PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adnan Polat Rijkaard'dan vaz geçmiyor

kellebekir
04-09-2010, 22:33
Polat: "Rijkaard'ın sözleşmesini uzatacağım"
Galatasaray kulübü başkanı Adnan Polat, yoğun şekilde eleştirilen teknik direktör Frank Rijkaard'ın sözleşmesini ne pahasına olursa olsun uzatacağını söyledi.

Polat, sezona kötü bir başlangıç yapan futbol takımıyla ilgili gelişmeleri ve merak edilenleri NTV Spor kanalında canlı yayında anlattı.

Özellikle UEFA Avrupa Ligi ile Spor Toto Süper Lig'de alınan kötü sonuçlara değinen Polat, "Avrupa'dan elenmemizin ve lige kötü başlamamızın sebebi, transferlerin gecikmesi değil, önemli oyuncuların sakatlanmasıydı" dedi.

Polat transferde geç kaldıkları eleştirileri için, "Misimovic ve Insua dışındaki transferler zamanında yapıldı" diye konuştu.

Galatasaray'da altı yıl başkan yardımcılığı görevi yaptığını ve bu sürede dört şampiyonluk yaşadığını aktaran Adnan Polat, iki senelik başkanlık döneminde ise ligi üçüncü ve beşinci olarak bitirdiklerini hatırlatırken şunları söyledi:

"Biz son iki senede gereken yatırımları yaptık. 'Başkan mazeret üretiyor' diyebilirler. Evet biz başarısız olduk. Başta ben olmak üzere, Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ, Adnan Sezgin ve teknik heyet bunun sorumlusu. Birinci sorumlu da benim. İki sezon önce defansta sakatlıklar yaşadık, geçen sene forvet hattında sıkıntı yaşadık.

"İki transfer gecikti diye elenmedik biz Avrupa'dan. Takımımız o zaman da yeterliydi. Son saniyede bir gol atılıyor ve gol oluyor. Futbolda bazen akıl sır ermeyen konular da var. Çok enteresan şeyler olabiliyor. Mazerete gerek yok. Biz iki sene başarısız olduk. Sorumlusu da benim. Bu sene kötü başlamamıza rağmen iyi bitireceğimize inanıyorum."

Rijkaard konusu

Polat, yeni bir teknik adamı hiç düşünmediklerini aktarırken, Frank Rijkaard'a yeni sözleşme önereceğini ifade etti.

Hollandalı çalıştırıcıya Nisan ayında iki yıllık yeni kontrat önerdiğini, ancak "önce mevcut kontratımdaki paramı hak edeyim, sonra yeni sözleşme konuşuruz" yanıtı aldığını anlatan Polat, "eğer kabul ederse, ne olursa olsun Rijkaard'ın sözleşmesini uzatacağım. Önemli projelerimizi yakın zamanda tamamlıyoruz. Futbolla ve Rijkaard ile daha yakından ilgilenmeye başlayacağım" dedi.

Takımda transferlerin tamamlandığını vurgulan Polat, "şu andan itibaren Rijkaard hiçbir şey söyleyemez. Arzu ettiği tüm futbolcular alındı. Bana da memnuniyetlerini iletti" dedi.

Mevcut takımla şampiyon olabileceklerini söyleyen Polat, "milli maç arasından sonra Mehmet Batdal dışında sakatlarımız hazır olacak. Takımımız psikolojik olarak hazır. Transferlerimiz tamam. İhtiyacımız olan, taraftarımızın stadımızı rakipler için cehenneme çevirmesi. Takımı psikolojik olarak çökerterek bir yere varılamayacağının bilinmesi lazım. Taraftar Galatasaray'ın ruhudur" ifadelerini kullandı.

"Adnan Sezgin'i kurban ettiler"

Polat, alınan kötü sonuçların ardından eleştirilerin hedefi haline gelen Futbol A.Ş. genel müdürü Adnan Sezgin'e olan desteğini bir kez daha yineledi:

"Adnan Sezgin'i kurban ilan ettiler, kellesini istiyorlar. Her şeyine kefil olduğum birinden niye ayrılayım? İki senedir saldırıyorlar ona. Ben dedim ki, Adnan Sezgin'in attığı her adımın arkasına imzamı atarım. Bunun üzerine de Adnan Sezgin'in bir sır bildiği ve bana şantaj yaptığı iddiasını ortaya attılar. Bu ayıptır. İnsanlar Adnan Sezgin'in yakasından düşsün. Başarısızlık varsa hepimizin" cümleleriyle tepkisini dile getirdi.

Adnan Polat, Özhan Canaydın yönetiminde olduğu ve başkanlık yaptığı dönem içinde Galatasaray'ın mali açıdan önemli dar boğazları geride bıraktığını söyledi.

Beşiktaş'a imza atan Fatih Tekke ile ilgilendiklerini ancak ekonomik olarak anlaşamadıklarını anlatan Polat, Beşiktaş'ın transferi Quaresma'yı beğendiğini açıkladı.

Polat Spor Toto Süper Lig'deki şampiyonluk yarışının Galatasaray ile Fenerbahçe arasında geçeceğine inandığını kaydederken, yönetimden ayrılan Haldun Üstünel'in üç gün önce kendisini arayarak, ne zaman isterse kendisine yardıma hazır olduğunu söylediğini dile getirdi.

alperen
04-09-2010, 23:13
biz adnan polattan vaz geçeceğiz kendisi bilir bize başkan mı yok