PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AKP'nin baş'ağrı'sı

Hakan Gül
05-07-2006, 08:04
AKP yönetiminin tek adayla kongre yapma kararına teşkilat bir türlü uymuyor. 16 Temmuz'da yapılacak Ağrı il kongresi öncesinde de başkanlık için 20 aday çıktı

İl kongrelerinin tek adayla yapılmasını isteyen AKP yönetimi, Ağrı'da şaşırtıcı bir tabloyla karşılaştı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı 16 Temmuz'da yapılacak Ağrı il kongresi öncesinde 20 aday çıktı. Yönetim ve Ağrı milletvekilleri aday sayısını en azından 3'e indirmeye çalışıyor.
AKP yönetimi ve Ağrı milletvekilleri, son il kongresi olan Ağrı kongresi için seferber oldu. 20 kişinin aday olduğu haberini alan ve bunun şaka olduğunu sanan yönetim, rakamın gerçek olduğunu anlayınca milletvekilleriyle görüşerek aday sayısının 3'e indirilmesini istedi. Yönetimin, mevcut İl Başkanı Sadrettin Kocabey'i değiştirme eğiliminde olması ve milletvekillerinin de farklı isimleri desteklemesi nedeniyle aday sayısının arttığı belirtildi. Ağrı İl Başkanlığı için aday olacak isimler şöyle:
"Sadrettin Kocabey (Mevcut İl Başkanı), Kemal Yıldırım, Adnan Karaca, Cevdet Kaya, Abbas Aydın, Zeki Adıgüzel, Rafet Yıldırım, Feyat Koçyiğit, Cebrail Arvas, Nesin Koç, Sait Alptekin, Engiz Eskin, Nihat Yıldırım, Hayrettin Karaoğlan, Ahmet Aslan, İrfan Kalkavan, Muhammet Bakır Okutan, Sedat Özmen, Mustafa Aras, Cahit Taştan."
AKP Ağrı milletvekilleri de kongre öncesinde ortak aday üzerinde anlaşamadı. Yönetim, Kocabey ile devam etmeyi istemezken, milletvekilleri Karaca'yı destekliyor.