PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : inverto_BLACK_Ultra_Tek_Cikisli_HD_LNB_40mm_

seremir
27-11-2010, 19:19
gerçekten denildiği gibi güzel bi lnb sinyal kalitesini bariz şekilde yükseltti lnb seçiminde yardımından dolayı özgür ustaya tşklerOnly the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)[URL=Only the registered members can see the link][

seremir
27-11-2010, 19:27
ayarlarken hava rüzgarlı olmasaydı sinyal kalitelerinide fotosunu çekip yükleyecektim ama daha sonra onlarıda yükleyeceğim

seremir
28-11-2010, 15:19
[

[sinyal seviyesi düşük thorda bile sinyal kalitesi ve görüntü mükemmemel fotolardada görüldüğü gibi:45:

seremir
28-11-2010, 15:20
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sinyal seviyesi düşük thorda bile sinyal kalitesi ve görüntü mükemmemel fotolardada görüldüğü gibi:45:

Volkan
28-11-2010, 16:02
bakalım benımde gelecek Ben şu MTI 0.2 kullanıyorum normal LNB lere göre sinyalım 12 db iyi bakalım bunda ne olacak fark ederse en fazla 5 db artış olur yada aynı olur gibime geliyor.

seremir
28-11-2010, 18:09
inşallah ii olur volkan ustam senin tarafından

seremir
28-11-2010, 18:16
volkan usta kabloda etki ediyomu sinyal kalitesinde yanlış görmediysem sen stabı kurduğun kablo yeşil internetten mi aldın onu bilgilendirirsen beni sevinirim yada kablonun değerleri ne bana yazarsan ona göre değiştircem benim kablo epey eskidi

Özgür Erge
28-11-2010, 19:14
kabloyuda yeşil alcaksın amma yeşil kabloda ince kalın var kalın olandan alcaksın o zaman daha verimli olur bidaha başın agrımaz..

Volkan
28-11-2010, 19:54
benım kullandığım kablo öle ahım şahım bir kablo değil bildiğiniz çin kablosu ama içindeki tek damar bakırı öle fazla kötü değil dış şaseside iyi sayılır.

Önemeli olan kablonun güneşten yağmurdan kardan korumak. Ben en son kablonun catı dışında olan kesımleri için bazı sıstem kuranlar bilir elektirikçiler falan ısıya dayaıklı (100 dereceden fazla ) çakmakla ısıtıldığı zaman büzüşen kablo kılıfından aldım ve F konnektör kısmını büzüştürürerek kabloyu catının içine soktum dışarıdaki bütün kablolarım muhafazalı.

Kablonu muhafaza edemıyosa iyi bir kablo al özellikle U6 sec ve içindeki folyo bakır olsun markası önemli değil. Genelde U6 ların dışı siyah veye yeşil olur.

Benım kablonun markasına gelince Zeytin:8[1]:

kablo olayına o kadar takılmadım zira bu kabloda şu an duvarların içinden geçirdim bir buvatun içinde girdi cıktı yaptım yani U şeklinde düşünün buvatın içindeki U şeklini ve bir yerdedemecbur ekli ama sınyaller gayet iyi. sorun yok.

Evin içinde kablo istenmeyınce mecbur bir borunun içinden 2 tane anten kablosu telefon kablosu için ayrılan borunun içinden hem telefon hemde data kablosu bunlar benı çok uğraştırdı ama evde acıktan giden kablo yok hepsi duvarların içinde.:sunglasses2:

birde kalınlık incelik konusuna deyineyım. Gecenlerde iş yerındeki bir arkadaşımız 3 katlı villa aldı gittik baktık kablolar rg 59 un en dandiği borulara baktım borularda dar. Birde Dream için eternet lazım. Her kata 2 tane tv kablosu inmiş. Düşündük bu işi nasıl çözeriz dedik aynı borunun içinmden hem uydu kablosunu hemde data kablosunu geçirecez. Eski kabloları oynatmaya calıştık ama zor oynuyordu RG 6 ve data kablosunun gecmesı ımkansızdı. İlk olarak CAT 5 data kablosu yerıne Cat 3 yanı bir ıncesını bulduk sonrada Kaliteli bir RG59 bulmaya geldi. sonuç olarak kalıtelı bır RG59 Çin malı RG 6 dan her zaman daha iyidir. Kafamda BELDEN marka kablo kullanmak vardı ama maalesef firmalarda kalmamış bende 2M marka kullandım. Kabloları çekerken beya bir sıvı sabun harcadık ama zorda olsa kabloları cektık canakları kurduk ınternet sıstemını falan hepsını dört dörtluk yaptık hiç bir yerde ne ortada data kablosu nede tv kablosu ve sistem resmen süper oldu. Tabı RG 59 kabloyu catı arasına kadar kullandım canaktan gelen kablolar RG 6 tı.

seremir
29-11-2010, 00:27
süpersin ya volkan ustam kablo değeri içinde tşkler zaten okadar uğraşmadan sonra insan sonuca ulaştımı bütün yorgunluk gidiyo dimi:)

gungor1976
29-11-2010, 18:15
[

[sinyal seviyesi düşük thorda bile sinyal kalitesi ve görüntü mükemmemel fotolardada görüldüğü gibi:45:Kardeş Helal olsun sana. iyi vakit bulup uğraşıyorsun. emeğine sağlık. yanlız Sinyal seviyesi iyi dediğin fotolarda Kanalın Sinyal Barını açsan daha açıklayıcı olmazmıydı? Bu arada uydu kablon dış cepheden ve uzun mesafeden geliyorsa (mesela 50 metre ve üstü)RG6/U6 yeşil tavsiyemdir. ama mesafen kısa ise markalı bir RG6/U4 idealdir. Ayrıca ben dış cepheden geçen kabloları elektrikçilerin kullandığı plastik boru içine aldım. Ne yagmur ne güneş ne kar görüyor..

seremir
29-11-2010, 18:21
sağol güngör abim napim abi zevk duyuyom uğraşırkene bide olmuşken hep en iisi en yüksek kalitenin peşindeyim abi hakısın sinyal barınıda göstermemi istemişsin ama denk getiremedim ekranda :D:D kablo tavsiyen için tşkler abimmm

seremir
04-12-2010, 22:17
yeşil kabloda tamamdır kurulumu yaptım ilgilerinden dolayı volkan ustam ve gungör abime tşkler

gungor1976
04-12-2010, 23:19
yeşil kabloda tamamdır kurulumu yaptım ilgilerinden dolayı volkan ustam ve gungör abime tşklerKardeşim hayırlı olsun mutlaka kaliteye faydası olacaktır.

turan45
04-12-2010, 23:39
adı gecen elenbı muhtesem aldım denedım ornegın benım canak 120lık delıklı onude tam altıtane elenbı baglı bunlardan bırı 16 dereceydı ama bazı kanallar kırıstırıyordu gelen en duduk sınyale gore baktım 46 gelıyordu yenı elenbımı taktım 58 geldı vallah ben bıle sasırdım ve otekı elenbılerıde degıstırecegım ve sıparısını verdım bıraz pahalı ama deger

serhat15
04-12-2010, 23:46
Bu lnb çok övgü alıyor bende sipariş verdim deneyecem

turan45
05-12-2010, 00:01
Bu lnb çok övgü alıyor bende sipariş verdim deneyecem

bence hıc bekleme vallah süper bısey ben daha 5 tane verdım

serhat15
05-12-2010, 00:08
Benim çanakta 120 lik aparatlı sistem kulanıyorum işime yarıyacaktır

seremir
05-12-2010, 12:19
Kardeşim hayırlı olsun mutlaka kaliteye faydası olacaktır.

tşk ederim güngör abim

seremir
05-12-2010, 12:26
ayrıca lnb yi yeni alan kullanan arkadaşlara hayırlı olsun ii seyirler

gungor1976
20-12-2010, 16:49
ayrıca lnb yi yeni alan kullanan arkadaşlara hayırlı olsun ii seyirlerSeremir sonunda İnverto LNB ve dreambox 500S aldım. ikisi 150 TL'ye maloldu. Ama deneme fırsatım henüz olmadı. Sadece Dreamboxı serversız kurdum ama görüntü kalitesini beğenmedim. Next gibi doyumlu ve canlı görüntü yok. En kısa sürede diğer testlerimi de yapıp sonuçları paylaşmak isterim.

erdal1988
20-12-2010, 17:36
bahsedilen lnb fiyatı hakkında bilgi verirmisiniz birde nerden sipariş verebiliriz.

gungor1976
20-12-2010, 17:55
bahsedilen lnb fiyatı hakkında bilgi verirmisiniz birde nerden sipariş verebiliriz.Bahsedilen LNB fiyatı havale ile 30 TL civarı. Sponsor firma Uydustore'den aldım 1 günde gönderiyorlar...Linke tıklayarak görebilirsiniz.nverto BLACK Ultra Tek Cksl HD LNB 40mm 0.2 dB (Only the registered members can see the link)

seremir
20-12-2010, 20:27
Seremir sonunda İnverto LNB ve dreambox 500S aldım. ikisi 150 TL'ye maloldu. Ama deneme fırsatım henüz olmadı. Sadece Dreamboxı serversız kurdum ama görüntü kalitesini beğenmedim. Next gibi doyumlu ve canlı görüntü yok. En kısa sürede diğer testlerimi de yapıp sonuçları paylaşmak isterim.hayırlı olsun abicim ii günlerde izlemek nasip etsin ALLAH IM tabiki abi bilgileri paylaşırız takıldığın soracağın bişey oldumu yardımcı olurum elimden geldiği kadarıyla:45:

digital_52
20-12-2010, 20:40
diyerlerinden iyimi bu lnb en iyisi hankisi bu lnb lerin sinyal yönünde banada lazım en iyi sinyalı yüksek olanından kolay gelsin

seremir
20-12-2010, 20:55
bu lnb yi kullanıyorum gerçekten ii bilhassa 120 ve üzeri çanaklarda daha bariz oranda görülüyo fark birdiğeri ise mtı lnb si oda ii ama fiyat olarak birazdaha pahalı bu invertodan:45:

gungor1976
21-12-2010, 11:57
hayırlı olsun abicim ii günlerde izlemek nasip etsin ALLAH IM tabiki abi bilgileri paylaşırız takıldığın soracağın bişey oldumu yardımcı olurum elimden geldiği kadarıyla:45:Sağolasın.Bu hafta epeyce kurcalarım Dreamboxı. Ama asıl denemek istediğim Inverto LNB. Havalar müsait olursa hafta sonu takarım herhalde.