PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anelka'dan Bomba AÇiklamalar..!

Nakkus
20-06-2006, 13:48
Anelka tatil için gittiği Fransa'da suskunluğunu bozdu ve tv5 kanalına bomba gibi açıklamalar yaptı..

İşte Anelka'nın olay yaratacak açıklamaları..

Başta Alex ile sorun yaşamadım. Nobre yedek kalınca bana tavır aldı. Bu yüzden sahada bana pas atmadılar Fenerbahçe’ye beni Daum getirdi. Ama onunla büyük başarı yakalamak çok zor. Son yıl sistem kurbanı olduk Mutlu olamadım ve ayrılmak istiyorum. Yöneticiler tekliflere zaten açık. Onlar da beni göndermeyi düşünüyor

Fransa’da konuştu

Fransız futbolcu, kendisini Türkiye’ye Daum’un getirdiğini ve milli takıma kadar yükselmesinde Alman teknik adamın önemli bir rolünün olduğunu belirterek, “Fenerbahçe’nin Daum ile büyük başarılara imza atması gerçekten zordu. Avrupa’da da başarı gelemezdi. Fenerbahçe bence geçen yıl sistem kurbanı oldu'' ifadelerini kullandı.

Alex’i de suçladı

Anelka’nın suçlamalarından nasibini alan bir başka isim de Alex de Souza oldu. İlk geldiği günlerde Brezilyalı futbolcuyla aralarında sorun olmadığını açıklayan Anelka, “Son zamanlarda Nobre’nin yedek kalmasını bana bağladı ve tavır almaya başladı. Tercihleri Daum yaparken, bana tavır alması gereksiz ve yanlıştı. Bu düşünce takımı da olumsuz yönde etkiledi. Çünkü saha içinde bana pas atmadılar. Bu yüzden de benim performansım oldukça düştü'' dedi.

Veda için hazırlık

Türkiye’ye büyük umutlarla geldiğini belirten yıldız futbolcu, artık hayallerine ulaşamayacağını anladığını dile getirdi. Anelka şunları söyledi; “Borservisim yüksek. Ancak Fenerbahçe’den ayrılmak istediğimi açık yüreklilikle söyleyebilirim. Yönetimin de tekliflere açık olduğunu biliyorum. Onlar da beni satmak istiyorlar'' dedi. Anelka, Fenerbahçe’de herkesin Nobre’nin gol atması için çalıştığını ve Brezilyalı’nın Beşiktaş’ta başarılı olamayacağını iddia etti.