Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
10 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: 7000 Fta alýcým açýldýktan sonra donuyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Icon5 7000 Fta alýcým açýldýktan sonra donuyor

Herkeze merhabalar dostlar.Bu gün uydu alýcýmda meydana gelen donma neticesinde bu siteyi buldum ve de çok memnun oldum böyle bir platformun olmasýna emeði geçen herkese þimdiden teþekkürlerimi sunuyorum.Benim sorunum uydu alýcýmý açtýktan bir kaç dk sonra ne alýcý üstündeki tuþlar çalýþýyor nede kumanda ile kontrol edebiliyorum.Fiþi kablodan çekip bi müddet sonra açýnca gerek kumandadan gerekse üstündeki tuþlardan jumanda edebilyorum ama sonra yine kilitlenip ne üstündeki tuþlardan ne de kumandadan hükmedebiliyorum.Kumandaya basýnca yeþil lambaya sinyal gidiyor ama hiç bir þekilde kumanda olmuyor.Makina sabit ve hiç ellenmedi.Darbeye maruz kalmadý.4-5 senedir kullanýyorum.Bazen takýlýyodu ara sýra ama açýp kapayýnca düzeliyodu.bu gün bu arýzayý sürekli vermeye baþladý.Sizce sebebi ne olabilir ve bana kaça mal olur?tamirciye kazýklanmak istemiyorum açýkcasý.saygýlarýmla....

Kullanýcý Bilgi Menüsü

kilitlenme sorunu cihazýnýzýn besleme ünitesinden kaynaklanýyo yada þöle yapýn cihazýn uydu kablosunu sökun ardýndan kumanda calýsýp calýsmadýgýný kablo takýlýyken yapmýs oldugu arýzayý yapýyomu yapmýyomu kontrol edin eger kablosuz sorun yoksa lnb yada dýseqte sorun olabilir ama kablosuzda ayný hatayý veriyosa besleme ünitenizde sorun var demektir bunuda tamirciye götürmeniz þart..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Peki dediðiniz gibi besleme ünitesindeyse maliyetli olurmu yani maliyetten kastým 50ytl gb bi rakam çýkarýrsa bari sýfr bi alýcý alýyým Bu arada ilginize teþekkür ederim

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bi götürün tamirci baksýn ne kadar masraf cýkcagýný sorun öle yaptýrýn 50 tl gibi masraf cýkarsa tabikide yeni cihaz almak daha mantýklý gerisini siz bilirsiniz

biz teþekkür ederiz sordugunuz için her turlu sýkýntýnýzda yazýn bildiklerimizi paylaþmak sizlere yardýmcý olabilmek ne mutlu bizlere:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Yarýn götüreceðim bakalým ne denilecek.Sonucu burda yazarým ayný sorunla karþýlaþan olursa kýlavuz olur:45:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bu gün alýcýmý yetkili servisine götürünce bu arýzanýn alýcýdan deðil uydudan kaynaklandýðýný ve sabahtan beri ayný sorunla bi çok kiþinin kendilerine geldiklerini söyledi.Türksat bazý kanallarý HD kaltitesinde yayýna geçirdiði için bu kanallara gelen kiþilerin cihazlarý versiyon olarak yetersiz kalýyosa makina çözümleyemediðinden donup kalýyomuþ.Çözümü uydu alýcýsýna yazýlým atmak yani bi üst versiyonu yüklemek.10 kaðýda halledildi gerçi bu yazýlýmý internetten atabilecekler varsa atýp sorunu kendileride çözebilirler.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý bratislav Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Bu gün alýcýmý yetkili servisine götürünce bu arýzanýn alýcýdan deðil uydudan kaynaklandýðýný ve sabahtan beri ayný sorunla bi çok kiþinin kendilerine geldiklerini söyledi.Türksat bazý kanallarý HD kaltitesinde yayýna geçirdiði için bu kanallara gelen kiþilerin cihazlarý versiyon olarak yetersiz kalýyosa makina çözümleyemediðinden donup kalýyomuþ.Çözümü uydu alýcýsýna yazýlým atmak yani bi üst versiyonu yüklemek.10 kaðýda halledildi gerçi bu yazýlýmý internetten atabilecekler varsa atýp sorunu kendileride çözebilirler.
    Bilgi için teþekkurler:45:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

sorunun cozuldugu için sevindim..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Teþekkür ederim kardeþim saol

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Rica ederim sizler bir çok þey paylaþýyorsunuz faydalý olmak adýna benimkinin lafý olmaz...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri