Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: zeytinburnu ayaklanmış...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart zeytinburnu ayaklanmış...

Zeytinburnu iki gecedir ayakta imiş. gördüm haberlerde... pkk itleri sokağa çıkıp bağırmış, araçlara ve dükkanlara zarar vermiş, mahallenin gençleri hemen birleşip kovalamışlar. itler kuyruklarını nereye sıkıştıracaklarını şaşırmış.

bendeniz yedikulede doğup büyüdüm. hemen aşağısında 20 yıl evvel kokusundan geçilmeyen (deri fabrikalarından dolayı) kazlıçeşme ve bitişiğinde zeytin burnu, tersi istikametinde samatya, cerrahpaşa ve kocamustafapaşa vardır. çok güzel semtlerdir. eski sokakları şirindir. sur içi olduğu için 100 lerce yıllık tarihe sahiptir. hele samatya semti romadan kalmadır.
    buraların çocukları birbiri ile mahalle kavgaları eder ama 15-16 ya geldiklerinde kanka olurlar. bizde öyle olmuştuk. çok genç vardır. bu semtlerden birinde öyle kolay kolay vatana millete laf edemezsin. öyle çağlayanda, ümraniyede terörist köpeklerinin yaptıkları tezahüratı yapamazsın. molotof atamazsın...atarsan alırlar o şişeyi........? ayıklarlar anında neye uğradığını şaşırırsın. üstelik gelip birde arabalarına dükkanlarına zarar vereceksin haa? dün akşam haberlerde çocukları görünce sevindim, bir yandanda endişelendim. bu itlerin istedikleride bu zaten diye... tepki vermezesen canın yanıyor. verirsen tuzağa düşüyorsun iki ucu pis değnek oldu. inşallah kimler bu işi (provakasyonu,) organize ediyorsa, karıştırıyorsa, destekliyorsa bir an evvel geberir yada gebertilir.
    kürtlerde rahatlar bizlerde...hepimiz rahatlarız...
    selametle...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Mahallenin gençleri birleşip kovalamış he,şaşırdım bu devirde böyle birşey.Daha ölmemişiz belli ki.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

önceleri doğudan alimler şeyhler çıkardı insanlık dersi verirlerdi şimdi anasından doğan terörüst doğuyor devlet bütün yardımları kesecek alın size pkk nız bdp niz yardım etsin suyunuzu elektriğinizi aşınızı versin diyecek yüz üstü bırakacaksın yazılacak çok şey var ama......

Kullanıcı Bilgi Menüsü

zeytinburnu en uç insanların yaşadığı ilçe. tatar afgan boşnak arnavut turk kürt başta her çeşit var....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri