PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MediaLink Kullanıcıları İsteklerinizi Belirtirseniz Sevinirim

Admin
16-02-2011, 19:00
Arkadaşlar medialink yetkililerinden az önce bana email geldi bu yazılımları yapan muhendis haftaya burada olacakmış bana yuksel bey cihazlardaki eksiklikleri uyeleriniz belirtsin bizde haftaya muhendise iletiriz dedi Bu konu başlıgı altından belirtiniz konu linkini gonderecem çünkü...

Ayrıca Kullandıgınız Medialink modelinide mutlaka belirtiniz.

kınık
16-02-2011, 20:17
1- kanal gecişleri ağır
2-şifreleme sistemi belli değil
3-doğru düzgün kanal edeitleme programı yok mesela makinadan pc ye kanlları aktaramıyosun
4-makinanın donanımına göre yazılımı yok
5-şifreli kanalları izlerken server göremiyorsun
6-şifreli kanlları cok gec acıyor bir dream 500s kadar olamıyor
7-makinadan pc ye ağ bağlantıları ile bağlanamıyorsun
8-serveri makinaya gönderirken kopyala yapiştır tarzında bir programı yok
9-bazen makinada donmalar meydana geliyor
10-plıgin olarak cok eksik hic yok desek yeridir
11-dreamlarda olduğu gibi *** addons ta *** indirme *** güncelleme hava durumu maclar vb pliginlar yok
12-kanal deiştitriken frekensı ve hangi platformda olduğu belli değil kanalın
13-azbox da olan ''maz''gİbİ bİr program olasa iyi olur
14-görüntü kalitesi olarak zayıf hd kanllarda cok titreme yapıyor özellikle mac sırsında cizgiler cok titriyo bakamıyor insan
15- youtubeden harddiske kayıt olmalı
16- makinadan pc ye ağ bağlantılrından direkt bağlanmalı telnet olmadan
17-cccam performansı zayıf
18-flv formatlı filmleri göstermiyor
19-webbrovsere klavye calişcak şekilde ayarlanmalı
20-daha kullanışlı bir menü ve görsel olarkta iyi olmalı

Admin
16-02-2011, 20:19
1- kanal gecişleri ağır
3-doğru düzgün kanal edeitleme programı yok mesela makinadan pc ye kanlları aktaramıyosun
11-dreamlarda olduğu gibi *** addons ta *** indirme *** güncelleme hava durumu maclar vb pliginlar yok

Model 9700 demi ustad

kınık
16-02-2011, 20:39
Model 9700 demi ustad
evet aynen daha eksik var aklıma gelince ekliyecem

oyuncu
17-02-2011, 00:41
Model 9700 demi ustad
Bazen yazılanları okuyunca aynı şeyi bende düşünüyorum.

Bir sıkıntı var ben çözemedim.
Söylenenlerin çoğu bendeki cihaza uymuyor, o nedenle artık yorum yapmama kadarı aldım. çok daha iyi bilgili ilgili birisine cihazı vereceğim o ne diyecek merak ediyorum.

Benim en net gördüğüm kanal geçişleri hiçte yavaş değil denilen cihazlara yan yana denemeden bu yorum çok hatalı oluyor. Gündüz gidip o cihaza bakıp akşam gelip evde karşılaştırısanız çok yanlış bir hesap içinde olursunuz.

oyuncu
17-02-2011, 00:49
o dosya format adobe un web üzerinden flash içinde sıkıştırılmış görüntü yayınlanması için üretilmiş bir şey. özel bir iş için kullanılan web browserıza eklenti yaparak isterseniz izleyebilirsiniz. linux te bunun çalışmaması gibi bir şey yok. o eklentiyi yükleyeceksiniz standart yazılmda olması mümkün değildir.

kınık
17-02-2011, 00:55
Bazen yazılanları okuyunca aynı şeyi bende düşünüyorum.

Bir sıkıntı var ben çözemedim.
Söylenenlerin çoğu bendeki cihaza uymuyor, o nedenle artık yorum yapmama kadarı aldım. çok daha iyi bilgili ilgili birisine cihazı vereceğim o ne diyecek merak ediyorum.

Benim en net gördüğüm kanal geçişleri hiçte yavaş değil denilen cihazlara yan yana denemeden bu yorum çok hatalı oluyor. Gündüz gidip o cihaza bakıp akşam gelip evde karşılaştırısanız çok yanlış bir hesap içinde olursunuz.
demekki cihazı alnların icinde birtek siz memnunsunuz cihazı el üstünde tuttuğunuza göre donanımsal olarak cihaza bir şey dediğimiz yok yazılımsal olarak eksiği cok siz görmezden geliyosunuz demekki bu zamana kadar farklı cihaz kullnmamaışşınız ki bu yorumları yapıyosunuz o sizin tercihiniz cihazı iyi olarak lanse etmeniz

metakan
17-02-2011, 01:05
demekki cihazı alnların icinde birtek siz memnunsunuz cihazı el üstünde tuttuğunuza göre donanımsal olarak cihaza bir şey dediğimiz yok yazılımsal olarak eksiği cok siz görmezden geliyosunuz demekki bu zamana kadar farklı cihaz kullnmamaışşınız ki bu yorumları yapıyosunuz o sizin tercihiniz cihazı iyi olarak lanse etmeniz

Ben Black Panther kullaniyorum. Acikcasi goruntu kalitesi olarak cok memnunum ama sizin de dediginiz gibi baska bir cihaz kullanmadim. Ilk cihazim.

Benim en butuk sorunum LNB MDU2 icin tum kanallari tek tek el ile girmek zorunda olmam. Hala bazi eksik kanallarim var. Bunu cihaz otomatik olarak yapabilseydi cok iyi olurdu.

Ayrica duzgun calisan PC kanal editor programi sart/ Ayrica AVI fimleri oynatmiyor. Bu da bence cok rahatca cozulebilir.

Tesekkur ederim.

temha20
06-03-2011, 02:33
ml 9700 cccam nasıl girilecek kullanım kılavuzunda hiç bilgi yok
uydu ismini değiştirdikten sonra gene aynı isim duruyor
ses açıp kapamayı kimi zaman yapıyor kimi zaman yapmıyor
iptv açılmıyor.
pc,ye bağlanmıyor

lifeisunfare
13-03-2011, 11:38
arkadaşlar ben medialink 9700 aldım 1 hafta önce. Daha önce linux serisi uydu alıcı hiç kullanmamıştım. makinayı kullanırken ana menüde birkaç defa 9'a basınca ne modül kaldı ne iptv. onay falan beklemeden sıfırlayıverdi. internette bir türlü sorunuma çare olacak bir bilgi bulamadım.yardımlarınızı bekliyorum.

rselturk
13-03-2011, 22:20
Burada tüm arkadaşların ML hakkındaki şikayetlerden acaba Medialink yetkililerinin hiç mi haberi yok? Aylardan beridir yazılım çıkmıyordu.İnsan fıtratı bu ya merak uyandırıyor;acaba onlar hangi uydu alıcısını kullanıyorlar?...

Admin
13-03-2011, 22:29
Burada tüm arkadaşların ML hakkındaki şikayetlerden acaba Medialink yetkililerinin hiç mi haberi yok? Aylardan beridir yazılım çıkmıyordu.İnsan fıtratı bu ya merak uyandırıyor;acaba onlar hangi uydu alıcısını kullanıyorlar?...
Medialink yetkilileri konuyu takip ediyıorlar merak etmeyiniz yuksel bey bu sorunlarla ilginecegini bana iletti merak etmeyiniz. Biraz zaman ve sabır sonucta bu tür yazılımlar hemen olmaz sonucta bir evre var bu evrenin olmasıda zamana baglıdır

samcious
14-03-2011, 00:52
1- kanal gecişleri ağır
13-azbox da olan ''maz''gİbİ bİr program olasa iyi olur
14-görüntü kalitesi olarak zayıf hd kanllarda cok titreme yapıyor özellikle mac sırsında cizgiler cok titriyo bakamıyor insan
15- youtubeden harddiske kayıt olmalı
16- makinadan pc ye ağ bağlantılrından direkt bağlanmalı telnet olmadan
17-cccam performansı zayıf
19-webbrovsere klavye calişcak şekilde ayarlanmalı
20-daha kullanışlı bir menü ve görsel olarkta iyi olmalı

yazmış olduğunuz sorunların çoğu bence geçersiz ftp bağlantısı ile cihaza cccam bilgilerını gırebılırsın cihaz uzerınden pc ye bağlantı kurulabilyor film müzik vs dınleyebılıyorsunuz yalnız full hd filmlerde biraz ağır çalısıyor ağ üzerinden ama divxlerde avilerde vs sorun yok yada 720p lerde görüntü kalitesine gelince bence rakip cihazlara göre güzel bir sıkıntısı yok. kanal listesini de direkt olmasada usb belleğe backup yapıp pc de düzenlemeler yapabılırsınız. eksıklıklerı elımızden geldiğince belırtıyoruz yenı yazılımlarda halledılecek umarım görsel konu olsun plugin konusunda ınternet tarayıcısına düzeltmeler yapılcak bekleyeceğiz

samcious
14-03-2011, 00:54
Ben Black Panther kullaniyorum. Acikcasi goruntu kalitesi olarak cok memnunum ama sizin de dediginiz gibi baska bir cihaz kullanmadim. Ilk cihazim.

Benim en butuk sorunum LNB MDU2 icin tum kanallari tek tek el ile girmek zorunda olmam. Hala bazi eksik kanallarim var. Bunu cihaz otomatik olarak yapabilseydi cok iyi olurdu.

Ayrica duzgun calisan PC kanal editor programi sart/ Ayrica AVI fimleri oynatmiyor. Bu da bence cok rahatca cozulebilir.

Tesekkur ederim.

frekansları tek tek gırmenıze gerek yok gizli tarama ile kanalları bulabılırsınız

kınık
14-03-2011, 02:52
frekansları tek tek gırmenıze gerek yok gizli tarama ile kanalları bulabılırsınız
gizli tarama dediğiniz network tarama ama bircok freknsı bulmuyor örnek digitürk ün türksattaki bir freknsını bulmuyor elle yazmışken belgesel kanalının olduğu frekans hotbirdede var böyle bulamadığı frekanslar makinada cok eksik var bunu kabullenmek lazım iyi diyerek anca kendinizi kandırırsınız yazılım bekliyoruz hala yeniye bu sıraya gelirmi bilmem cccam cok kötü dream 500 s de bakıyorum artık yavaş acmasından bıktım bundan sonra bu cihaz hakkındada yazı yazmayacağim zaten yazacak olumlu bir tarafı yok cihaza iyi diyenler ya cihaz kullnmamış yada firmanın adamları cihaz sadece donanım olark iyi gerisi hava civa yeter artık milleti oyalamayın yazılm bugün gelcek yarın gelecek diye

samcious
15-03-2011, 16:27
gizli tarama dediğiniz network tarama ama bircok freknsı bulmuyor örnek digitürk ün türksattaki bir freknsını bulmuyor elle yazmışken belgesel kanalının olduğu frekans hotbirdede var böyle bulamadığı frekanslar makinada cok eksik var bunu kabullenmek lazım iyi diyerek anca kendinizi kandırırsınız yazılım bekliyoruz hala yeniye bu sıraya gelirmi bilmem cccam cok kötü dream 500 s de bakıyorum artık yavaş acmasından bıktım bundan sonra bu cihaz hakkındada yazı yazmayacağim zaten yazacak olumlu bir tarafı yok cihaza iyi diyenler ya cihaz kullnmamış yada firmanın adamları cihaz sadece donanım olark iyi gerisi hava civa yeter artık milleti oyalamayın yazılm bugün gelcek yarın gelecek diye

network tarama farklı gizli tarama farklı arkadaş black panter için yardım istemiş cevap onaydı. ml9700 lerde frekansı elle girersenız bulabılırsınız mdu kanallarını

oyuncu
15-03-2011, 23:31
network tarama farklı gizli tarama farklı arkadaş black panter için yardım istemiş cevap onaydı. ml9700 lerde frekansı elle girersenız bulabılırsınız mdu kanallarını

Hazır kanal listesinde universal, mdu2 ve mdu4 frekanslarında bir eksiklik yok 9700'de. Hazır kanal listesini atıp yeniden taratabilirsiniz.

slymn1907
28-03-2011, 20:33
slm.cift tune girisli olmasina ragmen bir kanali cekip, baska kanali neden seyredemiyoruz?

Admin
28-03-2011, 22:42
slm.cift tune girisli olmasina ragmen bir kanali cekip, baska kanali neden seyredemiyoruz?
Aynı anda canlı yayın olayındanmı bahsediyorsunuz?

slymn1907
31-03-2011, 01:13
:smiles24:
hayir,diyelimki a..kanali festplateye cekip,b..kanali seyretmek ayni anda.Ayrica bende TOPFIELD var cift tuneli lnb iki giris baglaniyor kanallari tuner birden tuner ikiye kopyaliyorsun...sonra istedigin kanali cekip baska kanalida izliyorsun hatta iki kanali cektigin zaman ücüncü kanali da recivenin müsade ettigi kanala bakabiliyorsun..bu sorunu cözer seniz memnun olurum.selam
(benim klavye Türkce olmadigindan yumusak g,c,s,i gibi hafleri okuyan arkadaslar anlasin yurt disinda yasadigim icin)

yildo
31-03-2011, 22:43
iki ayi geçti isteklerimiz ama daha ortada bisey yok ne zaman çikacak yeni yazilim haberi olan varmi

kınık
01-04-2011, 01:36
belki yarın belki yarındanda yakın firma bilmiyor biz nerden bilecez kardeş ALLAH sonumuzu hayretsin bizim gibi bu makinayı alanlara allah sabır ve akıl versin sanki alınacak başka makina yoktuda bu makinayı aldık

yildo
02-04-2011, 10:14
Bana makinayi satan tanidik bunu tavsiye etti bizde inandik aldik ve simdide abi biraktim medi@linkle çalismiyorum dedi yani basinin çaresine bak der gibi ne yapalim umitsiz yasanmiyor bekliyelim

Volkan
02-04-2011, 12:57
maalesef bu cihaz zamanında SAKURA dıe bır marka vardı aynen o gibi oldu.

kınık
04-04-2011, 20:24
Bana makinayi satan tanidik bunu tavsiye etti bizde inandik aldik ve simdide abi biraktim medi@linkle çalismiyorum dedi yani basinin çaresine bak der gibi ne yapalim umitsiz yasanmiyor bekliyelim
enigma 2 yazılım cıkacak gibi ama ne zaman umutsuz yaşanmıyor

oyuncu
06-04-2011, 21:33
:smiles24:
hayir,diyelimki a..kanali festplateye cekip,b..kanali seyretmek ayni anda.Ayrica bende TOPFIELD var cift tuneli lnb iki giris baglaniyor kanallari tuner birden tuner ikiye kopyaliyorsun...sonra istedigin kanali cekip baska kanalida izliyorsun hatta iki kanali cektigin zaman ücüncü kanali da recivenin müsade ettigi kanala bakabiliyorsun..bu sorunu cözer seniz memnun olurum.selam
(benim klavye Türkce olmadigindan yumusak g,c,s,i gibi hafleri okuyan arkadaslar anlasin yurt disinda yasadigim icin)

aynı TP deki kanallarda tek tunnerden birini seyredip diğeriini kaydedebiliyorsun.

iki tunnerede aynı uydu yada farklı uydu koyabilirsin gelen kablona göre tunner1 seyrederken tunner 2 yi kayıt yapabiliyorsun. yada tunner2 yi seyrederken tunner1 den kayıt yapabiliyorsun bir sıkıntı yok. Her tunneri ayrı taratmayımı yapmadınız nasıl problem yaşıyorsun açıkçası anlamadım.

toprakyilmaz
09-04-2011, 14:17
Merhaba arkadaşlar bende medialink 9700 kullanıcısıyım cihaz donanımsal olarak çok iyi ama malesef yazılım ve bunla paralel olarak işlevsellik sıkıntısı yaşanıyor yani cihaz sahip olduğu donanımın hakkını veremiyor. bu konuyu firmayada ilettim kendileri sağolsun çok ilgili ve alakalı umutluyum bu ilgi ve alaka sonuç getirir diye umuyorum.
aşağıya firmayada ilettiğim belli başlı eksiklikleri görebilirsiniz.
1) En başta şunu belirtmek isterim ki cihaz her ne kadar değişik işlevleri yapabiliyorsa da açılışta direk TV özelliğinin açılmaması benim için bir sorun; çocukların cihazı açması durumunda ayarlar vb. seçeneklerden cihaza istenmedik sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Açılış menüsü seçilebilir olmalıdır. (ister direk TV, HOME, video, vb).................. bu özellik ayarlar içinde varmış (darısı diğerlerinin başına) 10/4/2011
2) Bence cihazın en büyük eksikliklerinin başında cihazı alırken aslında var olduğunu sandığım Aynı Anda 2 Farklı Yayını Canlı İzleyebilme özelliği çift tunerli olup bu özelliğinin olmaması sadece kayıt işlemleri için düşünülmüş olması beni hayal kırıklığına uğrattı,
3) Yukarıda da belirttiğim gibi piyasadaki en basit cihazlarda bile yapılabilen kanal taşıma, buket taşıma, yeni buket oluşturma, yer değiştirme kumandadan yapılamadığı gibi tavsiye edilen Medi@link Linux Channel Editorü vasıtası ile buket yerlerini değiştirme, yeni buket oluşturma yapılamamaktadır. Buketlere uydu seçimi yapılıp kanal eklenemektedir.( herhangi bir uydu seçildiğinde sadece o uyduya ait kanalların listelenmesi sağlanmalıdır.)
4) Hem ::. MEDI@LINK RECEIVER .::. BLACK PANTHER .::. HD RECEIVER - HD UYDU ALICILARI .::. STANBUL . :: (Only the registered members can see the link) sitesinde bulunan hazır kanal listesi hemde diğer kullanıcıların paylaşımı sunduğu hazır kanal listeleri; hazırlanmış olduğu cihazda tarama yapılmış olan tunerA veya tunerB ye göre hazırlanmış olduğundan uyduları tarama yapılmış olan sistemde kullanmayan kullanıcılar bundan faydalanamaktadır. Örneğin ben Turksat 3A (42°E) yi tunerA da, Eutelsat W3A (7°E), Hotbird 9 (13°E) ve Astra (19.2°E) tunerB de kullanmaktayım yüklemiş olduğum hazır kanal listesinde aslında 4 uyduyada ait kanallar bulunurken tarama tunerA dan yapılmış olduğundan ya sistemimi değiştiricem veya bağlantı durumuma göre tarama yaptıracam. ( aslında bu sorun Medi@link Linux Channel Editorünün kanallar kısmında kanalı çift tıkladığımızda karşımıza çıkan tuner seçeneği benzeri bir özelliğin uydular kısmınada eklenmesi ile düzelebilir.)
5) Ayrıca Medialink ML9700’ün piyasadaki eşdeğer rakipleri gibi değişik arayüz (skin), plugin ve benzeri özellikleri sağlayabilmeli.

kınık
28-04-2011, 00:42
Merhaba arkadaşlar bende medialink 9700 kullanıcısıyım cihaz donanımsal olarak çok iyi ama malesef yazılım ve bunla paralel olarak işlevsellik sıkıntısı yaşanıyor yani cihaz sahip olduğu donanımın hakkını veremiyor. bu konuyu firmayada ilettim kendileri sağolsun çok ilgili ve alakalı umutluyum bu ilgi ve alaka sonuç getirir diye umuyorum.
aşağıya firmayada ilettiğim belli başlı eksiklikleri görebilirsiniz.
1) En başta şunu belirtmek isterim ki cihaz her ne kadar değişik işlevleri yapabiliyorsa da açılışta direk TV özelliğinin açılmaması benim için bir sorun; çocukların cihazı açması durumunda ayarlar vb. seçeneklerden cihaza istenmedik sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Açılış menüsü seçilebilir olmalıdır. (ister direk TV, HOME, video, vb).................. bu özellik ayarlar içinde varmış (darısı diğerlerinin başına) 10/4/2011
2) Bence cihazın en büyük eksikliklerinin başında cihazı alırken aslında var olduğunu sandığım Aynı Anda 2 Farklı Yayını Canlı İzleyebilme özelliği çift tunerli olup bu özelliğinin olmaması sadece kayıt işlemleri için düşünülmüş olması beni hayal kırıklığına uğrattı,
3) Yukarıda da belirttiğim gibi piyasadaki en basit cihazlarda bile yapılabilen kanal taşıma, buket taşıma, yeni buket oluşturma, yer değiştirme kumandadan yapılamadığı gibi tavsiye edilen Medi@link Linux Channel Editorü vasıtası ile buket yerlerini değiştirme, yeni buket oluşturma yapılamamaktadır. Buketlere uydu seçimi yapılıp kanal eklenemektedir.( herhangi bir uydu seçildiğinde sadece o uyduya ait kanalların listelenmesi sağlanmalıdır.)
4) Hem ::. MEDI@LINK RECEIVER .::. BLACK PANTHER .::. HD RECEIVER - HD UYDU ALICILARI .::. STANBUL . :: (Only the registered members can see the link) sitesinde bulunan hazır kanal listesi hemde diğer kullanıcıların paylaşımı sunduğu hazır kanal listeleri; hazırlanmış olduğu cihazda tarama yapılmış olan tunerA veya tunerB ye göre hazırlanmış olduğundan uyduları tarama yapılmış olan sistemde kullanmayan kullanıcılar bundan faydalanamaktadır. Örneğin ben Turksat 3A (42°E) yi tunerA da, Eutelsat W3A (7°E), Hotbird 9 (13°E) ve Astra (19.2°E) tunerB de kullanmaktayım yüklemiş olduğum hazır kanal listesinde aslında 4 uyduyada ait kanallar bulunurken tarama tunerA dan yapılmış olduğundan ya sistemimi değiştiricem veya bağlantı durumuma göre tarama yaptıracam. ( aslında bu sorun Medi@link Linux Channel Editorünün kanallar kısmında kanalı çift tıkladığımızda karşımıza çıkan tuner seçeneği benzeri bir özelliğin uydular kısmınada eklenmesi ile düzelebilir.)
5) Ayrıca Medialink ML9700’ün piyasadaki eşdeğer rakipleri gibi değişik arayüz (skin), plugin ve benzeri özellikleri sağlayabilmeli.
hayırlı olsun

yildo
05-06-2011, 12:10
arkadaslar sizlerde demi gitti you tube uç gundur you tubde sorun var

apetunya
26-07-2011, 13:04
merhaba arkadaslar medialink black panther kullanıyorum son yazılım ile anlatılan sorunllar ortadan kalkmıştır vericem linkten son yazılımı alabililirsiniz
yükleye bilirsiniz
cihazda 2 modül girişi var ise Medailink Black Panther 1s 2ci (Only the registered members can see the link)

cihazda 1 modül girişi var ise

link: Medailink Black Panther 1s 1ci (Only the registered members can see the link)

enson yazılımı siteden seçerek indirebilirsiniz flhas belleğe indirip yapabilirsiniz kolay gelsin arkadaslar

w9999999992011
03-10-2011, 19:05
evet benim sorunum su web baglatısına giriyorum fakat video göstermiyor bunun için birseymi yüklemek lazım cihaza bir yardımcı olun lütfen

tybet
03-10-2011, 22:04
bu cihaz atlanta ile aynı değilmi? atlantada çöp heral

Urfali_63
03-10-2011, 23:48
slm Arkadaslar

ben medialink 9700 alim bir türlü güncelliyemiyorum yarimci olursaniz?
sevinirim

saygilar

mamoste
11-10-2011, 09:10
slm Arkadaslar

ben medialink 9700 alim bir türlü güncelliyemiyorum yarimci olursaniz?
sevinirim

saygilar

yeni yazılım olmayınca güncelleme olmaz. şu sıralar destek çekilmiş gibi. çıkan geçmişteki yazılımlardada hiçbir problem çözülmedi. yazık makinaya.bu yazılım yetersiz...satıcılar laflaf cambazı. üretken esnaf değiller.bilindik müslüman kültürü bol bol atiyorlar..