Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/5 12345 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: no ca found error hatasý çökmüþ dm 800 tamiri

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart no ca found error hatasý çökmüþ dm 800 tamiri

sevgili kardeþlerim burda yanliþ image atýp no ca found veya error hatasý veren dm 800 leri geri kurtarma iþlemini iþleyecegim

no ca found türkçesi kart bulunamdý demek klon kullandýgýnýzdan kart olmasý lazým

neden dreambox çöker
    klon makinelerde sim kart vardýr internete baglandýgýnda çalýþmasýný saglar sim kart olmazsa dream multi-media firmasý makinenizin flahþýný yakar makine ölür kullanýlmaz sim kart bu firmanýn sizi görmemesini ve kullanmanýzý saglýyor

1, yanliþ image yükleme
    2, makinenizin bootloaderinden yüksek bootloader yükleme
    3, makinenizin sim kartýnýn yüklediginiz imageyi desteklememesi

nasýl kurtarýlýr

ilk önce makinemizin sim kartýný bilmemiz gerekir

makineyi vidalardan açýn açmak garantinizi bitirmez çünkü dm 800 lerde harddisk takma özelligi oldugu için makine açýlabilkmektedir

makineyi açýn on paneli makineye baglayan sagda ve solda iki tane diþ var dikkatlice yukarý kaldýrarak on paneli ayýrýn orda telefon sim kartý vardýr dikkatlice çýkarýn sim ve versiyona bakýn

ögrenince sitemizden ona göre image indirin

aþagýdaki dosyayý indirin aþagida linkte olan dosyalar tek linke topladým tek seferde indirin
    1.dream up 1.3.3.4
    2.estar dream up
    3.pachlenmiþ dream up
    4.tamir programý
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    þimdide kurtarma iþlemi için size boot dosyalarýný verecem içinde bootloder 62 ile 76 arasý bootloder dosyalarý vardýr bunuda indirin hazýr olsun rar dan çýkarýn

eger sim kartýnýz e-star ise e-star dream up açýn
    1.iþlem
    rs232 kablonuzu bilgisayara sonra makinenize baglayýn
    dream up ta connect tusuna basýn disconnect olsun
    þimdi dreambox a elektirigi takýn

okuyorsa bekleyin çok makine hemen flash yakar çogu yakmaz flash tuþu yanarsa indirdiginiz boot dosyasýndan 72nfi onu yükleyin 5 saniyede yükler
    dream up ta disconnect tusuna basýn elektirigi çýkarýn 10 saniye bekleyin geri takýn makine açýlacaktýr bazen açýlmayan makinelerde olur

olmadý error veriyorsa iþlemi baþtan baþlayýn ve diger boot loader dosyasýný yükleyin veridgim boot doslarýnda büyükten küçüge dogru gelin birisi mutlaka açacaktýr
    makineniz açýldýgýnda en son yüklediginiz image ile açýlacaktýr

2. iþlem dream up flash yakmaz ise

önce dream up 1.3.3.4 açýn
    makinenizeve bilgisayara rs232 kablosunu baglayýn ve bu iþlemde internet kablosuda takýn

dream up connect tuþuna basýn

makineye elektirigi verin dream up okuyacak ve on ekrana kýrmýzý çarpýlý dream-multi media kontaga geçin yazýsý gelecek yazýya enter yapýn öylece kalsýn dream up kapatmayýn makineye bakýn ön panelde bir ip verecektir onu browser yani www yazdýgýmýz yere örnek 192.168.1.90 yaz ve entere bas firmware upgrade yazan yere týkla beyaz sayfada browser yazan yere enter yapýn indirdiginiz boot dosyasýnýn al ve flash yap 3 saniye içinde gider sonra dream up programýnda disconnect tusuna baski geri okuma yapmasýn geri dreambox elektirik fiþini çek 10 sn bekle geri tak acýlacaktýr
    olmassa iþlemi baþa alýn diger boot dosyalarýný yükleyin olacaktýr

3. iþlem

internet bagladýnýz rs 232 bagladýnýz dream up 1.3.3.4 ile veya pachlenmiþ dream up denediniz yinede flash yanmadýmý?
    çözümü verdigim linkte tamir programý var onu acýn ortada renkli yazý ile dream yazýyor ona bir defa týklayýn iþlemi baþtan alýn kesin yanacaktýr flash

bende e-star makineler oldugu için ben kendime gemini 5.10 76bl imageyi e-star makinelere göre cevirdim direk atýyorum ve error hatasý vermiyor verir ise boot dosyasý yükleme iþlemi ile açýyorum gemini 5.10 olarak kulanýyorum onuda sizlere verecem insallah iþinize yarar

e-star sim 3 image

bu dosya gemini 5.10 76bl dir bu sadece e-star sim 3 için fabrikanýn verdigi ve çöken makinelere atýlmasýný önerdigi imagedir denendi saglam yalnýz bunu atarken hem eternet hem rs232 kablosu kullanýn ve dream up e-star dream up olsun iki kablo takýlý iken imageyi dream up la atýn fazla uzun sürmüyor merak etmeyin

yeni yüklendi kanal listesi hazýr

image yükleyipte tuner bos veya tuner iki tane hatasý alan arkadaþlar aþagýdaki imageyi yüklesin düzelir eger þifre isterse dragon1 deneyin

not: konu alýntýdýr...emeði geçenlere sonsuz teþekkürler
    Konu hallederiz tarafýndan (02-10-2011 Saat 10:43 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Paylasim ve bilgi icin tesekkürler tamir dosyasi hatali iniyor sanirim server de bir problem var tekrar yüklemeniz mümkünmü.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Muyazo55 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Paylasim ve bilgi icin tesekkürler tamir dosyasi hatali iniyor sanirim server de bir problem var tekrar yüklemeniz mümkünmü.
    linkler düzeltildi tekrar deneyin:45:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart dreambox 800 hd se clon

800 hd se cihaz ekranýnda r01 no ca found yazýsý var.cihazý normale döndürmek için ne yapmak gerekiyor?arkadaþlar konu ile ilgili detaylý bilgi yardýmlarýnýzý bekliyorum

5. 07-10-2011, 22:58

6. 07-10-2011, 22:59

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart dreambox 800 hd se clon

Alýntý askabe Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    800 hd se cihaz ekranýnda r01 no ca found yazýsý var.cihazý normale döndürmek için ne yapmak gerekiyor?arkadaþlar konu ile ilgili detaylý bilgi yardýmlarýnýzý bekliyorum

800 hd se kullanan arkadaþlar yardýmýnýzý bekliyorum

Kullanýcý Bilgi Menüsü

tamir programinin linki hatali iniyor duzeltirseniz sevinirim

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Üstadým tamir proðramý dosyasý hatalý link düzeltildi demiþsiniz ancak yine dosya iniyor ancak hata veriyor. Açýlmýyor. Yaptýnýz bir iyilik tamamlayýn bizde dua ve teþekkür edelim. Saygýlar...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

usta su tamir programi link kini bi düzelte bilirmisin bos görünüyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Orijinal cihazda NO CA FOUND ikazý

Dün çok methini duyduðum Domica imajýný orijinal cihazýma yükledikten sonra No CA Found ikazýný aldým.Bir hayli uðraþarak çözümü þöyle buldum.Bilgisayarýma DM800HD original second stage loader 84 ü indirdim.Cihazýmý da hem rs232 ile bilgisayarýma hem de eternet kablosu ile modeme baðladým.Dreamup programýný çalýþtýrýp cihaza elektrik verdikten sonra loaderi dreamup ile yükledim.Bu arada ekranda cihaz bir ip vermiþti.Dreamuptan çýkýp bu ip ile normal olarak bilgisayarýmdan yeni bir backup yükledim.Böylece herþey normale döndü.

Bu fýrsattan istifade size gerekli yazýlýmlarýn birarada topluca bulunan bir sitenin adresini vereyim:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

merhaba arkadaþlar. dm800 hd klonum var. ama sorunum var. dreambooxýn ekraný yok. yani cihazýn kendi panelinde görüntü yok. tv açlýþ ekranýnda kalýyor. cihazýn ise sadece ýþýðý yanýp sönüyor. hepsi bu. kýsaca cihazýn ne hata verdiðini ekranýna bakarak anlayamýyorum. ip desen onuda zaten göremiyorum. ne yapmalýyým yardým bekliyorum sim201

Sayfa 1/5 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri