PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsraİl SavaŞ Gemİlerİ LÜbnan'in GÜneyİnİ Bombaliyor İsraİl Seferberlİk İlan Ettİ!

ruzgarm
12-07-2006, 16:46
İSRAİL SAVAŞ GEMİLERİ LÜBNAN'IN GÜNEYİNİ BOMBALIYOR
İsrail Lübnan'ı bombalıyor SON
İsrail savaş gemileri Lübnan'ın güneyini bombalamaya başladı. İsrail, Hizbullah Örgütü'nün iki askerini kaçırmasından Lübnan'ı sorumlu tutuyor.

Lübnan polisi, İsrail savaş gemilerinin Lübnan'ın güneyinde bulunan ve bu bölgeyi Lübnan'ın diğer bölgelerine bağlayan bir tali yolu bombaladığını bildirdi. Bir görgü tanığı, bombardıman sonucunda yolun kullanılamaz hale geldiğini belirtti.

HAMAS'TAN HİZBULLAH'A TEBRİK

Öte yandan Hamas, 2 İsrail askerini kaçıran Hizbullah'ı tebrik etti. Hamas yayımladığı bildiride, İsrail askerlerini kaçırmalarından dolayı Hizbullah'ı tebrik ederek, ''Gazze'de bir İsrail askerinin kaçırılmasından iki hafta sonra yapılan bu operasyonun, yenilmez bir ordu olmakla övünen, İsrail ordusunun zayıflığını gösterdiğini'' belirtti.

Bildiride, ''Hizbullah'ın bu operasyonu, gerek Filistin'de, gerek Lübnan'da olsun, Siyonist varlığa karşı direniş projesinin tamamlayıcılığını yeniden ortaya koymaktadır'' denildi. Hamas, 5 haziranda bir İsrail askerini kaçırmıştı. Bu arada, İsrail ordusu adına yapılan açıklamada da iki askerin Hizbullah örgütü tarafından kaçırıldığı doğrulandı. Savunma Bakanlığı da daha önce askerlerin Hizbullah tarafından kaçırıldığını doğrulamıştı.

İSRAİL SEFERBERLİK İLAN ETTİ! YEDEKLER ASKERE ÇAĞRILDI
Ortadoğu arapsaçı!

Hizbullah'ın iki İsrail askerini kaçırmasının ardından bölgede geriginlik had safhaya ulaştı. İsrail BaşbakanI Olmert, seferberlik ilan ederken Lübnan'ı yaşananlardan sorumlu tuttu.

Olağanüstü toplanan İsrail güvenlik kabinesi, yedekleri askere çağırmaya başladı. İsrail, Lübnan sınırında bulunan askerlerine ek olarak da altı bin askerini daha sınıra yığmaya başladı.

Bu arada İsrail tanklarının Lübnan ile aradaki tampon bölgeyi bir türlü geçemediği belirtiliyor. İsrail radyosuna konuşan üst düzey bir askeri yetkili, ”Hizbullah bizi sürprizle karşıladı” dedi. Üst düzey yetkilinin, ayrıca Lübnan sınırının mayınlarla döşemiş olduğunu, İsrail tanklarının henüz sınırdan girmediğini ve özel timlerle Hizbullah üyeleri arasında çatışmalar çıktığını söylediği belirtildi.

İsrail Savunma Bakanı tarafından sorumlu ilan edilen Lübnan'dan ise bir yetkili, Turizm Bakanı Joseph Sarkis'ten sert bir karşılık geldi. Sarkis, İsrail'in saldırması durumunda tüm Lübnan kuvvetlerinin direniş örgtüleriyle birlik olarak İsrail'e karşı savaşacağını duyurdu. Sarkis, Lübnan hükümetinin ilerleyen saatlerde konuyla ilgili açıklama yapacağını da söyledi.

Lübnanlı siyasi kaynaklar ise iki İsrail askerini kaçıran Hizbullah örgütünün, İsrail ile tutsak değişimine hazır olduğunu söylüyorlar.
Üst düzey bir Lübnanlı siyasi kaynak, Reuters'e yaptığı açıklamada, ''Hizbullah, İsrail ile tutsak değişimi için görüşmeler sürecine başlamaya hazır olduğunu dile getirdi'' dedi.
Bir Hizbullah kaynağı ise liderleri Şeyh Hasan Nasrallah'ın gelecek günlerde düzenleyeceği bir basın toplantısıyla örgütün tavrını açıklayacağını söyledi, başka ayrıntı vermedi.

Kaynak:HaberTürk

antigs28
12-07-2006, 17:11
Allahim Sen MÜslÜmanlara Yardim Et Ve İsraİl Kafİrİne De Belasinini Ver.....

TARANTİNO
12-07-2006, 17:25
Filistinlilere Allah kolaylık versin...haberlerde görüyorum durumları son saldırılardan dolayı çok çok zor...elektrik yok su yok yiyecek stokuda bitmek üzereymiş...Allah yardımcıları olsun...Ben insanların neden ölüm bombası olduğunu anlamazdım ama düşündükçe neden o yolu tercih ettiklerini anladım...ben ölürsem öleyim en azından geride kalanlar mutlu olsun düşüncesi ikamet ediyor...Bilmem Türkiyemizde böyle bir istila olsa bizler ne yapardık...Ben yurdumun istila ve işgal altında olmasından ve kendi ülkemde esir gibi yaşamaktansa ölmeyi tercih ederdim milyonlarca Türk genci gibi...Allah hepimize kolaylık versin...

Mehmet Kaynaklı
12-07-2006, 19:18
Filistinlilere Allah kolaylık versin...haberlerde görüyorum durumları son saldırılardan dolayı çok çok zor...elektrik yok su yok yiyecek stokuda bitmek üzereymiş...Allah yardımcıları olsun...Ben insanların neden ölüm bombası olduğunu anlamazdım ama düşündükçe neden o yolu tercih ettiklerini anladım...ben ölürsem öleyim en azından geride kalanlar mutlu olsun düşüncesi ikamet ediyor...Bilmem Türkiyemizde böyle bir istila olsa bizler ne yapardık...Ben yurdumun istila ve işgal altında olmasından ve kendi ülkemde esir gibi yaşamaktansa ölmeyi tercih ederdim milyonlarca Türk genci gibi...Allah hepimize kolaylık versin...

:clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :( :( :(