PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Okan'ın transferinin perde arkası

muzo
14-07-2006, 22:28
Okan'ın transferinin perde arkası G.Saray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Okan'ın alınması yüzünden sert tartışmalar yaşandığını belirtirken, takımın transfer ve şampiyonluk şansını değerlendirdi.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Adnan Polat, Okan Buruk'un transferi nedeniyle yönetim içinde tartışmalar yaşandığını söyledi. Sarı-kırmızılı yönetici, LİG TV'ye yaptığı açıklamada, yönetim içinde gerginliğe neden olan Okan Buruk'un transferinde başkan Özhan Canaydın'ın herşeyden haberdar olduğunu kaydederek, ''Ondan habersiz, gizli hiçbir şey yapmadık. Tabii meydan boşta kaldı ya, bazıları konuşmaya başladı'' dedi.

Polat, şöyle devam etti: ''Okan'ı eleştirenlerin de Okan yaşında çocukları var. Yönetimde elbette farklı fikirleri olan arkadaşlar var. Çok sert de tartıştık, ama hiçbir zaman istifayı tehdit olarak kullanmadım. Faruk Süren'in söyledikleri ise kendisini bağlar. Araştırdım. O kadar aşağılayıcı, kötü bir şey de yok. Ben de böyle düşünüyorum.'' Teknik direktör Erik Gerets'in, ''Yönetim hangi futbolcuyu alırsa ben onu oynatırım'' sözleriyle ilgili de Polat, ''Erik Gerets, Türkiye'nin en problemsiz antrenörü. Okan'la ilgili sözlerini duydum. Okan'ı biz transfer ettik, oynatıp oynatmamak ona bağlı'' diye konuştu. -

''TRANSFERDE BİR ATIMLIK KURŞUNUMUZ VAR''-

Adnan Polat, dış transfer çalışmalarıyla ilgili olarak ''Bir atımlık kurşunumuz var'' ifadesini kullanırken, ''Benim gönlümden Maniche geçiyordu ama maliyeti nedeniyle olmaz. O İngiltere'de oynamak istiyor. Gravesen'i bonservis bedeli olmadan almak istiyoruz, yoksa olmaz. Aksi halde takım içinde dengeleri ve adaleti bozarız'' diye konuştu.

Takımın altyapısından yetişen genç oyunculara övgüler yağdıran Polat, Arda ve Mehmet gibi futbolcular başka takımlarda oynamış olsa, transfer etmek için büyük takımların milyon dolarlar teklif edeceğini savunarak, ''Daha önce göreve geldiğim dönemde de takımda Okan ve Arif gibi genç oyuncular vardı ve onlarla başarılara imza atmıştık. Yeni gençlerimiz de çok iyi oyuncular olacak'' dedi.

-''ŞAMPİYONLUK ÇANTADA KEKLİK DEĞİL''-

Adnan Polat, geride kalan sezonda büyük hayal kırıklığı yaşayan Fenerbahçe'nin, şampiyonluğu 'Çantada Keklik' gördüğünü ifade ederken, Fenerbahçe'nin 100. yılında yine iddialı olduklarını söyledi. Polat, ''Ama yine söylüyorum. Şampiyonluk çantada keklik değil. 20.45 saatimi açık artırmada Murat Ülker aldı. 'Galatasaray şampiyon olursa yeniden vereceğim' diye bana mesaj çekti. Ben o saati geri alacağım'' şeklinde konuştu.