PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satılık Dream Drogon INT 5000 CS (DM 500 S aynısıdır)

Volkan
18-12-2010, 16:57
Cihaz Dreambox 500 S aynısı ama board olarak farklıdır. Tüm dreambox 500 S yüklenen programları yükleyebilirsiniz.

Bu cihazın artılarına gelelim.

1. Cihaz boardı mac adresi orjinaldir ve TIME BOMP tan kesınlıklıkle etkılenmez buna garanti veriyorum.
2. Cihazın kendi beslemesi içindedir adaptör derdiniz yok.
3. Normal dreamlerde adaptörden gelen 12 v ana boardda osilatör işleminde cihazda aşırı ısınma meydan gelir ama bu cihazda beslemeden tunerin işlemcinin ram eternetin voltajları ayrı ayrı verildiği için herhangi bir ısınıma derdi yoktur.
4. Aradadığınız servis bulunumadı hatası yok Goldmaster RM-8 disegcle sorunsuz kullanabilirsiniz.
5. Dream 500 lerdeki kumanda zayıf algılama problemı bu cihazdada aynıdır ama ben cihazın alcı gözünün ünunu deldim ve kumandayı nereden tutarsanız kumanda çok şahane cihazı görüyor.
6. Cihazın yetkili servisi antalyada olup karşınızda muhatabınız var ve gerçekten bu işte iyiler.
7. Cihazın görünümü normal dreamlerden daha şık ve incedir göze çarpmaz.

Cihazım 4 yıllıktır ama gecen sene modemımden kaynaklanan bir sorun nedenı ile ana board arızalndı ve servisinden yenı versiyon board aldım yanı cihaz yenılenmış oldu yenı boardın bır özelliğide bu aradığınız servis bulunumadı hatası boarrdaki bir dırençtten kaynaklanır o diren çeyrek watt diren olarak değiştirilmiş zira eskisi mıkrı dirençti. Cihazın dış kasasında ufak tefek çizikler mevcut ayrıntılı resım koyacağım . Kumanda orjinal Dream kumandasıdır sorunsuzdur ama tuşlardaki yazılar silinmiştir.

Cihazı satmamın sebebi işim gereği artık bu cihazı fazla kullanmıyorum babamda maç sevdası var ama bu cihazı pek kullanamıyor bunu satıp cccamı iyi çalışan normal HD bir cihaz almak istiyorum mesela ATLANTA HDBOX.

Cihazın normal satış fiyatı 100 TL dir takas fiyatı da 100 tl dir. Takas edebileceğim tek cihaz şu an için ATLANNTA HD BOX tur. Kargo alıcıya aittir. Şu fiyat olurmı bu fiyat olurmu gibi tekliflerde bulunmayın mesaj atmayaın cevaplanmayacaktır.

Benım forumdaki konularımı takip edenler bilirler uydu konusundaki ve dream box 500 s için verdiğim konuları.

1) Sınırsız Uydu ve Transponder kayıt edebilme imkanı.
2) Sınırsız Tv ve Radyo kanalı Hafıza kapasitesi
3) ALPS Tuner,(DVB-S, DVB-C, DVB-T) -(Uydu alıcısı-Kablolu tv-Karasal Uydu alıcısı olarakda kullanılabilir.Tuner değiştirerek)
4) IBM Vulkan Chipset ile Çok hızlı kanal geçişi ve programlama hızı.
5) Linux işletim sistemi,Ethernet girişi
6) 256 Renk grafik Menu dizaynı
7) Tüm yasal kartlarda sorunsuz çalışabilir.Tek kart girişli kullanabileceğiniz uydu alıcısı
8) Stand-By konumda (Kapalı iken) Ön displayde led gösterimi
9) Düzenlenebilir çpk sayıda favori seçeneği.Çocuk,Sinema,Belgesel şeklinde favori seçeneği.
10) Seçili favori kanallarını kendi içinde tekrardan sıralayabilme özelliği
11) 64 dilde altyazı seçeneği ile seyrettiğiniz kanalın konuşmalarını ekranda görebilme.(Yayıncı kuruluş desteği ile mümkündür)
12) Çok kolay kanal düzenleyebilme özelliği.
13) 28 Dilde Menu dili seçeneği.
14) Teletex desteği ile tv nizde teletex olmasa dahi teletex kullanabilme.
15) Değişik görüntü ölçüleri.(4:3-16:9-4:3 letterbox-4:3 Center)
16) EPG Desteği ile yayıncı kuruluşun yayın akışını izleme olanağı.Müzik sistemlerinde kullanabilme
17) Dolby Digital çıkış.Optik çıkış.
18) Bilgisayardan uydu alıcısına yazılım yükleyebilme.Kanal bilgileri aktarabilme özelliği.
19) Uydu alıcısından uydu alıcısına yazılım ve kanal bilgileri yükleyebilme özelliği.
20) Yayının şifreleme sistemini info barda görebilme.Şifreli kanalın hangi şifreleme sisteminde çalıştığını görebilme.
21) Merkezi sistemlerde sorunsuz çalışma.
22) Elektrik kesintilerinde hafızasını koruma ve aynı kanalda açılabilme.
23) DiseqC 1.2/DiseqC 1.1 uyumlu(16 Adet çanak anten bağlayabilme),Usals desteği.
24) Kanal bilgilerini ve sinyali ekranda gösterme.
25) Mükemmel kanal geçiş hızı ve kanal arama hızı.
26) 8 Mgb flash eproom kapasitesi.64 Mgbyt Sdram
27) Cihaza ait 2 ayrı menu.
28) Kumanda üzerinde 5 ayrı renk buton ile bir çok menuye kolay ve hızlı ulaşım.
29) Kanalları uyduya göre,A’dan Z’ye Sıralayabilme.
30) Kanal listesinde hızlı gezinti ve kolay kanal bulabilme.Kanal ismine her şekilde hızlı ulaşım
31) Toplu kanal taşıma özelliği ile grup olarak seçtiğiniz kanalları taşıyabilme özelliği.
32) Otomatik PAL/SECAM/NTSC yayınlarını algılayabilme.
33) DiseqC motor bağlayarak tek çanak anten ile bir çok uydu yayınlarını izleyebilme.
34) DiseqC motor seçeneği ile eski tip’teki motorlu çanak anten sistemlerini V-Box ile kullanabilme.
35) İnfobar bilgi gösterim süresini ayarlayabilme özelliği
36) İnfobarda saat gösterimi.
37) İnfobarda çanak anteninizin sinyal alma gücünü görebilme.
38) Kanal listesinde bulmak istediğiniz kanala kanalın ismini yazarak kanal listesinde kanalı çok hızlı bulabilme.
39) Şebeke arama seçeneği ile cihazınızın hafızasında olmayan yayınları (yeni yayına başlamış kanalları) bulabilme özelliği.

Volkan
02-01-2011, 13:11
cihazın fiyatı 100 Tl dir. Tımebomp - aradığınız servis bulunumadı ve Adaöptör sorunu istemıyorsanız bu cihaz kaçmaz.

Volkan
09-01-2011, 19:48
Cihaz satılmıştır.

Artık ATLANTA HDBOX ile devam.

Konu kapanmıştır.