PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F.Bahçe'de bir devir kapanıyor!

kellebekir
03-09-2010, 15:38
Aykut Kocaman takımdaki Brezilyalılar'ın hegamonyasına son verme' düşüncesini hayata geçirdi. Edu, Carlos, Vederson'dan sonra Deivid de gönderilirken, diğerleriyle de sezon sonuna kadar yollar kademeli olarak ayrılacak.

Fenerbahçe'de Brezilya devri sona eriyor. Operasyonun ilk bölümü gerçekleşti ve Sarı-Lacivertli takım Brezilya hegamonyasından kurtulmaya başladı. Bunun en somut örneği de Edu, Roberto Carlos ve Vederson'dan sonra Deivid'in de gönderilmesi ve teknik direktör Aykut Kocaman'ın gerçekleştirdiği yabancı transferler. Daha önce transfer rotasını Güney Amerika ve Brezilya'ya çeviren Sarı-Lacivertli kulüp, Kocaman'ın gelişi ile bu transfer politikasını değiştirdi. Brezilyalı

oyuncular yerine mücadele gücü yüksek, genç ve dinamik futbolculara yönelen F.Bahçe, bu sezon yaptığı 4 yabancı transferde de Brezilya'dan oyuncu almadı. Senegal Milli Takımı'nda forma giyen Mamadou Niang ve İssiar Dia ile Nijerya Milli Takımı'nda oynayan Yobo'yu alarak kadrosuna 3 siyahi futbolcu katan Kanarya ayrıca geleceğin yıldız adayları arasında gösterilen Slovak Stoch'u da transfer etti. Kadroya böylelikle Brezilyalı futbolcular dışında Senegal, Nijerya ve Slovakya'dan genç, dinamik ve gelecek vaat eden oyuncular dahil edildi.

SIRADA ALEX VAR

Aykut Kocaman'ın görevini sürdürmesi durumunda da bu tip transferler gelecek sezonda devam edecek. Takımda kalan diğer Brezilyalı futbolcuların da gelecek sezondan itibaren ayrılma ihtimali bulunuyor. Andre Santos'un defansif anlamda isteneni verememesi, Bilica'nın güven vermeyen futbolu, Cristian'ın etkisiz oyunu, bu futbolcuların gelecek sezonda takımda kalma şanslarını azaltıyor. Ancak en çok merak edilen konu Alex'in durumu. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan sambacı da büyük ihtimalle ülkesine dönecek. Yönetim, Sarı-Lacivertli takımdaki misyonunu tamamlayan ve 33 yaşına gelen Alex'le de mukavele yenilemeyi düşünmüyor.

Böylece sezon sonunda Alex'in de ayrılması ise Fenerbahçe'de bir devrin tamamen kapanması anlamına geliyor.

Admin
03-09-2010, 16:37
Bu aykut kocamanı hiç sevmedim sezon sonu veya ikinci yarı kesin yollarlar yönetim

donadotti
03-09-2010, 17:22
Valla ben Aykut hocaya devra arasına kadar katlanırlar diyorum.

COEMAR
03-09-2010, 18:41
valla butun takımların durumu pek iç açıcı değil . o kadar para alıyor futbolcular ama malesef avrupada başarılarımız çok az! sezon ortası herşey belli olur.. Avrupa' hersey profesyonelce ama burada malesef hersey san sohret hava başka bir sey yok! gelen Avrupalı futbolcularda burada bozuluyor!!

Volkan
03-09-2010, 19:44
burda aykut kocamanı gerçekten tebrik etmek istiyorum özellikle takımda brezilya ahalısını kesmesi çok doğru bir karar.

Yönetım teknık direktör olarak bence butun şanslarını denedi ama asıl göndemeleri gereken brezilya ahalisine hala dokunmadı bence yönetımın aykut hocaya tam destek vererek ALEX-BLICA-CRISTIAn ve Düzelmese SANTOSU devre arası mutlaka göndermelidir. en azından bu senenın ikinci yarısı gelecek sene için bir uyum zamanı olur.

headend
04-09-2010, 10:08
alex le ugraşacagına kendisine baksın 70 dk oyuncu degiştirmiyor diye zico ve daum ma çamur atan sözde spor yazarı birçok bukalemun aykuta niye bir şey demiyor anlamıuyorum aldırdıgı topculara bak ...ilhan gökhan ..bekir ..begenmedikleri alex.kazım .carlos.ama yılardır yan gelip ytan selçuga hiç bir şey diyen yok...işte spor yazarlarının ahmakca anlayışı...hidink..daum.zico.delboske.aragones.löw bunlar nerede şimdi hepsi idol oldu FUTBOLDA başarıları ortada ama bunlara yok köylü ..yok anlamıyor ..işte TÜRKSPORUNUN YAZARLARI ..