PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 15/06/ Türkiye'de Neler oluyor

muzo
15-06-2006, 10:17
"ATATÜRÇÜYÜM" DİYEN İMAM CEMAATTEN 45 MİLYAR LİRA KAZANDI!

Kayseri'de 'Atatürk'e, cumhurbaşkanına, devlet büyüklerine ve Laik Cumhuriyete' küfür ettiği iddiasıyla mahkemeye verilen ve beraat ettikten sonra karşı dava açan cami imamı, 45 bin YTL tazminat kazandı.
15 Haziran 2006 Perşembe 00:06

Kayseri'de 'Atatürk'e, cumhurbaşkanına, devlet büyüklerine ve Laik Cumhuriyete' küfür ettiği iddiasıyla mahkemeye verilen ve beraat ettikten sonra karşı dava açan cami imamı, 45 bin YTL tazminat kazandı.

Cuma Aslantaş, Fikret Topuz ve Kasım Çoban, 6 yıl önce Kayseri Cumhuriyet Savcılığına dilekçeyle başvuruda bulunarak Argıncık Alsancak Camisi imamı Ali Aslan Koçak'ın öğle namazı çıkışında 'Atatürk'e, cumhurbaşkanına, devlet büyüklerine ve Laik Cumhuriyet'e' küfrettiği iddiasıyla şikayette bulundular.

Ali Aslan Koçak, hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı 2. Asliye Ceza Mahkemesinde beraat edince, kendisini suçlayan 3 kişi hakkında tazminat ve ceza davaları açtı.

Kayseri 4. Asliye Ceza Mahkemesi, Cuma Aslantaş, Fikret Topuz ve Kasım Çoban hakkında 'iftira ve yalancı şahitlik' yapmak suçundan 3'er ay hapis cezası verdi. Bu ceza daha sonra para cezasına çevrildi. İmam Ali Aslan Koçak, 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde açtığı tazminat davasını da kazandı.

Mahkeme, Cuma Aslantaş, Fikret Topuz ve Kasım Çoban'ın imam Ali Aslan Koçak'a faiziyle birlikte toplam 45 bin YTL tazminat ödemesine karar verdi.

Koçak, yaptığı açıklamada 'ben çevremde Atatürkçü imam olarak tanınmaktayım. Atatürk'e hakaret etmem söz konusu bile edilemez. Bana iftira edenlere yargı en doğru cevabını verdi' dedi.

muzo
15-06-2006, 10:17
KARISINI BIÇAKLARKEN MOBESAYA YAKALANDI!..

İzmir Konak Meydanı'nda, 8 ay önce bir kişinin kavga ettiği karısını bıçaklarken Modern Kent Bilgi ve Güvenlik Sistemi'nin (MOBESE) kameraları tarafından görüntülendiği belirlendi.
15 Haziran 2006 Perşembe 00:06

İzmir Konak Meydanı'nda, 8 ay önce bir kişinin kavga ettiği karısını bıçaklarken Modern Kent Bilgi ve Güvenlik Sistemi'nin (MOBESE) kameraları tarafından görüntülendiği belirlendi.
İzmir Konak Meydanı'nda 12 Ekim 2005 tarihinde meydana gelen olayda, Murat E. (34), kavga ettiği karısı Çilem E'yi (25) 8 yerinden bıçakla yaraladı.
Kemeraltı Çarşısı girişinde bekleyen polis ekipleri Murat E'yi olay yerinde yakaladı.
Alsancak Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Çilem E, tedavisinin ardından taburcu edildi.
Bu arada, adliyeye sevk edilen Murat E, 'karısı Çilem E'nin şikayetçi olmaması' üzerine çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılırken, Murat E. hakkında, 'kamu davası' açıldı.
Konak Meydanı'ndaki MOBESE kamerasının görüntülerini izleyen polis, Murat E.'nin karısını bıçaklama görüntülerinin kayıtlı olduğunu tespit etti.
Olayla ilgili kamu davasının sürdüğü bildirildi.

muzo
15-06-2006, 10:18
HAYAT KADININA 6 KİŞİ BİRDEN TECAVÜZ ETTİ!..

Başkentte “hayat kadınıyla zorla ilişkiye girdikleri” iddia edilen 6 kişi gözaltına alındı.
15 Haziran 2006 Perşembe 00:07

Başkentte “hayat kadınıyla zorla ilişkiye girdikleri” iddia edilen 6 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne başvuran F.C. adındaki hayat kadını 6 kişinin tecavüzüne uğradığını iddia ederek şikayetçi oldu.
Zorla bindirildiği araçla kaçırılarak tecavüze uğradığını iddia eden kadının ifadesi üzerine, sözkonusu aracın plakası belirlenerek, İ.Ş, Ş.Y, O.Y, A.M, M.B. ve M.K. gözaltına alındı.
Olayda kullanılan Mercedes marka aracın, hırsızlıktan sabıkalı İ.Ş. tarafından Bahçelievle'den çalındığı ortaya çıkartıldı.
Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği tarafından gözaltına alınan 6 kişi suçlamayı kabul etmedi.
Gözaltına alınan kişiler F.C. ile para karşılığı anlaştıklarını, Gölbaşı'nda bir eve götürerek ilişkiye girdiklerini belirterek, para konusunda çıkan anlaşmazlık yüzünden F.C'nin kendilerini suçladığını öne sürdü.

muzo
15-06-2006, 10:20
ORGANLARIMI BAĞIŞLIYORUM" NOTU BIRAKIP EROİNLE İNTİHAR ETTİ

Fatih'te bir şahıs, girdiği cami tuvaletinde vücuduna aşırı dozda eroin enjekte ederek intihar etti.
15 Haziran 2006 Perşembe 00:14

Fatih'te bir şahıs, girdiği cami tuvaletinde vücuduna aşırı dozda eroin enjekte ederek intihar etti.

Şahsın ölmeden önce "Çalışan bütün organlarımı bağışlıyorum" şeklinde bir de not bıraktığı öğrenildi.
Olay, Kocamustafapaşa Marmara Caddesi üzerindeki Abdi Çelebi Camii'nin erkekler tuvaletinde meydana geldi.

Tuvalet görevlisi, içeri girdiğinde bir şahsın yerde hareketsiz yattığını görünce durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekibinin yaptığı incelemede, Murat Bayramoğlu (30) adlı şahsın vücuduna aşırı dozda uyuşturucu enjekte ettiği ve bu nedenle hayatını kaybettiği belirlendi.

Cesedin yanında bir enjektör ve beyaz bir kağıda yazılmış not bulundu. Notta, "Bu bir intihar mektubudur. Çalışan bütün organlarımı bağışlıyorum" yazdığı öğrenildi. Olayı duyan Bayramoğlu'nun yakınları camiye koştu.
Cesedi bulan tuvalet görevlisi, "İçeriye girdim. Bir şahsın yerde yattığını görünce koşup, durumu cami görevlilerine bildirdim" diye konuştu.

Polis şahsın intihar nedeninin belirlenmesi ve notun kendisi tarafından yazılıp yazılmadığının tespiti için soruşturma başlattı. Murat Bayramoğlu'nun cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

muzo
15-06-2006, 10:21
KENENİN ISIRDIĞI İNSAN ÖLÜYOR!..

Çorum'da 2 kişi daha kene sokması ile bulaşan Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı neticesinde hayatını kaybetti.
15 Haziran 2006 Perşembe 00:50

BÜLENT ÖZKALELİ
ÇORUM - Çorum'da 2 kişi daha kene sokması ile bulaşan Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı neticesinde hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Çorum merkeze bağlı Elicek Köyü Muhtarı Mustafa Özcan'ın eşi Aysel Özcan dün rahatsızlanarak Çorum Hasanpaşa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaklaşık 1 hafta kadar önce kendisini kenenin ısırdığını söyleyen kadın yapılan tetkiklerin ardındandan KKKA hastalığı şüphesi ile Ankara Numune Hastanesi'ne sevkedildi. Tedavi altına alınan Özcan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Akşam saatlerinde köye getirilen 4 çocuk annesi Ayşe Özcan'ın cenazesi gözyaşları arasında köy mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze töreninden sonra İHA muhabirine açıklamalarda bulunan köy muhtarı Mustafa Özcan, eşinin köy yakınlarındaki Kızlar Meydanı adı verilen mevkiide yaklaşık 1 hafta önce kene tarafından ısırıldığını söyledi. Birkaç gün sonra rahatsızlanan ve ateşi yükselen eşini geçen hafta Cuma günü Çorum Hasanpaşa Hastanesi'ne götürdüklerini belirten Özcan, "Eşiminin hastalığının keneden kaynaklanabileceği hiç aklımıza gelmedi. Doktorlara da bu konudan hiç bahsetmedik. Eşimde bel fıtığı vardı, rahatsızlığının ondan kaynaklandığını düşündük. Muayene eden doktor zehirli ishal teşhisi koyarak, ağrı kesici iğne yaptı ve bir kaç tane de ilaç verip bizi eve gönderdi. Dün eşimin rahatsızlığı artınca tekrar aynı hastaneye götürdüm. Muayene eden doktor, serum takmak istedi ancak serum bir türlü damara gitmedi. Daha sonra yapılan tahliller sonucunda KKKA hastalığı şüphesi ile bizi ambulansla Ankara Numune Hastanesi'ne sevk ettiler. Burada tedavi altına alınan eşimi bu sabah kaybettim" diye konuştu.

2 yıl önce kene sokması sonucunda annesi Şahander Özcan'ı da kaybettiklerini anlatan Mustafa Özcan, "Eşimden 1 hafta önce, beni de aynı 3 yerde kene soktu, koparıp attım hiç bir şey olmadı. Eşimi ise sadece 1 kene sokmuştu, bu yüzden eşimin hastalığının keneden kaynaklanabileceği hiç aklımıza gelmedi" ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan Elicek Köyü Muhtarı Mustafa Özcan, eşinin vefat ettiği Ankara Numune Hastanesi'nde yaptığı açıklamada, Çorum'un Ortaköy İlçesi'ne bağlı Oruçpınar Köyü'nde de 1 kadının kene ısırması sonucu bulaşan Kırım-Kongo hastalığından öldüğü iddia etti. Hayatını kaybeden kadının Oruçpınar Köyü'nde ikamet eden Saniye Ateş (62) olduğu öğrenildi. Bu gelişme ile Çorum'da Kırım-Kongo hastalığından hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükselmiş oldu.

muzo
15-06-2006, 10:22
İSTANBUL'DA HASTANE MİKROBU 4 BEBEĞİ ÖLDÜRDÜ

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Rafet Yiğitbaşı, hastanenin Yenidoğan Ünitesine hasta alımının durdurulduğunu açıkladı.
15 Haziran 2006 Perşembe 00:53

İSTANBUL - Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Rafet Yiğitbaşı, hastanenin Yenidoğan Ünitesine hasta alımının durdurulduğunu açıkladı.
Yiğitbaşı, İl Sağlık Müdürlüğü'nce görevlendirilen heyetle birlikte makamında düzenlediği basın toplantısında, ortada kanıtlanmış yüksek risk olmadığını söyledi.
Ancak buna rağmen gerekli tedbirlerin alınmakta olduğunu ifade eden Yiğitbaşı, 'Yenidoğan Ünitemize hasta alımı durduruldu ve gerekli izolasyonlar yapıldı' dedi.
Bu arada, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen çocuk sağlığı ve enfeksiyon hastalıkları konusunda uzman 4 kişilik heyet de hastanede incelemelere başladı.
Yiğitbaşı, ortada kanıtlanmış yüksek bir risk olmadığı halde hastane mekanizmaları olarak duruma el konulduğunu ve gerekli araştırmaların başlatıldığını anlattı.
Bir gazetecinin, 'Yenidoğan Ünitesi'nde tedavisi süren bebeğini almak isteyen aile oldu mu?' sorusu üzerine Yiğitbaşı, bu konuda kendilerine iletilen bir talebin söz konusu olmadığını ve basın toplantısının ardından ailelere de gerekli bilgilendirmeleri yapacaklarını söyledi.

muzo
15-06-2006, 10:24
TIR YOLCU OTOBÜSÜYLE ÇARPIŞTI: 1 ÖLÜ, 20 YARALI

Eskişehir'in Sivrihisar İlçesi yakınlarında bir yolcu otobüsü ile TIR'ın çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı.
15 Haziran 2006 Perşembe 09:29

OKTAY ÖZDEN
ESKİŞEHİR - Eskişehir'in Sivrihisar İlçesi yakınlarında bir yolcu otobüsü ile TIR'ın çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Sivrihisar-Ankara karayolunun 13. kilometresinde 03.00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında, Hacı Taştan yönetimindeki 38 RN 556 plakalı yolcu otobüsü ile Cevdet Ünlü idaresindeki 06 BLG 02 plakalı TIR çarpıştı. Kazada, otobüste bulunan Gökhan Tokdemir (19) olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan Mehmet Gücüyetmez (26), Ezgi Ateş (20), Özgür Şanlı (21), Sene Bala (34), Yasin Tırakoğlu (24), Ufuk Öztepe (21), Mehmet Ali Altılar (49), Serap Çoban (24), Metin Çakmak (39), Muhammet Erdoğan (29), Harun Savaşeri (31), Cemalettin Lalak (23), Süleyman İlikli (39), Yusuf Güven Tamkan (19), Adem Karakulluklar (30), Mithat Fazlıoğlu (34), Hacı Mehmet Yakut (53), Ufuk Aydeniz (29), Naci Kılıç (44) ve Duygu Bulut (24), Eskişehir ve Sivrihisar Devlet hastanelerinde tedavi altına alındı. Trafik ekipleri kazayla ilgili incelemelerini sürdürüyor

muzo
15-06-2006, 10:25
CİNAYETE SÜRPRİZ DİLEKÇE

Serkan Şahin’in ve cinayet yerinin çok sayıda fotoğrafına yer verilmiş, "Sevgiyle anıyoruz", "Onu kalbimizde yaşatacağız" gibi duygusal ifadeler kullanılmıştı. Cinayetle ilgili ciddi iddialara yer verilmişti.
15 Haziran 2006 Perşembe 10:07

DİYARBAKIRLI vergi rekortmeni Serkan Şahin’in, yüzde 50’sine sahip olduğu mermer ocağının hisselerini devretmediği için 6 Şubat 2005’te öldürülmesiyle ilgili savcılığa, ortağı Erol Kohen’in tutuklanmasına dayanak olan bilgiler veren Hasan Berkpınar, duruşmadan bir hafta önce mahkemeye davanın seyrini değiştirecek bir dilekçe gönderdi.

Sürpriz dilekçede, Erol Kohen’le ilgili suçlamalarını reddeden Berkpınar, bu sözlerin kızgınlık anında söylendiğini belirtti. Berkpınar’ın avukatı tarafından, sanıklar yakalandıktan sonra hazırlanıp savcılığa gönderilen dosyada, Serkan Şahin’in ve cinayet yerinin çok sayıda fotoğrafına yer verilmiş, "Sevgiyle anıyoruz", "Onu kalbimizde yaşatacağız" gibi duygusal ifadeler kullanılmıştı. Cinayetle ilgili ciddi iddialara yer verilmişti.

muzo
15-06-2006, 10:28
KOCASINI ÖLDÜREN KADIN EŞİNİN İHANET FOTOĞRAFLARINI VERDİ

Mahkemeye delil olarak sunulan fotoğraflar ağır tahrik kabul edildi. Eşini villada öldürmekten ömür boyu hapsi istenen kadına 17.5 yıl hapis cezası verildi.
15 Haziran 2006 Perşembe 10:09
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Mahkemeye delil olarak sunulan fotoğraflar ağır tahrik kabul edildi. Eşini villada öldürmekten ömür boyu hapsi istenen kadına 17.5 yıl hapis cezası verildi.

SAMSUN’da 6 yıllık eşi Mustafa Taner Özman’ı (49), 29 yaşındaki Ö.A. ile birlikte yarı çıplak vaziyette yakalayıp öldüren Elmas Özman’ın (30) yargılanması sonuçlandı. Son duruşmada çok pişman olduğunu söyleyen Özman, "Böyle olmasını istemezdim. Bir anlık öfkeyle her şey gelişti" diye konuştu. Mahkeme heyeti, Özman’a, eşinin başka kadınlarla çekilen uygunsuz fotoğraflarını dikkate alarak ağır tahrik altında cinayeti işlediği gerekçesiyle 15 yıl, Ö.A.’yı tehdit etmekten 1 yıl 8 ay ve "ruhsatsız silah bulundurmak" suçundan da 10 ay olmak üzere toplam 17.5 yıl hapis cezası verdi. Özman daha sonra jandarmalar tarafından cezaevine götürüldü. 13 Ağustos 2005’te meydana gelen olayda, bir çocuk annesi Elmas Özman, kendilerine ait yazlık villada, Ö.A. adlı kadınla yarı çıplak halde yakaladığı eşini tabancayla vurarak öldürmüştü. Elmas Özman ömür boyu hapis istemiyle yargılanıyordu.

muzo
15-06-2006, 10:29
ÖLÜMÜN PENÇESİNDEKİ ESRA BALAMİR ÖTENAZİ İSTİYOR

Lenf bezi ve dalağı alınan sanatçı esrarengiz bir hastalığın pençesinde. Ağrıya dayanamayan genç şarkıcı, ötanazi istiyor.
15 Haziran 2006 Perşembe 10:35

Teşhis konulamadı
Önce öpücük hastalığı sonra ise tüberküloz tanısı konulan şarkıcı Esra Balamir'in hastalığına, doktorları teşhis koyamıyor. 1 yıl içinde ilk olarak lenf bezleri sonra ise dalağı alınan Balamir, çektiği ağrılar nedeniyle kabus dolu günler yaşıyor. Şovmen Mehmet Ali Erbil'in doktoru Jan Claude Kayuka tarafından tedavi edilen Balamir, hastalığının belirtilerinin sadece Japonya'da bir gençte görüldüğünü söyledi. Çektiği acılara dayanamayan Balamir, "Doktorumdan ötanazi istedim" diye konuştu.

'Ölüp kurtulayım'
Gün boyu dayanılmaz ağrılar çeken seksi şarkıcı, "Bu şekilde yaşayamıyorum. Ağrı şiddetlendiğinde ölüp kurtulmak istiyorum" diyor. Her gün 15 tane antibiyotik kullanan Balamir, ciddi kilo kaybı da yaşıyor. Hastalandığından bu yana iştahının kalmadığını anlatan Esra, "Yemek yiyememeye başladım. 48 kilodan 40 kiloya düştüm. 34 beden bol geliyordu. Sıfır bedenin bile altındaydım. Doktorum bana 'Sen sıfır değil eksi 1 bedensin' diyordu. Bir an önce iyileşmek istiyorum" ifadesini kullandı.

muzo
15-06-2006, 10:55
FLAŞ!.. FLAŞ!.. EMİNÖNÜ'NDE PATLAMA: 4 YARALI...

Eminönü Yeni Camii yakınındaki bir çöp konteynırında meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 4 kişi yaralandı.
15 Haziran 2006 Perşembe 10:35

SEZGİN AKKOYUN
İSTANBUL - Eminönü Yeni Camii yakınındaki bir çöp konteynırında meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 4 kişi yaralandı.
Alınan bilgiye göre, Yeni Camii yakınındaki Turyol İskelesi'nin önünde alt geçidin çıkışındaki çöp konteynırında saat 10.15 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Şiddetli patlamada ilk belirlemelere göre, çöp konteynırı yakınında bulunan 4 kişi yaralandı. Yaralılar, çevreden yetişen vatandaşlar ve olay yerine gelen ambulanslarla Haseki Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan birinin kolunun kopmuş olabileceği bildirildi.
Olay yerine sevk edilen çok sayıda polis ve uzman ekip, patlamanın nedenini araştırıyor.

Özgür Erge
15-06-2006, 13:33
ÖSS sonuçları 1 ay sonra

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 18 Haziran pazar günü yapılacak ÖSS sonuçlarının, sınavın yapıldığı tarihten itibaren yaklaşık 1 ay sonra açıklanabileceğini belirterek, ''15 Temmuz ile 20 Temmuz arasında olabileceğini tahmin edebiliriz'' dedi.

Yarımağan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ÖSS öncesinde adaylara şu öneri ve uyarılarda bulundu.

- "Adaylar tuvalete 2-3 defa gitmesinler. Biz adaylara bir kolaylık getirdik, bunu istismar etmesinler.
- Sınav sırasında bir adayın üzerinde, kapalı da olsa cep telefonu bulunduğu tespit edilirse, sınavı geçersiz sayılacak.
- Sınava türbanlı olarak girilmeyecek, baş açık olacak.
- Normal yaşantınızı sürdürün. Çalışma saatlerinizde veya yatma-kalkma saatlerinizde değişiklikler yapmayın. Son birkaç gün çalışmalarınızı azaltın, hatta çalışmayın.
- Sınava girerken yanınızda mutlaka sınava giriş ve kimlik belgesini bulundurun. Bu belge olmadan sınava girilemiyor.
- Sınavdan 1-2 gün önce sınava gireceğiniz yeri görmenizde yarar var.
- Sınav sabahı 08.30-08.45 gibi sınav yerinde bulunun."

Yarımağan, sınava giren öğrenci sayısının ilk aşamada 1 milyonun sonra da 500 binin altına inmesi gerektiğini belirtti. "Sınava giren sayısı 500 binin altına indiğinde sınav sisteminde de çok ciddi, radikal değişiklikler yapılabilir" diyen Yarımağan, aday sayısının azaltılması için ya belli bir diploma notu getirilebileceğini ya da liseyi bitirme sınavı konulabileceğini kaydetti.

muzo
15-06-2006, 16:23
SON DAKİKA!.. ATATÜRK HAVALİMANI'NDA YOLCU UÇAĞI PİSTTEN ÇIKTI

Kuban Havayolları'na ait bir yolcu uçağının, Atatürk Havalimanı'na iniş yaptıktan kısa süre sonra pistten çıktığı bildirildi.
15 Haziran 2006 Perşembe 10:39

ALPAY YALÇINKAYA
İSTANBUL - Kuban Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, Atatürk Havalimanı'nda pistten çıktı. Pist dışında durabilen uçağı kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre, Kuban Havayolları'na ait YK 42 tipi Grasnador-İstanbul seferini yapmakta olan yolcu uçağı, 0624 pistine geç teker koyması üzerine pistten çıktı. Ataköy yerleşkesine doğru ilerleyen uçak, ancak pist dışında durabildi. Uçağın yanına gelen kaptanlar, tekerleklerde inceleme yaptı. 0624 pisti geçici bir süre uçak inişlerine kapatıldı.
Uçağı kurtarma çalışmaları devam ediyor.

PİSTTEN ÇIKAN UÇAĞIN RUS PİLOTUNDAN AÇIKLAMA

Atatürk Havalimanı'nda pistten çıkan Kuzey Rusya Federasyonu'na bağlı Kuban Havayolları'na ait yolcu uçağının kaptan pilotu Amber Sumov Arter, "Pistte bir cisim olabilir" dedi.

Kuban Havayolları'na ait YK42 tipi Grasnador-İstanbul seferini yapmakta olan yolcu uçağı, 0624 pistine geç teker koyması üzerine pistten çıkmış, Ataköy yerleşkesine doğru ilerlerken ancak toprak zeminde durabilmişti. İçerisinde 37 yolcu, 9 mürettebat bulunan uçağın tekerleklerinin parçalandığı olay sonrası, 0624 pisti uçak inişlerine tamamen kapatıldı. Uçak, gerekli çalışmalar sonucu saplandığı toprak zeminden kurtarıldı. Uçağın Rus kaptan pilotu Amber Sumov Arter, iniş sırasında yaşananları İHA'ya anlattı. Arter, olayın bir anda geliştiğini ifade ederek, "Ne olduğunu anlayamadım. Lastik patladıktan sonra fren sistemi etkilendi. İlk inişte sağ lastik patladığı için frenler de etkisini kaybetti. Onunla bir süre gittikten sonra ikinci sağ lastik de patladı. Frenler iyice yetersiz kaldı. Pist sonu göründüğünde pistten 5 metre dışarı çıkmak zorunda kaldık. Arkadan uçak geldiği için biraz daha ileri iniş yapmak zorunda kaldık. Sağ lastik patladı" dedi.

İnişin normal gerçekleştiğini ifade eden Rus pilot Arter, "Tekerleği de normal koyduk ama iniş sırasında pistte bir şey olabilir. Ona bakmadık daha. Lastiğin patlaması frenlerin etkisini kaybettirmiş. Daha kötü olamazdı. Pistte durmayı düşündük. İkinci lastiğin patlaması fren etkisini iyice kaybettirdi. Şu an lastikler hariç başka bir arızası yok" diye konuştu.

muzo
15-06-2006, 16:24
HASTANEDEN YARALILARIN DURUMU HAKKINDA AÇIKLAMA

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Haldun Ertürk, Eminönü'nde meydana gelen patlamada yaralanan 4 kişinin hayati tehlikelerinin bulunmadığını bildirdi.
15 Haziran 2006 Perşembe 12:00

İSTANBUL - Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Haldun Ertürk, Eminönü'nde meydana gelen patlamada yaralanan 4 kişinin hayati tehlikelerinin bulunmadığını bildirdi.
Doç. Dr. Ertürk, hastanede basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Hastanemizde 4 erkek yaralı var. 2'sinin hemen hemen hiçbir şeyi yok. Sadece sesten etkilenmişler. 2'sinin ise ufak tefek sıyrıkları var. Bu 2 kişiden birinin kolunda 4-5 santimetrelik kesi var. Yaralıların hiçbirinin hayati tehlikesi yok. Bir saat sonra taburcu edebiliriz" dedi.
Bu arada, olayda yaralanarak hastaneye getirilen kişilerin Muharrem Naz (48), İsmet Özüpek (54), Çağatay Peren (21) ve Mustafa Tarakçı (32) oldukları öğrenildi.

muzo
15-06-2006, 16:26
SON DAKİKA!.. HAKKARİ-VAN KARAYOLUNDA PATLAMA

Hakkari-Van karayoluna teröristler tarafından bırakılan bombalar, askeri konvoyun geçişinden kısa bir süre sonra patladı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.
15 Haziran 2006 Perşembe 15:19

HAKKARİ - Hakkari-Van karayoluna teröristler tarafından bırakılan bombalar, askeri konvoyun geçişinden kısa bir süre sonra patladı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Edinilen bilgiye göre, Hakkari'den Van istikametine giden askeri araç konvoyu, şehir merkezinden 8 kilometre uzaklıktaki Zap 3 köprüsünden geçtikten çok kısa süre sonra, köprünün her iki tarafında da şiddetli patlama meydana geldi. Teröristlerin döşeyip uzaktan kumandayla patlattıkları belirtilen olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Yolda hasar oluşurken, bölgeye sevk edilen çok sayıda güvenlik ekipleri, çevrede güvenlik önlemleri alarak, yolu araç trafiğine kapattı. Çevrede patlamamış bomba olabileceği için bölgede inceleme ve araştırmalar sürüyor.

muzo
15-06-2006, 16:29
ÖFKELİ BABA 2 YAŞINDAKİ KIZINI BÖYLE KOMALIK ETTİ

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde 2 yaşındaki üvey kızını yemek yemediği için dövdüğü iddia edilen şahıs, polis tarafından gözaltına alındı.
15 Haziran 2006 Perşembe 15:35

RIZA YANIK
ANTALYA - Antalya'nın Alanya İlçesi'nde 2 yaşındaki üvey kızını yemek yemediği için dövdüğü iddia edilen şahıs, polis tarafından gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, dün gece yarısı 2 yaşındaki kızı Sıla'yı Alanya Devlet Hastanesi'ne getiren Fatma Oktay (33), kızının yataktan düştüğünü söyledi. Yapılan muayenede küçük kızın boğazında parmak izlerine rastlayan doktorlar, durumdan şüphelenerek hastane polisine bildirdi. Bunun üzerine Terminal Karakolu ekipleri soruşturma başlattı. Antalya'nın Gazipaşa İlçesi doğumlu Fatma Oktay, yapılan sorgulamada dini nikahlı eşi Ercan Bağiçi'nin kızı yemek yemeyince sinirlenerek dövdüğünü itiraf etti. Ercan Bağiçi, kaldığı evde polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Karaman doğumlu olan ve inşaatlarda işçi olarak çalışan Ercan Bağiçi, bebeği kendisinin dövmediğini öne sürdü. Alanya Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde solunum cihazına bağlı olarak tedavi gören küçük Sıla'nın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

muzo
15-06-2006, 20:58
TÖRE KATİLİ TUTUKLANDI

Başkentte geçtiğimiz hafta işlenen töre cinayetinin zanlısı Gökhan Ç., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
15 Haziran 2006 Perşembe 17:47

EDA HAN
ANKARA - Başkentte geçtiğimiz hafta işlenen töre cinayetinin zanlısı Gökhan Ç., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kardeşi Yasemin Ç.'yi "bakire olmadığı" gerekçesiyle öldüren Gökhan Ç., olayın ardından kayıplara karışmıştı. Dün bir arkadaşının evinde Cinayet Bürosu dedektifleri tarafından yakalanan Gökhan Ç., vatani görevini yaptığı için Askeri İnzibat'a teslim edilmişti. Bugün öğleden sonra Ankara Adliyesi'ne getiren Gökhan Ç., Adli Tıp Kurumu'ndaki sağlık kontrolünün ardından Cumhuriyet Savcısı Sami Güngör tarafından sorgulandı. Yaklaşık 1 saat süren sorgudan sonra Gökhan Ç., "töre saikiyle adam öldürme" ve "ruhsatsız silah bulundurma" iddialarıyla tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Nöbetçi 1.Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkarılan Gökhan Ç, "töre saikiyle adam öldürme" ve "ruhsatsız silah bulundurma" suçlarından tutuklanarak, Mamak Askeri Cezaevi'ne götürüldü.

Öte yandan, Gökhan Ç.'nin savcıya verdiği ifadesinde, olay günü konunun açılması üzerine kardeşiyle tartışmaya başladıklarını ve kardeşinin olayın büyümesinin ardından sokağa kaçtığını, kendisinin de arkasında koşarak gittiğini söylediği öğrenildi. Gökhan Ç., tartışmanın sokak ortasında da devam ettiğini ve bu sırada kardeşinin yere düştüğünü ve yanında bulundurduğu silahla kardeşine 3 el ateş ettiği yönünde ifade verdiği kaydedildi.

muzo
15-06-2006, 20:59
HASTANEDE İNTİKAM DEHŞETİ!..

İstanbul'da, uğradığı silahlı saldırıda yaralanan bir kişi, tedavi gördüğü Vakıf Gureba Hastanesi'nde öldürülmek istendi.
15 Haziran 2006 Perşembe 17:49

ADNAN SULAR
İSTANBUL - İstanbul'da, uğradığı silahlı saldırıda yaralanan bir kişi, tedavi gördüğü Vakıf Gureba Hastanesi'nde öldürülmek istendi. Yaralı Ahmet Kozan'ı vurmak için hastaneye gelen saldırganlar, kendilerine engel olmak isteyen refakatçiyi ayağından vurdu.

Alınan bilgiye göre, kimliği belirsiz 4 kişi, bir süre önce uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanarak Kalp Cerrahi Bölümü'nde tedavi altına alınan Ahmet Kozan'ı vurmak için Vakıf Gureba Hastanesi'ne geldi. Şahıslar, bir yakınlarını ziyarete geliyormuş gibi davranarak, 2. katta bulunan Kalp Cerrahi Bölümü'ne çıktı. Bu sırada, Ahmet Kozan'ın refakatçisi olarak hastanede bulunan Mehmet Sevindirik, odaya doğru gelen şahısları fark etti. Sevindirik, şahıslara içeriye giremeyeceklerini söyleyince tartışma yaşandı. Bu sırada şahıslardan biri, silahını çekerek Sevindirik'i ayağından vurdu. Mehmet Sevindirik yere yığılırken, silah sesiyle birlikte hastanede büyük panik yaşandı. Hastanenin özel güvenlik görevlileri, silah sesinin geldiği Kalp Cerrahi Bölümü'ne doğru koştu. Saldırganlardan biri, kargaşadan yararlanarak kaçtı. Tetikçinin de aralarında bulunduğu diğer 3 saldırgan ise, hastanenin güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilerek yakalandı. Ayağından hafif yaralandığı belirlenen Mehmet Sevindirik, tedavi altına alındı.

Gözaltına alınan şahıslar, sorgulanmak üzere Fatih Araştırma Amirliği'ne götürüldü. Bu sırada hastanenin özel güvenlik görevlileri, görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi.

Polis, Ahmet Kozan'ın bir süre önce uğradığı saldırıyı, yine aynı şahısların gerçekleştirmiş olabilme ihtimali üzerinde duruyor. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.