PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karadağlar Çekimlere Başlıyor

Simba
12-09-2010, 13:20
aramazov Kardeşler romanından uyarlanan "Karadağlar" dizisinin çekimleri önümüzdeki hafta başlıyor.

Usta oyuncu Erdal Özyağcılar'ın uzun zamandır hayata geçirmeyi planladığı Dostoyevski'nin "Karamazov Kardeşler" romanından uyarladığı "Karadağlar" dizisinin çekimleri önümüzdeki hafta başlıyor.

Yapımcılığını Medyapım - Fatih Aksoy’un üstlendiği dizide, Erdal Özyağcılar'ın kızı Zeynep ve eşi Güzin Özyağcılar'ın yanı sıra İbrahim Çelikkol, Korel Cezayirli, Burak Sağyaşar, Ahmet Rıfat Şungar, Gökhan Mete ve Aliona Bozbey eşlik edecek. Yönetmenliğini Oğuzhan Tercan'ın, görüntü yönetmenliğini ise Altın Portakallı Ertunç Şenkay'ın üstlendiği dizinin çekimleri Kaz Dağları'nda yapılacak. "Karadağlar"ın senaryosunu ise daha önce yine Erdal Özyağcılar'ın başrolünü oynadığı "Elveda Rumeli" dizisini yazan Alican Yaraş kaleme alacak.

Romanda Olmayan 5 Karakter Var

Show TV’de ekrana gelecek olan dizide Özyağcılar, 4 oğlu olan ve Kaz Dağları'nda yaşayan Halim Karadağ rolünü oynayacak. Oldukça sert ve acımasız bir adamı canlandıracak olan Özyağcılar'ın, aynı kadına aşkı yüzünden İbrahim Çelikkol'un canlandıracağı oğluyla arası bozulacak.

Litvanya asıllı Aliona Bozbey ise Korel Cezayirli'nin aşık olduğu kızı canlandıracak. Bir aileyi çöküşe götüren olaylar zincirini anlatan dizi projesinin senaryosu üzerine 5 aydır çalıştıklarını belirten Özyağcılar, "Ben projenin bir bölüm tretmanını ve 13 bölüm öyküsünü yazdım. Senaryoyu ise Alican Yaraş yazıyor. Aslında Karamozov Kardeşler'de olmayan benim başka roman ve senaryolarımdan eklediğim 5 karakter daha var. Karamozov Kardeşlerin kendi iç çatışmasını aldık ama başka romanlardan da yararlandık. Bunlar arasında yine Dostoyevski'nin ‘Yeraltından Notlar’ ve ‘Kumarbaz’ı da var. Antigone'den de Troya'yadan da trükler aldık" dedi.