PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tvden gelen uğultu yada cızırtı

a.madennn
04-10-2010, 17:19
arkads uydu alıcını tv arsaındakı scart kablosuyla yapan bagalntıda tvnın sesı yükselttıgım de ugultu yada cızırtı yapıyor bunda ınsanı rahatsız edıyor tv sesı kısıp uydu cıhazının sesı actıgımda sorun yok gayet net ses ama bu seferde ses sevıyesı dusuk bazı anlarda yeterlı gelmıyor bunu goldmaster,globo,humax,yumatu cıhazlarıyla denedım hepsı yaptı nednı bılen varmı bunu nasıl yok edebılırım??

huliki
04-10-2010, 17:30
tv niz lcd plazma ise ses ayarlarından düzeltebilirsiniz. ama tüplü televizyonların çogunda bu problem var sesi fazla acınca cızırtı yapar

Volkan
04-10-2010, 17:59
arkads uydu alıcını tv arsaındakı scart kablosuyla yapan bagalntıda tvnın sesı yükselttıgım de ugultu yada cızırtı yapıyor bunda ınsanı rahatsız edıyor tv sesı kısıp uydu cıhazının sesı actıgımda sorun yok gayet net ses ama bu seferde ses sevıyesı dusuk bazı anlarda yeterlı gelmıyor bunu goldmaster,globo,humax,yumatu cıhazlarıyla denedım hepsı yaptı nednı bılen varmı bunu nasıl yok edebılırım??

arkadaşım yapmanız gereken çok basit tv ile cihazın şaseleri arası bir tel ile bağlantı yapın uğultu sesinin ne kadar çok azaldığını göreceksınız.

gokbel
04-10-2010, 19:39
Bendede aynı sıkıntı vardı, cihazın sesini sonuha kadar açıyorum,ses ayarını tv kumandası ile yapıyorum , cızırtı kesiliyor bilginize...

Hilmi
04-10-2010, 19:50
Kaliteli bir scart kablosu sorunu çözer..

dragutcim
05-10-2010, 00:03
Eskiden araç teyplerinde motorun sesini kesen ufak kutular vardı, araçlara bunlarda monte ediliyordu. Regüleden düşen güç kablosuna (hopörlere giden) bu kutuları bağlayın. Ses düzelecektir. Bu arada o kutular çok ucuz 1 TL yada 2.5 TL gibi...

mekan16
05-10-2010, 00:21
bir tane f konnektör birtane rf jack (erkek olacak) yeteri kadar anten kablosu

anten kablosunun ucundaki bakırı kesiyoruz f konnektörü takıyoruz bu ucu Cihazın arkasındaki LNB out yazan bölüme takıyoruz

kablonun diğer ucuna rf jackı takıyoruz bunuda tv nin arkasındaki uygun yere takıyoruz

problemin büyük ölçüde çözüldüğünü göreceksin.

F konnektör
Only the registered members can see the link

RF JACK

a.madennn
05-10-2010, 10:15
bir tane f konnektör birtane rf jack (erkek olacak) yeteri kadar anten kablosu

anten kablosunun ucundaki bakırı kesiyoruz f konnektörü takıyoruz bu ucu Cihazın arkasındaki LNB out yazan bölüme takıyoruz

kablonun diğer ucuna rf jackı takıyoruz bunuda tv nin arkasındaki uygun yere takıyoruz

problemin büyük ölçüde çözüldüğünü göreceksin.

F konnektör

RF JACK

kardes dedıgın gıbı yaptım tvdekı ses baya bır azalma oldu tskkurler ama tam anlamıyla ugultu ortadan kaklmadı cok azda olsa var buda onemmlı degıl

donadotti
05-10-2010, 10:22
Tam olarak kesilmiyor kaliteli altın uçlu scartların kestiğini duydum ama deneme fırsatım olmadı.

a.madennn
06-10-2010, 12:21
altın uçlu scartların pıyasada olan en ıyı ürün oldugunu biliyorum ama 1 türlü deme sansım olmadı uydu cıhazını alırken sormustum o zman aldıgım yerde yoktu bende hıc ıhtıyac duymadım takı son 2 aydır ugultu artınca kadar,sonra da nasıl kesebılecgımı 1 arastıram dedım ancaa boyle altın uclu scart kullan arkdaslar varsa sesın net cıkıp cıkmadıgın yazarsa ıyı olur sayet ugultu hıc yoksa yenı 1 scart almayı dusunurum

Catapult®
06-10-2010, 16:25
Kaliteli bir scart kablosu sorunu çözer..

haha ustam yoksa altın scartmı kullansın?? altının gramı kaç para :D

standart video sinyalinin kalitesini yükseltemezsiniz 5 tllik satılan scartlar hayli hayli işi görür ve o sesi kesemezsin AV Sistemi Daha Çok Atari Playstation3 Gibi şeyler için yapıldığı için AV Sisteminde Uydu Sıkıntısı Oluyor...

donadotti
06-10-2010, 17:04
haha ustam yoksa altın scartmı kullansın?? altının gramı kaç para :D

standart video sinyalinin kalitesini yükseltemezsiniz 5 tllik satılan scartlar hayli hayli işi görür ve o sesi kesemezsin AV Sistemi Daha Çok Atari Playstation3 Gibi şeyler için yapıldığı için AV Sisteminde Uydu Sıkıntısı Oluyor...

Amaç video sinyalinin kalitesini yükseltmek değil uğultuyu kesmek. Uğultunun kaynağı tv ile receiver arasındaki topraklamanın scart yardımı ile çözülememesi ve rf jack ile f konnektör yardımı ile topraklama sorununu halledebiliyor bu uğultuyu çok daha az seviyeye indirebiliyorsun.
Ama altın uçlu scart ile ben uğultunun kesildiğini başka arkadaşlardan duydum. Piyasada fiyatları 40 ile 50 tl arasında değişiyor. Hama marka scart ile bu sorunu halleden arkadaşta var.

huliki
06-10-2010, 17:11
acaba görüntüyü scarttan değilde. video + L+R uclarından aktarsak cızırtı yıne olurmu

mekan16
19-10-2010, 03:37
acaba görüntüyü scarttan değilde. video + L+R uclarından aktarsak cızırtı yıne olurmu

ben bir fark göremedim

orhan1970
19-10-2010, 04:00
bendede oluyordu fakat bir tane sony marka 102 ekran lcd televizyon aldım sarı scart aldım vede taktım fakat ben alırken hangi marka iyi olur hangi marka kötü olduğunu bilmeden aldım 1 tane şimdi onu kullanıyorum ama ben ses için almadım bana lcd yi aldığımda dedi bazı arkadaşlar bu sarı scartı alırsan lcd de görüntü en %60 net olur dediler hemen hemen olmasada yakın hd kaitesinde görüntü izlersin dediler fakat normal lcd görüntüsü dışında hiç bir görüntü alamıyorum scartı çıkarıyorum hiç bir değişiklik yok takıyorum aynı bu konuda bilen bir arkadaşımız varsa bana yardımcı olabilirmi acaba?

kahramang1
03-11-2014, 16:20
mekan 16, rf jack a bağlayacağımız kablonun da sarı telini kesecek miyiz?

securiter20
08-11-2018, 08:55
Cızırtı veya uğultuyu ben de duyuyordum. Videodaki gibi uydu cihazının içini açıp temizledim. Şimdi çok güzel.
.
.
------------------------------
Uydu Cihazı Temizliği - Satellite Cleaning - YouTube (Only the registered members can see the link)

UlpTazt-KUQ