PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Star MEHMET ALİ ERBİLİ Kovdu (Çarkıfelek Yayından Kaldırıldı)

Editor
07-10-2010, 13:07
© MEDYATAVA-Medyatanın ilk olarak duyurduğu gelişmenin ardından, resmi açıklama da geldi...

Star Televizyonu, Çarkıfelek'İn yayından kaldırılması ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı:

Dün akşam STAR Televizyonu’nda yayınlanan bir programda, vatandaşlarımızı rencide eden bir ifade kullanıldığı görülmüştür. Bu ifadeyi kullanan sanatçının herhangi bir kötü niyetinin ve kasıtlı bir davranışının olmadığını düşünüyoruz.
Nitekim kendisi de derhal bu ifadesinden dolayı katıldığı bir başka TV programında özür dilemiş bulunmaktadır.
Buna rağmen, kasıtlı ya da kasıtsız vatandaşlarımızı rencide eden hiçbir ifadeyi müsamaha ile karşılamamız mümkün değildir.
Bu anlayıştan hareket eden STAR TV Yönetimi anılan programın kaldırılmasına karar vermiştir.

Kamuoyumuzun bilgisine saygı ile sunarız.

Kaynak;MEDYATAVA - STAR TV YNETMNDEN 'ARKIFELEK' AIKLAMASI (Only the registered members can see the link)

cellini
07-10-2010, 13:14
adam ilk defa yapmıyor ki bunu.herkes daha önceki proğramlarında neler olduğunu biliyor.buna rağmen proğrama çıkarmaları star yönetiminin büyük hatasıydı.

NeRoMaN
07-10-2010, 13:15
İyi olmuş bence:).İzleyen varsa geçmiş olsun.

Admin
07-10-2010, 13:17
Guner ümitte alevilerle ilgili bir gaf yapmıştı yine kanal stardı sanırım Ondan sonra o gun bugundur guner imit yok olmuştu piyasadan bakalım mali ne yapacak.Mum söndü demiş sadece izledim videoyuyuda çok mu kötü anlama geliyor bu söz anlam veremedim

Simba
07-10-2010, 14:40
Çarkıfelek'in dün yayınlanan bölümünde vatandaşı rencide edici ifade kullanıldığı için program yayından kaldırıldı. Mehmet Ali Erbil gaf yaptı, Çarkıfelek yayından kaldırıldı. Çarkıfelek'in dün yayınlanan bölümünde Mehmet Ali Erbil, Erzincan'da bir ailenin eviyle bağlantı kurmaya çalışıp,...

dizifilm.com Sitesindeki Bu Haberin Devamı İçin Tıklayınız Devamı... (Only the registered members can see the link)

kaptan-8
07-10-2010, 15:05
Bence geç bile kalındı....

gacvokem
07-10-2010, 15:09
bu soytarı izlenmeye bile değmez

zehnisağcan
07-10-2010, 15:32
Aslında Maliyi gece 23:30 dan sonra proğram sunduracan

Ebra65
07-10-2010, 16:20
Beter olsun.Bunu her zaman yapıyor zaten.

numbai
07-10-2010, 17:39
eski çarkıfelekler daha güzeldi.şimdikileri izlemiyorum bile....

mekan16
07-10-2010, 19:29
kendi ipini çekmiş.

1970divrigi
07-10-2010, 20:09
eden bulur demişler,bu ülkede ben sanatçıyım diyen insanlar bunu yapıyorsa normal vatandaş ne yapsın kardeşim

Efe Takmaz
07-10-2010, 20:20
Mum Söndü Ne Demek : Alevi Ailelerinde Evlilik Çağına Gelmiş Gençler Bir Odada Toplanıp Işığı Kapatırlarmış.Karanlıkta Kim Kimin Elini Tutarsa O Onun Nasibi Olurmuş.

İnternetten Araştırmam Sonucu Öğrendiğim Tanımı Budur.

Şimdi Anlamına Tanımına Baktığımızda Çok Kötü Yada Bel Altı Yada Hakaret Edilecek Birşey Yok Düşüncesindeyim.

Fakat Maliye Gelince Herkesin Bildiği Gibi Malinin İlk Vukuatı Değil Bu Ülke Bunun Daha Ağır Olanını Şurda 2-3 Sene Öncede Gördü.Mali Atv de Canlı Yayında Ya Şundadır Ya Bunda Programında Bir Seyircinin Elbisesini İndirdi Adamın İçinde İç Çamaşırı Yoktu.Herkes 70 Milyon Şok Oldu.

Ama Herkesin Şunuda Bilmesi Gerekiyorki Mehmet Ali Erbil Güner Ümit Değildir.Ne Yaparsa Yapsın Bu Halk Maliden Vazgeçmez.Keşke Vazgeçse Ama Vazgeçmez 3 Gün Sonra Aynı Yada Farklı Bir Kanalda Yine Bir Program Yapar Yine İzlenir.

Volkan
07-10-2010, 21:31
bence dediğinde bişi yok . Gençlerin bir odada evlilik için bunu arlarında yapınca güzel bişi oluyorda bunun tv de espiri niyetınde söylenmesi kötuyse o zaman kendı aralarındada yapmasınlar. yada eskiden baskı yüzünden saklandıkları zamanlardaki mum söndürme olayıda başka bir konu. ama burda ayaklanacak ne var çözmüş değilim.

Ayrıca Mehmet ali ERBİL benım beğendiğim bir şovmen iyide olsa kötüde olsa bu ülkenın yetiştirmiş olduğu iyi bir tiyatrocu-sinema oyuncusu ve sunucudur.

Onu ve onun gibileri bu hale getirenler onu şu an onu kovanlardır. sabahları evlendırme programlarında her türlü rezaletler donuo yayınlanan dizilerde o onla o onun koynunda bunlara kimse tepki çıkarmıo her şey süt liman.

kimse kusura bakmasın zaten program tutmuodu bir bahane aranıodu o bahanede bulunmuş oldu. Spnuç olarak çarkıfeleğin içeriğini star yönetımı belirliyor.

CABBARİ
07-10-2010, 23:04
starda bahane arıyordu tam üstüne gelmiş:)

hallederiz
07-10-2010, 23:25
yıllardır hep yaptığı şey bu zaten

yargıç_1
08-10-2010, 00:06
hata onu izleyende onu seyreden programına katılan nası biri olduğunu biliyor ve sonucunada gücenmemesi gerekiyor

alternatif26
08-10-2010, 00:53
Nerdeee Tarık Tarcanın sunduğu kaliteli bilgi yarışması, nerde mali nin sunduğu 2-3 kelimede bir seviyesiz espiri amacını aşan laflar topluluğu, ama balık hafızalıyız ya 2-3 sene içinde unutur başka bir salaklığına kadar yine seyrederiz biz...:nono:

MUTAF
08-10-2010, 03:21
bence dediğinde bişi yok . Gençlerin bir odada evlilik için bunu arlarında yapınca güzel bişi oluyorda bunun tv de espiri niyetınde söylenmesi kötuyse o zaman kendı aralarındada yapmasınlar. yada eskiden baskı yüzünden saklandıkları zamanlardaki mum söndürme olayıda başka bir konu. ama burda ayaklanacak ne var çözmüş değilim.

Ayrıca Mehmet ali ERBİL benım beğendiğim bir şovmen iyide olsa kötüde olsa bu ülkenın yetiştirmiş olduğu iyi bir tiyatrocu-sinema oyuncusu ve sunucudur.

Onu ve onun gibileri bu hale getirenler onu şu an onu kovanlardır. sabahları evlendırme programlarında her türlü rezaletler donuo yayınlanan dizilerde o onla o onun koynunda bunlara kimse tepki çıkarmıo her şey süt liman.

kimse kusura bakmasın zaten program tutmuodu bir bahane aranıodu o bahanede bulunmuş oldu. Spnuç olarak çarkıfeleğin içeriğini star yönetımı belirliyor.

çok net anlatılmış.. :present:

osmann
08-10-2010, 09:07
hepte programı adamı sevmeyenler seyretmiş... :)
bu adam güner ümit gibi değil...başka bir kanala çıkar yine çıkar... gibi geliyor...
selametle...

f.pala
08-10-2010, 09:22
arkadaşlar bizde burda yazıp adama pirim yaptırmayalım bence çünkü değmiyeceğini düşüyorum

gacvokem
08-10-2010, 13:30
şimdi ağzı olan konuşmuş Alevilik hakkında , bilgisi olanda olmayanda kafadan dolma yok googleden bulma konuşmuş , mum söndü şudur arkadaşlar, öncelikle şu biline Alevilik, Allah-Muhammed-Ali üçlemesi ve Ehl-i Beyt, Oniki İmamları önemseyen Şiiliğin Onikicilik ile ortak noktalara sahip bir yoldur. Aleviliğe göre, dört halifeden Ebubekir, Ömer ve Osman'ın hilafetleri haksızdır çünkü Hz Ali hazreti peygamberin amcasını oğludur onla beraber islam yolunda baş kesmiş kan akıtmıştır , Bundan dolayı Halifelik Alinin Hakııdır inanışıdır, Ayrıca osmanlıdada aşina olan islamın bu kolu, osmanlının ta damarlarına girmiş taki yeni ceri ocağına kadar işlemiştir yeni cerilerin yüzde ****eni alevi inancını tasıyan kişilerden oluşmuştur. bir örnek hacı bektaşı veli yeni ceri ocagından gelmıştır su an mezarının üzerinde 3 hilal vardır 3 hilal osmalı bayrağının semboludur, geri kalanı devşirmelerden,taki yavuz şah ismail savaşına deteylar inmiyorum , gereekirse burda anlatabilirimde, gelelim mum söndü meselesine olay osmanlıca sürgün edilen alevi vatandaşları istan buldan uzak diyarlara göcmüştür osmanlıya karsı geldikleri ve yavus şah ismail savasının olmaması gerektiği her 2 tarafında müslüman oldugunu bu kanın akmamasını solemelerinden dolayı ve tarfsız kalacaklarını solemelrinden dolayı yavuz tarafından dışlanarak şah ismaili tutacakları ve osmanlıa karşı gelecekleri düşünülerek katlı vaciptir denerek öldürülmeleri emredilmiştir, bundan dolayı anadolunun çeşitli yerlerine dağılan aleviler ibadetlerini gizli yerlerde görünmemek için gece karanlığında mum işiğinda yapmışlardır her hangi bir ihbarda yakalanmamak için sonrası , bu şekilde yapmışlardir netice itibariyle bazı kanı bozuklar osmanlıy hoş görünmek için bu tur ibadetlerde ihbar yoluna gitmiş ve baskılar esnasında , böyle iftiralara maruz kalmıstır, netice itibariyle aleviler hakkında baya araştırma yapan ve inceleme yapan bir insan olarak onlar hakındaki iftiralara üzülerk bakmaktayım olayın tarihsel detayı budur , her 2 side islamin bir koludur ,
burda sarf edilen bir kaç söze bakınca , fikride bir zikride bir meselesi aklıma geliyor demokrasıden bahsedenler eşitlik insan haklarından bahsedenlerede ,söledikleri lafları karşısında Allah ıslah etsin diyorum, bir müslüman baska bir müslümana bu şekilde hitap etmez , şahsen ben olsam 2 defa düşünürüm çünkü görmediğiniz yaşamadığınız bir iftiranın cezası 2 kat büyük,bundan dolayıdırki kafadan dolma fitiralara nedenini bilmeden katılmamak lazım şahsen benim çok alevi dostum oldu , iyikide bu insanları tanımışım , tanımayada devam ediyorum, iyki varlar.

NeRoMaN
08-10-2010, 14:17
Only the registered members can see the link
Ali Erbil dünkü yaşanan olaydan sonra bir açıklama yaptı.

06.10.2010 Çarşamba günü Star Televizyonunda yayınlanan ve sunuculuğunu yaptığım “Çarkıfelek” programında canlı yayın esnasında ülkemde yaşayan bir çok insanı üzecek maksadını aşan bir cümleyi ağzımdan kaçırdım ve bu sebeple derin üzüntü içersindeyim…
Türk halkının yakinen bildiği üzere yıllardır bu tür canlı yayın eğlence programlarını sunmaktayım. Ve işimi yaparken tek amacım; seyreden insanları biraz olsun günlük streslerinden uzak tutabilmek için güldürmek suretiyle eğlenmelerini ve neşelenmelerini sağlamaktır. Ayrıca, yine Türk halkının malumu olduğu üzere kendi enerjimi ve heyecanımı her gün ilk yayınıma çıkarmışçasına yansıtır ve programların doğal atmosferine kendimi kaptırır adeta her seyirci gibi ben de programı yaşarım.
Takdir edilmelidir ki içimde herhangi bir kimseyi üzmek üzere tasarlanmış hiçbir art niyet olmadan işimi yaparken zaman zaman benim de hatalarım oluyor. İşime ve Türk halkına olan saygım nedeni ile azami dikkat göstermeme karşın bazen maksadım çok masumane de olsa sınırlar aşılabiliyor.
Ancak, yıllardır ekranlardan Türk halkı ile neredeyse bütünleşerek yaptığım tüm programlarda, tiyatro oyunlarımda, dizilerde ve sinema filmlerimde keza kendi özel hayatımda genel prensibim olarak bir gruba, inanca, mezhebe, etnik köken yahut kültüre asla ve kat’a saygısızlığım olmamıştır. Her kesimden insanı eğlendiren bir komedyen olarak tüm bu hassasiyetlerim izleyenler tarafından yürekten anlaşıldığı için belki de tarihte çok az kişiye nasip olacak bir şekilde Türk halkının teveccühüne nail oldum. Bu teveccühün onurunu üzerinde taşıyan bir kişi olarak adı geçen yayında, memleketimdeki bir insanı dahi üzdüysem, içimde hiç bir art niyetin bulunmadığını ve canlı yayın heyecanı ile istemeden maksadı aştığını bilmelerini isterim. Bu vesile ile tüm Türk halkından özür dileyerek saygılarımı sunarım.
Mehmet Ali ERBİL

muslum-baba
08-10-2010, 14:24
iyi olmuş izlemiyordum zaten

digital_52
08-10-2010, 21:19
ne izlemesi bu adam iyice kafayı yedi herşeyin zamanı var yaw

ibalaban
08-10-2010, 21:44
Yuh olsun burada bilmeden konuşanlara. Bin kere yuh. Aleviler kadar namusuna düşkün insanlar var mı ki? Şu söz size her şeyi anlatır. Alevi dergahlarında şu yazı vardır. Eline, beline, diline sahip ol. artık bunu da anlamayan tarif edilmez bir mahluktur. Mehmet Aliye gelince ona gerekli cevaplar verildi. Onlar gibileri sülük gibidir başkalarının kanını emerek geçinirler. Birer maşadırlar. Parayı aldıkları ağalarına göre havlarlar. Daha merak edenler aşağıdaki adrese girip izlesinler. Daha da almıyorsa bilemiyorum.
"Mum Söndü Ne Demek : Alevi Ailelerinde Evlilik Çağına Gelmiş Gençler Bir Odada Toplanıp Işığı Kapatırlarmış.Karanlıkta Kim Kimin Elini Tutarsa O Onun Nasibi Olurmuş.
İnternetten Araştırmam Sonucu Öğrendiğim Tanımı Budur. diye bir yazı koymuş birisi kendi düşüncesine göre yazı koymuş şartlandığı şekilde aslında tam araştırsa gerçek mum söndü olayını öğrenecek.

Gerçeği şu:Göç sıralarında ;Aleviler her akşam düzenledikleri CEM (ibadet) ile ilgili kendi barakalarında toplanıp cemi yaparlardı.o sıralarda bazı köylerde alevi sayısı çok düşük olduğundan alevi karşıtları köyün nüfusunun %90 ı onlara aitdi..aleviler göçteler çünkü.herkesten saklanırlardı bilhassa köyün güvenliğini sağlayan jandarmalardan.barakalarında karanlıkta yaparlardıki kimse görmesin olay çıkmasın yerimizden olmayalaım diye ve tamamen karanlıkta deil tabi bir kaç mum sayesinde ışığı elde ederek ibadetlerini yapıyolardı..jandarmaların oraya geldiklerini görünce mumları söndürürlerdi... yakalanmıyalım diye.ve köy halkı olsun jandarmalar olsun rezalet bir iftira ve kirletici bi laf atmışlar ortaya ana,bacı,kardeş tanımazlar diye...buda dilden dile lekendi ama işin gerçeği ortaya çıkınca bazıları susuyor yeni nesil tabiki..ama bazılarıda anlamak istemiyor bu olay sadece göç halinde olan bir alevi topluluğundan oluşmuştur onların çaresizliği yüzünden.........

Dünyada Ne Kadar Alevi Var Gösterelim'in Videoları: MUM SÖNDÜ OLAYI NEDİR...??? | Facebook (Only the registered members can see the link)

gacvokem
09-10-2010, 00:00
ibalaban facebok linki iyi olmuş ama malesef toplumumuz çahilliğin esiri olmuş , okumuyor her şeye önyargılı yaklaşıyor , eskiler cahildi, yeniler şaşırtıyor beni:49:

Hikmet™
09-10-2010, 00:19
Konu kilitlense iyi olacak sanırım.

Herkesin inancı kendisine.

Burada tartışmanın gereği yok.

gacvokem
09-10-2010, 00:21
Zaten baş savcı kilitlemiş
Başsavcı Cihaner Mehmet Ali Erbil hakkında soruşturma açtı

16:08 | 08 Ekim 2010

Recep DEMİRCİ/ ERZİNCAN, (DHA)
ÇARKIFELEK (Only the registered members can see the link) programında 6 Ekim akşamı Erzincan (Only the registered members can see the link)'dan gerçekleştirilen canlı yayın sırasında "Onlar mum söndü mü oynuyorlar, ne yapıyorlar?" diyen Mehmet Ali Erbil (Only the registered members can see the link), hakkında Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, soruşturma açtı.

6 Ekim gecesi Erzincan'a canlı olarak bağlanıldığı sırada Mehmet Ali Erbil, Onlar mum söndü mü oynuyorlar, ne yapıyorlar?" demişti. Star TV (Only the registered members can see the link)'nin bunun üzerine yayından kaldırdığı Çarkıfelek programının sunucusu Mehmet Ali Erbil hakkında Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, soruşturma başlattı. TCK (Only the registered members can see the link)'nın 216 / 2'nci maddesi gereğince halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak alelen aşağılama suçundan resen soruşturma açtığını ifade eden Başsavcı Cihaner, Mehmet Ali Erbil hakkında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası (Only the registered members can see the link) isteneceğini bildirdi.