PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : idam Cezası Gelmeli Mi?

Admin
01-04-2011, 00:56
Malum biliyorsunuz bu haftanın gundem konusu idam cezasının geri gelip gelmeyecegi ile ilgiliydi Sizlerinde fikirlerinizi almak istedik yorumlarınızı bekliyoruz

hilalyıldız
01-04-2011, 01:44
S.A.Hele hele bebek ve çocuk katilleri ile tecavüzcüleri o yörenin en iyi görünen mahalinde sallandıracaksın ki ibret alınsın.Tabii öncelikle böyle düşüncede olanları ALLAH ıslah etsin.AEO.:praying:

Quaresma_12
01-04-2011, 04:44
S.A.Hele hele bebek ve çocuk katilleri ile tecavüzcüleri o yörenin en iyi görünen mahalinde sallandıracaksın ki ibret alınsın.Tabii öncelikle böyle düşüncede olanları ALLAH ıslah etsin.AEO.:praying:

:present:

hallederiz
01-04-2011, 08:46
kaldırılması zaten bir hataydı

umut55
01-04-2011, 09:09
bence idam cezası geri gelmeli

muslum-baba
01-04-2011, 09:36
idam kurtuluştur işKençeyle ölmesi daha iyidir hergün işkençe yapaçaksınki artık beni öldürun demesi lazım !....

empu_1
01-04-2011, 09:57
bence idam cezası geri gelmeli , kaldırılması zaten bir hataydı. türkiyede insanlar kudurmuş. saldıracak yer arıyolar. sadece idam cezası firenler. türkiyenin refahı ve huzuru için radikal kararlar almak gerek. yoksa arap ülkelerinide geçeriz. gerisini düşünmek ve söylemek bile istemiyorum.

osmann
01-04-2011, 10:32
bazıları "çağdaş bir ülkede idam cezası düşünülemez" diyor.
ne akıl yahu? idam cezası nın çağdaş ülkede uygulanamayacağını düşünen muhteşem zekalı abilerimiz ne hikmetse tecavüz edilen, çocukları öldüren, kasten kıtır kıtır adam doğranan bir ülkenin ne kadar çağdaş olduğunu bir türlü tartışmıyor.
habire "çağdaş ülkede idam olmaz" deyip duruyorlar.
kimileride "idam cezası işlenen suçtan caydırmıyor, aynı suç tekrar işleniyor, dolayısı ile çözüm değil" gibilerinden acayip cevaplar vermekte. ..hasbünallah mı desek acaba?
be akılsız adam! hapiste çözüm değilse hapistemi vermeyeceksin? ayrıca o cezayı sadece suçu işleyen kişi akıllansın diyemi veriyorsun? mağdur ailenin kayıbı, acısı ne olacak? onları teskin etmen teselli etmen gerekmezmi? "işte ben senin devletinim,sana kalkan eli kırdım" diyerek seni sahiplenmesi gerekmezmi? mağdur ailenin devletine güven duyması gerekmezmi? bırak idam a rağmen ıslah olmazlarsa olmasınlar. sen kayıbı olan aileyi teskin ve teselli etmekle yükümlüsün. Hem canın yanacak hemde güvendiğin devletin "yahu canın yandı ama şimdi bu canını yakanları şöyle cezalandırsak bile akıllanmayacaklar. iyisimi öyle bir ceza vermeyelim" diyecek. adam kafayı üşütür. hiç canı yanmış adama bu laf edilirmi? burada bu işlerle uğraşan hukuk profesörlerinin ince eleyip sık dokuması lazım. öyle akılsız adamların ağzına gelen lafları tv ekranlarında söylememeleri lazım. bu lafı edenler kayseride katledilen üç çocuğun ailesinin önünde söylesinler yiyiyorsa. yada bu lafı o ailelere söyletin hadi. idam çağdışı dedirtin o acılı ana ve babalara.
selametle...

alperen
01-04-2011, 12:06
ateş düştüğü yeri yakar kesinlikle idam geri gelmeli

osmann
01-04-2011, 12:12
hayır diyenler (anket e hayır) sebeplerini yazarsa makbule geçer...
selametle...

NeRoMaN
01-04-2011, 13:21
Tabii ki evet.Ama idam yerine işkence daha iyi nolur.Bir de abilerim şu mantığı bana açıklasalar ''çağdaş ülkede idam olmaz''.Eee peki suçluların yaptığı çok çağdaş bişey sanki.Tecavüz et,öldür,göm üstünde piknik yap.Bu çağdaş oluyor idam edilmesi çağ dışı?Hapishanede şişlenmeleri daha mi iyi.

aliharbiye
01-04-2011, 13:57
idam cezası kesinlikle geri gelsin özellikle çocuklara sarkıntılık yapanlara çocuklara tecavüz edenlere öğle idamla hemen öldürülmesin acı çektire çektire yavaş yavaş gerbertsinler şerefsiz tecavüzcüleri bunlara yemek bile haram hayvanlar bile bu tiplerden daha saygın daha sosyal....

BLADE01
01-04-2011, 14:26
Kesinlikle idam cezası geri gelmeli,ama önce işkence yapılmalı

veyselbakan
01-04-2011, 14:28
kesinlikle gelsin ufacık çocuğa tecevüz ederek katleden şerefsiz hapishanede benim ödediğim vergi ile karnını doyurup yan gelip yatmasın bu ona ceza değil mükafat olur hatta ibreti alem için idamlar insanlarada seyrettirilsin ki bunu görenlere ibret olsun!!!!

camelh
01-04-2011, 15:46
bizlere yok ab ye giricez yok bilmemne diye idam cezasını kaldırmamızı önerenlerde idam cezası var ne olacak diye denemesini bizde yapıyorlar namussuzluk aldı başını yürüdü

osmann
01-04-2011, 16:20
adalet mülkün temeli. adalet olmayınca mülk sallanmaya başlıyor.
adalet olması içinde yeri geldiğinde başının üzerinde işlediğin suça göre ya bir sopa sallanacak yada ip. (hapis te dahil)
ne kadar çağdaş olursan ol. suç çağdaşlık dinlemiyor. cezasıda ona göre olmalı...
ayrıca neden tektaraflı düşünülüyor? ölenlerin kanı ne olacak? kalanların acıları? nasıl teskin olacaklar? nasıl onlara "ben senin devletinim, sana kalkan eli kırdım, kendime yapılmış gibi hissettim.içini rahat tut" diyeceksin. (adamın acısı yinede dinmez ama devletin bunu söylemesi mağdurada hissettirmesi gerek.) bu şekilde insanların vatanına milletine güveni artar. soğumaz, küsmez, hainlik yapmaz. hazmedemeyip cezasını kendisi vermeye kalkmaz.
devlet ali osmaniye gibi olur. edirneden ziynetli bir hanım yaya olarak istanbula sağ ve selametle gidebilir. şimdi elindeki bozuk para ile karşındaki bakkala bile gidemeyebiliyorsun...

devlet vereceği cezayı mağdurun acısını düşünerek vermeli. idam olacaksada itinalı bir muhakeme ile yapmalı. kesin suçu ispatlanmışsa infaz etmeli. sonradan pardon demek işe yaramaz. daha beter olur.
selametle...

alusta
01-04-2011, 16:47
Adalet mülkün temelidir. Dünyanın huzurlu olması adaletin vaktinde yerine getirilmesine bağlıdır. Şayet suç-ceza dengeli olmazsa insanlar kendi haklarını başka yollarla ararlar. Bu ise kandavalarını hortlatır. Mafyanın güçlenmesine sebep olur. Mahalle kültürünün yeşermesi güçlenmesi iyi olacaktır. Yurdumuzda ilk özelleşen sektör adalet sektörü olmuştur. Neden Geciken adalet mekanizması sebebiyle. Devlet kendisine karşı işlenen suçları en ağır cezalarla karşılamakta, ancak fertlere karşı suçlarda ağalık yapmaktadır. Bilhassa tecavüzcülerin ibreti alem için aleni olarak infazı gerekir.
Toplumdaki adalet duygusu sebebiyle cezaevinde bu gibi hayvanlar şişlenmektedir. Bu durum cezanın nasıl olması gerektiğinin işaretidir.
Selamlar

gökyüzü
01-04-2011, 17:01
Mazlumun hakkının ve namusunun korunması için mutlaka İdam cezasının geri gelmesi gerekir.İdam cezasının var olması aynı zamanda caydırıcılık özelliği taşıdığı için daha az suç işleneceği kanısındayım.

HD_digital_52
01-04-2011, 19:13
tekkelime ile evetde kim uygulucak

asderfor
01-04-2011, 23:26
:rockon::45:
idam kurtuluştur işKençeyle ölmesi daha iyidir hergün işkençe yapaçaksınki artık beni öldürun demesi lazım !....

Yorgunmucit
01-04-2011, 23:54
İdam ocaniler için ödül olur .Onları kendi karanlıklarına haps edeceksin yani kör edeceksin'ki
bi daha kimseye zarar vermesinler. Ayrıca ruhlarını o et torbasına sıkıştırmış oluyorsun ve ölene kadar karanlıkta yaşamak nasılmış görsün.Bi daha söylüyorum ölüm onlar için ödül olur. saygılar

MUTAF
02-04-2011, 00:03
Hayır oyu verenlerinde güzel açıklamalarını bekliyoruz

oxepa
02-04-2011, 00:28

has55
02-04-2011, 10:08
bencede getirilmeli

yendi03
02-04-2011, 10:14
idam kesinlikle geri gelmeli. avrupda bazı ülkelerde hala var.hatta abd,de var.onlarda olunca bir şey olmuyorda tc,OLUNCA cagdaş olmuyoruz bu ikilik neden. ŞU SORUYU KENDİNİZE BİR SORUN:SİZİN CANINIZ YANSA NE YAPARSINIZ?

muzaffer5560
02-04-2011, 11:38
idam cezası geri gelmeli hiç değilse hapisanelerdeki idamı hakeden tutuklu sayısı düşsün devletin sırtındaki yük bi nevi azalsın

cesur22
02-04-2011, 15:32
Bence hiç kaldırılmamalıydı.Amarikanın herşeyi örnek alınıyor ama idam cezası neden alınmıyor?

samiabi
02-04-2011, 16:32
o çağdaşlığa aykırı diyenlerin neden dediği belli onlardan birinine bişey olsa bak nasıl zıplıyorlar ben çalışacam uğraşacağım benim malıma canıma kastedecekler yok öyle şey kalemler kırılsın

nurluemir
02-04-2011, 20:06
Elin oğlu çatır çatır idam ediyor, bizde kalkması hataydı.(Uygulanmayacaksa olmasının da bir anlamı yok gerçi...)Ama mutlak olmalı ve uygulanmalı.

f47xfenerli
03-04-2011, 03:38
fikir alış verişi yapmak güzel ama bu çağda bu soru? çok enteresan doğrusu

warmem
03-04-2011, 04:04
bazı suçlarda kesinlikle idam cezası uygulanmalıdır.

muslum-baba
03-04-2011, 09:59
idam cezası gelmez ilk önçe başbakan gider çunku paşaları ergene komçular sabahın köründe baskınlar hepsi bu adamdan davacı olur ama başbakan koltugundan giderse olur bunlar.
demek istedigim idam kararı cıkartmaz başbakan kendini yakar herşey onun istedigi gibi olaçak çumurbaşkanıda ak partiden !
ateş düştuyu yeri yakar ''aman bana bişey olmasında ne olursa olsun''insan degeri yok bu ülkede..

MUTAF
03-04-2011, 16:14
hayır oyu veren arkadaşlarımızdan açıklama bekliyoruz

Alman
03-04-2011, 17:32
İdam cezası amerikada bile var, Amerika bizden dahamı gerici ?? Katilleri topla besle sonrada salıver yine aynı değişen neki. Besleyeceğine topluma zararlıysa uygulansın.

sleem
03-04-2011, 18:07
tabii ki gelmeli

SAMİR_25
03-04-2011, 19:04
Gelmelidir

removed
03-04-2011, 19:09
Gelmeli ama bunun bir sınıflandırması olmalı,affı kabul edileyemen, hem vijdanen hem de kanunen kabullenilemiyen suçların cezası bu kadar ağır belirlenmeli ki ; bu suç unsurlarını kişi/kişiler uygulamaya kalkacağı zaman sonucunun nereye dayanabileceğine kadar düşünme imkanı olsun :)

enis izm
03-04-2011, 20:23
idam insanın canının elinden alınması doğru bişey değil gibi geliyor bana çünkü geçmişimizde gücü olan bunu kullandı soruşturmadan suçluluğu kesinleşmemiş bir çok devlet başkanı idam edildi ama bazılarıda tecavüz ediyor küçük kızları kesip kesip mahalle mahalle çöplere dağıtıyor yani demek istediğim bunun için özel mahkemeler kurulmalı ve kimsenin kafasında tereddüt bırakılmayacak şekilde net bir yapı olmalı ve yapılcak idamlar gizli saklı olmamalı ibret alıncak caydırıcı bi şekilde herkez görmeli bu cezayı alan kişilerin osuçu işlemenin sonunda hapise girip 20- 30 sene yan gelip yatıp beslenmemeli sonunda ÖLÜM OLDUĞUNU DAR AĞACININ ONU BEKLEDİĞİNİ BİLMELİ

artiskopat
03-04-2011, 21:10
Evet idam cezası gelmeliii...

cafi
04-04-2011, 00:16
bazı suçlar için kesinlikle gelmeli aksini savunan arkadaşların yakınları tecavüz edilip katladilen hiçbir sucu yok iklen öldürülen insanların yakınları yerine koyup düşünmelerini tavsiye ederim bakalım o zaman gelmesin düşüncesinimi savunacaklar ALLAH o açıyı kimseye yaşatmasın

suel_halil
04-04-2011, 00:34
aa olurr

beydemir
04-04-2011, 05:47
evet bin defa evet hak eden hak ettiği cezayı almalı öldürülen çocukların yaşama hakkı yokmu ne suçları vardı saf tertemiz çocukların.suçsuz insanları öldürenlerin veya tecavüz edenlerin yaşamaya hakkı yoktur.

işçi
04-04-2011, 11:09
bencede gelmeli ama mecburiyetten yada namus yüzünden yatanlar için değil.öncelikle organ işi yapanlara çocuk katillerine vatanı milleti bölmeye kalkanları illaki silahla vatan hainliği yapılmıyo oturduğu yerden işi yönetenler dahil.örnekleri hepimiz biliyoruz mecliste bile idamı hakedenler var.....

veyselbakan
04-04-2011, 11:29
kesinlikle idam gelsin mahkemeler ve yasalarda ona göre düzenlensin vatan hainleri mecliste olanlar dahil olmak üzere imralıdaki bebek katili olmak üzere sapıklar çocuk katilleri ve tecavüzcüler olmak üzere hepsini idam etsinler bunuda arkadaşların dediği gibi gizli saklı değil aleni şekilde yapsınlarki bu düşüncede olanlara ibret olsun!!!!!

empu_1
04-04-2011, 12:55
çok doğru veyselbakan kardeşim. aleni olarak bu idam işi yapılsın. yüzlerine okunduktan sonra, bütün tv kanallarının gözü önünde idam edilsin ki, diğerleride bunu tv de görüp ibret alsınlar, ulan yağrın benimde kellem orada sallanır der ve o suçu işlemezler.
o zamanda otomatikman suç işleme oranı % 70-80 azalır. selametle. iyi çalışmalar.

kılavuzlu
04-04-2011, 16:24
değerli dostlar insana önce iman lazım toplum öyle düzelir insanlarımız inançlarından uzaklaştıkça din eğitimini gereği gibi almazlarsa İslam ın gereği gibi yaşanmazsa hele birde ekonomik durumlar düzelmesse iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmalı adalet herkese eşit şekilde uygulanmalı herkes bir ülkede adalet olduğuna inanmalı; birde bizim burda birdeyim var ibreti alem için kıbrıs meydanında sallandıracaksın bak bakalım bir daha yapılıyormu? herkese saygılar sunarım.

yakupyurt
04-04-2011, 16:30
idam cezası geri gelmeli öncelikle apo ve meclisteki diğer yardahcıları asılmalıdır bakın o zaman polisimize tokat ve taş atan pislikler ortaya cıkıyormu

o'azis
04-04-2011, 18:38
İdam gelsin keşke yapsalar ama Amerika buna izin verirler mi imralıda yatan o o...u çocuğunu asmak zorundalar ve öyle bir yürekli devlet adamı varmı?Varmı o yürek Başbakanımızda veya başka partili adamlarda sıkar biraz!Ölen öldüğü ile kalır katil de hapiste paşalar gibi yatar 10 yıl belki daha az yatar çıkar yine aynısını yapar idam biraz zor iş artık bundan sonra ama hapiste popo büyüteceklerine öldüresiye kadar çalıştırsınlar

cliosw
05-04-2011, 09:37
Kaldırılması ÇOK BÜYÜK BİR HATA bir hata

can123
05-04-2011, 09:40
değerli dostlar insana önce iman lazım toplum öyle düzelir insanlarımız inançlarından uzaklaştıkça din eğitimini gereği gibi almazlarsa İslam ın gereği gibi yaşanmazsa hele birde ekonomik durumlar düzelmesse iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmalı adalet herkese eşit şekilde uygulanmalı herkes bir ülkede adalet olduğuna inanmalı; birde bizim burda birdeyim var ibreti alem için kıbrıs meydanında sallandıracaksın bak bakalım bir daha yapılıyormu? herkese saygılar sunarım.

arkadaşım imanlı insanlar yapmıyor mu ??görünen bir üzmez ya görünmeyenler kaldıki üzmez islamı iyi bilenlerden din eğitimin gereğini kime göre uygulayacağız adam tirilyonları götürüyor paralar bulunmadam affediliyor neden??ergenekoncular aşağılık şunu yapmış bunu yapmış deniz fenerciler islam için yapmış çıt yok konuşursan suç işlersin ya yarın ne olaçak oklar ters e dönünce ????yandaşlar soru cevaplarını almış diğerleri ama adam söyledi ya taraf olaçaksın ya bertaraf !!!işte biz bunu çözersek herşeyi çözeriz adalet hepimiz için olursa sadece güçlü haklı olmadığı zaman bazı şeyler düzelir diye düşünüyorum idam olan ülkelerde butür şeyler yok diyen varsa buyursun sadece oradalarda kılıfına uyduruluyor durum bundan ibaret saygılar

demir2768
05-04-2011, 18:57
neden anlamadım ama benim yazdıgım yazı yayınlanmadı banada açıklama yapılmadı bakıyorumda benim yazdıgım yazıdan daha agır yazanlarki yayınlanıyor

ertan
05-04-2011, 20:18
ufacık cocuk lara tecafiz edenler idam olsun

şenöll
05-04-2011, 23:20
s.a dostlar bence kesinlikle olmalı.yok hadım edilcekmiş falan gerek yok.hayvanlar aleminde bile hastalıklı olan sürüden ayrılır

NeRoMaN
10-04-2011, 19:32
Taş atan çocuklara kurabiyeler,içecekler dağıtacaklarına idam etsinler.İdamıda yerel kanallarında yayınlasınlar.Korkudan katılan olmaz.Geleceğin PKKlılarını ülkede barındırdığımız yetmiyormuş gibi yiyecek,içecek veriyoruz.İster 6 yaşında olsun ister 20 yaşında acınmayacak.Böyle sevgiyle,şeffatle belli.Artıyor mu azalıyor mu.İdam etsinler ne yeni nesilden gelir zaten zamanlada PKKlılar geberirler zaten.Haberlerde gördükçe sinir oluyorum.Çocuğun teki şeytan taşlar gibi asker,polis taşlıyorlar ceza olarak çikolatalar,oyuncaklar,yiyecekler,içecekler.Eee o zaman herkes taş atsın,kimse aç kalmaz.Bu nasıl bir mantıktır.Kaldırılıyorlarsa napayım iyi birşey yapmışlar gibi ödül veriyorlar.Hergün taşlarlar hergün ekmek elden,su gölden...

Volkan
10-04-2011, 23:42
Taş atan çocuklara kurabiyeler,içecekler dağıtacaklarına idam etsinler.İdamıda yerel kanallarında yayınlasınlar.Korkudan katılan olmaz.Geleceğin PKKlılarını ülkede barındırdığımız yetmiyormuş gibi yiyecek,içecek veriyoruz.İster 6 yaşında olsun ister 20 yaşında acınmayacak.Böyle sevgiyle,şeffatle belli.Artıyor mu azalıyor mu.İdam etsinler ne yeni nesilden gelir zaten zamanlada PKKlılar geberirler zaten.Haberlerde gördükçe sinir oluyorum.Çocuğun teki şeytan taşlar gibi asker,polis taşlıyorlar ceza olarak çikolatalar,oyuncaklar,yiyecekler,içecekler.Eee o zaman herkes taş atsın,kimse aç kalmaz.Bu nasıl bir mantıktır.Kaldırılıyorlarsa napayım iyi birşey yapmışlar gibi ödül veriyorlar.Hergün taşlarlar hergün ekmek elden,su gölden...

bu düşünce tamamen cahilce bir düşünce. Sen küçücük bir cocuğun aklı ile başedemeyip onu idam etmeyi düşünürsen yok olup gidersın zaten.

O cocuklara şimdiye kadar kimse el uzatmadı.. Biliyormusun şu an illerde ulaşılmayan yerleşkelerde muftülükler hem okuma yazma hem dın dersı hem kuran öğretiyor ve bu yerleşklerde hırsızlık darb yarı yarıya azaldı. Herşey bir anda çözülmez ama bölede çözülmez.

Bizim kitabımızda yazmaz öle cocuk canı almak hatta ne kadar büyükte olsa allahın verdiği canı ne olursa olsun allah alır.

İdam gelecekse belli suçlar için gelsın. Tecevüzcü ve örgut liderlerine.

NeRoMaN
11-04-2011, 13:59
bu düşünce tamamen cahilce bir düşünce. Sen küçücük bir cocuğun aklı ile başedemeyip onu idam etmeyi düşünürsen yok olup gidersın zaten.

O cocuklara şimdiye kadar kimse el uzatmadı.. Biliyormusun şu an illerde ulaşılmayan yerleşkelerde muftülükler hem okuma yazma hem dın dersı hem kuran öğretiyor ve bu yerleşklerde hırsızlık darb yarı yarıya azaldı. Herşey bir anda çözülmez ama bölede çözülmez.

Bizim kitabımızda yazmaz öle cocuk canı almak hatta ne kadar büyükte olsa allahın verdiği canı ne olursa olsun allah alır.

İdam gelecekse belli suçlar için gelsın. Tecevüzcü ve örgut liderlerine.

İyi güzelde arkamızı çekirsek yine aynını yaparlar.Cevabını alanda var ödül sanıp yapanda var.Hadi çocuktur diyip geçiştirelim.Eee gelmiş 15-16-18 yaşlarına.Onlara ne demeli.İyiyi-kötüyü ayıramayacaklarsa bir odaya kitlesinler kendilerini.Kafa denen birşey var kullanmayacaklarsa başka çaresi yok.İdam dinimize ters tamam,bir odaya kilitlesinler.Kollarını,ayaklarını bağlasınlar daha ne yapalım.Hapse girseler ne olacak tatile gidermiş gibi mekan var,yiyecek/içecek var.

Birde örgüt liderleri.Eee çocukları geçiştirtik.20-30-40 yaşlarında adamın haklı ermiyor mu.Adam seçmek yerine tamamen idam daha yararlı olur.Köyleri sahiplenip asker öldürmek ha.Destekleyen ülkelere niye sormuyorlar bize toprak vermiyorlar,oraya taşınalım.O devletler desteklediklerine göre çok seviyorlar.Seve seve verirler.

Cinayet,tecavüz ve zararlı işlerle uğraşan(PKK,İslamiyeti yok etmeye çalışma vs gibi) idamdan önce sıkı bir işkence yapılmalı.

Tamam PKK heryerde var.Durup dururken şehrin ortasında taş atan gençlere ne demeli.Onlar idamı değil kollarının kesilmesinin yanındayım.He birde yumurtacılar.Onlarıda unutmamalı.Sevgiyle,şefkatle yönetilmez kimse...

gunsen
11-04-2011, 15:42
Bir de hadım tartışması var. Ben konuyu genişleteyim. Tecavüzcü ve sıbyancıyı da ilk önce keseceksin (hadım) sonra ağzına verip cümle alem içinde idam edeceksin...

veyselbakan
11-04-2011, 16:10
İyi güzelde arkamızı çekirsek yine aynını yaparlar.Cevabını alanda var ödül sanıp yapanda var.Hadi çocuktur diyip geçiştirelim.Eee gelmiş 15-16-18 yaşlarına.Onlara ne demeli.İyiyi-kötüyü ayıramayacaklarsa bir odaya kitlesinler kendilerini.Kafa denen birşey var kullanmayacaklarsa başka çaresi yok.İdam dinimize ters tamam,bir odaya kilitlesinler.Kollarını,ayaklarını bağlasınlar daha ne yapalım.Hapse girseler ne olacak tatile gidermiş gibi mekan var,yiyecek/içecek var.

Birde örgüt liderleri.Eee çocukları geçiştirtik.20-30-40 yaşlarında adamın haklı ermiyor mu.Adam seçmek yerine tamamen idam daha yararlı olur.Köyleri sahiplenip asker öldürmek ha.Destekleyen ülkelere niye sormuyorlar bize toprak vermiyorlar,oraya taşınalım.O devletler desteklediklerine göre çok seviyorlar.Seve seve verirler.

Cinayet,tecavüz ve zararlı işlerle uğraşan(PKK,İslamiyeti yok etmeye çalışma vs gibi) idamdan önce sıkı bir işkence yapılmalı.

Tamam PKK heryerde var.Durup dururken şehrin ortasında taş atan gençlere ne demeli.Onlar idamı değil kollarının kesilmesinin yanındayım.He birde yumurtacılar.Onlarıda unutmamalı.Sevgiyle,şefkatle yönetilmez kimse...
genç arkadaşım sana kalırsa inan memlekette insan bırakmayacaksın:ty:
elinde pankartla apo apo diye bağıran pkk lıların önünde polise taş atan çocukların bak yanlız çocuk diyorum yaşı 12 15 i bulan topluluğun bir tanesine sorsan neden polise taş attığının yada neden orada bulunduğunun cevabını veremez!! teyze elinde pkk pankartı gurubun en önünde gidiyor yaşı belki 70 yada 75 durdur o kadını ve sor neden buradasın diye sadece yüzüne bakar durur başlangıçtan beri bu böyle pkk oradaki cahil halkı ve çocukları kandırarak galyana getiriyor bunu üzülerek söylüyorum ama maalesef durum bundan ibaret o çocuklar sana taş atıyorsa sen onlara gül atacaksın ama yanlızca çocuklara diğerlerine değil devlet oralara sıcak elini uzatacak öncelikle bir sınıfta 70 tane öğrenci okuyacak şekilde barakalar değil kaliteli eğitim verilecek güzel derslikler yaptıracak bunun yanında iş sahaları açıp insanların evine ekmek götürmesi için öncülük yapacak pkk nın en büyük adiliklerinden biride gariban insanı cahil insanı kandırıp para ile ailesine bakma vadi ile oradaki gençleri dağa çıkarmak işte ne oldu bu yolu bu söylediklerimle kestik açlık ve cehalet herşeyi yaptırır arkadaşım devlet olarak oradan şevkatini çekmeyeceksin idam kararını çıkaracaksin önce imralıdaki köpeği asacak sonra mecliste pkk yı temsil eden tüm bdp li pkk lılarıda ibreti alem için meydanlarda asacaksın oranın halkı bu adileri değil dwevletini muhattap alacak bunu sağlayacaksın benim fikrim bu!

NeRoMaN
11-04-2011, 20:35
genç arkadaşım sana kalırsa inan memlekette insan bırakmayacaksın:ty:
elinde pankartla apo apo diye bağıran pkk lıların önünde polise taş atan çocukların bak yanlız çocuk diyorum yaşı 12 15 i bulan topluluğun bir tanesine sorsan neden polise taş attığının yada neden orada bulunduğunun cevabını veremez!! teyze elinde pkk pankartı gurubun en önünde gidiyor yaşı belki 70 yada 75 durdur o kadını ve sor neden buradasın diye sadece yüzüne bakar durur başlangıçtan beri bu böyle pkk oradaki cahil halkı ve çocukları kandırarak galyana getiriyor bunu üzülerek söylüyorum ama maalesef durum bundan ibaret o çocuklar sana taş atıyorsa sen onlara gül atacaksın ama yanlızca çocuklara diğerlerine değil devlet oralara sıcak elini uzatacak öncelikle bir sınıfta 70 tane öğrenci okuyacak şekilde barakalar değil kaliteli eğitim verilecek güzel derslikler yaptıracak bunun yanında iş sahaları açıp insanların evine ekmek götürmesi için öncülük yapacak pkk nın en büyük adiliklerinden biride gariban insanı cahil insanı kandırıp para ile ailesine bakma vadi ile oradaki gençleri dağa çıkarmak işte ne oldu bu yolu bu söylediklerimle kestik açlık ve cehalet herşeyi yaptırır arkadaşım devlet olarak oradan şevkatini çekmeyeceksin idam kararını çıkaracaksin önce imralıdaki köpeği asacak sonra mecliste pkk yı temsil eden tüm bdp li pkk lılarıda ibreti alem için meydanlarda asacaksın oranın halkı bu adileri değil dwevletini muhattap alacak bunu sağlayacaksın benim fikrim bu!

Şevkatlada nereye kadar.Kananlar cahilllikten deriz.İstanbul gibi sorunu çok olan bölgeleri okulla,ticaret meydanı vs olur.Cahilliklik,odunluk yarı yarıya iner.İşte devlette bu konuda yatırımları kesmiyor.Değil oralar Endonezya'ya bile okul yaptırıyoruz.İyi hoş bişeyde.Ne demişler bilmemek suç değil öğrenmemek suç.70 yaşında niye burdayım sorusuna cevap veremiyorsa o insanın o kafayı taşısa ne olur taşımasa ne olur.Dediğiniz 12-15 yaş içinde geçerli.7-8 yaşında kaldırıldı hadi neyse.Yetiştiren yok birşey yok doğruğu gibi gider.Ya 12-15 yaş.15 yaşta diyemeceğim İstanbul'dada hayvan gibi yaşayanlar var.''Ya bir çağdaşık,biz bilerik,yapahrık''.Yok değil ya.Avrupa'ya girmek konusunda her türlü şeye sahip olsak fındık beğinleriyle laf edenlere geçiştirirsek böyle ooo.Okulda,çevrede çok görüyorum.Elimde olsa ben idam eder,cenazesinde horon teperdim.Aynı zeka o taş atanlardada var işte.Ya kandırılma,zorlanma.Tamam bunu anlayabilirim,gerçeği bazem düşünmeden konuşuyorum aynı şey çoğu kişiye yapılsa da herkes yapar.Tehdit vs gibi.Ya şu milletimizin taş devrinden bile kalma adetleri.Paşalık,üstünlük kurma istediği.Cümlenin başı ve sonunda küfür.Selam **,Naber **,böyle işte **,Bismillah ** anlayan anlamıştır.En geri toplumlarda bile böyle birşey yok.Müslüman mısın desem kendilerini Peygamber'den farksız görmezler.Eee bakış acısı böyle olan biri hayatta değişmez.Kolay yolu o boş kafayı uçurmak.Yoksa ooo çağ öncesine geri gideriz.İşte bu zihniyet PKKının taş atan çocukları,kandıranları,köpekleridir.Bu zihniyeti İstanbul'da çok iyi şartlarda yetişmiş insanlardada görürsün.Okulla,eğitimle alakası yok bence.İnsanın içinde hayvanlık varsa 100 yaşında olsun yine hayvani duygularını gösterir.Eee okulun yararı olmuyor mu oluyor.Büyük oranla oluyor,ama dediğim gibi o tarz insanları değişmez.Çevremde çok görüyorum şahsen.İyi bir gelecek görmüyorum.Benim yaşımda olsaydınız,benim olduğum çevredede olsaydınız dediklerimi normal karşılardınız.Şimdi ve geleceğin pkklılarını yetiştiriyoruz.

ilkinbitgin
12-04-2011, 10:32
idam cezası gelmeli ... özellikle bebek ve çocuk tecavüzcülerine, katillerine. masum insanları yok yere öldürenlere

osmann
12-04-2011, 15:37
66 kişi hayır demiş. yahu içlerinden biride sebebini yazsaydı...
selametle...

aliharbiye
12-04-2011, 16:55
66 kişi hayır demiş. yahu içlerinden biride sebebini yazsaydı...
selametle...
Sevgili kardeşim osmann gelde burda ard niyet arama, işte ben burda ard niyet ararım 66 kişi hayır demiş ve eminimki hiçbiri 1 mesaj yazma lütfunda bile bulunmamıştır,Neden çünkü köyde sağırlar birbirlerini ağırlar, düşünüyorumda acaba hayır diyen bu 66 kişinin ruhlarında birşeyler olduğu düşünülebilir, yada bir bildilkeri vardır diye düşünüyorum kimbilir? her insanın ruh hali farklıdır mesela ben fasülyeyi çok severim ama fasülye beni sevmeyebilir. öğle değilmi sevgili dostum saygılarımla aliharbiye.

seninbey
16-04-2011, 18:39
evet getirilsin

osmann
19-04-2011, 17:05
Sevgili kardeşim osmann gelde burda ard niyet arama, işte ben burda ard niyet ararım 66 kişi hayır demiş ve eminimki hiçbiri 1 mesaj yazma lütfunda bile bulunmamıştır,Neden çünkü köyde sağırlar birbirlerini ağırlar, düşünüyorumda acaba hayır diyen bu 66 kişinin ruhlarında birşeyler olduğu düşünülebilir, yada bir bildilkeri vardır diye düşünüyorum kimbilir? her insanın ruh hali farklıdır mesela ben fasülyeyi çok severim ama fasülye beni sevmeyebilir. öğle değilmi sevgili dostum saygılarımla aliharbiye.

fasulye seni sever gibime geliyor ali abi. :)

açıkçası merak ediyorum hayır diyenlerin nedenlerini...:49:

saygı bizden...selametle...:wave:

aliharbiye
19-04-2011, 18:47
canım kardeşim osmann mesajını beyendim çok saol,fasülye beni seve dursunda, aynen bende en az senin kadar merak içindeğim zira işin kötü tarafı hayır diyenlerin hiç bir açıklama yapmaması zaten. birde fikirleri ve düşünceleri iii olduğuna inanıyorlarsa, fikirlerinide bizimle paylaşsınlar bizde onların en azından ne düşündüklerini öyrenip düşüncelerimizi beyan etme şanşımız olur. her kim yanlış yoldaysa. yanlış yoldan dönmek kadar güzel hiçbir şey olamaz sevgi saygılarımla aliharbiye

fakara
24-04-2011, 11:18
bu ülkede idam şart ..........

serhatmail
25-04-2011, 23:04
kesinlikle evet****