Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Zokora: Emre ırkçılık yaptı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

şımarık, artist biri.sevilecek hiçbir yönü yok.futboluda abarttıkları gibi işe yaramaz..fenerbahçedeki en sevimsiz insan.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

FB yeni Emre'sini buldu

Sarı lacivertliler yeni sezon için transfer harekatının startını erken verirken ilk bombayı da patlattı
    FB yeni Emre'sini buldu Fenerbahçe'nin yıllık 2.5 milyon Euro karşılığı prensipte anlaştığı iddia edilen 23 yaşındaki yıldız, Gana Milli Takımı'nda da görev yapıyor. Fenerbahçe yeni Emre'sini İtalya'da buldu. Sarı lacivertliler yeni sezon için transfer harekatının startını erken verirken ilk bombayı da patlattı... Hürriyet Gazetesi'nin iddiasına göre; İtalya'nın Udinese takımında forma giyen orta saha oyuncusu Kwadwo Asamoah ile sarı lacivertli yöneticilerin prensipte anlaşma sağladığı öğrenildi. Orta alanda forma giyen 23 yaşındaki oyuncu çok yüksek tekniğe sahip olmasa bile çok koşan ve oynadığı bölgeyi domine edebilen oyunculardan biri. Fenerbahçe yönetimi bu oyuncuyu yeni sezonda kadroda olmamasına kesin gözüyle bakılan Emre Belözoğlu'na alternatif olarak düşünüyor.

Konu zekı62 tarafından (18-04-2012 Saat 16:59 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

zokora denilen futbolcunun ten rengi emre nin anasından ve avradından daha önemli degildir rıdvan dilmen sevdigim bir eski futbolcudur emre nin eger söylemiş ise sözlerini tasvip etmedigim gibi rıdvanında sözlerini tasvip etmiyorum ve formdaki yazılara bakıyorunda hep emre suçlanıyor zokora dan hiç bahseden yok sen kalk ana avrat küfret sonra çık emre bana zenci dedi söylen insan utanır sen dürüst bir insan olsan maçı bırakır çıkardın açıklamayıda orada yapardın maç bitmiş yenilmişsin trabzonlu yöneticilerin yaptıgı gibi günden degiştirmek için bu açıklamayı yap hani tüm maçları alıp şampiyon olacaktınız ne oldu maç sahada kazanılır sahada kaybedilir o sözleri gruruna yediremiyorsan cevabını sahada verseydin anlaşılan geçen seneki acı daha hafiflememiş

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı ESES-58 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    senin her tarafın kariyer olsa ne olur.ruh hastası.şımarık.sen kim rıdvan abi kim.onlar emekçidir.milletin gözünde taraflı tarafsız taht kurmuştur.sense taraflı tarafsız herkesin gözünde ruh hastası,kariyerli ama karaktersiz bu güne kadar kimseye bir şey verememiş acil rehabilitasyona ihtiyacı olan birisin.yalanlarına birde allah kalbimi söküp alsın diye manevi kılıf uyduruyorsun.bas git işine.
    adamdaki pişkinliğe bakın.sen artık uslanmazsın.çünki eski insanlar ar damarı çatlayanlardan bir şey olmaz derlerdi.senden adam olmaz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı demir2768 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    zokora denilen futbolcunun ten rengi emre nin anasından ve avradından daha önemli degildir rıdvan dilmen sevdigim bir eski futbolcudur emre nin eger söylemiş ise sözlerini tasvip etmedigim gibi rıdvanında sözlerini tasvip etmiyorum ve formdaki yazılara bakıyorunda hep emre suçlanıyor zokora dan hiç bahseden yok sen kalk ana avrat küfret sonra çık emre bana zenci dedi söylen insan utanır sen dürüst bir insan olsan maçı bırakır çıkardın açıklamayıda orada yapardın maç bitmiş yenilmişsin trabzonlu yöneticilerin yaptıgı gibi günden degiştirmek için bu açıklamayı yap hani tüm maçları alıp şampiyon olacaktınız ne oldu maç sahada kazanılır sahada kaybedilir o sözleri gruruna yediremiyorsan cevabını sahada verseydin anlaşılan geçen seneki acı daha hafiflememiş
    ZOKORA HAKKINDA SUÇ UNSUNU YOK

Futbol Federasyonu hukuk müşavirliğinin yaptığı inceleme sonunda Emre'nin söz konusu eylemi gerçekleştirdiği görüntülerden tespit edildi. Emre'nin, Zokora ile diyaloglarını İngilizce tercüman ve ağız okuma uzmanı ile değerlendiren hukukçular, milli oyuncunun maçtan sonra Lig TV'ye telefonla bağlanarak yaptığı açıklamaları da dosyaya koydu. Emre tarafından kendisine küfür ettiği ileri sürülen Zokora hakkında ise suç unsuruna rastlanmadı.
    Emre Belözoğlu'nun sözlü ifade verebileceği bildirildi. Sarı-lacivertli futbolcu istediği takdirde savunmasını kurul üyeleri önünde yapabilecek. Bu arada Fenerbahçe'nin öncelikle tedbir kararına itiraz edeceği, ardından Emre için kapsamlı bir savunma hazırlayacağı kaydedildi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Emre Belezoğlu'nun Vukuatları

TÜRKİYE’NİN son 15 yılda yetiştirdiği yetenekli isimlerin başında gelen Emre Belözoğlu, futbolu kadar vukuatlarıyla da konuşuldu. İşte Emre’nin önemli vukuatları:
    • İngiltere’de Newcastle United forması giyerken, Everton’a 3-0 yenildikleri maçta rakip oyuncular Joseph Yobo, Tim Howard ve Joleon Lescott’a ırkçı harekette bulunmakla suçlandı.
    • İngiltere Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu 2 saatlik bir sorgunun ardından Emre hakkında af kararı verdi.
    • İngiltere’de Bolton’lu El Hadji Diouf’a ‘s.. maymun’ diyerek haraket ettiği iddia edildi. Ancak Diouf, Emre ile ilgili yazılı bir ifadeyi vermeyi reddedince suçlama havada kaldı.
    • Newcastle’da genç bir takım arkadaşına sert girince Joey Barton boğazına sarıldı. Barton’a kafa atınca arkadaşları araya girdi.
    • Daily Mirror “Emre’yi atın” kampanyası başlattı. Başta Fatih Terim olmak üzere birçok kişi kendisine sahip çıktı. Emre de ‘Ceza alırsam kariyerim hakkında farklı kararlar alırım’ diyerek suçlamaları reddetti.
    • 2005’te İsviçre ile İstanbul’da oynanan milli maç sonrasında rakip futbolculara saldıranlar arasındaydı. Hakkında soruşturma açıldı, 6 maç ceza aldı daha sonra bu ceza 4 maça indirildi.
    • 2007’de Türkiye-Macaristan milli maçı sırasında medya mensuplarına ‘kol’ işareti yaptı; ‘Bu hareket bir kişiye yapıldı, o kendini biliyor’ dedi.
    • Bir milli maç sırasında Gökdeniz Karadeniz’le takım otobüsünde kavga etti. Olayı doğrulayan Gökdeniz, “Sadece tartıştık” açıklamasında bulundu.
    • Trabzon’da Güney Kore ile oynanan ve 0-0 biten özel maçta Koo Ja Cheo ile tartıştı. Ardından rakibine tekme atıp ikinci sarıdan kırmızı kart gördü.
    • Euro 2012 elemelerindeki 3-0’lık Hırvatistan maçında Volkan’a ve kendisine küfür edilince Türk Telekom Arena’daki taraftarlara küfürle karşılık verdi.
    • Hırvatistan maçında tartıştığı Gökhan ile 8 gün sonra Eskişehir’de pas tercihini kendisinden yana değil de Cristian’dan yana kullanınca tartıştı. Gökhan ‘Ne yaptım abi?’ diye kendini savundu. Aziz Bostan
    ‘Boğaz kesme’ de var, tehdit etme de
    YURT dışında ve uluslararası maçlarda pek çok vukuatı olan Emre’nin Türkiye’deki vukuatları ise şöyle:
    • 2009’da Galatasaray deplasmanında 0-0 biten maçta Sabri’yi tehdit etti.
    • 2009’da Beşiktaş derbisinde boğazını sıkan Deivid’e ‘Seni fena yaparım’ dedi.
    • 2009’da Diyarbakır maçında hakem Suat Arslanboğa’nın eline vurdu.
    • 2009’da Manisa karşılaşmasında rakibine ‘P.. kurusu’ dedi, 3 maç ceza aldı.
    Kayserispor maçında Cangele’ye eliyle ‘Boğazını keserim’ hareketi yaptı, 1 maç ceza yedi.
    • Konyaspor maçı öncesi Mevlana Türbesi’ne yapılan ziyaret sırasında bir gazeteciye omuz atıp, ‘Seni sabaha kadar döverim’ tehdidinde bulundu.
    • İstanbul BŞ ile oynanan karşılaşmada artistik bir pası sonrası Tjikuzu’ya parmağını sallayarak küfür etti. Gökhan kırmızı kart görünce Tjikuzu’nun boynuna sarıldı, diğer oyuncular bu ikiliyi güçlükle ayırdı.
    • Bir Beşiktaş maçında Andre Santos’la tartıştı, üzerine yürüdü. Araya Roberto Carlos ve Cristian girdi.
    • Bir Kayseri maçı sonrası hakemlere “Hepiniz kabadayı gibi bakıyorsunuz ama icraat yok” dedi.
    • A.Gücü’den Kağan’a ‘Seni transfer edeceğiz’ diyerek attığı mesaj olay oldu.
    • Bursaspor maçında Cristian ile tartıştı. Kocaman sinirinden montunu yere fırlattı. Kadro dışı bırakıldı ancak sonra affedildi.
    • Arena’daki Galatasaray derbisinin devre arasında Aykut Kocaman’ın üzerine yürüdü.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

eğerki dudak okuma gercekse, her nekadar vukuatlı biride olsa emre, ırkçılık gibi gelmiyor bana. yani rengine küfür edince ırkçılıkmı oluyormuş. konunun devamında neler oluyor ve başlangıcında bunlarda önemli.. Irkcılık için değilde, sportmenlik dışı olaylardan cezası minimum 4 maç olmalı..

(emreyi savunmuyorum, sadece bana öyle geldi)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Emre: Bana Pis Türk dediler

Fenerbahçeli oyuncu, hakkındaki suçlamalara karşı içini döktü.

Zokora ve Trabzonsporlular'ın şikayetiyle üzerine yapışan 'ırkçı' damgasından kurtulmak için çırpınan Emre Belözoğlu Hürriyet'e konuştu.
    "'PİS TÜRK, PİS MÜSLÜMAN' DEDİLER"

Uzun yıllar yurtdışında yaşadığını belirten Emre, defalarca ırkçı söylemlerle karşılaştığını ifade etti. Tecrübeli yıldız, "'Pis Türk, pis Müslüman' gibi sözlerle sık sık muhatap oldum. Bunu Hamit ve Halil kardeşlere de sorabilirsiniz. (Hamit Altıntop'u aradık. Emre'yi yalanlamadı ancak bu konuda düşüncelerinin yayınlanmasını istemedi) Biz bu sözleri sürekli olarak duyduk. Ancak bir kez saha dışına taşımadım" dedi.
    "RESTAURANTTA SÖYLENSE.."

Deneyimli futbolcu, şöyle devam etti: "Çünkü bu saha içinde olup bitiyordu. Eğer saha dışında olsa bu ırkçılık olurdu. Bu sözlerimden benim Zokora'ya ırkçı sözler söylediğim anlaşılmasın. Bir kez daha vurguluyorum. O sözleri kesinlikle söylemedim. Eğer bana bir restaurantta 'Sen Türk'sün çık dışarı' denilirse bu ırkçılıktır. Ancak saha içinde bizleri sinirlendirmek için, performansımızı etkilemek için söylenen bu tarz sözleri hiçbir zaman dışarıya taşımadık."
    "SABAHA KADAR UYUYAMADIM"

"O gün saha içinde Zokora ile küfürleştik. Bana çok ağır küfür etti. Ben de ona karşılık verdim. Daha sonra onun yanına gittim. 'Ayıp ediyorsun' dedim. Konu orada bitti. Birbirimize sarıldık ve barıştık. Sahada meseleyi halletliğimizi düşünüyordum. Daha sonra konu bir anda gündeme gelince çok üzüldüm ve çok şaşırdım. Üzüldüğüm nokta, o sözleri sarfetmememe rağmen söylemişim gibi bir algı yaratılması. Ben Allah'tan korkarım... Asla ırkçılık yapmadım. Yapmam da..."
    "BU CEZAYI KALDIRAMAM"

"Kariyermiş, ceza almakmış gibi dertlerim yok. Ancak yapmadığım bir şeyden ceza verirlerse kaldıramam."
    Emre Belözoğlu bugün PFDK'da görüşülecek ırkçılık suçlaması ile ilgili de çok net ifadeler kullandı:
    "Kesin ve net bir biçimde söylüyorum. 'Negro' sözünü kesinlikle kullanmadım... Yarın (bugün) PFDK'da görüntüler izlendiğinde de bu net bir biçimde görülecek zaten. Benim kendime göre inancım ve kutsal olan değerlerim var. Böyle bir ifade kesinlikle kullanmadım."
    "BENİ ÜZEN CEZA DEĞİL.."

Yıldız futbolcu ceza almaktan korkmadığını belirtirken kendisini üzen tek şeyin ırkçılık yaftası olduğunu vurguladı. Emre,
    "Bana küfürden, hakaretten ceza verebilirler. Ancak yapmadığım bir şeyden ceza veremezler... Kariyermiş, ceza almakmış gibi dertlerim yok. İnsani olarak ırkçılık yaptığımı kabul etmiyorum. Başka nedenlerle ceza alırım almam önemli değil. Ancak bana yapılan suçlamaları insani olarak, Allah inancı olan biri olarak kabullenemiyorum" diye konuştu.
    "SUAREZ'LE NASIL KIYASLANIRIM?"

Zokora ile yaşadığı polemik sonrası 'ırkçı' damgası yemesi ve Suarez'le kıyaslanması Emre'yi çok üzmüş. "Beni Suarez'le nasıl kıyaslarlar?" diyerek tepkisini dile getiren Emre, şunları söyledi:
    "Suarez, Evra'ya 'Sana elimi uzatmam, sen pis bir zencisin' diyor. Evra'ya 4 kez 'Negro' diyor. Bir anda kendimi Suarez'in pozisyonunda buldum. Oysa bizim Zokora ile diyaloğumuz sadece 1 dakika sürmüş ve birbirimizden özür dilemiştik."
    "Anlık yaşanmış bitmiş bir olaydı ve kesinlikle ırkçı bir ifade kullanmamıştım. Bana, Zokora'ya söylediğimi iddia ettikleri ifadeleri nerede kullanmışım göstersinler."
    8 MAÇ CEZA ALMIŞTI

Liverpool'un Uruguaylı golcüsü Luis Suarez, Manchester United'ın savunmacısı Evra'ya saha içerisinde 'negrito' dediği gerekçesiyle 8 maç oynamama ve 40 bin Sterlin ceza almıştı. Suarez, ilk M.United maçında da Evra'nın elini sıkmamıştı.
    "İNGİLTERE'DE İÇ TÜZÜĞÜ DEĞİŞTİRDİM"

"İngiltere'de ırkçılıkla suçlandığım zaman büyük olay olmuştu. İngiltere Futbol Federasyonu yetkilileri, saha içerisinde yaşanan olayın saha dışına taşınması nedeniyle üzgün olduklarını belirttiler ve bana yapılanları kınadılar. O sözleri söylemediğim ortaya çıktı. Zaten aklandım. Yaşadığım o olaydan dolayı İngiltere'de iç tüzük değişti."

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Emre-Zokora haberlerine yayın yasağı

Emre Belözoğlu ile Didier Zokora arasında yaşanan olaylarla ilgili haberlere yayın yasagı koydu...

Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, Emre Belözoğlu ile Didier Zokora arasında yaşanan "diyaloğun içeriğiyle ilgili" haberlere yayın yasağı koydu!

Emre Belözoğlu'nun başvurusu üzerine getirilen yasak nedeniyle iki futbolcu arasında geçen konuşmaların içeriğiyle ilgili haber yapılamayacak. Konuşmaların içeriğini barındırmayan ve sürecin işleyişini yansıtan haberler ise yayınlanabilecek.

YASAK TALEBİ EMRE'DEN GELDİ

Emre Belözoğlu ile Didier Zokora'nın arasında geçen tartışma hakkındaki haberleri inceleyen Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, yapılan tüm haberler ve yorumların Belözoğlu'nun kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğu görüşüne vararak söz konusunu haberlerin yayınını yasakladı.

Fenerbahçeli Emre Bölezoğlu ile Trabzonsporlu Zokora, geçtiğimiz hafta oynanan maçta tartışmıştı. Emre Belözoğlu’nun Zokora’ya ‘ırkçı sözlerle hakaret ettiği’ iddia edilmişti
    EMRE'NİN AVUKATI: “KONU ABARTILDI"

Emre Belözoğlu’nun avukatı Mahir Işıkay, Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak müvekkili hakkındaki haberlere ihtiyati tedbir konulmasını talep etti. 15 Nisan 2012’de Spor Toto Süper Final Şampiyonluk grubu maçı oynandığı esnada Emre ile Zokora arasında sözlü tartışmalar olduğunu ifade eden Avukat Işıkay, bu kısa olayın maç sonunda futbolcuların karşılıklı diyalogu ile tatlıya bağlandığını, ancak müsabakanın bitiminden sonra Dider Zokora arasında yaşanan olayların hızla ve süreklilik arz ederek çok geniş bir şekilde basında yer aldığını kaydetti.

Belözoğlu’nun rakip futbolcuya ‘Irkçılık’ ifadeleri içeren sözleri sarf ettiği noktasına çekildiğini, müvekkilinin basın toplantısında konuyu detaylandırdığını ve basına bilgi vererek herhangi bir ırkçı söylemde bulunmadığını tüm kamuoyu ile paylaştığını kaydeden Işıkay, buna rağmen hususun abartıldığını, yaşanan olaya ekleme-çıkarma ve yorumlar yaparak konunun yurt çağında kamuoyuna servis edildiğini belirtti. Avukat Işıkay, basında yer alan haberlerin Belözou’nun, kişisel değerlerine saldırı teşkil eden, özel ve mesleki hayatına ağır zararlar veren ağır bir darbe vurulduğunu ifade etti.
    MAHKEME: "KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI NİTELİĞİNDE"

Belözoğlu ile ilgili haberleri inceleyen Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, yapılan tüm haberler ve yorumların Belözoğlu’nun kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğunu ifade etti.

Mahkeme aldığı kararda, “Tedbir talep eden Emre Belözoğlu hakkında her türlü haberin görsel ve yazılı basında, internet ortamında, televizyon, radyo, gazete ve tüm haber kuruluşlarında haber, röportaj, yorum veya benzeri şekilde tek başına kamuoyunu haberdar etmesinin ötesinde kişilik hakkını zedeleyici yayınların yapılmasının ve yayınlanmasının ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmasına karar verildi" ifadelerini kullandı.

Mahkeme bu emre uymayan ve tedbir kararına aykırı davranan kimsenin 1 aydan 6 aya kadar disiplin hapsi ile cezalandırılacağına da kararında yer verdi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Emre'nin futbol hayatı bitmeliydi

Emre Belözoğlu’na iki maç ceza vermesine, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener büyük tepki gösterdi.

TRT SPOR'da yayınlanan Basın Tribünü programına telefonla bağlanan bordo-mavili kulübün başkanı Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Emre'ye çok az ceza verildi. Futbol hayatı bitmeliydi" derken oldukça sert açıklamalar yaptı.
    "BANA BİR DAHA MİLLİ TAKIM FORMASI GİYMEYECEK"

Şener, "Emre, Belçika Milli Takımı ile deplasmanda oynadığımız maç sonrası beni dövmek için uçağın kapısında beklemiş. Şahitlerim de var. Mahmut Özgener, Ali Haşhaş halen sağ. Bana o gün 'Bir daha milli takım forması giymeyecek' dediler, durum ortada. Emre Belözoğlu işte böyle bir adam. Irkçılık ağır bir suçtur. Futbol hayatı bitmeliydi. Ama sadece 2 maç ceza aldı. PFDK 2 maç ceza verdi, tahkim kurulu da zaten cezasını kaldırır, olur biter!" diye konuştu.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri