Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arasý

Konu: Demirören: Alacaklarýmý hibe ediyorum

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Demirören: Alacaklarýmý hibe ediyorum

Demirören: Alacaklarýmý hibe ediyorum

Beþiktaþ Kulübü Baþkaný Yýldýrým Demirören, mali kongrede çarpýcý açýklamalarda bulundu.

Beþiktaþ Kulübü Baþkaný Yýldýrým Demirören, siyah-beyazlý kulübün kendisine olan borcunu hibe edeceðini açýkladý.
    Yýldýrým Demirören, Lütfi Kýrdar Uluslararasý Kongre Merkezi'ndeki yýllýk olaðan idari ve mali genel kurul toplantýsýnda yaptýðý konuþmada, kulübün kendisine olan borcuyla ilgili olarak, ''Herkes borcumu konuþuyor, ben Beþiktaþ'a borcumu hibe edeceðim ama tek þartým var, bundan sonraki baþkan ve yöneticiler, Beþiktaþ'ýn kasasýna koyduklarý her parayý onlar da hibe edecekler'' diye konuþtu.
    Baþkan Demirören'in bu konuþmasý üzerine salonda bulunan kongre üyeleri ayaða kalkarak dakikalarca kendisini alkýþladý.
    Oldukça duygulanan Demirören de ''Son olarak sizlerden helallik istiyorum, ben hakkýmý helal ediyorum'' dedi.
    Siyah-beyazlý kulübün, baþkan Yýldýrým Demirören'e 103 milyon lira borcu bulunuyor.
    “BÝR BABANIN ÇOCUÐUNA VEDASI GÝBÝ”

Beþiktaþ Kulübü Baþkaný Yýldýrým Demirören, ''Bir babanýn çocuðuna vedasý gibi hislerle doluyum'' dedi.
    Yýldýrým Demirören, siyah-beyazlý kulübün Lütfi Kýrdar Uluslararasý Kongre Merkezi'ndeki yýllýk olaðan idari ve mali genel kurul toplantýsýnýn baþlamasýndan yaklaþýk 1.5 saat sonra salona gelerek, konuþma yaptý.
    ''Bugün hayatýmýn en zor konuþmalarýndan birini yapmak üzere buradayým'' diyen Demirören, ''Bir babanýn çocuðuna vedasý gibi hislerle doluyum. 4 sene yönetimde, 8 sene de yüce Beþiktaþ’ýmýzýn baþkanlýk koltuðunda sizlerle birlikte iyi ve kötü günler geçirdik. Tabii ki hatalarýmýz oldu ama, ne yapmak istediysek yüce Beþiktaþ’ýmýzý ve sizleri mutlu etmek için yaptýk. Bu süreçte sizleri kýrdýysam þimdiden affola'' diye konuþtu.
    BORÇLANMA RAKÝPLERÝMÝZLE REKABET ÝÇÝN

2002'de kulübün borcunun 11 milyon dolar civarýnda olduðunu anlatan Demirören, þöyle devam etti:
    ''Ezeli rakiplerimizin de ayný civardaydý. Bugün de ayný düzeyde, hatta onlarýnki biraz daha fazla. Bu da rakiplerimizle rekabet için, sahada baþarý için, alýnacak kupalar içindi. 2004'ten bu yana ben ve yönetimim 6 þanlý kupa kazandýrdýk. Basketbolda ilk kez Türkiye Kupasý'ný kazandýk. Bayan basketbolda Cumhurbaþkanlýðý ve þampiyonluk kupalarý kazandýk, bayan voleybolda Balkan Kupasý'ný alýp, bedensel engelli basketbolda iki kez þampiyon olduk. Atletizmde dünya þampiyonu sporcu çýkardýk, satrançta, briçte þampiyonluklar kazandýk. Bütün kupalarý toparlayan namaðlup hentbol takýmý kurduk. Iverson, Simao, Williams, Guti, Quaresmalarla Beþiktaþýmýzýn adýný dünyaya duyurduk. Avrupa'da örneði olmayan Fulya'yý Beþiktaþ'a kazandýrdýk.''
    STAT MÜJDESÝ

Yýldýrým Demirören, Ýnönü Stadý'nýn yýkýlarak yeniden yapýlmasýný kapsayan stat projesinin en önem verdiði proje olduðunu da belirterek, ''Stat projemizin, uzun uðraþlar sonucunda, Sayýn Baþbakanýmýzýn verdiði sözle izinleri tamamlanma aþamasýna geldi, Beþiktaþ’ýmýza hayýrlý olsun. Kiþiler seçilmek için stat projesinden bahseder, ben veda ederken bunun müjdesini veriyorum'' dedi.
    TARAFTARLARA SESLENDÝ

Siyah-beyazlý taraftarlara da seslenen Demirören, þunlarý kaydetti:
    ''Bir mesajýmýz da dünyanýn en büyük taraftarý olan Beþiktaþ taraftarýna. Sosyal sloganlarýyla, destekleriyle her zaman zirvede olmuþtur. Eðer taraftarlar baþkan ve yönetimine her koþulda sahip çýkmazsa, bir tek rakiplerimizi memnun ederler. Onlardan ricam, her koþulda takýmýna, baþkanýna ve yönetimine bundan sonra sahip çýkmalýdýrlar.''
    Demirören, genel kurul üyelerine de seslenerek, ''Bir mesajým da sizlere; baþkanlar, yöneticiler ne yapýyorlarsa Beþiktaþ’ýmýzý yüceltmek için yapýyorlar ve yapacaklar. Genel kurul üyelerinden tek ricam, Beþiktaþlýlýk duruþunu kimsenin bozmasýna izin vermeyin'' ifadelerini kullandý.
    Bu arada, baþkan Demirören, konuþmasýnýn ardýndan oldukça duygulanýrken, daha sonra salondan ayrýldý.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

eðer haber doðru ise hellal olsun sana baþkan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri