Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Antalyaya tatile çýkalým dedik, meðer'ki antalya bitmiþte haberimiz yok.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Antalyaya tatile çýkalým dedik, meðer'ki antalya bitmiþte haberimiz yok.

merhaba arkadaþlar evet antalyaya tatile çýkalým dedik, ama gel görki malesef antalya bitmiþte haberimiz yok, 2008 model ford connect aracýmla antalyaya iki arkadaþ gittik, gitttiyimizede bin piþman olduk, þehir mega kent yapýlmýþ,çok ilerlemeler ve deðiþiklilkler yapýlmýþ ama planlama sýfýr, araçla saat kulesine gidilemiyor, yakýnýna gider ücretli parkta aracý býrakýrsan olur. þehir içinde gezmek için birbirlerine olan mesafeler çok uzak. konyaaltý plajý þehir merkezinden o kadar uzakki, herþey çok karmaþýk, eskisi kadar hiç heyecanvermiyor, antalyaya akþam saatleri saat 9. vardým konyaaltýnda bir pansiyonda kaldýk, sabah konyaaltýnda yüzer kendime gelirim dedim, sabah oldu plaja gittim, plaj gerçekten harika ve çok güzel ama yeþillik yok aðaçlandýrma yapýlmamýþ, yüzmeden sonra duþ almak için tatlý su var, güneþ þemsiyeleri hepsi dandik,þezlonglar idare eder, güneþ þemsiyesi altýnda sýcaklýk derecesi 35 derece, bu nasýl bir güneþ þemsiyesi, eski plaj malesef yok yüzmedim bile. saat kulesinin altýnda araçla sokaklarý dolaþmak için giriþte tiket alýnýyor, 2 saat bedava dolaþýlýyormuþ 2 saatten fazlasýda saati 20 liraymýþ, bide en çok zoruma giden malesef TÜRKLERE ve TÜRK insanýna oralarýn hiçbir þekilde hitap etmemesi, ve oaraya giden TÜRK turistlere yabancýlar kadar ilgi gösterilmemesi, o kadar gezdikki gittiyimiz heryer hep yabancý saçma sapan müzikler çalýyor, hiç kimse yerli müzik dinlemiyor, gönül isterdiki yerli müzik duysamdým o kadar güzel yerli sanatçýlarýmýz varki saymakla bitmez, herþey tamamen yabancýlara uyarlanmýþ, ve orada yaþayan TÜRK halkýda malesef yabancýlaþmýþ,antalyada hoþuma giden tek þey eskiden adres sorardým sorduðum adres yüzüme bakýlmadan doðudaysa batýyý gösterirlerdi, þimdilerde insanlar yüzüme bakarak doðru adrese yönlendiriyorlar bu gerçekten güzel, antalyada raslayýp adres sorduðum bütün insanlara çok teþekkürler ediyorum, evet ordan kemere gittik. kemeri tabanvay gezdim orasýda çok deðiþmiþ, kemerdede yarým gün kaldýk, ordadayüzmedim, sebebini bilmiyorum ama caným çok sýkýlmýþtý tatil hiç heyecan vermemiþti. aslýnda asýl sorun ünlü plajlarda kýsmen tatlý su ile yeþillik olmayýþý, yüzmeden sonra dinlenmek için güzel yerler yok, halk için botanik yerler yapýlabilirdi, sonra olymposa gittik olympos'tada çok büyük deðiþiklikler yapýlmýþ örneðin yanartaþ yolu eskiden o kadar uzakta deðildi þimdi olympos merkezden yanartaþ patikasýna çýkýlacak yere kadar önce 3km ya arabayla gidiyorsun yada yürüyüþ yapýyorsun, sonra yanartaþa çýkmak için tabana kuvvet yokuþ yukarý baþlýyor. neyse orasý hoþuma gitti. orda bir gece kaldýk. sonra kaþ'a gidelim dedik gittik ordada çok tadilat yapýlmýþ,kaþ'ta daha önceden tanýdýðým pansiyon vardý, onu aradým buldum kaþ'ta bir gece kalalým dedik, fiatlar acaip uçuk 100 lira, pansiyonda bekleyen biri vardý beyefendi bakýnýz biz 20 yýldýr buralara gelir gideriz, ve hep burda yanii sizin yanýnýzda kalýrýz, üstelik yabancýda deðiliz,bize öðle bir fiat verki kalalým, yok olmaz dedi iþte falan filan, yani kimsenin ne geçmiþe nede geleceye dair bir deðeri yok anlýyacaðýnýz. zaten sahil yok yeþillik yok diyede pek kalmakta içimizden gelmiyordu, kaþ merkezi bir saatte dolaþýrsýn zaten ufacýk yer, tatil beldeleri hariç, neyse öðlen yemeðini yedik, arkadaþýma bu gece burda kalalým sonra antalyaya geri gider orda bir gün kalýr sonrada memlekete gideriz dedik, arkadaþýmda yok abi burda kalmýyalým ya, burayý hiç sevmedim. hadi gidelim antalyada konya altýnda bir gün daha kalýr, sonra memlekete geri gideriz dedi, tabii bende haliyle tamam dedim, ve yola koyulduk, kumlucaya kadar vardým, kumlucadan antalya istikametine giderken yokuþta bir polis arabasý bizi durdurdu, neymiþ saatte 100km yapýyormuþum, ceza yazacak, bende memur bey ben saatte 85-90km yapýyordum dedim. evet hýzlýydým ama bu kadar deðildi dedim, oda yok sen saatte 100km yapýyordun dedi ve limitte gittiyimi söyledi, eee peki madem limitte gidiyordum bana neden ceza yazacaksýnýz dedim, neymiþ arabam ruhsatta kamyonet yazýlmýþ, otomobil yazýlmýþ olsaydý yazmýyacaktým dedi, illede bana 140lira ceza kesti.hangi þöför yolda azami hýz limitini levha olmadan biliyor üstelik altýndaki araba binek tipi olduðunda, ayrýca bazen yolda giderken iþte otomobil kamyon týr hýz limitleri, yazýlýyor. ford connect kullanan hangi þöför, kamyon levhalarýna bakýp tatbik ediyor.arabam binek ve içinde hiç bir þey yüklü deðil, orada bana ceza yazan polis memurlarýna bana kestikleri ceza için ellerine saðlýk olmasýn o parayýda kim yiyecekse helal etmiyorum umarým yemek için ömrü yetmez, adamlar sýrf ceza yazmak için orda beklemiþler piyangodanda ben çýktým, cezayý yediyim yeri bilirsiniz,yol geniþ hýz levhasýda yok kaldýki yokuþtu ve ben arabamla özellikle bu gibi arabayla o yokuþu saatte 70/80km. çýkamam arabam sýrf kamyonet yazýlmýþ diye ceza kesildi bana, binek araba tipinde bu fordlarý ruhsatta neden kamyonet yazýyorlar anlamadým gitti. benim bildiyim eðer arabanýn tüm taraflarý kapalý ise kamyonet yazýlýr, kýzaklý kapýlar ve arkalarý camlý ise nasýl neden niye kamyonet yazýyorlar, ben burda ard niyetten baþka birþey anlamam.tabii bu hükümetin hoþuna gider çünkü her yýl muayene parasý alacak ya orasý hoþ, yoldada ceza keserler orasý daha hoþ,böyle zihniyete yazýklar olsun.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ali usta harbiden geçmiþ olsun yazýnýn bir bölümünü okudum ama sonuna kadar okuyacagým akþama tam yorumumu yapacagým

Kullanýcý Bilgi Menüsü

merakla sonuna kadar okudum haklýsýn
    ben alanyada yaþýyorum yani doðma büyüme alanyalaýyým ve antalyaya çok sýk giderim
    bu deðiþimler normal antalya büyükþehir oldu elle tutulur sadece konyaaltý kaldý ve þehre uzaklýðý çok önemli gelmiyor sebebi ise konyaaltýndada müthiþ inþaat projeleri var ve halk artýk þehir dýþýna kaçýyor yaz döneminde antalya içinde nefes alýnmaz bir durum yaþanýr nemden ötürü
    keþke alanyaya gelseydiniz farký anlardýnýz ve piþman olmazdýnýz bu pazar denize gidecegim plan yaptým gidecegim yer belli resimleri ekleyeyim siz karar verin
    selmaetle
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    Ýþte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Kullanýcý Bilgi Menüsü

antalya istikametine giderken alanyadan geçtim, geri dönüþ yaparkende yine alanyadan geçtim, ama nedense kalmak gibi bir düþüncem olmadý, bir dahaki sefere uçakla sabit bir otele 1-2 haftalýðýna gidecem, uçaklada geri gelecem, araba kahrý çekilmiyor valla, hem yanýmdaki arkadaþýnda þöförlüyü yok, tek þöför kolay olmadý,inþallah gelecek seneye sevgili cabbari.demekki antalyanýn çok deðiþtiði kesin, ben þahsen eski halini daha çok sevmiþtim.açýklama için çok teþekkürler sevgili cabbari.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

en güzeli paket tatil alýn uçagý oteli içinde olan hem daha uygun hem kafan agrýmaz ama alanya antalyaya göre daha sakin ve denizi daha güzeldir
    selametle
    Ýþte Davet Linkin!!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

burda tek diyebileceðim Antalyayý bilmediðim için yorum yapamayacaðým . Araç konusunua gelince Ford Connect gibi kamyonet sýnýfýna giren araçlarýn þehirler arasý hýz limiti 80 km yuzde 10 luk payla araç geçimlerinde en fazla 88 km hýza ulaþabilirsiniz. Yaný otobanda deðilsenin genel trafik kurallarý geçerlidir yaný bu durumda tabela aramaya gerek yok. Bu araçlarýn kamyonet sýnýfýna girmesi malesef ticari amaçlardan. Yaný aþaðý tükürsen sakal yukarý türkürsen býyýk. Bizim milletimiz kamyon yerine 2005 model passatýn bagajýna bir tane 3 lu kanepe üstüne 2 li tekli koltuðu baðlayýp trafiðpe cýkan bir millet olduðumuýz için yapcakta biþiyok.

Tatil iþine gelince denize gireceksem serinlemek için girerim ve en guzel serinlik Karadeniz dir. Tabi bu aylarda akdeniz den baska yerde denize girilmez oarasýda ayrý bir konu.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

saat kulesinin altýnda araçla sokaklarý dolaþmak için giriþte tiket alýnýyor, tiket için ne kadar verdin ustam..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

4-5 kere gittim çok beyendim.
    en son kemerdeydim. Allahtan arabayla deðilde ucakla gitmiþim Antalyaya.

Ama bahsedilen konular cidden çok üzücü. Þaþýrmamak gerek. Turkiyede yaþýyoruz..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý CABBARÝ Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    en güzeli paket tatil alýn uçagý oteli içinde olan hem daha uygun hem kafan agrýmaz ama alanya antalyaya göre daha sakin ve denizi daha güzeldir
    selametle
    Bir dahaki sefere aynen böyle yapacam kesinlikle çok daha rahat.

Alýntý Volkan Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    burda tek diyebileceðim Antalyayý bilmediðim için yorum yapamayacaðým . Araç konusunua gelince Ford Connect gibi kamyonet sýnýfýna giren araçlarýn þehirler arasý hýz limiti 80 km yuzde 10 luk payla araç geçimlerinde en fazla 88 km hýza ulaþabilirsiniz. Yaný otobanda deðilsenin genel trafik kurallarý geçerlidir yaný bu durumda tabela aramaya gerek yok. Bu araçlarýn kamyonet sýnýfýna girmesi malesef ticari amaçlardan. Yaný aþaðý tükürsen sakal yukarý türkürsen býyýk. Bizim milletimiz kamyon yerine 2005 model passatýn bagajýna bir tane 3 lu kanepe üstüne 2 li tekli koltuðu baðlayýp trafiðpe cýkan bir millet olduðumuýz için yapcakta biþiyok.

Tatil iþine gelince denize gireceksem serinlemek için girerim ve en guzel serinlik Karadeniz dir. Tabi bu aylarda akdeniz den baska yerde denize girilmez oarasýda ayrý bir konu.
    Volkancýðým antalya gibi bir yerde genelde insanlara hýzdan dolayý ceza kesilmez zira oranýn trafiyi çok seri iþliyor, ve genelde yabancý olduklarý için polis memurlarý çok þeffaf,antalyaya vardýðým zaman yine polisin önünden 90 hýzda geçtim bana biraz daha seri olmam için eliyle hemen hemen geç iþareti verdi, zaten kumlucada yediðim ceza tatilin tuzu biberi olmuþtu o cezayý yemeseydim, en az bir gün daha kalacaktým, o yüzden kalmadým, hemen memlekete geri geldim.
    Alýntý bozgol Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    saat kulesinin altýnda araçla sokaklarý dolaþmak için giriþte tiket alýnýyor, tiket için ne kadar verdin ustam..
    Aracýmla saat kulesinin taa yanýna geçmek istedim, olmadý giriþ için tiket istedi benden, arabayla geçeceksen tiket kesecen, arabasýz geçeceksen serbest, tikete ihtiyacýn yok, ve sokak içerisinde yabancý plaka ile park etmek yasak dediler bana yalnýz içerde paralý park var orayada gideceksen yine tiket alacaksýn, bende mecburi tiket dýþýnda olan özel bir oto park alanýna gittim ve orda arabayý park ettim. yani uzun lafýn kýsasý antalyanýn çöpünü bile turistlere parayla gösteriyorlar.

Alýntý MUTAF Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    4-5 kere gittim çok beyendim.
    en son kemerdeydim. Allahtan arabayla deðilde ucakla gitmiþim Antalyaya.

Ama bahsedilen konular cidden çok üzücü. Þaþýrmamak gerek. Turkiyede yaþýyoruz..
    insanlar geçmiþten ders alarak geleceye yönelirler, bende dersimi aldým artýk tövbe arabayla gitmem, araba orda kesinlikle çok iþinize yarýyabilir, erken ulaþým aracý, oralarý gezmek, deðiþik yerlere gitmek için ambulans gibi bir þey, ama ben sadece tek þöför olarak iki gün arayla 2000km yaptým çok yorucuydu, bir dahaki sefere kesinlikle uçaðý tercih edecem. he kemer dedinde dostum aklýma geldi kemerde bir dönerciye rastladým, döner 6 dolar, talep isteme hakkýn yok, biz bol acýlý salçalý olsun dedik az daha kovacaktý bizi, tadý olsa bari, saman gibi biþeydi..... memlektime gelsinlerde dönerin ne olduðunu anlasýnlar, övünmek gibi olmasýn memleketimde yapýlan döneri kemerde yapýlan dönere göre 3 döner çeker, ve bu kadar pahalý deðil, tadýda harika selemetle.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

tabi uçagýnda avantajý dezavantajý var
    uçaktan indin diyelim istanbuldan 50 dk sürüyor ne güzel ama alanyaya geleceklsen servis 2 saatte gelir arabayla 1.5 saat sürer oradan gecen bir otobüse binersen 2.1-5 saat sürer kemer ise 1,5 -2 saat arasý sürer yani kendi araban olmayýncada ulaþým pek kolay deðil
    Ýþte Davet Linkin!!

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri