PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çocuğunuzu Özel okulamı yoksa Devlet Okulunamı verirdiniz?

CABBARİ
29-12-2010, 17:06
her ikisininde artısı eksisi var
özel okul maddi imkanları iyi olanlar için cazip ama öğretmen her öğrenciye eşit ve ne derse yapmak mecburiyetinde sonucunda para konuşuyor öğrenciyle çok laubali bir ortam öğrencide bir nevi müşteri??

devlet okulu ise daha basit imkanlar sınırlı öğretmen kadrosu sınırlı öğretmen alacagı paraya bakar öğrenciyi pek takmaz öğrenci alacagı dersi dogru düzgün alamaz öğretmen mesaiye öğrenci okul ziline bakar ama daha ciddi bir ortam var öğretmen öğrenci ilişkisi belli seviyededir

sizce imkanınız var özel okulmu yoksa devlet okulumu?

CABBARİ
29-12-2010, 17:08
ben şahsen imkanım varsa özel okula verirdim ne kadar laubalide olunsa egitim farklı oluyor

osmann
29-12-2010, 17:34
dediğin gibi üstad, paran varsa özel okula yollarsın...
yoksa, istesende yollayamazsın...

eğitim kalitesi özelin daha iyi. zaten bildiğim kadarı ile bazı okullar seviye sınavına sokarak öğrenci kabul ediyorlar...yani her özel okula gitmek isteyen de o okula gidemiyor...
(ne kadar fazla üniv.sınavında fazla not (yüksek puan)alırlarsa özel okulun kalitesi o oranda arttığından sanırım.reklamını yapıyorlar. vs.)
selametle...

Hikmet™
29-12-2010, 17:40
Benim kız kardeşim 6. sınıftan beri özel okulda ve öğretmenleri çok memnun bu sene 8. sınıfta ve sene sonu hep taktir belgesi ile gelir. Türkiye geneli yapılan sınavlarda bile Türkiye 1. liği var kardeşimin.

CABBARİ
29-12-2010, 19:00
birde vakıf cemaat ve özel üniversite ilköğretimokulları var bunların hepsininde katagorisi farkli millieğitimde bir ama içleri farklı

atakurtul
29-12-2010, 19:15
Devlet okulları bence daha iyi

hasansirdas
29-12-2010, 20:01
arkadaşlar bu anketi yapmak bence çok saçma devlet okulu bir şey var mı sizce bence yok özel okula gönderseniz bence daha karlı zira devlet okulları bağış adı altında bir sürü para talep ediyor ama özel okullar eline bir taksit çizelgesi veriyor her ay ödeyeceğin para belli devlet okulunda her gün her hafta yeni bir sürprizle karşılaşıyorsun bence özel mantıklı....

Catapult®
29-12-2010, 20:34
Ben dersaneye gitmiştim 7.ci sınıfta bide üstüne kaldım :D

Okumak isteyen okur yeterki içinde olsun. Dersane ile İş yürümez.

pencere77
29-12-2010, 23:01
özel okul bence.

tike®
29-12-2010, 23:27
Ben dersaneye gitmiştim 7.ci sınıfta bide üstüne kaldım :D

Okumak isteyen okur yeterki içinde olsun. Dersane ile İş yürümez.
Bir sınıfta 30-40 kişi olan devlet okulları ile 15-20 kişi olan özel okullar arasında eğitim ve öğretim açısından çok fark var.

Bu ülkede paran varsa zorlada olsa çocuğunu okutup bir yere getirirsin ama paran yoksa o zaman senin değin olur :) Tek çare çocuğunun zeki olması.

Mesela benim sıpa geçen gün biraz zor bir dersi vardı(ilkokul 2. sınıfta) Ben okumayacam çalışacağım demeye başladı :D

1970divrigi
29-12-2010, 23:39
özel okula vermek isterdim,diğer taraftan öğrencinin de içinde olacak nereye verirsen ver

NeRoMaN
29-12-2010, 23:49
Ben 8.sınıf öğrencisiyim.Devlet okuluna gidiyorum mevcut 24.Yine de özele verirdim.Öğretmenlerimde hiçte memnun değilim.İngilizce öğretmenim iyi sadece.Bizden %100 ingilizce konuşmamızı beklemiyor.Ama yaptığım ödev puan olarak geri geliyor.Fende,Türkçe'de yapıyorum 1 puan dahil verilmiyor.Niye yapıyorum ben bunu.Sınıfça tembelliğe alıştık.Vermez bunlar diyoruz 3-4 kişi yapıyor sadece.Bende uğraşmıyorum Türkçe projeriyle.Fen öğretmenide yeni pek sevmedi beni çok yırtındım ama bakalım verir mi karnede görürüz.1 mi gelecek 2 mi diye...Tüm sınıf fenden 1 alıyor.Böyle tuhaf iş olur mu?2 dakikada anlatıp geçiyor iyi anlattığı zamanda oluyor elbet.Ama neden geçen sene herkezin karnesi 3-4ken bu sene 1 olması şaşırtıcı.
Matematikte öyle.Uslu durdum geçen sene puan yok.Anlamıyorum birşey bende takmıyorum,o beni umursamıyorsa ne yapabilirim.Kendimi gersemde aynı not,germesemde.Kendim için uğraşıyorum ama yine aynı not.Herkez anladı ne olduğunu baksın bakalım dersi kaç kişi dinliyor.Herkez gruplaşmış sohbet ediyor.Boş ders gibi.Hadi 1-2 kişi var.Biride arkadaşım 2 özel öğretmen,dershane+ablası anlatıyor anca anlıyor..Karma karışık birşey.

Kısaca özelde en azından para veriyorsun.Rüşvet gibi o zaman eklerler puan...Bir resim için 5 TL yalvaran Matematik hocası acaba sözlü notunu,yazıla notunu puan ekler mi?.Eklemez tırnak kadar kağıda 5TL isterler.Yok para bürümüş gözleri

CABBARİ
30-12-2010, 00:17
arkadaşlar bu anketi yapmak bence çok saçma devlet okulu bir şey var mı sizce bence yok özel okula gönderseniz bence daha karlı zira devlet okulları bağış adı altında bir sürü para talep ediyor ama özel okullar eline bir taksit çizelgesi veriyor her ay ödeyeceğin para belli devlet okulunda her gün her hafta yeni bir sürprizle karşılaşıyorsun bence özel mantıklı....

aslında senin bu cevabın saçma!!
nasıl devlet okulu yok doguda kaç tane özel okul var say bakalım bana kimin nasıl kaç parası var biliyormusun?
asgari ücret 624 tl oldu bir özel okul kaç para?

CABBARİ
30-12-2010, 00:19
Bir sınıfta 30-40 kişi olan devlet okulları ile 15-20 kişi olan özel okullar arasında eğitim ve öğretim açısından çok fark var.

Bu ülkede paran varsa zorlada olsa çocuğunu okutup bir yere getirirsin ama paran yoksa o zaman senin değin olur :) Tek çare çocuğunun zeki olması.

Mesela benim sıpa geçen gün biraz zor bir dersi vardı(ilkokul 2. sınıfta) Ben okumayacam çalışacağım demeye başladı :D

çocugun önünü kesme ben çalıştır daha karlı:8[1]::8[1]:

Hikmet™
30-12-2010, 01:03

İşte o daha zor. :puah:

hasansirdas
30-12-2010, 01:52
aslında senin bu cevabın saçma!!
nasıl devlet okulu yok doguda kaç tane özel okul var say bakalım bana kimin nasıl kaç parası var biliyormusun?
asgari ücret 624 tl oldu bir özel okul kaç para?

Soruyorum sana ; Senden çocuğunu devlet okuluna yazdırırken ne kadar para istediler bağış adı altında ve ne istediler onun yanında benden biliyor musun...
Özel okula vereceğin para belli ama devlet okulu güya ücretsiz...
Bu ülkenin başbakanı asgari ücrete şu kadar simit alınıyor diye hesaba başlarsa bende özel okulu tercih ederim.

Catapult®
30-12-2010, 09:38
Hahaha :D

Okumak isteyen okur ben dersaneye gitmeden üniversite kazandım. Dersaneye gidenlerede gıcık oluyorum.

CABBARİ
30-12-2010, 10:47
Soruyorum sana ; Senden çocuğunu devlet okuluna yazdırırken ne kadar para istediler bağış adı altında ve ne istediler onun yanında benden biliyor musun...
Bu ülkenin başbakanı asgari ücrete şu kadar simit alınıyor diye hesaba başlarsa bende özel okulu tercih ederim.

benim çocugum daha ilkokula başlamadı ama o aldıkları bagışla özel okulun taksit listesi arasında uçurum var uçurum

Hikmet™
30-12-2010, 14:00

İyide kanunlara göre bağış adı altında toplanan rüşveti vermek zorunda değilsiniz. İllaha bağış istiyorlarsa kanun var nizam var davacı olun.

gungor1976
30-12-2010, 14:09
özel okul maddi imkanları iyi olanlar için cazip ama öğretmen her öğrenciye eşit ve ne derse yapmak mecburiyetinde sonucunda para konuşuyor öğrenciyle çok laubali bir ortam öğrencide bir nevi müşteri??

devlet okulu ise daha basit imkanlar sınırlı öğretmen kadrosu sınırlı öğretmen alacagı paraya bakar öğrenciyi pek takmaz öğrenci alacagı dersi dogru düzgün alamaz öğretmen mesaiye öğrenci okul ziline bakar ama daha ciddi bir ortam var öğretmen öğrenci ilişkisi belli seviyededir

sizce imkanınız var özel okulmu yoksa devlet okulumu?Öncelikle sorunun cevabı tamamen maddi imkana dayalı. Memleketimde her ailenin durumu iyi olsun yüzde 99'u özel okul der. Ama asgari ücretle çalışıp çocuğunu özel okula vermek rüyada bile nasip olmaz. Bence imkanı olan kesinlikle özel okula verir. İmkanı olmayan devlet okullarına devam...Hayatın gerçeği bu

hasansirdas
30-12-2010, 14:41
arkadaşlar bu ülkede kanun kişiye ve kuruma göre işliyor bunu ben bizzat yaşadım ve gördüm benim kanaatim ve tezim şu değil türkiyenin dünyanın en dürüst adamını getirin devlet ile ilgili hangi kurumun koltuğuna oturursa otursun düzene uymak zorundadır yani sistem ne diyorsa onu yapmaya mecburdur. Yani demem o ki devlet okuluna para vermeyeceksin diyen devlet bunun adını rahmetli Özal ın dediği gibi benim memurum işini bilir mantığını ön plana çıkararak kayıt parasının adını bağış adı altında yok buraya bilgisayar klima akıllı tahta veya senin payına düşen ücret bu almak vermek mecburi zihniyetini ortaya koydu...

Hikmet™
30-12-2010, 15:37
arkadaşlar bu ülkede kanun kişiye ve kuruma göre işliyor bunu ben bizzat yaşadım ve gördüm benim kanaatim ve tezim şu değil türkiyenin dünyanın en dürüst adamını getirin devlet ile ilgili hangi kurumun koltuğuna oturursa otursun düzene uymak zorundadır yani sistem ne diyorsa onu yapmaya mecburdur. Yani demem o ki devlet okuluna para vermeyeceksin diyen devlet bunun adını rahmetli Özal ın dediği gibi benim memurum işini bilir mantığını ön plana çıkararak kayıt parasının adını bağış adı altında yok buraya bilgisayar klima akıllı tahta veya senin payına düşen ücret bu almak vermek mecburi zihniyetini ortaya koydu...

Vermessin olur biter. Ben orta okulu bitirdiğimde diplomamı almaya gitmiştim müdür bana aidat parası vermediysen diploma yok dedi 10 tl aidat parası istiyordu bende verdim dedim ama vermedim. Bi liste aradı ama bulamadı verdimmi diye. :) Nese diplomamı aldım ve bidaha o okula uğramadım.

aliharbiye
30-12-2010, 16:05
aslında konu tartışılır özel veya devlet okulları arasında sadece iki şey var. 1. herşey öğretmenler elinde eğre öğretmenler başarılıysa öğrenci iii not alır yanii özelde veya devlet okulunda öğretmenler önemli diye düşünüyorum. 2. fark ise zoraki ders zorunluğu bunu kaldırsalar sorun kalmaz diye düşünüyorum.
Nötig Arkadaşlar ben sadece şahsi fikrimi söyledim lütfen kimse beni yanlış anlamasın sevgi saygılarımla aliharbiye

sincap
30-12-2010, 18:58
ben devlet okuluna verirdim çogu özel okulda okuyan çocukların hiçbir disiplin seviyesi yok çok laubali oluyorlar egitim kaliteside buna yansıyor bence bırakın özel okula tonla para vermeyin özel iki hoca tutun belli saatlerde evde ders versin daha iyi verim alırsınız

Hikmet™
30-12-2010, 19:38
ben devlet okuluna verirdim çogu özel okulda okuyan çocukların hiçbir disiplin seviyesi yok çok laubali oluyorlar egitim kaliteside buna yansıyor bence bırakın özel okula tonla para vermeyin özel iki hoca tutun belli saatlerde evde ders versin daha iyi verim alırsınız

:warn:Şimdi benim kardeşim özel okula gidiyor diye disiplinsiz laubali çocukmu lafınızı biraz düşünerek yazın lütfen. :warn:

BLADE01
30-12-2010, 21:00
Özel okul yada devlet okulu fark etmez okuyan çocuk herikisinde de içinden geliyorsa okur

MUTAF
31-12-2010, 02:42
param varsa tabikide özl okula gönderirim..
hemde düşünmeden.

veyselbakan
31-12-2010, 12:41
bende!

aydogan
03-01-2011, 16:26
bence devlet okulu sebebi ise
EVLATLARIMIZA AYRIMCILIĞIN PARA İLE BAŞLANGICI KÜÇÜK BEYİNLERE O ANDAN İTİBAREN SOKUYORUZ / DEVLETİMİZİN İMKANSIZLIĞI ELBETTE ÇOCUKLARDA EKSİKLİK YARATIYOR LAKİN O ZAMANLARDA YARATICILIK COCUKTA BAŞLIYOR DİKKAT EDERSENİZ PSİKOLOGLAR
AZ OYUNCAKLI COCUKLARIN MUCİT , İCAT ETMEYE YATKIN ,YENİ FİKİR İÇİN ZİHNİNDE DAİMA YARATICILIK OLUŞUR SAVINDA HEM FİKİR VE BELİRGİN ÖRNEKLERİ MEVCUT VE ÖZEL OKULLAR BENCE YETENEK OKULU YADA REHBER OKULU OLARAK DEĞİŞMELİ DEĞİŞMELİKİ HEM DEVLETTE HEMDE ÖZEL DE DERS VEREN SÖZÜMONA ÖĞRETMENLER ÖZEL OKULDA VERDİKLERİ EĞİTİMİ DEVLETTE VERSİNLE VE ÖZEL E İHTİYAÇ KALMASIN
BU BENİM ŞAHSİ VE İZLEDİĞİM BİR FİKİR
SELAM VE SELAMETLE

vini
03-01-2011, 20:09
İŞ öğrencide bizde devlette okuduk iyi bir üniversite bitirdik.benim çoçuğum devlette ama il birincisi okul devlet okuları arasında tabi herşeyin başı kişide

hallederiz
03-01-2011, 20:48
devlet okulunun masraflarının bile altından kalkamıyoruz özel okula neyle yollayacaz..

veyselbakan
07-01-2011, 11:46
devlet okulunun masraflarının bile altından kalkamıyoruz özel okula neyle yollayacaz.. bu konuda gerçekten çok haklısın

veyselbakan
07-01-2011, 11:47
bence devlet okulu sebebi ise
EVLATLARIMIZA AYRIMCILIĞIN PARA İLE BAŞLANGICI KÜÇÜK BEYİNLERE O ANDAN İTİBAREN SOKUYORUZ / DEVLETİMİZİN İMKANSIZLIĞI ELBETTE ÇOCUKLARDA EKSİKLİK YARATIYOR LAKİN O ZAMANLARDA YARATICILIK COCUKTA BAŞLIYOR DİKKAT EDERSENİZ PSİKOLOGLAR
AZ OYUNCAKLI COCUKLARIN MUCİT , İCAT ETMEYE YATKIN ,YENİ FİKİR İÇİN ZİHNİNDE DAİMA YARATICILIK OLUŞUR SAVINDA HEM FİKİR VE BELİRGİN ÖRNEKLERİ MEVCUT VE ÖZEL OKULLAR BENCE YETENEK OKULU YADA REHBER OKULU OLARAK DEĞİŞMELİ DEĞİŞMELİKİ HEM DEVLETTE HEMDE ÖZEL DE DERS VEREN SÖZÜMONA ÖĞRETMENLER ÖZEL OKULDA VERDİKLERİ EĞİTİMİ DEVLETTE VERSİNLE VE ÖZEL E İHTİYAÇ KALMASIN
BU BENİM ŞAHSİ VE İZLEDİĞİM BİR FİKİR
SELAM VE SELAMETLE
sizden ricam lütfen mesajlarınızda büyük harf küçük harf kurallarını dikkate alınız formla ilgili kurallarda lütfen bunu inceleyiniz!

hmanav
04-02-2011, 16:19
elbette çok param olursa özel okul nedeni belli sizler zaten yazmışınıs saygılarımla:sunglasses2:

katil1979
05-02-2011, 15:13
:49:devlet okulları tembeldir

sizce imkanınız var özel okulmu yoksa devlet okulumu?

jokervada
19-02-2011, 17:53
o anki duruma bağlı insanın parası olursa tabii özel okul daha iyi olur

ycerit
22-02-2011, 17:24
özel okul tabiki