PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : okan buruk ve tolga g.sarayda

fa77
12-07-2006, 02:11
Okan ve Tolga tamam!..

Canaydın, Okan Buruk'un boş mukaveleye imza attığını, milli futbolcu Tolga Seyhan ile de anlaşma sağlandığını söyledi. Mecidiyeköy'deki kulüp binasında yapılan ve bir saat süren Yönetim Kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, eski futbolcuları Okan Buruk'un boş mukaveleye imza attığını söyledi. Okan Buruk'un transferini en başından beri istediğini söyleyen Başkan Canaydın, "Okan, boş mukaveleye imza atarak ve herkesten özür dileyerek kulübümüze katılmak istemiştir. Ben de en başından beri bu transfere oluru vermiştim ancak tatilde olduğum için bir karışıklık oldu. Bugün toplantıda bu transferi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte konuşarak hep birlikte bu kararı aldık" dedi. Başkan Canaydın, Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımında forma giyen milli futbolcu Tolga Seyhan'ın transferinin bitmek üzere olduğunu da belirterek, "Transferi, mukavele tam imzalandığı zaman deklare edeceğiz" diye konuştu. Danimarkalı futbolcu Gravesen'in transferi ile ilgili de Başkan Canaydın, "Gravesen konusunda gerekenler yapılıyor. Bütün transferlerle ilgili çalışmalar devam ediyor" şeklinde konuştu.

Okan Buruk'un transferinden dolayı yönetimde bir sorun olup olmadığı ile ilgili soruya da Başkan Canaydın, "Yönetimimizde hiçbir konuyla alakalı bir problem olacağını sanmıyorum" cevabını verdi. Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat ise, transferlerle ilgili yönetimde görüş ayrılığının bulunmadığını söyleyerek, "Zaten Okan Buruk transferi başkanın bilgisi dahilindeydi. Uygulamaya geçildi. Bizim yaptığımız tüm icraatlarda, başkanın bilgisi ve mutabakatı vardır. Okan Buruk konusunda da bilgisi vardı. Biz onun uygulamasını yaptık" diye konuştu. Adnan Polat, Real Madrid'de forma giyen Danimarkalı futbolcu Gravesen'in transferi konusunda resmi başvurunun henüz yapılmadığını belirterek, "Real Madrid Kulübü'nde yeni bir başkan göreve geldi. Yeni başkanın, göreve geldikten hemen ertesi günü bütün icra kurumlarını uygulamaya koyduğunu düşünmüyorum. Oturup, organize olup kendi kurallarını belirlemeleri lazım. Bu kuralların 3-4 günde oluşabileceğini sanmıyorum" şeklinde konuştu.
Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımında forma giyen milli futbolcu Tolga Seyhan ile anlaşmaya vardıklarını da kaydeden Polat, "Tolga'ya ihtiyacımız var. Kulübü ile mutabakata vardık. Arkadaşlarımız, yurtdışında sözleşme ile ilgili görüşmeler sürüyor. Muhtemelen bugün yada yarın biter" diye konuştu.

Kaynak: İHA