Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
9 sonuçtan 1 ile 9 arasý

Konu: Erdoðan: Ýngilizler 5 yýl gitmedi ne oldu

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Icon2 Erdoðan: Ýngilizler 5 yýl gitmedi ne oldu

Þike davasýndan dolayý çýkmaza giren Türk futbolu için Erdoðan, "Ýngilizler 5 yýl gitmedi ne oldu?" dedi.

29.03.2012 - 02:45

Enis Berberoðlu'nun haberine göre: Baþbakan Erdoðan þike konusunda Platini'ye Thatcher örneðini verdi. "Margaret Thatcher holiganlar yüzünden beþ yýl süreyle Avrupa'ya gitmedi de ne oldu?" "Ýngilizler kendi aralarýnda gayet güzel devam ettiler. Döndükleri sene de þampiyon oldular."
    Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan, futboldaki þike iddialarý ve sonrasýnda verilecek cezalar konusunda yine gündem yaratacak açýklamalarda bulundu. Geçtiðimiz hafta UEFA Kongresi'nde açýkladýðý, ceza verirken fail ile tüzel kiþiliklerin ayrýlmasý gerektiði düþüncesini tekrarlayan Erdoðan, "8 takým birden ligden düþerse ne olur, futbol biter. Ceza davasý ile Futbol Federasyonu'nun kararýný birbirinden ayýrmak lazým" dedi. Baþbakan Erdoðan, Seul'den Tahran'a uçarken yakýt ikmali sýrasýnda gazetecilerle sohbet etti. Konu yine þike iddialarýna geldi. Baþbakan, "Þike konusunda siz 'suçun þahsiliði' vurgusunda bulunmuþtunuz?" sorusu üzerine þöyle konuþtu:
    Þike sahaya yansýmýþ mý bakýlýr

Doðru. Platini'ye söyledim. O da "Haklýsýnýz ama uygulama böyle" dedi. Ben de "Düzeltelim o zaman" dedim. Þike sahaya yansýmýþ mý bakýlýr ve karar ona göre verilir. Aksi halde kulübü cezalandýrmak neden? Para cezasý vermek neden? 8 takým birden ligden düþerse ne olur, futbol biter. Ceza davasý ile Futbol Federasyonu'nun kararýný birbirinden ayýrmak lazým. Platini'ye de Ýngiltere örneðini verdim. Orada holiganlar yüzünden Thatcher (Margaret Thatcher, Ýngiliz Baþbakaný, 1979-1990) Ýngiliz takýmlarýnýn Avrupa'ya çýkýþýný 5 yýl yasakladý. Ne oldu? Kendi aralarýnda gayet güzel devam ettiler. Döndükleri sene de þampiyon oldular.

Hürriyet Ýstanbul'daki UEFA Kongresi'nin son gününde Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan ile UEFA Baþkaný Michel Platini'nin karþýlýklý açýklamalarýný 23 Mart'ta okurlarýna böyle duyurmuþtu.
    F.Bahçe ve Trabzon Avrupa'ya gidemedi

TÜRK takýmlarý arasýnda Avrupa Kupalarýna katýlma hakký elde etmelerine raðmen gidemeyen iki takým F.Bahçe ve Trabzon oldu. Geçtiðimiz sezon þampiyon olan F.Bahçe, þike iddialarý nedeniyle Devler Ligi'ne gidemedi. Trabzon ise, 1977-78'de Kopenhag'la oynadýðý Þampiyon Kulüpler Kupasý maçýnda yaþananlar yüzünden ertesi sezon Kupa Galipleri Kupasý'na katýlamadý.
    Bizim hayvanlara ceza az demiþti

UEFA Heysel Faciasý için sadece Liverpool'a ceza verecekken, Baþbakan Thatcher tüm Ýngiliz kulüplerinin 5 yýl Avrupa'ya gitmemesini saðlamýþtý.
    HEYSEL Faciasý'nýn ardýndan, ülkesinin takýmlarýna hiç acýmayan dönemin Ýngiltere Baþbakaný Margaret Thatcher kendi cezalarýný kendisi verdi. UEFA'nýn, Liverpool-Juventus maçýndan sonra sadece Liverpool'a ceza vermesi bekleniyordu. Bu cezanýn da 3 yýl olacaðý konuþuluyordu. Ancak Thatcher, "Bizim hayvanlara bu ceza az" dediði tarihi çýkýþý ile sadece Liverpool'un deðil, tüm Ýngiliz takýmlarýnýn cezalandýrýlmasýný istedi. Thatcher, Ýngiltere Futbol Federasyonu'na da tüm kulüplerini Avrupa'dan çekmesi konusunda baský yaptý.

1990'a kadar oynayamadýlar

Bunun üzerine UEFA, Ýngiliz Federasyonu'nun kararýnýn hemen ardýndan Ýngiliz takýmlarýnýn 5 yýl boyunca Avrupa Kupalarý'na katýlamayacaðýný açýkladý. Böylece 1985 ile 1990 yýllarý arasýnda hiçbir Ýngiliz takýmý, Avrupa'da boy gösteremedi. Liverpool ise, 6 yýl uluslararasý karþýlaþmalardan men cezasý aldý.
    Heysel'de 39 kiþi öldü

29 Mayýs 1985 günü Brüksel'in Heysel Stadý'nda oynanan Juventus-Liverpool Þampiyon Kulüpler Kupasý finali büyük bir trajediye sahne oldu. Maçtan önce tribünlerdeki Liverpoollu holiganlar, Juventus taraftarlarýna saldýrdý. Çýkan panik sonucu bir duvar çöktü, taraftarlar tel örgülere sýkýþtý ve 38 Ýtalyan ile 1 Belçikalý hayatýný kaybetti.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

sayýn baþbakan konu elma ile armutlarýn karýþmasý olur.
    1- o maç uluslararasý bir maçtýr
    2-o maçta þike yapýlmamýþtýr
    3-o maçta 39 kiþi hayatýný kaybetmiþtir
    sayýn baþbakaným fenerbahçeli olduðunu biliyoruz.fenerbahçe þike ile suçlanýyorsa suçlanmayanlarýn günahý ne siz benim tuttuðum takým gidemiyorsa diðerleride gitmesin diyerek bu iþte takým tutma gayreti içindemisiniz.?sayýn baþbakaným lütfen unutmayýn siz fenerbahçelilerin deðil tüm Türkiye vatandaþlarýnýn baþbakanýsýnýz.bu iþin sandýðýda var býrakýn sandýðý bu iþin öbür dünyasýda var.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

hiç anlamam maç iþlerinden...þike mike olaylarý bir kaç aydýr aðýzdan aðýza dolaþýyor...benim aklýmda kalan aziz yýldýrýmýn mahpusluðu...bendeniz çok sýð bir cimbomluyum (maç bile seyretmem) ancak koskoca alemde bir aziz yýldýrýmmý yapmýþ bu þi***i?
    maçlarla alakam yoktur fakat þike tek kiþi ile yapýlýrmý? tek baþýna yapýlýrmý? hadi ben baþkan olayýmda tek baþýma yapayým þi***i? olurmu böyle biþey? birileri ile anlaþmam lazým, tokalaþmam lazým, para, makam, biþeyler vermem lazým...nerde o birileri? baþtan birsürü adam soktular içeri, sonra teker teker çýktýlar.. içerde kalan kimse varmý aziz yýldýrýmdan baþka? varsa tamam..onlarla anlaþmýþ olabilir.
    selametle...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

yasin yaninda kurununda yanacagi malum askerde biri suç isler digerleride ceza ceker gibi oluyor simdi bu

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý osmann Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    hiç anlamam maç iþlerinden...þike mike olaylarý bir kaç aydýr aðýzdan aðýza dolaþýyor...benim aklýmda kalan aziz yýldýrýmýn mahpusluðu...bendeniz çok sýð bir cimbomluyum (maç bile seyretmem) ancak koskoca alemde bir aziz yýldýrýmmý yapmýþ bu þi***i?
    maçlarla alakam yoktur fakat þike tek kiþi ile yapýlýrmý? tek baþýna yapýlýrmý? hadi ben baþkan olayýmda tek baþýma yapayým þi***i? olurmu böyle biþey? birileri ile anlaþmam lazým, tokalaþmam lazým, para, makam, biþeyler vermem lazým...nerde o birileri? baþtan birsürü adam soktular içeri, sonra teker teker çýktýlar.. içerde kalan kimse varmý aziz yýldýrýmdan baþka? varsa tamam..onlarla anlaþmýþ olabilir.
    selametle...
    çok haklisiniz sike karsilikli olur ama hani nerede o karsi taraf hala onu anlamis degiliz birde ..þike futbolcular arasinda olur oada yok ortada isin içinde baska kokularda var diye zaten bazi dedi kodular dolasiyor ortada

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bence þikecilerin yedikleri ve içtiklerinin faturasý cimbom'a kalacak..!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý osmann Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    selametle...
    osmann kardeþ Galatasaraylýlar hep senin benim gibi sýð cimbomludur. fenerin satýþ maðazalarýnýn cimbomun maðazalarýný 3 katlamasýnýn fenerin kombine satýþýnýn cimbomdan kat kat fazla oluþunun yayýncý kuruluþun dekoder satýþýnýn diðer takým taraftarýnýn toplamýndan fazla fazla oluþunun baþka izahý varmý.fener taraftarý sayýn yýldýrým salýverilmedi diye polise saldýrdý polis ve polis otobüslerini taþladý sen ben taþlayabilirmiyiz hayýr. cimbom taraftarý ayný ortamda ne yapar baþkanýn suçu varsa çeksin arkadaþ ben þike yapsýnlar þampiyon olalým diye takým tutmuyorum der sayýn adnan polat'da dedi ben yýldýrýmýn yerinde olsam taraftar beni asardý diye.
    fenerin konumunda cimbom olsaydý sayýn baþbakan bu sözleri sarfedebilirmiydi valla fener taraftarýyla yönetimiyle ayaða kalkardý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Karar sonrasý taraftarlar çýldýrdý

''Futbolda þike'' davasýnýn duruþmasýndan tutuklu yargýlanan Fenerbahçe Kulübü Baþkaný Aziz Yýldýrým'ýn tahliye olmayýnca taraftarlar çýldýrdý.
    31 Mart 2012
    'Futbolda þike'' davasýnýn duruþmasýndan tutuklu yargýlanan Fenerbahçe Kulübü Baþkaný Aziz Yýldýrým ve diðer Fenerbahçeliler için tahliye kararý bekleyen Fenerbahçe taraftarlarýnýn beklentileri gerçekleþmeyince Çaðlayan'daki adliye önünde olaylar çýktý.

Çaðlayan'daki Ýstanbul Adalet Sarayý önünde bekleyen Fenerbahçeli taraftar topluluðunun sayýsý özellikle akþam saatlerinden itibaren yoðunlaþtý.

Tezahüratlar eþliðinde meþaleler yakarak alanda uzun bir süre bekleyen taraftarlar, tutuklu bulunan baþkan Yýldýrým'ýn yaný sýra kulüp asbaþkaný Ýlhan Ekþioðlu ve Mali Ýþler Müdürü Tamer Yelkovan için tahliye kararý beklediler.

Çevik kuvvet ekipleri, çýkabilecek olaylara karþý gün boyunca adliyenin çevresinde geniþ güvenlik önlemleri aldý.

Kararýn açýklanmasýnýn ardýndan Adliye önündeki alanda bekleyen taraftarlar daðýlmaya baþlarken, bazý taraftarlar çevik kuvvet ekiplerinin üzerlerine þiþe, meþale, patlayýcý madde ve taþ atmaya baþladý. Çevik Kuvvet müdahale etti. Polis ile taraftarlar arasýnda ara sokaklarda kovalamaca yaþandý.

Atýlan taþlar ve yabancý maddeler nedeniyle aralarýnda Ýl Emniyet Müdür Yardýmcýsý Yýlmaz Avcý'nýn da bulunduðu 8 polis yaralandý. Çeþitli yerlerinden yaralanan polislerin durumunun iyi olduðu öðrenildi.

Bu arada 4 kiþinin de gözaltýna alýndýðý kaydedildi.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bu durumu bu hale getiren adli makamlar dýr. Varsa ortada kesin bir kanýt veririsin cezasýný. Aylardýr sürüncemede býrakýlmazki.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri