PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yunanistan’ın cezası kalktı

COEMAR
14-07-2006, 02:12
FIFA, Yunanistan Futbol Federasyonu'na verdiği uluslararası maçlardan men cezasını kaldırdı.
Yunanistan Futbol Federasyonu seçimlerine hükümetin müdahele ettiği ve FIFA ile UEFA'nın belirlediği özerklik kurallarına uymadığı gerekçesiyle 3 Temmuz'da verilen men cezası, FIFA Acil İşler Komitesi tarafından kaldırıldı.

Yunan Parlamentosu tarafından Yunanistan Futbol Federasyonu'nun özerkliğine yönelik bir karar alınmasının ardından FIFA, tüm Yunan takımların uluslararası müsabakalarda yer alabileceğini kaydetti.

Yunan hükümeti sözcüsü Evangelos Antonaros, yasanın parlementodan geçmesinin ardından Yunanistan Futbol Federasyonu'nun, FIFA'nın belirlediği kriterlere tam olarak uygun durumu getirildiğini açıklamıştı.

Yunan Parlamentosu'nun aldığı kararın ardından toplanan FIFA Acil İşler Komitesi, yaptığı yazılı açıklamada, şu anda Yunanistan federasyonunun UEFA ve FIFA kriterlerine uygun duruma geldiğini, bundan dolayı da Yunan takımlarına maç oynama izninin verildiği belirtildi.

Öte yandan UEFA Intertoto Kupası 3. turunda Yunanistan'ın Larissa takımıyla eşleşen Kayserispor da bu takımla bir üst tura çıkmak için mücadele edecek.

Hakan Gül
14-07-2006, 10:12
Keşke kaldırılmasaydı, Ne kadar sevinmiştim :):):)

COEMAR
15-07-2006, 11:19
Keşke kaldırılmasaydı, Ne kadar sevinmiştim :):):)
Dostum bende sevinmiştim fakat adamlar kaldırmış cezayı türk takımlarına iyi olacaktı neyse sağlık olsun..