PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emeklilik yaşı çok fazla degilmi?

Admin
14-06-2006, 23:22
Size göre emeklilik yaşı fazla degilmi.benim 6 yıllık sigortam var emekli olacagım tarihe baktım 2041 görunuyor yani 35 yıl sonra :(yani 61 yasında falan bu yaş oranı çok fazla degilmi??

Hakan Gül
15-06-2006, 08:57
Size göre emeklilik yaşı fazla degilmi.benim 6 yıllık sigortam var emekli olacagım tarihe baktım 2041 görunuyor yani 35 yıl sonra :(yani 61 yasında falan bu yaş oranı çok fazla degilmi??
hemde aşırı fazla yani :devilprv:

Admin
15-06-2006, 21:30
Tabiki fazla 65 yasında insan yaşlı olur nasıl çalışacakki.En uygun yaş 45-50 civarı

alperyılmaz
16-06-2006, 11:49
o yaşdan sonra emekli olsan ne olmasan ne zaten o yaşdan sonra ne kadar yaşarki insan..

Admin
16-06-2006, 19:07
o yaşdan sonra emekli olsan ne olmasan ne zaten o yaşdan sonra ne kadar yaşarki insan..
Yani..Bu yasanın degişmesi lazım halada artırmaya çalışıyorlar:46:

Ödül Avcısı
16-06-2006, 19:09
Daha çok iner çıkar. Özellikle seçim öncesi düşer. Sonra çıkar.

Hakan Gül
16-06-2006, 19:09
devlete ödenen primler boşa gidecek yaw adamlarda zaten onun üzerine yatmaya çalıştığı için yükseltiyo yaşı:(

Ödül Avcısı
16-06-2006, 19:12
Bugünlerde hiç prim ödemeden emekli olanları gördükçe ...
Bir hoş oluyor insan. Yazıklar olsun hainlere.

CABBARİ
16-06-2006, 20:16
abi adam ölür hala maaşı yoktur ve prim yatırmaya devam ediyordur bir bakmışsın öldükten seneler sonra mezardan izin alabilirse emeklilik maaşını almaya gidebilir:(:(
yok böyle bir sistem avrupada boyle değil ama maalesewf bizim ülkemizde oyle..
selametle..

Tamerk
16-06-2006, 20:42
sizler alismistiniz erken emeklilige avrupada senelerdir 60 ustunde 45 50 yasindaki insan is hayatinin en tercubeli ve verim getiren zamani tum avrupa devletrine bakin hic birinde turkiyedeki gibi genc emeklilik yok.Erken emekli oluyorsunuz ve birde emeklilikle beraber tekrar calisiyorsunuz ve boylelikle bir kisinin yerini almis oluyorsunuz avrupada buda yok calis istersen ama kazanmis oldugun kazanci kadar emeklilik maasindan kesilir. Erken emeklilik zengin devletlerde bile yok Amerikada emekli olupta calismak icin yollara dusen yaslilar cok karavanlar ve Mobilhomlarda yasiyorlar sonra isleyen demir paslamaz demisler atalarimiz.saygilar

Hakan Gül
16-06-2006, 20:56
sizler alismistiniz erken emeklilige avrupada senelerdir 60 ustunde 45 50 yasindaki insan is hayatinin en tercubeli ve verim getiren zamani tum avrupa devletrine bakin hic birinde turkiyedeki gibi genc emeklilik yok.Erken emekli oluyorsunuz ve birde emeklilikle beraber tekrar calisiyorsunuz ve boylelikle bir kisinin yerini almis oluyorsunuz avrupada buda yok calis istersen ama kazanmis oldugun kazanci kadar emeklilik maasindan kesilir. Erken emeklilik zengin devletlerde bile yok Amerikada emekli olupta calismak icin yollara dusen yaslilar cok karavanlar ve Mobilhomlarda yasiyorlar sonra isleyen demir paslamaz demisler atalarimiz.saygilar
arkadaşım avrupanın yaşam şartlarıyla Türkiyenin yaşam şartları aynımı...
oradaki insanlar yağ kaymakla besleniyo zengin olduğu için ve dolayısıyla ortalama ölüm yaşı daha yükseklere çıkıyo onların ortalama ölüm yaşı 90-95 bizde ise 60-65 onlarda 60 yaşında emekli olunması doğal ama bizde değil....ayrıca Türkiye avrupanın bütün koşullarını sağlamışmıki avrupanın şartlarına göre yönetiliyo....bunlar saçmalık

Ödül Avcısı
16-06-2006, 22:45
Tabiki fazla 65 yasında insan yaşlı olur nasıl çalışacakki.En uygun yaş 45-50 civarı
İşe bastonla gidecek demektir.

muzo
16-06-2006, 22:51
:devilprv: :devilprv: valla arkadaşlar en zoruma giden ne biliyormusunuz borç harç aylığını yatırıyorsun borcun olmuyor adam hiç pirim yatırmıyor bir af çıkıyor noluyor ozaman zamanında yatıran enayi :crashs: :crashs: oluyor birde zamanında yatıranlara bir indirim olsa baride gönlümüzü alsalar

emeklilik yaşıda baya uzun olmaz vallahi

HANGMAN
17-06-2006, 02:44
evet emeklilik yaşı çok fazla tepki göstermedikçe,elimizdeki var olan hakları almaya devam edeceklerdir fransada 2 -3 ay önce gençler tepkilerini ortaya koydular.yasa geri çekildi.

emre DUMAN
07-07-2006, 20:50
arkadaşlar emeklilik yaşı fazla degil.. bence erkekler 95 kadınlarda 90 yaşında emekli olmalı:624ok: böyle olursa belki bir ihtimal devletin sosyal kurumları kurtulabilir:00000004: ve emeklilerimiz hakettigi maaşı ve itibarı görür.. eger bu yaşı yakalayabilirlerse.!! ve emekli olduktan sonra uzun yıllar rahat ederler emekliligin keyfini çıkarırlar.:pepper: kimbilir belkide aldıkları maaşla şöyle bir Türkiye turu atıp yerli turizmi canlandırabilirler..:puah:
tabiki bunlar şaka..
.........................................................................
ne yapmak istediklerini anlamakta güçlük çekiyorum.. bunların türkiye gerçeklerinden hiçmi haberi yok..65 yaşında emeklilik:crashs:
memleketimizde ortlama ömür 68-70
yani 35-40 yıl prim ödeyecen ve sana eger yaşarsan 4-5 yıl maaş verecekler.
ödedigin primin çeyregini bankada biriktirsen 25 yıl emekli maaşını almaya tenezzül bile etmessin.. bu nasıl sosyal devlet bu nasıl adalet..
hani bir zamanın süper emeklileri....
bunlar bence sadece kendilerini düşünüyor.. sıradan işçilerin hiç bir önemi yok onlar için.. onlar mecliste bir kaç kez üstüste seçilince zaten emekli oluyorlar..
ama onlara kızmıyorum.. bütün suç bizlerde.. hakkını aramazsan böyle olur bence..!!!
aman sakın fazla hak aramayada kalkmayın canım memleketimizde .. sonra tüm gerçekleri ögrenirsiniz..!!!!!! elinizde olanlardan bile mahrum kalabilirsiniz..!!
benim duygu ve düşüncem bunlar...
saygılar

Admin
07-07-2006, 20:56
arkadaşlar emeklilik yaşı fazla degil.. bence erkekler 95 kadınlarda 90 yaşında emekli olmalı:624ok: böyle olursa belki bir ihtimal devletin sosyal kurumları kurtulabilir:00000004: ve emeklilerimiz hakettigi maaşı ve itibarı görür.. eger bu yaşı yakalayabilirlerse.!! ve emekli olduktan sonra uzun yıllar rahat ederler emekliligin keyfini çıkarırlar.:pepper: kimbilir belkide aldıkları maaşla şöyle bir Türkiye turu atıp yerli turizmi canlandırabilirler..:puah:
tabiki bunlar şaka..
.........................................................................
ne yapmak istediklerini anlamakta güçlük çekiyorum.. bunların türkiye gerçeklerinden hiçmi haberi yok..65 yaşında emeklilik:crashs:
memleketimizde ortlama ömür 68-70
yani 35-40 yıl prim ödeyecen ve sana eger yaşarsan 4-5 yıl maaş verecekler.
ödedigin primin çeyregini bankada biriktirsen 25 yıl emekli maaşını almaya tenezzül bile etmessin.. bu nasıl sosyal devlet bu nasıl adalet..
hani bir zamanın süper emeklileri....
bunlar bence sadece kendilerini düşünüyor.. sıradan işçilerin hiç bir önemi yok onlar için.. onlar mecliste bir kaç kez üstüste seçilince zaten emekli oluyorlar..
ama onlara kızmıyorum.. bütün suç bizlerde.. hakkını aramazsan böyle olur bence..!!!
aman sakın fazla hak aramayada kalkmayın canım memleketimizde .. sonra tüm gerçekleri ögrenirsiniz..!!!!!! elinizde olanlardan bile mahrum kalabilirsiniz..!!
benim duygu ve düşüncem bunlar...
saygılar
sözlerinize sonuna kadar katılıyorum :45:

COEMAR
08-07-2006, 02:01
Aynen bende katılıyorum 65 de emekli olacaksın yaşarsan tabii meclis 2 dönem seçilen emekli sayılıyordu daha varmı acaba bu sistem önce onlar kendilerini bir düzeltsin sonra vatandaşa gelsin adamlar dünyada en çok makam otosuna sahip herşey modern uçakları bile son sistem bir yazıda İngiltere başkanıda ATA uçağının aynısından istemiş adama cevap hazine sorumlularından gelmiş eğer çok istiyorsanız kendiniz alın demişler bizim böyle olayları yaşamamız için daha 40 fırın ekmek yememiz lazım EY TÜRKİYE NE KADAR ZENGİN BİR MİLLETMİŞSİN bunca sene kaynakların hiç bitmedi be!!!

burcum
11-07-2006, 20:21
sımdı 33 yasındayım basamak 2 deyım bagkurdan emeklı olabılmek ıcın 60 yasını doldurmak sart bagkur basamagı 24tane bılıyorum prım odemem bıle bıtse yıne emeklı olamıyorum hıııh valla acaba dıyorum saglık prımlerını yatırsamda emeklılık prımını ıptal ettırmek mumkunmu onuda ozel emeklılık sırketınden halletsek en azından azamı onda emeklı olabılmek ıcın 10yılı doldurmak yetıyor

Hakan Gül
12-07-2006, 19:29
Aynen bende katılıyorum 65 de emekli olacaksın yaşarsan tabii meclis 2 dönem seçilen emekli sayılıyordu daha varmı acaba bu sistem önce onlar kendilerini bir düzeltsin sonra vatandaşa gelsin adamlar dünyada en çok makam otosuna sahip herşey modern uçakları bile son sistem bir yazıda İngiltere başkanıda ATA uçağının aynısından istemiş adama cevap hazine sorumlularından gelmiş eğer çok istiyorsanız kendiniz alın demişler bizim böyle olayları yaşamamız için daha 40 fırın ekmek yememiz lazım EY TÜRKİYE NE KADAR ZENGİN BİR MİLLETMİŞSİN bunca sene kaynakların hiç bitmedi be!!!
Katılmamak eldemi :(

takuri
20-07-2006, 23:01
beyler bizlere degişim gerek yalanmı imf mi ülkemizi yönetiyo anlamadım gitti ya bu yasa mezarda emeklilik yalanmı

ercanmns
28-07-2006, 12:58
arkadaşlar sizlere sorarım hangi özel sektör 50 60 yaşındaki insanları çalıştırırki kapıda bekleyen binlerce genç insan varken çoğu zaten işçi çıkarıyor 40 yaşından sonra iş bulmak nerdeyse imkansız. biz önce emeğe saygıyı öğrenmemiz lazım ama nerde genç insanların emekleri sömürülüyo 3 paraya. birilerinin bi zamanlar yedikleri haram lokmaları bizlerden çıkarmaya çalışıyorlar.neyse sinirlendim yine. emeğin ve emekçinin saygı göreceği mutlu ve müreffeh türkiye için umutla.saygılar

reis+
20-08-2006, 07:42
arkadaşlar sizlere sorarım hangi özel sektör 50 60 yaşındaki insanları çalıştırırki kapıda bekleyen binlerce genç insan varken çoğu zaten işçi çıkarıyor 40 yaşından sonra iş bulmak nerdeyse imkansız. biz önce emeğe saygıyı öğrenmemiz lazım ama nerde genç insanların emekleri sömürülüyo 3 paraya. birilerinin bi zamanlar yedikleri haram lokmaları bizlerden çıkarmaya çalışıyorlar.neyse sinirlendim yine. emeğin ve emekçinin saygı göreceği mutlu ve müreffeh türkiye için umutla.saygılar

erlbette haklısın okkkkkkkk

umuter
20-08-2006, 12:18
mezarda emeklilik değilde bu taaaa ahirette emekklilik sistemine döndü valla hadi mezara razıydık ondan da vazgeçtik artık nasıl bi düzen bu anlamıyorum gerçekten

en ufak bi borcumuzu geciktirdiğimizde hiç acımadan çok katı faizler alıyorlar ama hiç düşünmöüyorlar bu insanlar bu paraları kolay mı kazanıyor zor mu kazanıyor diye!!!

ondan sonra yok hırsızlık artmış yok mafya çoğalmış isyan ediyor herkes ama bunlara teşvik edenleri de bi düşünmek lazım (hırsızlığı ve mafyayı onayladığım falan da yok ayrıca )

apache33
20-08-2006, 15:16
arkadaşlar bunca genç işsiz,iş bulamazken emekli yaşını yükseltiyorlar.bu nedemektir,işsizliği artırmak ve emekli'lerinde,emekli olduktan sonra emekliliğin tadını çıkartamadan meftaa olacaklar. ben bu sisteme karşıyım.
sistem kökten bozuk arkadaşlar maalesef.

Admin
20-08-2006, 15:25
arkadaşlar bunca genç işsiz,iş bulamazken emekli yaşını yükseltiyorlar.bu nedemektir,işsizliği artırmak ve emekli'lerinde,emekli olduktan sonra emekliliğin tadını çıkartamadan meftaa olacaklar. ben bu sisteme karşıyım.
sistem kökten bozuk arkadaşlar maalesef.

Evet emeklilik yası yuksek oldugu surece işsizlik devam eder

PowerVu
21-08-2006, 23:40
DPT böyle diyor..!

Bakınız kabaca 0-20 ve 45 ve daha üstü nufüs ekonominin üzerinde çok ağır bir yüktür bu nufüs yiyici olarak geçer..! Nüfüs pramidi yapılırken ölçüt 0-20 ve 60 ve daha üstü nufüs dikkete alınır..! Türkiyede durum böyle çalışan nufusu artırmak artırmak artırmak aslında bir nebze doğru bir karar gibi ama emeklilik yaşı en az 50 olmalı 60 çok fazla..!

Ödül Avcısı
23-08-2006, 21:14

İşsizlik devam ettikçede emeklilik yaşı yükselir.

Ödül Avcısı
23-08-2006, 21:16

Dediğiniz pek gerçekleşecek gibi değil.

gs78
12-09-2006, 19:59
diğcek bişi yok BURASI TÜRKİYE artık vatandaştan bi canı istenmdi artık oda istenirse bu ülkede şaşmam çünki vatan için her türlü fedakarlığı yaptık.

Özgür Erge
12-09-2006, 20:55
yaw bana 88 gün prim yatırmışlar işden de ayrıldık 2 gün daha yatırsalar karnemi çıkartacaktım iki gün için :(şimdi başka bi yere girdim bi aydaha karnesiziz inşallah 1 aya kadar hasta olmam lazım olursam ayvayı yedik :)

ğvanduri
11-10-2006, 13:57
arkadaşlar konuya bede katılıyorum en ucuz ınsan herhalde turkıuyede zaten yaş ortalaması her gaçen gun duşuyor 25 sene çalış pırım ode bıde yaş sınırı yokmu 55 olacaksın pekı yamadalyanın obur yuzu bu yasayı hazırlayanlar vıjdanları nekadar rahat * bır donem seçılmış mılletvekılı iki yıl meclıste kalsa super emeklı oluyo adale bunun neresınde hepsıne kırmızı kart::49:

zmatyar
14-10-2006, 03:08
arkadaşlar köşemiz hayırlı olsun bildiğimiz kadarıyla ve kaynaklardan yardıma hazırm.

erhanula
21-10-2006, 02:06
haklısın arkadaşım da bunları sonuçta biz seçiyoruz bizde hata yokmu.bence primi dolan herkes emekli olmalı

ğvanduri
28-10-2006, 11:48
evet bız seçıyoruz ama bız yemın etmıyoruz seçılmışler edıyor ne kadar yemınlerıne sadık kalıyorlar yoksa çikarlarınami bu ulke duzelmezzzz

yuksel63
05-11-2006, 23:32
tüm arkadaşlara selamlar ben 01/01/1983 sigorta girişliyim ve 21/03/1694 doğumluyum benden 5150 gün prim istiyorlar 7100 gün yatırılmış primim var 25 yıl doldur diyorlar 06/07/2007 de 25 yılda doluyor ama sen emekli olamazsın 2011 beklemen gerekiyor diyorlar ve beyler kendileri 2 yılda en üst kademeden kıyak emekli oluyorlar Allah aşkına adaletmi bu eskişehirden sevgiler

ğvanduri
09-11-2006, 13:43
arkadaşlar ateş bır kıvılcımdan ıbarettır golerde damlaya damlaya oluşur hekes goruşunu beyan ederse belkı bırılerının vıjdanları sızlar gerçı onlarda oyle bır duygu yokki genede gun doğmadan neler doğar allah sonumuzu hayırli etsın

atmaca28
12-11-2006, 09:40
ülkemiz çok güzel bir ülke..fakat ülkemizdeki ileri gelenler kendileri ve yandaşları olmak üzere tam bir beylik sürüyorlar.asgari ücret olsun emekli maaşı olsun hepsi eksilerde bu gün asgari ücretle çalışmak zorunda olan kişiler sadakaya muhtaç durumdadır.tabiki umudumuz belki düzelir diye.eee nede olsa umut fakirin ekmeği......

yuksel63
15-06-2007, 22:45
benim sigorta girişim 1983 1 ayın 3 prim olarak 5150 gün isteniyor yıl olarakta 25 yıl dolacak deniyor şu anda 7200 gün primim var 25 yılıda doldurdum ama yaşım 44 yaşın küçük 47 yaşına kadar çalışacaksın diyorlar herşeyim tamam ama yaş ufak geliyor peki buna nedersiniz

bulletfromhell
15-06-2007, 22:52
benim sigorta girişim 1983 1 ayın 3 prim olarak 5150 gün isteniyor yıl olarakta 25 yıl dolacak deniyor şu anda 7200 gün primim var 25 yılıda doldurdum ama yaşım 44 yaşın küçük 47 yaşına kadar çalışacaksın diyorlar herşeyim tamam ama yaş ufak geliyor peki buna nedersiniz
yine sizin iyiymiş beyefendi....3 yılla kurtarıyosunuz....7-8 yıl beklemesi gerekenler var benim çevremde....bi işi alt yapısız yaparsan böyle olur.....sanki biz almanyayız isveçiz,tüm sosyal haklarımız mükemmel,sağlık sistemimiz harika,onun için emeklilik yaşı 65.....evet oralarda yaş 65 gerekiyo...ancak adamların her şeyi sağlam olduğu için 65 yaşını bitirmiş birisine 'artık sen yaşlısın ,çalışamazsın,geçimini sağlamak için al sana ömrünün sonuna kadar yaşlılık maaşı' diyorlar...adamın 'kenara ölüm kalım parası bi kaç kuruş atayım' gibi bi derdi olmamışki hiç.....tabiiki orada 65 yaş gayet doğal.....adam hastaneye yatıp ameliyat olduğunda bakacak kimsesi olmadığı zaman devlet o adamın evine hemşire tahsis ediyor...bizde standart sağlık hizmetleri bile doğru düzgün verilemezken bir insanın 65 yaşına kadar yaşayabileceğini nasıl garanti ediyorlar onu anlayabilmiş değilim.....:mad2: :mad2: :mad2:

TEKNİSYEN101
16-06-2007, 04:56

yazdıklarına tamamı ile katılıyorum, anca mezarda emekli olabiliriz

BLADE01
16-06-2007, 06:26
yazdıklarına tamamı ile katılıyorum, anca mezarda emekli olabiliriz

çok doğru

ınfınıtı
28-08-2007, 12:57
evet çok doğru

ayran
28-08-2007, 13:36

size katılıyorum

Only the registered members can see the link

bodur
28-08-2007, 15:53
evet çok fazla hatta emeklilik yok denebilir çünkü bu bölgede (akdeniz) insan ömrünün ortalaması zaten 65, eee yani burda birçok ölü emekli var..

caglar684
28-08-2007, 16:02
en güzeli malulen emeklilik. kıracaksın bir iki yerini olacak bitecek. emekliliği görmemizin başka bi çaresi yok.

Tamerk
07-10-2007, 22:38

ben buna katilmiyorum cunku kac kisi emekliye ayrildiktan sonra calismaya devam ediyor yani calisma yasinda olan gencin yerini aliyor cunku emekli bir kisi patrona ucuz geliyor sosyal haklarini odemedigi icin bu tip emekliler 40 ile 50 arasi olanlar daha yaslari genc ve verilen para ile gecinilmiyor diyerek ise devam ediyor bu arada zarar ayni anda SSK yada cunku calisan emekli hakkina dusen parayi vermiyor.

sarıkanarya_41
07-10-2007, 22:52
evet cok yuksek bastonu elımıze aldıktan sonra emeklı olsak ne olurkı.

sarıkanarya_41
07-10-2007, 22:53
bu durum ne zaman duzelecek meklılıgı yasyamadan mezra gıdıcez.

hayatiki
12-10-2007, 22:07
benim sadece 29 senem var.sadece 5sene çalıştım.

trilobid
17-10-2007, 22:47
çooook çalısmamız lazım çooooooook.:new_icon9:

ugur57
20-10-2007, 14:55
arkadaşlar konuya bede katılıyorum en ucuz ınsan herhalde turkıuyede zaten yaş ortalaması her gaçen gun duşuyor 25 sene çalış pırım ode bıde yaş sınırı yokmu 55 olacaksın pekı yamadalyanın obur yuzu bu yasayı hazırlayanlar vıjdanları nekadar rahat * bır donem seçılmış mılletvekılı iki yıl meclıste kalsa super emeklı oluyo adale bunun neresınde hepsıne kırmızı kart::49:

ortalama yaş düşmüyor yükseliyor.

turgayesendag
29-10-2007, 15:40
avrupadaki insanların yaşam standartı ile bizim standardımız dağlar kadar farklı avrupalı emekli olunca dünyayı dolaşıyor bizdeise evin kapısın bile alamıyorsun arada dağlar dağlar var türkiyede emekliler neredeyse maske ile dolaşacak bakkala manava kasaba ev sahibine tanınmamak için saygılarımla

cetindeniz
01-11-2007, 23:05
Emekliye ayrılan insanlarımızın nekadar neler ne sıkıntılar yaşadıklarını anlatırsak onlardan iyi ifade edemeyiz

sarıkanarya_41
02-12-2007, 17:04
elımızde bastonla gezerken emeklı olacagız.oysa bıraz daha erken olsa coluk cocugun gelecegı daha ıyı programlanır yatırım yapılır devlet hukumet egıtıme onem verırken ınsan haklarını yasam kosullarını goz onunde bulundurmalı.

sarıkanarya_41
02-12-2007, 17:04
vergı ındırımı cok surmez

chris db
03-08-2008, 08:42
evet türkiye de hangi şey hangi uygulama avrupa standart larındaki gibi de avrupa yı baz alıyoruz almak yanılgıyı büyütmekten öteye gecmez iş saatleri sağlık ücretlendirme işçi hakları tazminat vs. türkiye olarak maalesef çok gerideyiz ama konu emeklilik olunca hemen avrupa standardı bu tür şeylere acaip sinir oluyorum yaş çok fazla...sulh&saygı

ucuk333
03-08-2008, 12:14
ben 25 yıl para odemissem onun karsılıgını istiyorum kardesim benim paramı yiyen harvurup savuran iktidarlar ve burakratlar insanların olmeleri icin 65 yas diye bir savsatayı savunamazlar

sosyal güvenlik kurulusları yatırılan parayı odemek zorundadır mantıksızca kimse kimseyi korumasın

firelove
03-08-2008, 13:59
bu tür şeylerde hemen avrupayı örnek gösterirler.bu memlekette 50 milyon insan fakirlik sınırında yaşıyor.2450 ytl den daha az geliri olanlar fakir 670 ytl den daha az geliri olanlar da açlık sınırında aç yani.kişi başına milli geliri adaletli bir şekilde 20 bin dolarlara yükselt insanca bir yaşam kalitesi getir.o zaman yap 65....öbür dünyadan bir hesap numarası göndeririz artık.o hesaba yatırılar emeklilik maaşını!

cafi
03-08-2008, 14:26

avrupanın yaşam koşuları ile, insan ömrü avrupa ile türkiyede aynımı ?emeklinin aldığı ücret yaşam koşuları için yeterlimi? yetmiyorki emekliler emekli olduktan sonra çalışmak zorunda kalıyorlar

erhanula
03-08-2008, 16:39
Emekli etmeyi düşünmüyorlar zaten devlet dairesinde çalışıyorsan seni emekli etmek için ekstra % veriyorlar fakat özel sektörde yaşı bir yandan yükseltip bunun yanında 20-30 yaş arası insanların prim ödeme yoluna gidiyorlar ben bir iş veren olsam 30 yaş üzerini katiyen çalıştırmam zaten Türkiyede yaşam 60 yaş olarak belirlenmiş maksat 65 yapıp bir an önce emekli olmadan insanlardan kurtulmak fakat yüce vekillerimiz iş kendine gelince 1 dönem vekillik yapıp emekli olma yoluna bakıyorlar onlar bizim vekillerimiz ya hep bizi düşünürler kendilerini hiç düşünmezler ne yapıyorlarsa millete hizmet için yaparlar.hele birde seçim zamanı gelse nede şirin gözükürler yaşı dolanı yapsanıza emekli

adnanarkan
03-08-2008, 20:53
resmen öl diyorlar emekli olduktan sonra yaşayıpta devlete yük olmamızı istemiyorlar.herhalde türk insanını avrupalı ve amerikalı ile bir görüyorlar.

aslan39
03-08-2008, 21:30
arkadaş erken emeklilige bende karşıyım ama yaşım41 işbulamıyorum maalesefbenim ülkemde işsizlik en büyük sorun hangi iş kanunu bizimlehimize çalışıyorki saygılar

süleyman09
05-08-2008, 07:35
:rule1: :sad: türkiye şartların da enazzından 50 55 yaşlarında emekli olmasıgerekir yoksa mezarda emekli olursun tabi mezardapara geçermi bilmem artık

süleyman09
05-08-2008, 07:36
:yell:

erdemkoruklu
15-08-2008, 00:09
Merhaba şu anda Almanyada emeklilik yaşı 65 den 70 e çıkarılması için tartıma başlatılmış ülkemizde 65 yaş tartışması var bence ülke gerçekleri buna uygun değil 50 yaşından sonra bir kişiye kim iş verir bu mantıklı değil ileride çok problem çıkabilir insanlar çok madur olabilir benim sigorta başlangıcı 1987 yasaya göre 50 yaşında emekli olcağım şu anda yeni başlayanlara üzülüyorum eski yasaya göre olsaydı 42-43 yaşında emekli olacaktım yapacak bir şey yok benim tavsiyem herkez kendine iyi bakmalı yaşlanmayı geciktirecek önlemleri almalıdır tabiki ne kadar münkün olabilirse bu önce hayat standatı yükseltilip ondan sonra emeklilik yaşı yükseltilmeliydi malesef bizde hep bu tersten yapılıyor Allah herkeze kolaylık versin diyorum saygılarımla

MUTAF
15-08-2008, 00:41
Bu millet Vatan için herşey yapar. Ama bu vatanı yonetenler bu millet için daha fazlasını yapıyorlar. Anlatmak istediğimi siz anladınız...

erdemkoruklu
15-08-2008, 00:58
Bu millet Vatan için herşey yapar. Ama bu vatanı yonetenler bu millet için daha fazlasını yapıyorlar. Anlatmak istediğimi siz anladınız...

Merhaba eğer sizin söylediğiniz gibi bu ül***i yönetenler bu millet için daha fazlasını yapsalardı ülke bu halde olmazdı diye düşünüyorum saygılarımla

oxepa
28-08-2008, 21:31
genç iş gücünün bukadar fazla olduğu bir ülkede 60 yaşında emeklilik biraz tuhaf kaçıyor 50 sinden sonra kim çalıştırır bu insanları kim öder onların pirimini sağlık sektöründeki aşırı harcamaları denetleyemedikleri için emekciyi cezalandırıyorlar nasıl vergi kaçağını denetleyemedikleri gibi elektiriğe zam suya zam benzine zamla kapatıyorlar açığı sosyal günvenlikteki açığıda milleti emekli yapmıyarak bu açığı kapatacaklar.

osmann
28-08-2008, 22:56
1-tam iki sene 2 ay evvel konu açılmış halen güncelliğini koruyor helal olsun
2-canım emeklilik yaşı ile ilgili hükümetin-hükümetlerin açıkça geberin (afedersiniz) demesini beklemiyorsunuz herhalde...adamlar kibarca seni 60 ta 70 te emekli edeceğiz diyor...tabii yaşarsan (aynı fındığın birçok hastalığa iyi geldiği gibi...tabiii yerseniz)
selametle...

MUTAF
28-08-2008, 23:00

Merhaba eğer sizin söylediğiniz gibi bu ül***i yönetenler bu millet için daha fazlasını yapsalardı ülke bu halde olmazdı diye düşünüyorum saygılarımla

cümlemin sonunda belirttiğim gibi.
demekki sen anlamamışsın...

emmi
28-08-2008, 23:41
Bu kanunları çıkaran zevatlar, temmuz ayında hangi kanun teklifini vermeye hazırlanmışlardı? Hatırlayanınız var mı? Mecliste bir yıl oturan mv.ini emekli etmeye kalkışmadılar mı utanmadan? Kendileri şimdiki kanuna göre iki yılda emekli olacaklar ama sıra çalışana gelince mezarda emeklilik! Böyle yalaka millete az bile valla. Hatta hiç emekli yapmasınlar beni bile. Hangimiz bir milletvekiline sorduk. "Sayın mv.im bu ne hal" diye. Yanımıza gelince yalakalanacağız, arkasından "bu da adalet mi yav?" diye veryansın edeceğiz. Bu adamlar yanınıza geldiğinde bu basit soruyu bile sormaktan aciz şakşakçı insanlara ne yapsalar yeridir. Değil senidikaya; basit bir derneğe bile üye olmaktan korkan toplum böyle yönetilir beyler. Ağlamanın bir faydası yok.
Saygılar.

uzmanuyducu
28-08-2008, 23:49
Bu kanunları çıkaran zevatlar, temmuz ayında hangi kanun teklifini vermeye hazırlanmışlardı? Hatırlayanınız var mı? Mecliste bir yıl oturan mv.ini emekli etmeye kalkışmadılar mı utanmadan? Kendileri şimdiki kanuna göre iki yılda emekli olacaklar ama sıra çalışana gelince mezarda emeklilik! Böyle yalaka millete az bile valla. Hatta hiç emekli yapmasınlar beni bile. Hangimiz bir milletvekiline sorduk. "Sayın mv.im bu ne hal" diye. Yanımıza gelince yalakalanacağız, arkasından "bu da adalet mi yav?" diye veryansın edeceğiz. Bu adamlar yanınıza geldiğinde bu basit soruyu bile sormaktan aciz şakşakçı insanlara ne yapsalar yeridir. Değil senidikaya; basit bir derneğe bile üye olmaktan korkan toplum böyle yönetilir beyler. Ağlamanın bir faydası yok.
Saygılar.

helal olsun usta çok güzel anlatmışsın vallaha emeklilik yaşı tabiki çok bir 10 yıl geri almaları lazım bence:present:

MUTAF
28-08-2008, 23:52
şahsi görüşüm 50-55 yaşlardır...
daha fazlası zaten mezarda emeklilik olarak hep akıllarda kalacak ve öylede olacaktır..

Simba
28-08-2008, 23:53
Vay be 2 yıllık bu konu aktifligini koruyor.Ben yorumu yapayım ben mezarda emekli olacam sanırım.

MUTAF
28-08-2008, 23:56
Vay be 2 yıllık bu konu aktifligini koruyor.Ben yorumu yapayım ben mezarda emekli olacam sanırım.

emekliliği bilmemde mezara acele etme hocam :)

g.aslan
29-08-2008, 09:05
yasim 43 ve bu güne kadar ortalama 70,000 ytl prim ödemesi yaptim ve daha 5 yilim gözüküyor ve bu 5 yilda ortalama 20,000 ytl daha ödemem gerekiyor.
ammmma daha bağkur binasinin önünden geçmemiş 1 ytl dahi prim ödememiş insanlar devletin bankasin dan alacak olduğu maaşa karşılık 21,000 ytl kredi verdiler ve bu vatandas 1 ytl dahi para ödemeden emekli olduya benim içime öyle bir oturdu ki sorma gitsin sinirim den gece yarisi uykularim kaçiyor kalkip oturuyorum ve diyorum kiiii.
heyyyyyyyyyyyy bu günkü hükümet eğer zerre kadar benim hakkim sizin üzerinizdeyse haram olsum iki elim yakanizdan inmesin devlete borcumu zamanın da ödemekle kendimi enayi gibi hissettim.

süleyman09
29-08-2008, 15:27
65 yaşında emeklilik mezarda emeklilik gibi bişeyler önce o kanunu cıkaranları 65 yaşında emekli edeceksin ki bak ozaman emekli yaşı nasıl indiriyorlar okişiler halkı düşünen ler deyil kendi çırlarını dünüyorlar

satelcom
29-08-2008, 15:44
sizde biraz gayret sarfedip milletvekili olsaydınız 2 yıl sonra emekli olmaya hak kazanırdınız ve 7 milyar emekli maaşı alırdınız.2yılda emeklililk ve 7.000.000 lira emekli maaşı.millet çalışacak vekilleri sömürecek.bu ülkede demokrasi ve hukuk var.

süleyman09
29-08-2008, 15:51
nerdevar demokrasi ben daha hiç görmedim sen gördünmü acaba demokrasi varda milletvekilleri niyeiki 2 yılda emekli oluyor bumu demokrasi dedigin onlarbenim vekilim ama ataalan gitti

süleyman09
29-08-2008, 15:56
ne konuşuyor sak boş çene yoruyoruz bir şeylerin düzelecegiyok gibi umudun umuttan yaşamın yaşam dan varkıvar

süleyman09
29-08-2008, 15:57
fark bu yani:wave:

hunter100
29-08-2008, 16:39
Zamanında hiper süper emekli kolay emekli 30 küsür yaşlarda sırf oy toplasınlar diye insanları emekli eden o silinmiş siyasetten demireller ecevitler tansular mesutlar insanlar bunlara sorsunlar ,, obların acısı bizden çıkıyor vatanı ne hale getirdiler yazık yazık yazık:mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

satelcom
30-08-2008, 16:22
nerdevar demokrasi ben daha hiç görmedim sen gördünmü acaba demokrasi varda milletvekilleri niyeiki 2 yılda emekli oluyor bumu demokrasi dedigin onlarbenim vekilim ama ataalan gitti
bunlar milletin vekili değil efendileri kan emicileri.milleti 60-65 yaşına kadar süründürenler iş kendilerine gelince sadece ve sadece 2 yılda emekliliği hakları görüp hiç utanıp sıkılmadan ayda 7 milyar emekli maaşını almayı hakları görüyorlar.buna demokratik sömürü denir.

muratusta
01-09-2008, 18:42
sevgili arkadaşlarım öncelikle supersat forum yönetimine teşeküler saygılar sunarım bu vesileilede tüm islam aleminin vede sizlerin ramazanı şerifleiniz hayırlı olsun üzülmeyin bizim
ülkede her an her şey degişe bilir secim zamanı bu düzenlemeleri oy almak icin yaparlar
her iktidara gelen aynı şeyleri yapar önce yükseltir sonra oyu nasıl alacak emeklilik yaşını
düşürerek cümleten hayırlı ramazanlar allah herkeze cok bayramlar göstersin

pasaoglu1
01-09-2008, 22:06
arkadaşlar babam 44 yaşında emekli oldu.emeklilik hayali hacca gitmektir. ben 59 yaşımda olacam. fakat ben bu yaşta hacca gidemem dolayısıyla 4-5 yıl yıllık iznimi kullanmam 45-50 yaşımda hacca giderim her halde.

ercanakman
01-09-2008, 22:47
Geçenlerde gazetenin birinde bir yazı okudum(Sümerler döneminde yaptıkları çok kutsal bir meslek sayılan)genel evdeki hayat kadınları'nında sgk na bağlı olduğunu ve orada görev yapan hayat kadınlarının 65 yaşına kadar nasıl vazife yapacaklarını ve 65 yaşında olan bir hayat kadınını kim tercih edeblirki işte bu kadar saçma bir sistem bu.....

evet gerçekten gelecek olan yeni nesil maalesef'ki türkiye şartlarında emekliliği unutsun bence....

uzmanuyducu
01-09-2008, 22:55
bence bu gelecek seçimde akp ye gününü göstermenin zamanı geldi ben iki defa oy verdim ama bir daha verirsem elllerim kırılsın saçma sapan kanunlarla türkiyeyi maf etti :46: