PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu cihazlar arasında kaldım yardım lütfen!!!

sincap
16-04-2011, 15:21
dreambox 800 hd klon medialink black patner ve atlanta hd box arkadaşlar bana yardımcı olabilirmisiniz? bu cihazlardan hangisi benim işimi görür ve arıza çıkartmaz paylaşımda kullanacagım yani paylaşım alacagım?

Catapult®
16-04-2011, 16:41
X3 Turbo HD ve Chipbox Al Hiç olmazsa karşında muhattap bulursun. Bu devirde yabancı ürün cihazlara hiç güvenilmez hemde philips ve casper.

kucer06
16-04-2011, 17:40
İçlerinde en hesaplısı medialink black panter'dir ama atlanta al derim.

sincap
17-04-2011, 10:17
dm 800 hd klon nasıl sorun çıkartırmı?

HD_digital_52
17-04-2011, 11:17
bana göre drembok serileri

MORA
17-04-2011, 11:51
dbox 800hd den şaşma....

Volkan
17-04-2011, 12:12
vaktın varsa cihaz acılırken beklerım kumandaya basınca kanal değişmesi için beklerim kumandadan tuşa basınca saçma sapan işlemler yapınca sorun olmaz diyorsan al 800 HD.

Ama hız arıyorsan göruntu kalitesi ararsan Atlanta al. Media black patnerde atlantanın aynısı ama Atlantanın servis ağı ve arkasında duran bir ekibi var.

durum bundan ıbaret. Ayrıca klon cihazda arıza durumnda pek karşında muhatap bulamazsın.

umut55
17-04-2011, 13:43
bence clon cihaz alma garanti her zaman iyidir.inpax 9100 hd hem hesaplı hemde göruntu kalitesi bakımından cok iyi twin protokol olması da ayrı bir özellik birde bedava kanalları 1 yıl sure ile çok iyi tercih yinede senin ama inpaxı dusunmezsen atlanta hd box al derim

sincap
17-04-2011, 22:59
media link ve atlanta aşagı yukarı aynı para bu cihazlar arasında atlantanın en belirgin öne çıkan özellii nedir?

xfles7837
17-04-2011, 23:11
vaktın varsa cihaz acılırken beklerım kumandaya basınca kanal değişmesi için beklerim kumandadan tuşa basınca saçma sapan işlemler yapınca sorun olmaz diyorsan al 800 HD.

Ama hız arıyorsan göruntu kalitesi ararsan Atlanta al. Media black patnerde atlantanın aynısı ama Atlantanın servis ağı ve arkasında duran bir ekibi var.

durum bundan ıbaret. Ayrıca klon cihazda arıza durumnda pek karşında muhatap bulamazsın.

volkan hocam bu cihazların hangisi server ve görüntü olarak daha iyi. veya önerebileceğin başka bir cihaz olur mu.

Volkan
17-04-2011, 23:44
volkan hocam bu cihazların hangisi server ve görüntü olarak daha iyi. veya önerebileceğin başka bir cihaz olur mu.

göruntu kalitesi olarak şöle diyebilirm Eğer normal tüplü TVde cihazı kullanacaksanız Medıa linkin yazılımlarında SD göruntu daha iyi ama HD bir LCD tv de Atlantada Medıada aynıdır. Atlantanın en büyük artısı kullancı isteklerine yazılımların geliştirilmesi ve servis ağı.

Media firması cihazını piayasaya sürdü ancak destek bakımındanpek acıklayıcı bilgi vermıyorlar son zamanlardada ilgisizlik hat safhada bu nedenlede her zaman ilgili firmayı tavsiye edebilir.

Dreambox gelince görüntü kalitesi enigma yazılımlarda cok iyi değildir. Ama çok ta kötü değil bu birazda sizin görüntüye ne kadar önem verdiğinize bağlı.

xfles7837
18-04-2011, 09:24
saol volkan, cihazı lg hd ready tv de kullanacağım, bu şartlarda gerek görüntü gerekse paylaşım açısından hangisini almamı tavsiye edersiniz, teşekürler.

Volkan
18-04-2011, 10:00
saol volkan, cihazı lg hd ready tv de kullanacağım, bu şartlarda gerek görüntü gerekse paylaşım açısından hangisini almamı tavsiye edersiniz, teşekürler.

Göruntu dersen Atlanta derim. CCcam dada atlanta cok iyi.

Ama ileride ne olur bilmiyorum Dreambox tamamen lınux tabanlı olduğu için paylaşım konusunda önu acık ama kullanım bakımından sizi tavsiye edermı bilmıyorum zira ben 800 HD cok yavaş olduğu için beğenmedım ınsanı tatmın etmıo. İllaki önu acık bir cihaz alacaksanız VUO seceneğinide inceleyin derim.

baretta29
18-04-2011, 19:00
Arkadaşım bence dreambox bu konuda en iyilerden biridir atlanta sadece seyretmek için iyidir ben zamanla bu menüden sıkıldım degiştirmek istiyorum diyorsan linux tabanlı cihazlardan vazgeçme derim birçok forumda yazılım destegi bulman kolay dreambox 800 hd güzel bir cihaz yeterki uyumlu image olsun iyi bir usta tarafından editlensin karar senin....

pirler
18-04-2011, 19:07
Göruntu dersen Atlanta derim. CCcam dada atlanta cok iyi.

Ama ileride ne olur bilmiyorum Dreambox tamamen lınux tabanlı olduğu için paylaşım konusunda önu acık ama kullanım bakımından sizi tavsiye edermı bilmıyorum zira ben 800 HD cok yavaş olduğu için beğenmedım ınsanı tatmın etmıo. İllaki önu acık bir cihaz alacaksanız VUO seceneğinide inceleyin derim.
ustam iyi güzel diyorsunuzda aşşa yukarı bir buçuk senedir dreambox 500s kullanıyorumgayete güzel cihaz şimdi ba uzun zamandır tanıdıgım uyducular var onlarda tam aksine drembox 800 hd ölüsü bile diyer cihazlardan üstündür düyor atlantayıda sordum kesinlikle tavsiye etmiyor tanıdıgım iyi cihaz diyor ama varsa yoksa dremboxtan şaşma deniliyor buna ne diyorsunuz:49:

Volkan
18-04-2011, 20:34
ustam iyi güzel diyorsunuzda aşşa yukarı bir buçuk senedir dreambox 500s kullanıyorumgayete güzel cihaz şimdi ba uzun zamandır tanıdıgım uyducular var onlarda tam aksine drembox 800 hd ölüsü bile diyer cihazlardan üstündür düyor atlantayıda sordum kesinlikle tavsiye etmiyor tanıdıgım iyi cihaz diyor ama varsa yoksa dremboxtan şaşma deniliyor buna ne diyorsunuz:49:

zevkler renkler tartışılmaz.

Atlantayı ben dream 800 HD den üstün demıyorum ama CCcam ve HD göruntude hız olsun kesınlıkle gecer. Ama çift yonlu paylaşım konusunda tabıkı dreamboz.

Ama şunu cok rahat derım Ne dream 800 HD nede 800 SE bir VU DUO yada Calrke Tech ET 9000 nın yanında gecemez. Bu iki mmarkanın kafa tuttuğu model Dream 8000 dir onun yaptığı işleride bu cihazlar fazlasıyla yapıyorlar .

İki cihaz 1000 Tl civarındayken 8000 2500 TL.

Ayrıca Atlantadan önce bende orjınal Dream 500 S kullanıyordum ve bunca yıldır bu işle uğraşıyorum Dream 500 S artık benım için alalade bir cihazdan başka bişi değil HD olmadığı içinde artık kullanmam. Her zaman yenılıkten yanayımdır.

xfles7837
19-04-2011, 00:12
zevkler renkler tartışılmaz.

Atlantayı ben dream 800 HD den üstün demıyorum ama CCcam ve HD göruntude hız olsun kesınlıkle gecer. Ama çift yonlu paylaşım konusunda tabıkı dreamboz.

Ama şunu cok rahat derım Ne dream 800 HD nede 800 SE bir VU DUO yada Calrke Tech ET 9000 nın yanında gecemez. Bu iki mmarkanın kafa tuttuğu model Dream 8000 dir onun yaptığı işleride bu cihazlar fazlasıyla yapıyorlar .

İki cihaz 1000 Tl civarındayken 8000 2500 TL.

Ayrıca Atlantadan önce bende orjınal Dream 500 S kullanıyordum ve bunca yıldır bu işle uğraşıyorum Dream 500 S artık benım için alalade bir cihazdan başka bişi değil HD olmadığı içinde artık kullanmam. Her zaman yenılıkten yanayımdır.

sayın hemşerim, anladığım kadarı ile atlanta kullanıyorsun ve memnunsun, ben de tavsiyene uyarak atlanta almaya karar verdim teşekürler.

ali karaca
14-05-2011, 14:18
ben hem paylaşım alacam hem paylaşım verecem diyorsan dreambox derim
sadece paylaşım alacam diyorsan atlanta derim desteği gayet iyi şuanda
ha param var diyosan vu+

brain_35
17-10-2011, 13:48
dreambox al derim kardeşim.Ama chipbox fiyat performans açısından değerlendir fena cihaz değil.

quni13
22-08-2012, 16:51
dreambox 800 hd klon süper öneririm

numbai
22-08-2012, 20:18
atlanta al derim arkadaşım.... saygılar...