
ben hepsidigital den aldım.

hepsidigitalden de alabilirsiniz yada türkiye bayii ankara KAYA centerdan alabilirsiniz.

Hepsi digitalde STAB HH 120 Diseqc Motor satış fiatı 289.10 TL

Volkan
05-03-2011, 23:49
eh nerdeyse kara kışı bitirdik bir nisan ayı ile hazıran aylarında olan yağmur firtına lar var bakalım onuda atlatırsak STAB HH 120 nin kaliteside kanıtlanmış olacak. Kuralıdan beri bir kez bir şey denemek için ayarı ile oynadım o kadar helekı bu motoru atlanta ile kullanmak ayrı bir zevk.

seremir
06-03-2011, 01:18
bu motordon alıcağım usta senin yorumunu bekliyorum:)

Volkan
06-03-2011, 01:26
bu motordon alıcağım usta senin yorumunu bekliyorum:)

bu motor tabiki tartışılmaz.

ama fazla para vereceğime INVERTONUN delikli ince saçtan yapılımış canağını alır goldmaster yada next motor alır biraz paradan kar edebilirdim.

seremir
06-03-2011, 16:00
abi next te kurdum golgmaster motorda kurdum 90 lık çanakla rüzg arın yoğun olduğu yerlerde zamanla kolda illa oynama yapıyo abim buda dişli kalitesini ortaya çıkarıyo bilmem nekadar haklıyım

gungor1976
06-03-2011, 22:58
abi next te kurdum golgmaster motorda kurdum 90 lık çanakla rüzg arın yoğun olduğu yerlerde zamanla kolda illa oynama yapıyo abim buda dişli kalitesini ortaya çıkarıyo bilmem nekadar haklıyımSeremir nasılsın uzun zamandır nerelerdesin?bende iki yıldır Goldmaster SG 2100 disecq motor var. ilk günkü kurduğum ayarı ile tıkır tıkır çalışıyor. ama ben motor zorlanmasın diye çanağı 90lık taktım.Bana yetiyor.Stab motorun kalitesi tartışılmaz tabiki ama pahallı...

askabe
28-03-2011, 12:08
Dıseg motorlu antende kullanmak üzere lnb markası tavsiye edermisiniz sharpla mti arasında kaldım hangisi daha fazla sinyal alır

seremir
28-03-2011, 17:12
mtı yada inverte black ultra lnb ama 90 lık çanak takacaksan 10 liralık nextiinkide yeter 120 ve üzere çanaklarda kullanabilirsin bu lnb leri

askabe
30-03-2011, 09:55
120 cm mega ofset çanak+ diseg goldmaster sg 2100 mot.sistemde kullanacağım. mti mi inverta mı tavsiye edersiniz?

Volkan
30-03-2011, 10:19
120 cm mega ofset çanak+ diseg goldmaster sg 2100 mot.sistemde kullanacağım. mti mi inverta mı tavsiye edersiniz?

eğer canak rüzgar alan bir yerde ıse o motor fazla dayanmaz boşluk oluşur sonunda da dişliler sıyırır.

LNB olarakta INVERTO Black Ultra öneririm.

askabe
30-03-2011, 14:45
Volkan usta bilgiler için sağolun . çanak anten motor montajında tepe nokta hangi uyduyu baz almalıyım.Bulunduğum şehir Aydın ili Enlem: 37.51 Boylam: 27 51 koordinatlarında 28 derecede ki Astra 2 mi yoksa 36 derecedeki Eutelsatmı tepe nokta uydusu olacak?

gungor1976
30-03-2011, 22:33
Volkan usta bilgiler için sağolun . çanak anten motor montajında tepe nokta hangi uyduyu baz almalıyım.Bulunduğum şehir Aydın ili Enlem: 37.51 Boylam: 27 51 koordinatlarında 28 derecede ki Astra 2 mi yoksa 36 derecedeki Eutelsatmı tepe nokta uydusu olacak?Soru volkan hocama gelmiş ama yardımcı olmak adına cevap yazmak istedim.Aydın ili için en ideal tam güney uydusu o bölgeden 90lık çanakla rahatlıkla izlenebilen 28.5 derece Eurobird uydusudur.Bu uydudaki frekanslar ince ayarla en yüksek seviyeye getirilirse diğer uydularda kesinlikle sorun olmaz kanatindeyim.

seremir
30-03-2011, 23:39
Soru volkan hocama gelmiş ama yardımcı olmak adına cevap yazmak istedim.Aydın ili için en ideal tam güney uydusu o bölgeden 90lık çanakla rahatlıkla izlenebilen 28.5 derece Eurobird uydusudur.Bu uydudaki frekanslar ince ayarla en yüksek seviyeye getirilirse diğer uydularda kesinlikle sorun olmaz kanatindeyim.

bilgi için tşkler abi ben bursa inegöldeyim ben tepe noktayı hangi uydu olarak ayarlamalıyımmm güngör abicimmm:D:D:D::yahoo:

askabe
31-03-2011, 10:29
Bilgileriniz için teşekür ediyorum

gungor1976
01-04-2011, 00:37
bilgi için tşkler abi ben bursa inegöldeyim ben tepe noktayı hangi uydu olarak ayarlamalıyımmm güngör abicimmm:D:D:D::yahoo:Yenice mahallesimi Cuma Mahallesimi:D:D:D:8[1]::45:

CociCoci
09-07-2011, 20:44
arkaşlar Antalya da oturmaktayım. Bigisayardan Skystar usb 2 hd cı tv kartımla notebook tan 2x90 çanakla 42+13+39 derece uydularını izliyorum. Ama motorlu çanak kurdurmak istiyorum aklıma sizlerinde önerdiğiniz STAB HH 120 Diseqc Motor taktırmak istiyorum 120 lik az gelir diyorlar 150lik taktır deniyor dişleri çelik bir sorun olurmu? Bikgisayardan motorlu kullanan bir arkadaşımız varmı her konuda yardımcı olacak , Antalya da motorlu çanak konusunda bilgisi olan yok ve nerden kimden malzemeleri alıcam ve kime yaptıra bilirim özellikle?

seremir
10-08-2011, 18:36
volkan abi stab hh 120 motor aldım ve kurulumun uyapacağım biçok motor kurulumu yaptım ama bu stabın üzerinde hareket ettirecek düğmeler yok goldmaster next vs deki gibi bunu nasıl ayarladın abicim tşkler

Volkan
10-08-2011, 20:47
stabb larda sağ sol tuşları yoktur gerekli işlemleri cihazdan yapacaksın.

seremir
10-08-2011, 22:45
ok tşkler volkan abicim

Uyducu08
11-01-2012, 13:54
Sistem çok güzel olmuş, Astra1H ve 28.2 de verim alabiliyor musun?

gokselinyeri
08-02-2012, 00:51
merhaba volkan kardeş bendede senin çanağın mega 135 cm olanı var ofset, acaba bu stab 120 motoru bu çanaklada kullanabilirmiyim kayseride.

zehnisağcan
03-04-2012, 10:42
sevgili üstatlar stab hh 120 diseqc motor kullanan var ise bana söyleyebilirmisiniz yeni geldiğinde motor şaftında 1 milim kadar bir boşluk varmı idi.

çanağı sağa ve sola çektiğimde 1 milim kadar bir boşluk olduğunu gözlemliyorum.

normalmidir.

acil bilgilendirirseniz memnun olurum.

Volkan
20-04-2012, 19:47
Geçtiğimiz gün yaşanan fırtına larda Karabükte çatılar bile uçtu ağaçlar yıkıldı ama benim STAB halen ayakta ve çalışmaya devam ediyor :)

Böylelikle stab ın tartışılmaz kalitesi ortada.

Volkan
20-04-2012, 19:50
sevgili üstatlar stab hh 120 diseqc motor kullanan var ise bana söyleyebilirmisiniz yeni geldiğinde motor şaftında 1 milim kadar bir boşluk varmı idi.

çanağı sağa ve sola çektiğimde 1 milim kadar bir boşluk olduğunu gözlemliyorum.

normalmidir.

acil bilgilendirirseniz memnun olurum.

bu boşluk olmazsa o motor fırtınada dişlileri çatır çatır kırar. Esneme payı olacakki rüzgarı akıp gitsin.

Ben çok memnunum . sorunsuz gayet iyi. Ancak yinede bursa ve izmir gibi çok rüzgar olan illerde olan arkadaşların delikli rüzgar tutmayan antenleri kullanırlarsa motorun ömrü daha uzun olur.

gungor1976
20-04-2012, 22:14
Geçtiğimiz gün yaşanan fırtına larda Karabükte çatılar bile uçtu ağaçlar yıkıldı ama benim STAB halen ayakta ve çalışmaya devam ediyor :)

Böylelikle stab ın tartışılmaz kalitesi ortada.Volkan Ustam bende de 3 yıldır SG 2100 kurulu. Geçen Ankaradaki 120 km'lik kum fırtınasında sorunsuz devam. Stabın kalitesi tartışılmaz ama fiyat 3 katı...

ahmet25ve25
26-06-2012, 03:28
volkan hocam bende bilgilerinize müracat etmek istiyorum.

kendim daha önceden çanak kurma teçrübem var ama bunlar hep normal çankalar daha önce hiç motorlu çanak kurmadım. kendi evim için aldığım Atlanta Stab HH-90 Diseqc Motor nasıl kurabilirm elimde 106 lık çanak olmasına rağmen bu motorun maxmum 95 lik çanak takılacağını okuduğum için 90 lık çanak ta aldım sizce 90 lık çanağımı takmalıyım yoksa 106 lıkta iş görürmü bu motorda.
uydu alıcım botech piko 207 hd motor ile çanagı nasıl ayarlayabilirim yardımcı olursanız sevinirim bulunduğum yerin tam koordinatları K40.0883729 D31.6580701 koordinatlar navigasyon cihazından bulunduğumuz tam konumdan alınmıştır çanağı ayarlamak için kullanacağım cihaz Atlanta ATL-2030 Dijital Uydu Yön Bulucu budur bununla becerebilirmiyim bilgilerinize.

ahmet25ve25
26-06-2012, 11:30
bekliyorum volkan hocammm size de özel msj yazmak için 3 msj göndermeliymişim :)

ahmet25ve25
26-06-2012, 11:30
bu gönderdiğimde 3. sü olacak eğer olursa özelden de yazacağım size.

Simba
26-06-2012, 11:37
Volkan usta online değil gelince cevapını yazar sizi arka arkaya mesaj atmayın

ahmet25ve25
26-06-2012, 13:03
Volkan usta online değil gelince cevapını yazar sizi arka arkaya mesaj atmayın

kosavalı kardeş volkan hoca nerelerde uzun süremi online olmayacak ? bilginiz varmı

Admin
26-06-2012, 13:07
kosavalı kardeş volkan hoca nerelerde uzun süremi online olmayacak ? bilginiz varmı
Akşam gelir

ahmet25ve25
29-06-2012, 16:57
şu an burda açık olan kimse varmı acill yardıma ihtiyacıım var kafayı sıyırıcagım

ahmet25ve25
30-06-2012, 11:41
arkadaşlar yardım yokmu yardım . volkan hoca ile bi konuşmamız formada yaz dediği için buraya kopyaladım bizim ustalar benden bilgisiz ben ilçede kalıyorum inanın onlar hiç bişi bilmiyor daha 90 derecede kurulacağını bile bilmiyolar o kadar yani senin normal mod dediğin disecq1-2 mi bide müsait sen tel ile görüşebilirmiyiz bu gün ben deneme yanılma yolu ile motorun dönüşlerine göre kuşağı oturttum gibi bişey 0 konumu tam hotbirdin karşısına geliyor türksada aldığımda benim bi çanak daha var türksada dönük sabit onun olduğu konumla aynı oluyor acaba motora türksadı ayarlasam diğerleri otomatik olarak ayarlanmış olurmu birde motorun açısını tutturamadım galiba önce 45 yaptım sonra 30,5 yaptım bir türliü olmadı galiba. bullunduğum koordinatları daha önce vermiştim hatta google dishpoinder ile bile baktım haa dur sana onun linkini vereyim benim evin olduğu yeri bi bakarmısın

noktanın olduğu yer benim ev hocam bi bakarmısın111

askabe
10-09-2012, 21:11
arkadaşlar yardım yokmu yardım . volkan hoca ile bi konuşmamız formada yaz dediği için buraya kopyaladım bizim ustalar benden bilgisiz ben ilçede kalıyorum inanın onlar hiç bişi bilmiyor daha 90 derecede kurulacağını bile bilmiyolar o kadar yani senin normal mod dediğin disecq1-2 mi bide müsait sen tel ile görüşebilirmiyiz bu gün ben deneme yanılma yolu ile motorun dönüşlerine göre kuşağı oturttum gibi bişey 0 konumu tam hotbirdin karşısına geliyor türksada aldığımda benim bi çanak daha var türksada dönük sabit onun olduğu konumla aynı oluyor acaba motora türksadı ayarlasam diğerleri otomatik olarak ayarlanmış olurmu birde motorun açısını tutturamadım galiba önce 45 yaptım sonra 30,5 yaptım bir türliü olmadı galiba. bullunduğum koordinatları daha önce vermiştim hatta google dishpoinder ile bile baktım haa dur sana onun linkini vereyim benim evin olduğu yeri bi bakarmısın

noktanın olduğu yer benim ev hocam bi bakarmısın111

sizin verdiğiniz koordinatlara göre kalkış açısı 40.08 derece, o noktanız ise 31.65 derecede ayarlanmalı.Boylam derecenize yakın olan uyduyu o noktası olarak ayarlayın(arapsat 31.5derecede-Türksat 1B-31.3 derecede-Eurobird 33 derece)hangisinden kuvvetli yayın alırsanız.Ben bu şekilde ayarladım umarım faydalı olur.

ahmet25ve25
24-01-2013, 02:28
sizin verdiğiniz koordinatlara göre kalkış açısı 40.08 derece, o noktanız ise 31.65 derecede ayarlanmalı.Boylam derecenize yakın olan uyduyu o noktası olarak ayarlayın(arapsat 31.5derecede-Türksat 1B-31.3 derecede-Eurobird 33 derece)hangisinden kuvvetli yayın alırsanız.Ben bu şekilde ayarladım umarım faydalı olur.

hocam sizin dediğiniz gibi yaparak motorumu kurmuş ve uzun zamandır da kullanıyordum ancak son 1 haftadır kullanamıyorum usals ayarları doğru olmasına rağmen motor farklı tarafa dönüş yapıyor stab motorun resetlemesi var mı acaba bilen bir arkadaşımız varmı yardımcı olabilirseniz sevinirim . iyi çalışmalar
:clap2::