PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başbakan'a Arena'da büyük ayıp - Başbakanın Açıklamaları

Editor
15-01-2011, 22:55
Galatasaray TT Arena açılışında büyük skandal yaşandı! Başbakan Erdoğan, bakanlar ve tüm kulüp başkanları stadı terk etti.
Galatasaray'ın yeni stadı Türk Telekom Arena'nın açılışına katılan Başbakan Erdoğan, protestoyla karşılaştı. Erdoğan, beraberindeki bakanlar ve bazı kulüp başkanları protestolar nedeniyle stattan ayrıldı.

Başbakan Erdoğan, protestolar nedeniyle açılış konuşmasını da yapamadı.

sersin
15-01-2011, 23:00
ayrıntıları tam bilemiyorum ama büyük ayıp olmuş bence

hüseyin
15-01-2011, 23:12
o stadı galatasaray camiasına kazandırdığı için galatasaraylılar tarafından protostaya maruz kalmıştır...eğer iş böyleyse bende protesto edenleri protesto ediyorum...buna resmen namkörlük denir..yazıklar olsun..

Hikmet™
15-01-2011, 23:58
Yazıklar olsunki Erdoğana Bir FENERBAHÇE'li olarak adam Arena Stadını yaptı.

gacvokem
16-01-2011, 00:03
acaba neden protesto ettiler?:49:bir düşünmek lazım?:49:

muslum-baba
16-01-2011, 00:13
vardır bi sebebi ki protesto etmişler

soner_35
16-01-2011, 00:57
toki başkanı gs yönetimini eleştirdi yapamadılar biz yaptık diye ondandır

hilalyıldız
16-01-2011, 00:57
S.A. Galatasaray - Ajax maçının bitimini beklemeden stattan ayrılan Polat, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yarınki yönetim kurulu toplantısında tepki ve yaşananlarla ilgili ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Polat şunları söyledi:

"Bu stadın yapımı için Sayın Başbakan çok büyük bir gayret sarfetti. Devletin bütün imkanlarını harekete geçirdi ve biliyorum ki bu işi canı gönülden severek yaptı. Neticesinde muhteşem bir stadı bize kazandırdı. Davetimizi kabul edip açılışa da teşrif etti. Ancak burada kendisine Galatasaray taraftarı dahi diyemeyeceğim bazı insanların yapmış olduğu tepkiler nedeniyle doğal olarak stattan ayrılma mecburiyeti hissetti ve ayrıldı. Kesinlikle böyle bir şeyi hiç haketmedi. Bizim Galatasaray örf ve adetleri içerisinde Sayın Başbakanımızı burada çok iyi ağırlamamız gerekiyordu. Ama maalesef yapamadık. Burada tepki yapan kesimi de ben Galatasaraylı olarak addetmiyorum. Zaten yarın yönetim kurulumuzu toplayıp, bununla ilgili ne gerekiyorsa yapacağız. Çünkü kimsenin bunu yapmaya hakkı yok. Ben şahsen Galatasaray camiası adına Sayın Başbakanımızdan özür diliyorum. Hiç hak etmediği bir muameleye tabi kaldı."

Başkan Polat son olarak, bu olaylara neden olarların kim olduklarını tespit edip gerekeni yapacaklarını sözlerine ekledi.AEO.

:nono:::nono:::nono::

soner_35
16-01-2011, 01:00
toki başkanı gs yönetimini eleştirdi yapamadılar biz yaptık diye ondandır

hilalyıldız
16-01-2011, 01:00
S.A.Mahmut Özgener, "En çok emeği olan insanı burada kucaklayacağımıza bunlar yaşandı. Yaşananlar üzücü, daha fazlasını söylemek istemiyorum. En hafif deyimi ile üzücü. Sporun siyasete karıştırılmaması gerektiğini hepimiz kabul ediyoruz. Böyle bir tepkiyi anlamak mümkün değil" dedi.

Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özgener, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Elde edilen bir eser var. Tabii ki bir çok insanın emeği var. Ama en çok emeği olan insanı burada kucaklayacağımıza bunlar yaşandı. Yaşananlar üzücü, daha fazlasını söylemek istemiyorum. En hafif deyimi ile üzücü. Sporun siyasete karıştırılmaması gerektiğini hepimiz kabul ediyoruz. Biz siyaset değil spor için buradayız. Dolayısıyla böyle bir tepkiyi anlamak mümkün değil. Bundan dolayı çok üzgünüm. Biz de kulüp başkanlarımızla birlikte sevinç yaşayacağımıza, mutlu olacağımıza, stattan ayrılmak zorunda kaldık. Hakikaten üzücü. Galatasaray Kulübümüzün Başkanı her söyleminde Başbakan'a teşekkür etti. Göksel bey aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu stadın ulaşımında büyük kolaylık sağlayarak stadın belkide bugün açılmasındaki en büyük etken olan metronun yetişmesi için inanılmaz derecede çapa sarfetti ve bunlar Başbakan'ın talimatı ile gerçekleşiyor. İnanılmaz derecede büyük maddi yatırımlarda bulundu. Hep futbola, ülkemize bir eser kazandırmak için. Teşekkür etmesini bilmemiz gerekir."

Bir basın mensubunun, "'Bu bir nankörlüktür' şeklinde açıklama yapıldı mı?" sorusu üzerine de Özgener, "Yapılanlar için her şey söylenebilir. Ne söylense haklıdır" yanıtını verdi.

Mahmut Özgener sözlerine şöyle tamamladı:

"Birşey daha söyleyeyim. Biz futbolla ilgili konuştuğumuz her alanda seyircinin azlığından şikayet ediyoruz. Futbolun bir eğlence sektörü olması henüz gerçekleşmediğinin, tribünlerdeki şiddetten, çocuk ve bayan seyircinin azlığından şikayet ediyoruz. Bunların giderilmesinin en önemli unsurlarından biri statların fizik koşulunun iyileştirilmesi olduğunu söylüyoruz. Bu ne demek? Futbolun yeni statlara ihtiyacı var. Futbolumuzun kulüp bazında gelecekte iyi yerlere gelebilmesi için statlara ihtiyacı var. 2016'ya aday olmuşuz ve bir oyla kaybetmişiz. 2020'ye aday olacağız ve en önemli adaylardan biriyiz. Bu stat projelerini sayın Başbakanımızın önüne götürdüğümüzde hiç birşey sormadan ne yapabileceğini söyleyerek cevaplarken, futbolun geleceği adına bu statların yapılması gerekir. Futbol artık öyle bir endüstri ki, her şehir için ayrı bir değeri olan bir endüstri haline geldi. Bu kadar destek verirken, bu kadar emek harcarken, bu kadar futbol ve sporun yanında olurken, bugün burada çok büyük bir coşkuyla teşekkürü hak ediyorduk. O konuda da inanılmayacak derecede üzgünüm."AEO.
:nono:::nono:::nono::

MUTAF
16-01-2011, 01:59
sebeb ne olursa olsun, böyle bir açılışta hiçbir protestoyu onaylamıyorum.
Yapanada yazıklar olsun...

fakara
16-01-2011, 02:17
o stadı galatasaray camiasına kazandırdığı için galatasaraylılar tarafından protostaya maruz kalmıştır...eğer iş böyleyse bende protesto edenleri protesto ediyorum...buna resmen namkörlük denir..yazıklar olsun..
BU NANKÖRLÜĞÜ YAPANLAR AYNI ZAMANDA İKİ AYAKLI ŞEREFSİZ HAYVANLARDIR.bir gs li olarak utanıyorum.sol görüşlü olabilirler amma amma orada 20 milyon gs liyi temsil ettiklerini unutmuşlar.protesto edenler ..................

headend
16-01-2011, 02:58
yorum yok ..bende protesto ediyorum BAŞBAKANA benim ödedigim vergilerle o stadı yaptırıp GS ye peşkeş çektigi için ..

alperen
16-01-2011, 03:58
ne taraftar ama bizi bu sene rezil eden başkan ve futbolcuları bırakıp rahmetli canaydın ve polatın senelerdir bitiremediği stadı yaptıran TÜRKİYE CUMHURİYETİ başbakanını protesto ediyor bende onları protesto ediyorum zaten bu adamlar bir avuç provakotör

caglayan07
16-01-2011, 10:18
Protestoların tek sorumlusu Toki başkanının orayı siyasi arenaya çeviren konuşması oldu çeşke onu konuşturmadan direkt Başbakan konuşmasını yapsaydı bu kadar protesto olmazdı genede vatana millette hayırlı ugurlu olsun

digital_52
16-01-2011, 10:23
tekkelime ile kınıyorum böyle insanlık adına süper stadyum nerde görülmüş başbakanımız üstüne düşen görevi tek kelime ile yapmıştır böyle insanlara asla izin verilmiyecektir kamaralardan bugun tesbit edilip cezaları verilecektir

hallederiz
16-01-2011, 11:16
seyirciler neden protesto etmişler peki

kınık
16-01-2011, 12:23
bunalr resmen terorist başka bişey değil serefsizlik nankörlük hayvanalr bile yediğ ekmeği unutmaz ama bunlar hayvandanda aşağı bunlar terbiyessizlik hrdaim yapıyorlar gs bu şerefsilerden bu teroristlerden arındırılmalı yoksa bu iş kötye gidiyor

12eylul10
16-01-2011, 13:11
herkes aklı selim değil aaaaaaaah aaaaaaaah yazıklar olsun mason uşaklarının işi

dayı83
16-01-2011, 13:29
gazetelerde tam bir açıklık getirmemiş ama ayıp olmuş bir kaç gün içinde açıklarlar..

ESES-58
16-01-2011, 14:35
protestolar hakkında net bir bilgi yok.sadece protesto edildi deniyor.kimse stadı yapımında büyük emek veren B.Bakanı stadı yaptın diye protesto etmez.ama neden ettiğinide bilmiyoruz.haklı veya haksız olayı kınıyorum.protestonun yeri spor meydanı değil,siyasi arena ve seçim sandığı olmalıdır.

hasansirdas
16-01-2011, 14:49
başlığı başbakana büyük ayıp olarak değil de başbakana büyük ders olarak atmalısınız

12eylul10
16-01-2011, 14:59
seçimlerin arefesinde böyle büyük bi açılışta başbakanın yücelmesi birilerinin işine gelmezdi bunun için yahudiler ve uşakları (galatasaray taraftarı böyle bi terbiyesizlik yapmaz) kendilerince başbakandan öc alıyolar

ali muştu
16-01-2011, 15:12
yazıklar olsun

ozibo
16-01-2011, 15:21
yazıklar olsun diyorum.bu kişiliksiz şahsiyetsiz kişiler gerçek taraftar olamazlar.galatasaray a bu tip taraftar lazım değil.bu şahsiyetsizlerin yaptıkları yüzünden galatasaraylıyım demeye utanıyorum.bunların yaptığı evine misafir olarak davet ettiğin birini küfür ederek karşılamak gibi bir şey.bir adamı sevmeyebilirsin ki sevmek zorunda da değilsin yaptıklarını beğenmeyebilirsin ama onu protesto ederken koskocaman galatasaray camiasını lekeleyemezsin bu hakkı kendinde bulamansın bulurum dersen de sen insan olamazsın.ben galatasar başkanı olsam hemen kameraları inceletir bu şahsiyetsizlerin kombibe biletlerini hemen iptal ederim eğer içlerinde kongre üyesi varsa derhal disiplin kuruluna verip üyeliklerini iptal ederim.

ESES-58
16-01-2011, 15:39
seçimlerin arefesinde böyle büyük bi açılışta başbakanın yücelmesi birilerinin işine gelmezdi bunun için yahudiler ve uşakları (galatasaray taraftarı böyle bi terbiyesizlik yapmaz) kendilerince başbakandan öc alıyolar

arkadaşım,protestonun ne olduğunu ben bilmiyorum biliyorsan ne yaşanmış yada ima edilmişse anlat bilgi sahibi olalım.yahudilerde işi gücü bıraktı böylemi yapıyorlar merak etme onlar bu kadar küçük düşünmez daha komplike düşünür.zaten bu olay başbakanı değil GS camizsını küçük düşürmüştür.başbakanıda mazlum yapmıştır.bizde mazlumları severiz.

MUTAF
16-01-2011, 15:41
Başbakan açıklama yaptı ;

TT ARENAYI Galatasarayın kullanması için henüz anlaşma yapılmadı....

ttarenaya yapılan 600 trilyonun karşılığı bu olmamalıydı,...

tt arenanın yapımında GS'ın 1 kuruşu yoktur.

şimdi bazı şerefsiz, adi, kanı beş para etmez bencil cahil, kendini taraftar gibi gösteren bir avuç kanı bozuk yuzunden başbakanın bu tavrını koymasına sebeb oldu..

MUTAF
16-01-2011, 15:49
Başbakan;
Yapılan protestolar GS camiasına mal edilemez..

Volkan
16-01-2011, 16:08
bu stad TÜRKİYENIN bu stadda tüm türk takımları maç oynayabilir. Özellikle Milli maçların bu stadda olması çok güzel olur.

Olimpiyat stadı tam bir facia oldu ama bu stad çok güzel bence.

Yapılan protesto sonucu illaki birileri tavrını koyacaktır. Ama ne olursa olsun bu açılışta heleki başbakan böle saygısızlık yapılmamalıydı.

Hikmet™
16-01-2011, 16:33

şimdi bazı şerefsiz, adi, kanı beş para etmez bencil cahil, kendini taraftar gibi gösteren bir avuç kanı bozuk yuzunden başbakanın bu tavrını koymasına sebeb oldu..

Birilerine mesajmı gönderdi acaba. Birde demesin bura size layık değil alisamiyene tekrar dönün diye. :)

can123
16-01-2011, 17:41
ya nasıl insanız hep demokrasi demokrasi deriz sonrada yok şöyle yok böyle garip adamlar yuhlar parasını vermiş gelmiş o nun en tabii hakkı alkışlasa yada uğruna ölse mesele yok yanlış siz insanları tek doğruya yönlendirme hakkının anahtarını satın mı aldınız hemen hemen 50bin insan geri zekalı yani yazık adamların derdi işsizlik pahalılık vb olamaz mı yani yada başka bir sebebi vardır ?????düşmez kalkmaz nir ALLAH bu memleket çok gördü şimdi bu yarın bir başkası olaçak sadece ders almak lazım hergesi kuçaklasa sözde verdi son secimlerden sonra ama yok neyse

yakupyurt
16-01-2011, 17:54
iyi yapmışlar bu kötü gidişe dur demenin zamanı geldiği anlaşılmaktadır protestoların devamını bekliyoruz uyuma millet uyan otuz kupona alınmadı bu vatan

MUTAF
16-01-2011, 18:03
protestonun yeri bu stad ve bu zamanda olmamalıydı.

gacvokem
16-01-2011, 18:10
Ajak sahaya çıkarken başbakan içeri girmiş aslında o pretostolar Ajaks takımına yapılmış diye düşünüyorum :),

pencere77
16-01-2011, 18:42
Ajak sahaya çıkarken başbakan içeri girmiş aslında o pretostolar Ajaks takımına yapılmış diye düşünüyorum :),

fazla iyimsersin bana göre usta.sonçta dostluk ve açılış maçı...kupa veya başka maç olsa dediğin olablirdi ama açılış maçı için rakip takımı ıslıklamak pek mantıklı gelmedi bana...........

EDWARD43
16-01-2011, 18:47
Çok büyük ayıp.Başabakanımızın stadın tamamlanmasında emeği büyük..Bunu yapanlar başka ortamlarda sesini duyuramayan ve bu durumu fırsat bilen aciz insanlar..

kirmastılı
16-01-2011, 18:53

usta tebrikler. kelimelerime tercuman oldun.:present: :present:

Özgür Erge
16-01-2011, 21:33
yorum yok ..bende protesto ediyorum BAŞBAKANA benim ödedigim vergilerle o stadı yaptırıp GS ye peşkeş çektigi için ..

ya iyide bakın kendi parasıyla mı yaptı başbakan orayı senden benden aldıgı paralarla vergilerle yaptırdı ben orda olsaydım protestoya katılırdım siz zenginseniz eger size bişey olmaz ancak bizim gibi insanlara olan olur..

Siyasiye germek istemem ama tayipcilerden başka kınayan yok pretostoya..

ozibo
16-01-2011, 21:52
yanlış alın nedeniyle silindi

ozibo
16-01-2011, 21:55
ya iyide bakın kendi parasıyla mı yaptı başbakan orayı senden benden aldıgı paralarla vergilerle yaptırdı ben orda olsaydım protestoya katılırdım siz zenginseniz eger size bişey olmaz ancak bizim gibi insanlara olan olur..

Siyasiye germek istemem ama tayipcilerden başka kınayan yok pretostoya..

arkadaşım ben tayyipçi değilim ve hayatımda da hiç tayyip e oy vermedim ama protesto nun yeri orası değil.protesto nu yapacaksan bunu başka yerde pekala yapabilirsin.sayın başbakan oraya galatasaray kulübünün davetlisi olarak geldi sen evine davet ettiğin misafire bu şekilde davranılmasını uygun görüyorsan benim sana söyleyecek sözüm olamaz

Özgür Erge
16-01-2011, 22:05
iyide bana açıklama yap madem neden basketbolda 2. oldugumuzda yine neden protesto yapıldı sölermisin ayrıca başbakan demişki galatasaraya orayı vermem demiş sanki kendi yaptı kend parsıyla yapıldı iyide söyleyin bana orayı toki yaptı peki ali sami yen stadı yıkılıyo oraya alışveriş merkezi fln yaplıcak bunun parasını kim alcak söyleyin hadi bırakın misafirligi türk toplumu artık istemiyo tayibi istemedigi içinde kendini tutamayıp söylüyor artık yapcak bişey yok ben yanlışsam yanlışımdır ama görünen köy kılavuz istemez..

Ayrıca o stada bence sadece gsliler gelmedi başka taraftarlar geldi belki onlar yaptı bunu hiç kimsede bilemez..

veyselbakan
16-01-2011, 22:41
orada bir açılış yapıldı ve türkiyenin başbakanı nezaketen misafir olarak geldi gerçek gs lı oraya gelen bir misafiri ve kim olursa olsun tc nin bir başbakanını yuhlamaz yuhalamaz bu çok ayıptır vatandaş yoksulluğu işsizliği siyasi anlamda kötü gidişatı protesto edebilir vatandaş olarak bu onların en doğal hakkıdır ama bunun yeri o stadyum değildir yakışmadı! ayrıca o toki adına konuşan adam gs lı yönetimi beceriksizlikle suçlayıp yerden yere vurdu sayın adnan polat başbakanı haklı olarak koruyacak açıklamalarda bulunurken koca gs adını yerden yere vuran toki başkanına gıkı çıkmadı ben bunada yazıklar olsun diyorum adam bir stad yaptı sanki alın aç köpekler der gibi konuşma yaptı bu mudur iyilikseverlik bumudur yardım yazıklar olsun!

Hikmet™
16-01-2011, 22:42
:warn:Arkadaşlar Lütfen Olayı Daha Fazla Siyasileştirmeyelim.:warn:

atakurtul
16-01-2011, 22:59

Galatasaraya Şantaj yapılıyor

bugün var yarın yok bu kelimeleri söylememiş

olsaydı tarih kitaplarına geçerdi bundan sonra

taraftar iyilik yapanlara kötü gözle bakacak

cetindeniz
17-01-2011, 00:14
başbakan sıtada giderken bu olayların olacağını biliyordu başarısız bir yönetim seyircileri bir sıtadlan avutacakalrını sandılar ama başaramadılar

Özgür Erge
17-01-2011, 01:13
:warn:Arkadaşlar Lütfen Olayı Daha Fazla Siyasileştirmeyelim.:warn:
Bunlar sıyası değılkı hayatın gercegı..

erdal05
17-01-2011, 05:30
gerçekten başbakana ayıp edilmiştir...
ve bu ayıp....tabi ki galatasaray camiasınındır...
ta ki......o densizleri temizleyene kadar....!!!

herhangi takımı tutmak başlı başına bir erdem değil....
erdem, o tuttuğun takımda dürüst olmayı bilmek....saygıyı elden bırakmamaktır...
galatasaraylı özhan canaydın gibi....ve ben bir fenerli olarak bunu söylüyorum...

tabi başbakan şunu da yapabilirdi...
iyi bir konuşma yaparak...aleyhine olan tezahuratı lehine de çevirebilirdi...
ve bunu yapabilecek kapasiteye de sahiptir...

ama demek ki yapımınında büyük desteği olmuş bir stadın açılışında bu hareketle karşılaşmak....başbakanı çok incitti...

arda turan ...takımı adına başbakandan özür diledi...bu iyi bir gelişme ...bakalım neler olacak...
yapılan yanlış görülecek mi...yoksa...
burdaki bazı arkadaşlar gibi..."haklıyız...gururluyuz" ayıbını mı yaşıyacaklar....

veyselbakan
17-01-2011, 09:43
'Galatasaray'ın 1 Kuruş Yatırımı Yok'
Başbakan Erdoğan'dan Protestolara İlk Yorum
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Seyrantepe Stadı'nın A'dan Z'ye yapımında Galatasaray (Only the registered members can see the link) Kulübü'nün 1 Allah kuruşu yatırımı yoktur."

İstanbul (Only the registered members can see the link) Büyükşehir Belediyesi'nin 28 kavşak ve yol, 3 spor salonu, 2 metro istasyonu ve 3 adet stadın bağlantı tüneli toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, dün Seyrantepe Stadı'nın açılışında yaşanan olaylara ilişkin, "Dün akşam resmi açılışını yaptık. Tüm oradaki olumsuzluk sahiplerinindir. Galatasaray (Only the registered members can see the link) camiasını bundan tenzih ederim. İnanıyorum ki, Galatasaray (Only the registered members can see the link) camiası da bu yapılanlardan rahatsız olmuştur. Bizim de üzüntümüz budur. Sadece 310 trilyonluk yatırımla kalmadık. Stada yaptığımız bu 310 trilyonun yanında gerek metro gerekse oradaki kavşak düzenlemesiyle birlikte oradaki yatırımın toplam bedeli 600 trilyonu bulmuştur" dedi. Seyrantepe Stadı'nın yapılışında Galatasaray (Only the registered members can see the link) Kulübü'nün bir kuruşu olmadığını, stadın TOKİ (Only the registered members can see the link) tarafından yapılarak Galatasaray (Only the registered members can see the link) Kulübü'ne kullanması için tahsis edildiğini belirten Eroğan, "Bunun da anlaşmaları yapılacak. Daha yapılmış değil" dedi.

"SEYRANTEPE STADI'NIN YAPIMINDAGAYATASARAY KULÜBÜNÜN BİR ALLAH KURUŞU YOKTUR"
"Biz hiçbir zaman ülkemizde ayrımcılıktan yana olmadık, olmayacağız. Kim ne yaparsa yapsın, olmayacağız" diyen Başbakan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Fakat şunun bilinmesini isteriz. Biz Galatasaray (Only the registered members can see the link) gibi güzide bir külümüzün adeta belli bir yere sıkışmış olan Ali Sami Ye n'den kurtarılıp daha geniş bir alanda farklı bir stada, daha geniş bir tesise kavuşmasını gelen talep üzerine arzu ettik. İhaleyi ilk alan müteahhit firma bu işi götüremedi. Götüremeyince biz ne olursa olsun gerekirse TOKİ (Only the registered members can see the link) olarak bu işi bitireceğiz' dedik. Çünkü bunu ortada bırakamazdık. Şimdi birileri çıkıyor 'efendim Seyrantepe Stadı'nı burada filancanın, filancanın, filancının emeği vardır.' Burada çok açık konuşuyorum, Seyrantepe Stadı'nın A'dan Z'ye yapımında Gayatasaray Kulübünün bir Allah kuruşu yoktur. Tamamıyla bu tesis Toplu Konut İdaremiz tarafından yapılmıştır. Ve Galatasaray (Only the registered members can see the link) Kulübümüzün de kullanma hakkı olarak kendisine tahsis edilmiştir ve bunun da anlaşmaları yapılacak daha yapılmış değil. Şimdi burada ben farklı bir kulübe, Devlet Bakanım farklı bir kulübe gönül vermiş olabilir. TOKİ (Only the registered members can see the link) başkanım farklı bir kulübe gönül vermiş olabilir. Ama bunların hepsini biz bir kenara koyduk. Niye? Çünkü Galatasaray (Only the registered members can see the link) bizim beynelmilel ülkemize şampiyonluklar kazandırmış bir kulübümüz. Ve ülkemizi uluslararası futbolda tanıtmış bir kulübümüz. Ve buna böyle bir yer yakışır dedik ve bunu bitirdik."

veyselbakan
17-01-2011, 09:49
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Ali Sami Yen’e vefa borcuyla başlayan turumuz Altın Fıçı birahanesinde aksırmadan, tıksırmadan bira içerek devam etti. Metroyla stada gidebilmek mutluluk vericiydi. Türk Telekom Arena Stadyumu şimdiye kadar gördüğüm en yakışıklı stadyum. Taraftarı bozar mı bilmem ama fuayesi Etiler Nişantaşı tadındaydı. Velakin açılış çok sıkıcıydı. TOKİ Başkanı sıkıcılığa tuz biber ekti, kulübün beceriksizliğini ima etmeye kalkınca ipler koptu.

Yeni stadın açılışına gitmeden önce eski alışkanlıkla, sıkı bir GS’li olan foto muhabiri arkadaşım Burak Kara Mecidiyeköy’de buluştuk. Only the registered members can see the link Ayaklarımız bizi eski stada götürdü. Hüzünle etrafında dolaştık. Kapısının önünde durduk. Uzun uzun stada baktık. 1960’ların tipik “fonksiyon, estetiği ezer” modelinde, beton olduğunu göze sokan bir yapı. Kat kat boyalarla, eklentilerle, demir kafeslerle yıllar içinde çirkinleşmiş de çirkinleşmiş..

Baktık tek değiliz. Bizim gibi eski (ve ciddi olarak püskü) stada vefa borcunu ödemeye gelmiş birçok insan vardı. Ferhat Bakan, açılış için Kiev’den çağırdığı Ukraynalı sevgilisiyle saygı sunmaya gelmiş. Söküme başlamış işçileri gösterip “İçim parçalanıyor. Sanki cenaze kalkmış da ölünün eşyalarını dağıtıyorlarmış gibi..”

Only the registered members can see the link Sonra Galatasaraylıların maç öncesi illa buluştuğu mekanlardan biri olan Altın Fıçı Birahanesi’ne gittik. Altın Fıçı, yükünü almış, hınca hınç doluydu. Ortam son derece neşeliydi. İçerideki 3 kadından biriydim ama her üçümüze de asker arkadaşı muamelesi yaptıkları için rahattık. Bir yandan (inadına) biralar, inadına rakılar yuvarlanırken (”Kimin yaşam tarzına müdahale ettik şimdiye kadar ama di mi?”) bir yandan da ardı ardına Galatasaray şarkıları söyleniyor. Yüzde doksanı Fenerbahçe’yi hedef alan ve burada imkanı yok güftesini yazamayacağım türden pek şahane şarkılar. (“Haydi fondip! Dibini görmeyen yeni stadı görmesin!”)

Sigara yasağına harfiyen uyuluyor, sigara için dışarıya çıkılıyor. Dışarıdaki muhabbet: Bittabi Erdoğan’ın içki ve heykelle ilgili son ifadeleri, seçimi kazanma şansı ve bundan sonra ne olacağı: “Yüzde 40’ı göremeyecek ağbi. Her iddiaya girerim..”

Metro: Ne gadder güzelsin yav!

Stada metroyla gidebilmek ha! İnanılır gibi değil. Ancak 2011’de nasip olacakmış. Altın Fıçı’dan çıkan bir grup taraftarla Meşale’den çıkmış bir grup taraftar birleşip Mecidiyeköy metro istasyonuna doğru yönlendik. Ortalık sarı kırmızı. Sanki maç Ali Sami Yen’de yapılıyor. Yine şarkılar, türküler söyleyerek (bu sefer biz bize olmadığımız için daha edepli) girdik istasyona. İtiş yok kakış yok, misler gibi bindik trenlere! (Allahım burası Türkiye mi?)

Sanayi Mahallesi durağında indik hep beraber. Tek parçalı bir canlı gibi hareket ettiğimiz ve en öndekiler tabelaları okuma zahmetine katlanmadığı için yanlış yere gidiyoruz. Görevliler sarı kırmızı canlıyı doğru yere yönlendiriyor.

Yakışıklı statla ilk bakışta aşk

Metrodan çıkıp ilerliyoruz. Hava ufaktan kararmaya başlamış. Köşeyi dönüyoruz ve uzaysı mimarisiyle ARENA karşımızda! Mükemmel bir aydınlatma, mükemmel bir konum! İtiraf ediyorum hiç bu kadar yakışıklı bir stad görmemiştim! Büyülenmemek mümkün değil. Belli ki herkes benimle hemfikir. Herkes bir hatıra fotosu çektiriyor. Yarın Facebook stad önüne çekilmiş 40 bin fotoyla dolu olacak diyorum.

5 dakika bile yürümeden zahmetsizce giriyoruz içeriye. İnşaat izleri henüz tam yok edilmemiş. Etraf bildiğin kara toprak. Girene kadar en az beş kere davetiyemize bakıyorlar. Üst baş araması ve tamam.

Aman Allahım bu da ne? Stada değil de bir konser salonuna geldik sanki. Yerleri siyah seramikle kaplı, iyi bir aydınlatmalı, uzun masaların atıldığı, bir köşede açılışa yetişmemiş bir Komşufırın dükkanının, öbür köşede bedava kahve ve kanepe dağıtan Cafe Crown dükkanının olduğu şık bir fuaye karşılıyor bizi..

Bu şıklık taraftarı bozar mı?

“Taraftarı bozar bu” diyorum içimden ama herkes memnun! Mebzul miktardaki tuvaletler de gayet düzgün ve temiz. Davetlilerin çoğunlukla kulüp üyeleri ve kombine bilet sahipleri olması nedeniyle ortamda bir Etiler Nişantaşı havası hakim ki sormayın gitsin. Hakiki bir maçta ortam nasıl “evrilecek” çok merak ediyorum. Bir de o zaman görmek lazım. (Bkz: Duman duman tükürük köftecisiz maç ortamı olur mu?)

Ağlamak istiyorum hakikaten!

Cem Yılmaz dalga geçiyor ama açıkçası fuayeden tribünlere çıktığımız anda insanın nefesi kesiliyor gerçekten. O ne güzel bir ışıklandırmadır, o ne güzel bir atmosferdir! Emekçi basının temsilcisi olarak locada değildim elbette. Neyse. Yerimizi bulduk, oturduk. Nezaket göstermişler, oturaklarımıza minder bağlamışlar. Hava giderek soğuyor. Üşümeye başlıyorum. İçeriye geri dönüyorum. Cafe Crown önündeki beleş kahve kuyruğu çok uzun. Yine de giriyorum. Sıra tam bana gelmişken sıcak su bitiyor. Gönlümdeki lüks stad nasıl olmalıydı diye düşünüyorum bu arada. Koltukların altından sıcak hava üfürülen stad herhalde birinciliği alırdı.Taraftar üşüyemez mi kardeşim?

Muhteşem stat, olaylı açılış

Bekle bekle bir numara olmuyor. Ortada tülden bir kule var. Ama hareket yok. Cem Yılmaz’lı TTNet reklam filmi (“Yanlış anlamayın, mekan oynatıyor!”) 56. kez oynayınca tekrar içeriye giriyorum. Ben bir tuvalete, bir beleş kahve almak için Cafe Crown kuyruğuna girip dururken bir uğultu başladı. Meğer Kenan Doğulu konseri başlamış. Müzik düzeni: Felaket!

Daha sonra hepsi de 19 Mayıs gösterilerine benzeyen şovlar yapılmaya başlandı. Aha dedim provalara şimdiden başlanmış. Bir ara ortadaki tül düştü, sonra tekrar takıldı, sonra bir sürü beyaz adam sahaya çıktı, koşturdular, sonra bir ışık gösterisi oldu, (bak o fena değildi ama galiba sadece bizim oradan anlaşıldı ne olduğu) sonra onlar gitti ekranlara bir çocuk çıktı. Tek kelimesini anlamadığım bir şey okundu. (Aslantepe manifestosuymuş!) Soğuk, kötü bir ses, sıkıcı bir gösteri, biten sıcak sular derken seyirci iyice huysuzlaştı. Artık ekrana ne çıkarsa ıslıklıyordu. Adnan Polat da ıslıklandıktan sonra o anons duyuldu: “Sayın Başbakan stadımıza gelmiştir.” Felaket işte bu anonsla başladı. Islıklar çoğaldı. Yine de kontrol edilebilir bir haldeyken hadiseyi esas tırmandıran korkarım siyasete atılmak gibi bir niyeti olan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın konuşması oldu. Galatasaray’ın ne kadar beceriksiz olduğunu ima eden ilk cümleyi söyledi ki ortalık ciddi anlamda karıştı. Gazeteler “bazı” seyirci protesto etti dedi ama hayır herkes ayaktaydı. Benim olduğum yerde taraftar çılgına dönmüştü diyebilirim.

40 bin kişi neyi protesto etti?

Zaten kötü olan ses düzenine bir de yuhalama ve ıslık katılınca TOKİ Başkanının ince sesi iyice duyulamaz oldu. Taraftar zaptedilmez bir noktadaydı. Herkes gelecek felaketi anlamıştı ve “Başbakan inşallah konuşma yapmaz” diyordu. Nitekim yapmadı. Tatsız bir hava esti, sonra maça geçildi.

40 bin kişi neyi protesto etmişti diye sorarsanız cevabım “her şeyi” olur. Stadyumla büyülenen seyirci gösterilerle umduğunu bulamadı. Tarihi bir ana tanıklık edeceğim diye gelen taraftar sıkıntıdan patladı. Kıvılcımı çakan da TOKİ Başkanı oldu. Kimse kendi “mabedinde” aşağılanmaya gelemez. Taraftarın kendini en “aslan” hissettiği bir yerde taraftara “kulübün beceriksiz” demeye kalkarsan bedeli de bu olur.

Başbakan da bundan payını aldı elbette. Bir gün önce içki içenlerin kalbini çatır çatır kırmasının, itibarsızlaştırmasının, onların başbakanı olmadığını ilan etmesinin etkisi vardır elbette ama o an kim çıksa bir pençe yerdi. Futbol tribünü, havuz açılışına getirttiğin kuzu seçmene benzemiyor işte. Sıkıcı geçen bir maçı bile yarıda bırakıp evine dönebiliyor.

Özcimbombomlu: Artık resmi soyadı

Galatasaray’ın en sevilen ve en ünlü taraftarlarından tekerlekli sandalyeye mahkum Sezgin de elbette ki açılıştaydı. “Kolay gelebildiniz mi?” diye sordum, “Pek değil” dedi. Stadyumda da engelliler yine düşünülmemiş. Fakat asıl haber yeni soyadı: Sezgin 4 yıllık mücadelesini nihayet kazanmış. Mahkeme üzerine mahkeme açarak nihayet soyadını ÖZCİMBOMBOMLU yapabilmiş. Nüfus kağıdını gururla gösterirken “Yürümekten daha mutluluk verici” diyor.

hayro46
17-01-2011, 10:16
yazıklar olsun d.............iyecek bir sey bulamyorım...............

wtwt99
17-01-2011, 11:37
bunu yapanlar kendine yakışanı yaptı ama bu galatasaraya yakışmadı başbakanı begenip begenmeyek kişiye kalmiş ama orada bir dügün havası vardı bunu bozmaya hakları yoktu... bazıları diyorki biz alisamiyeni verdik sizin olmıyan bir yeri başkasına veremezsiniz

zekı62
17-01-2011, 11:46
Velakin açılış çok sıkıcıydı. TOKİ Başkanı sıkıcılığa tuz biber ekti, kulübün beceriksizliğini ima etmeye kalkınca ipler koptu.

40 bin kişi neyi protesto etmişti diye sorarsanız cevabım “her şeyi” olur. Stadyumla büyülenen seyirci gösterilerle umduğunu bulamadı. Tarihi bir ana tanıklık edeceğim diye gelen taraftar sıkıntıdan patladı. Kıvılcımı çakan da TOKİ Başkanı oldu. Kimse kendi “mabedinde” aşağılanmaya gelemez. Taraftarın kendini en “aslan” hissettiği bir yerde taraftara “kulübün beceriksiz” demeye kalkarsan bedeli de bu olur.:present:

Başbakan da bundan payını aldı elbette. Bir gün önce içki içenlerin kalbini çatır çatır kırmasının, itibarsızlaştırmasının, onların başbakanı olmadığını ilan etmesinin etkisi vardır elbette ama o an kim çıksa bir pençe yerdi. Futbol tribünü, havuz açılışına getirttiğin kuzu seçmene benzemiyor işte. Sıkıcı geçen bir maçı bile yarıda bırakıp evine dönebiliyor.

:8[1]:

yakupyurt
17-01-2011, 12:21
yorumlara bakıyorumda stad yapılmış stadı olan takıma bu yuhalanmanın ötesinede gidebilirdi benim bu stada verilen paralarla iş sahası kurulsa bu işsizlere çare olurdu bu akp illeti hayatımıza girdiğinden beri böyle yanlış yatırımlar para getiren yerede sattırımlar uygulamıştır youm sizin buyrun selametle

veyselbakan
17-01-2011, 13:01
yok arkadaş benim kafa hala toki başkanının o hakaret dolu konuşmasında takıldım kaldım orada sen kimsin nesinki koca gs yı ve yöneticileri beceriksizlikle suçlayabiliyorsun o kadar gs taraftarının içinde sana bu hakkı kim veriyor
fitili bir ateşledi ondan sonra aradan bir çekildi olayların gidişatına bak!

Volkan
17-01-2011, 14:02
anlaşılan yine konu çekilmek istenilen yere çekild.

Belki protestoların sebebi TOKI başkanı olabilir ama gerçek bir seyirci onu alkışlamayarak protesto eder yuhalayanlar holıganlardan başkası değildir.

Ayrıca arkadaşların bazıları demiş benım vergimle stad yaptılar ne gerek var dı iş sahası yapılsın vesayre boş yatırım bunlar dıolar. Siz biliyormusunuz ki Dünya kupasının olimpiyatların bu ülkede oynanandığı zaman ne kadar kar getireceğini heralde o olimpiyatlar buraya yatırım yapılmadan geleceğine inanıyorsanız sadece boş hayal ler kurarsınız bugunu düşünenler nedeni ile türkiye bugunleri yaşıyor. Bu nun gibi en az 3 tane daha stad lazımkı ülkemıze olimpiyatlar gelsın yabancı takımlar maç oynamaya gelsınki dış para ülkmize girsin ama nerde bunları düşünmek.

Yok şu partiymiş bu partiymiş boş yatırımmış geçmiştekileride gördük hiç bir yatırım yapmadan paraların nerelere gittikleri belliydi.

Neyse bu konu siyasiye dönüştü.

Konu kapanmıştır.