PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bizim hedefimiz birinci olmak!

kellebekir
08-09-2010, 07:44
A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, “Kaç puan hesaplıyorsunuz?” sorusuna, “30” yanıtını verdi, ardından da şaka yaptığını söyleyerek, “Gruplardan birinciler ve en iyi ikinciler çıkıyor. Bizim hedefimiz birinci olarak ayrılmak” ifadesini kullandı
2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Kazakistan’ın ardından Belçika’yı da geçen A Milli Takımı’nın Teknik Direktörü Guus Hiddink, zirveyi hedeflediklerini belirtti.
Bazı şanssızlıklara rağmen güzel bir galibiyet aldıklarını söyleyen Hollandalı çalıştırıcı, “Buna rağmen şanssızlıkları yenerek kazanmasını bildik. Doğru yerde, doğru markajları yapamadık. Devre arasında bazı şeyleri konuştuk, ikinci yarıda golleri bulduk. 1-1 ve hatta 2-2 olduğunda bile oyuncularımızın kazanmak için ortaya koyduğu mücadele iyiydi” diye konuştu.
Hiddink, ikinci yarıda Semih değişikliğinin takımı da değiştirdiği yönündeki yoruma ise şu yanıtı verdi:
‘’Kafayla yediğimiz gol salakça bir goldü. Ancak yine de skoru tekrar değiştirebildik. Kadro ile ilgili konuştuğumda ilk 11’i konuşmuyorum, alternatifleri de düşünüyorum. Antrenmanlarda bunları konuştuk, geriye düştüğümüzde neler yapabiliriz bunları çalıştık. Yedek oyuncularımızı da değerlendiriyoruz. Değişiklikleri de bu yüzden yaptık.’’

‘İlginç olacak’
Ay-yıldızlı ekibin patronu, “Bundan sonra ne olur?” sorusuna ise, ‘’Biz mutluyuz, hedefimize ulaştık, Belçika’ya karşı karnemizin zayıf olduğunu biliyorduk, bunu değerlendirdik. Belçika açısından bakacak olursak, iki maç kaybettiler ve biz onlara 6 puan fark attık. Gelecek ay Almanya ile oynayacağımız maç ise çok ilginç olacak’’ yanıtını verdi.
Belçika Teknik Direktörü Georges Leekens’in şanslı oldukları yorumuna, “Ben Leekens gibi düşünmüyorum. Onlara iki şans verdik ve iki gol buldular” diye karşılık veren Hiddink, “Kaç puan hesaplıyorsunuz?” sorusuna, “30” yanıtını verdi, ardından da şaka yaptığını söyleyerek, “Hesaplar yapmıyorum. Gruplardan birinciler ve en iyi ikinciler çıkıyor. Bizim hedefimiz birinci olarak ayrılmak” diye konuştu.