Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
26 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Nilesat 90 Cm 'lik Antenle Alabilirmiyim ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Nilesat uydusu için şu dipnotu vermek lazım : aynı yörngeye kısa süre önce atılan eni bir uydu oldu atlanticbird7adıyla ve nilsattaki frekanslar şuanda bu uydu üzerinden devam etmekterdir ancak bir çok frekansta sinyal kalitesinde düşüş olmuştur sebide yeni uydunun eski uyduya göre daha uzak kapsama alanına hitap etmesi ..aşağdaki linkten kapsama alanını görebilirsiniz

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    No longer just a minute

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı gungor1976 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Arkadaşım Hotbird merkezli multifeed ile Nilesat izlemen çok zor. Merkezi Thor yapıp kaliteli bir offset çanakla nilesat,eutelsat w3 ve hotbird yakalaman mümkün.astra için bir şey söyleyemem denemen lazım.
    Yok ben atlantic bird 4a hakkında söylemiştim .size zahmet olacak atlantic bird4a yı bulmak için kabaca bir tarif verebilirmisiniz ? Veya şu anda takılı olan multifeed cubuguyla bulabilirmiyim ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı enekatre Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Yok ben atlantic bird 4a hakkında söylemiştim .size zahmet olacak atlantic bird4a yı bulmak için kabaca bir tarif verebilirmisiniz ? Veya şu anda takılı olan multifeed cubuguyla bulabilirmiyim ?
    Dilim alışmış Nilesat demeye atlantic Bird4a doğrusu.aşağıdaki linke tıkla ve haritanın üzerindeki YEŞİL noktayı çanağının bulunduğu yerin tam üstüne kaydırarak getir ve GOya tıkla kabaca gör. şuan takılı multifeed ile bulman zor. Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşlar ne yaptım ne ettiysem atlantic bird 4a yı bulamadım 90 lıkla almıyor sanırım multifeedle denedim yine olmadı badr 4 u alıyor ondada çok düşük alıyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sarp beyaz lnb varsa dene

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hiç bir yere bakma full alırsın
    sarp beyaz lnb varsa dene
    Bu uydu bu yörüngedeki görevini tamamlamış ve buradan kaydırılmış
    Yerine Eutelsat 7 West A @ 7° West uydusu göreve basladı. Sakaryadan 90cm ile yayın alamıyoruz

Evet Tavsiye edilen çanak boyutuda 150 lilik , Çanak antenci öyle dedi

Neyse Hayırlısı Olsun artık hotbird le devam Badr 4 Denemek isterim ama onunda bu şartlarda verimli olacagını sanmıyorum... Yani denemeye değmez 90 lıkla
    Konu enekatre tarafından (16-06-2012 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

güçlü frekans,11747 v 27500 (hemde şebeke arama frekansı) dır.
    Kayseri de 90 cm çanakla, şifreli şifresiz 533 kanal alınıyor.türksattan daha küvvetli diyebilirim.top movies,mbc action,mbc2,panorama action vs. kanallarda süper filmler var.müzik kanallarıda harikadır.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Peki bu uyduyu nasıl bulacagım yön olarak tam nerede antenin yükseklik alçaklık ayarı ve lnb ayarları nasıl olmalıdır ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı enekatre Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Peki bu uyduyu nasıl bulacagım yön olarak tam nerede antenin yükseklik alçaklık ayarı ve lnb ayarları nasıl olmalıdır ?
    diditürk uydusundan 5cm sağa (batı yöne) 3cm.aşağı,bir milimde lnb yi (yatay yapınız yukarıya doğru)yazdığım frekansta rahat bulursunuz...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı MOKUR33 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    diditürk uydusundan 5cm sağa (batı yöne) 3cm.aşağı,bir milimde lnb yi (yatay yapınız yukarıya doğru)yazdığım frekansta rahat bulursunuz...
    Teşekkür ederim de başka bir forumda bu uydunun atlantic bird 7w taşındıgını soylemıslerdı .
    Demekki bana yanlış bilgi vermislr.Antenin arkasındaykenmi sağa çevirecegim .Verdiğiniz freakans başka uydularla çakışmıyordur değilmi ? Bazen başka bir uydunun kanalıyla karışıyorda ...
    Deneyecegim denediğim zamanda sonuçları buraya yazacagım ...

Bu arada Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Tüm supersat forumdakilerin....
    Konu enekatre tarafından (16-06-2012 Saat 16:20 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri