Arkadaþlar yukarýda belirttiðim uydu alýcý modellerinde þebeke arama yapmak biraz sýkýntýlý oluyor.ama yinede mesela Türksat uydu kanallarýnýn tamamýný ben þebeke tarama sonucu buluyorum.nasýl diyeceksiniz.tarif etmesi benden uygulamasý sizden.

öncelikle sadece Türksat uydusunu izleyenler için bir tavsiyede bulunayým.uydu alýcýnýzdan Türksat uydusunu komple silin.sonra kendiniz 42 derecede bir uydu oluþturun ismi önemli deðil.daha sonra oluþturduðunuz bu uyduda elle þebeke arama frekanslarýndan birini giriniz ve taratýnýz.(benim tavsiyem 12015 h 27500 frekansýdýr.çünkü daha hýzlý.)tarama sonucu bulunan Promo kanalý üzerindeyken þebeke arama yapmaya baþlayacaðýz.ilk seferinde kanallarýn bir kýsmýný bulacaktýr.tekrar Promo kanalý üzerindeyken þebeke arama yapýn.bu iþlemi defalarca tekrarlayýn.göreceksinizki kanallarýnýz parça parça tamamlanacaktýr.bu uydu alýcýsý þebeke arama yaparken kanallarý bir defada deðil parça parça yüklediði için bu iþlemi defalarca tekrar ederek sorunsuz bir þekilde yükleme yapýlabiliyor.biraz zahmetli ama çoðu uydu alýcýsýndan daha güzel þebeke aramasý var.herkese kolaylýklar dilerim.eðer sorun yaþarsanýz yardýmcý olmaya çalýþýrým.