PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'Küfürlü e-posta' gönderen İngiliz gence ABD'den ceza

Hikmet™
15-09-2010, 12:50
Only the registered members can see the link

ABD Başkanı Barack Obama'ya küfür ve tehdit içeren e-posta gönderen 17 yaşındaki İngiliz gencin ömür boyu ABD'ye girmesi yasaklandı.

Bedfordshire bölgesinin Silsoe Köyü'nde oturan Luke Angel, 11 Eylül saldırılarıyla ilgili bir programı izledikten sonra ABD Başkanı Barack Obama’ya küfür ve tehdit içeren e-posta gönderdi. e-posta, ABD Federal Soruşturma Bürosu FBI'ı harekete geçirdi. FBI dedektifleri,e-postanın İngiltere’nin Bedfordshire bölgesinin Silsoe Köyü'ndeki bir evden gönderildiği belirleyince İngiliz polisi ile irtibata geçerek yardım istedi.

FBI’ın verdiği adrese giden İngiliz polisi, e-postayı kolej öğrencisi Luke Angel'in gönderdiğini tespit etti. Polis, Angel'e ABD’ye ömür boyu girmesi yasak olan kişiler listesine alındığını söyledi. Bedfordshire On Sunday gazetesine konuşan Angel, e-postayı gönderdiği akşam aşırı alkollü olduğunu söyledi. Angel, “Polis evimize geldi ve bana fotoğrafımı göstererek, ömür boyu Amerika’ya giremeyeceğimi söyledi. Benim umrumda değil. Fakat annem ve babam çok kızgın” dedi.

Bedfordshire polisi, Angel’in Beyaz Saray’a küfür ve tehdit içeren e-posta gönderdiğini açıkladı. Polis, genç adam hakkında soruşturma açılmayacağını belirtti.