Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 3/4 ÝlkÝlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 21 ile 30 arasý

Konu: Zokora: Emre ýrkçýlýk yaptý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

þýmarýk, artist biri.sevilecek hiçbir yönü yok.futboluda abarttýklarý gibi iþe yaramaz..fenerbahçedeki en sevimsiz insan.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

FB yeni Emre'sini buldu

Sarý lacivertliler yeni sezon için transfer harekatýnýn startýný erken verirken ilk bombayý da patlattý
    FB yeni Emre'sini buldu Fenerbahçe'nin yýllýk 2.5 milyon Euro karþýlýðý prensipte anlaþtýðý iddia edilen 23 yaþýndaki yýldýz, Gana Milli Takýmý'nda da görev yapýyor. Fenerbahçe yeni Emre'sini Ýtalya'da buldu. Sarý lacivertliler yeni sezon için transfer harekatýnýn startýný erken verirken ilk bombayý da patlattý... Hürriyet Gazetesi'nin iddiasýna göre; Ýtalya'nýn Udinese takýmýnda forma giyen orta saha oyuncusu Kwadwo Asamoah ile sarý lacivertli yöneticilerin prensipte anlaþma saðladýðý öðrenildi. Orta alanda forma giyen 23 yaþýndaki oyuncu çok yüksek tekniðe sahip olmasa bile çok koþan ve oynadýðý bölgeyi domine edebilen oyunculardan biri. Fenerbahçe yönetimi bu oyuncuyu yeni sezonda kadroda olmamasýna kesin gözüyle bakýlan Emre Belözoðlu'na alternatif olarak düþünüyor.

Konu zeký62 tarafýndan (18-04-2012 Saat 16:59 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

zokora denilen futbolcunun ten rengi emre nin anasýndan ve avradýndan daha önemli degildir rýdvan dilmen sevdigim bir eski futbolcudur emre nin eger söylemiþ ise sözlerini tasvip etmedigim gibi rýdvanýnda sözlerini tasvip etmiyorum ve formdaki yazýlara bakýyorunda hep emre suçlanýyor zokora dan hiç bahseden yok sen kalk ana avrat küfret sonra çýk emre bana zenci dedi söylen insan utanýr sen dürüst bir insan olsan maçý býrakýr çýkardýn açýklamayýda orada yapardýn maç bitmiþ yenilmiþsin trabzonlu yöneticilerin yaptýgý gibi günden degiþtirmek için bu açýklamayý yap hani tüm maçlarý alýp þampiyon olacaktýnýz ne oldu maç sahada kazanýlýr sahada kaybedilir o sözleri gruruna yediremiyorsan cevabýný sahada verseydin anlaþýlan geçen seneki acý daha hafiflememiþ

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý ESES-58 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    senin her tarafýn kariyer olsa ne olur.ruh hastasý.þýmarýk.sen kim rýdvan abi kim.onlar emekçidir.milletin gözünde taraflý tarafsýz taht kurmuþtur.sense taraflý tarafsýz herkesin gözünde ruh hastasý,kariyerli ama karaktersiz bu güne kadar kimseye bir þey verememiþ acil rehabilitasyona ihtiyacý olan birisin.yalanlarýna birde allah kalbimi söküp alsýn diye manevi kýlýf uyduruyorsun.bas git iþine.
    adamdaki piþkinliðe bakýn.sen artýk uslanmazsýn.çünki eski insanlar ar damarý çatlayanlardan bir þey olmaz derlerdi.senden adam olmaz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý demir2768 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    zokora denilen futbolcunun ten rengi emre nin anasýndan ve avradýndan daha önemli degildir rýdvan dilmen sevdigim bir eski futbolcudur emre nin eger söylemiþ ise sözlerini tasvip etmedigim gibi rýdvanýnda sözlerini tasvip etmiyorum ve formdaki yazýlara bakýyorunda hep emre suçlanýyor zokora dan hiç bahseden yok sen kalk ana avrat küfret sonra çýk emre bana zenci dedi söylen insan utanýr sen dürüst bir insan olsan maçý býrakýr çýkardýn açýklamayýda orada yapardýn maç bitmiþ yenilmiþsin trabzonlu yöneticilerin yaptýgý gibi günden degiþtirmek için bu açýklamayý yap hani tüm maçlarý alýp þampiyon olacaktýnýz ne oldu maç sahada kazanýlýr sahada kaybedilir o sözleri gruruna yediremiyorsan cevabýný sahada verseydin anlaþýlan geçen seneki acý daha hafiflememiþ
    ZOKORA HAKKINDA SUÇ UNSUNU YOK

Futbol Federasyonu hukuk müþavirliðinin yaptýðý inceleme sonunda Emre'nin söz konusu eylemi gerçekleþtirdiði görüntülerden tespit edildi. Emre'nin, Zokora ile diyaloglarýný Ýngilizce tercüman ve aðýz okuma uzmaný ile deðerlendiren hukukçular, milli oyuncunun maçtan sonra Lig TV'ye telefonla baðlanarak yaptýðý açýklamalarý da dosyaya koydu. Emre tarafýndan kendisine küfür ettiði ileri sürülen Zokora hakkýnda ise suç unsuruna rastlanmadý.
    Emre Belözoðlu'nun sözlü ifade verebileceði bildirildi. Sarý-lacivertli futbolcu istediði takdirde savunmasýný kurul üyeleri önünde yapabilecek. Bu arada Fenerbahçe'nin öncelikle tedbir kararýna itiraz edeceði, ardýndan Emre için kapsamlý bir savunma hazýrlayacaðý kaydedildi.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Emre Belezoðlu'nun Vukuatlarý

TÜRKÝYE’NÝN son 15 yýlda yetiþtirdiði yetenekli isimlerin baþýnda gelen Emre Belözoðlu, futbolu kadar vukuatlarýyla da konuþuldu. Ýþte Emre’nin önemli vukuatlarý:
    • Ýngiltere’de Newcastle United formasý giyerken, Everton’a 3-0 yenildikleri maçta rakip oyuncular Joseph Yobo, Tim Howard ve Joleon Lescott’a ýrkçý harekette bulunmakla suçlandý.
    • Ýngiltere Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu 2 saatlik bir sorgunun ardýndan Emre hakkýnda af kararý verdi.
    • Ýngiltere’de Bolton’lu El Hadji Diouf’a ‘s.. maymun’ diyerek haraket ettiði iddia edildi. Ancak Diouf, Emre ile ilgili yazýlý bir ifadeyi vermeyi reddedince suçlama havada kaldý.
    • Newcastle’da genç bir takým arkadaþýna sert girince Joey Barton boðazýna sarýldý. Barton’a kafa atýnca arkadaþlarý araya girdi.
    • Daily Mirror “Emre’yi atýn” kampanyasý baþlattý. Baþta Fatih Terim olmak üzere birçok kiþi kendisine sahip çýktý. Emre de ‘Ceza alýrsam kariyerim hakkýnda farklý kararlar alýrým’ diyerek suçlamalarý reddetti.
    • 2005’te Ýsviçre ile Ýstanbul’da oynanan milli maç sonrasýnda rakip futbolculara saldýranlar arasýndaydý. Hakkýnda soruþturma açýldý, 6 maç ceza aldý daha sonra bu ceza 4 maça indirildi.
    • 2007’de Türkiye-Macaristan milli maçý sýrasýnda medya mensuplarýna ‘kol’ iþareti yaptý; ‘Bu hareket bir kiþiye yapýldý, o kendini biliyor’ dedi.
    • Bir milli maç sýrasýnda Gökdeniz Karadeniz’le takým otobüsünde kavga etti. Olayý doðrulayan Gökdeniz, “Sadece tartýþtýk” açýklamasýnda bulundu.
    • Trabzon’da Güney Kore ile oynanan ve 0-0 biten özel maçta Koo Ja Cheo ile tartýþtý. Ardýndan rakibine tekme atýp ikinci sarýdan kýrmýzý kart gördü.
    • Euro 2012 elemelerindeki 3-0’lýk Hýrvatistan maçýnda Volkan’a ve kendisine küfür edilince Türk Telekom Arena’daki taraftarlara küfürle karþýlýk verdi.
    • Hýrvatistan maçýnda tartýþtýðý Gökhan ile 8 gün sonra Eskiþehir’de pas tercihini kendisinden yana deðil de Cristian’dan yana kullanýnca tartýþtý. Gökhan ‘Ne yaptým abi?’ diye kendini savundu. Aziz Bostan
    ‘Boðaz kesme’ de var, tehdit etme de
    YURT dýþýnda ve uluslararasý maçlarda pek çok vukuatý olan Emre’nin Türkiye’deki vukuatlarý ise þöyle:
    • 2009’da Galatasaray deplasmanýnda 0-0 biten maçta Sabri’yi tehdit etti.
    • 2009’da Beþiktaþ derbisinde boðazýný sýkan Deivid’e ‘Seni fena yaparým’ dedi.
    • 2009’da Diyarbakýr maçýnda hakem Suat Arslanboða’nýn eline vurdu.
    • 2009’da Manisa karþýlaþmasýnda rakibine ‘P.. kurusu’ dedi, 3 maç ceza aldý.
    Kayserispor maçýnda Cangele’ye eliyle ‘Boðazýný keserim’ hareketi yaptý, 1 maç ceza yedi.
    • Konyaspor maçý öncesi Mevlana Türbesi’ne yapýlan ziyaret sýrasýnda bir gazeteciye omuz atýp, ‘Seni sabaha kadar döverim’ tehdidinde bulundu.
    • Ýstanbul BÞ ile oynanan karþýlaþmada artistik bir pasý sonrasý Tjikuzu’ya parmaðýný sallayarak küfür etti. Gökhan kýrmýzý kart görünce Tjikuzu’nun boynuna sarýldý, diðer oyuncular bu ikiliyi güçlükle ayýrdý.
    • Bir Beþiktaþ maçýnda Andre Santos’la tartýþtý, üzerine yürüdü. Araya Roberto Carlos ve Cristian girdi.
    • Bir Kayseri maçý sonrasý hakemlere “Hepiniz kabadayý gibi bakýyorsunuz ama icraat yok” dedi.
    • A.Gücü’den Kaðan’a ‘Seni transfer edeceðiz’ diyerek attýðý mesaj olay oldu.
    • Bursaspor maçýnda Cristian ile tartýþtý. Kocaman sinirinden montunu yere fýrlattý. Kadro dýþý býrakýldý ancak sonra affedildi.
    • Arena’daki Galatasaray derbisinin devre arasýnda Aykut Kocaman’ýn üzerine yürüdü.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

eðerki dudak okuma gercekse, her nekadar vukuatlý biride olsa emre, ýrkçýlýk gibi gelmiyor bana. yani rengine küfür edince ýrkçýlýkmý oluyormuþ. konunun devamýnda neler oluyor ve baþlangýcýnda bunlarda önemli.. Irkcýlýk için deðilde, sportmenlik dýþý olaylardan cezasý minimum 4 maç olmalý..

(emreyi savunmuyorum, sadece bana öyle geldi)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Emre: Bana Pis Türk dediler

Fenerbahçeli oyuncu, hakkýndaki suçlamalara karþý içini döktü.

Zokora ve Trabzonsporlular'ýn þikayetiyle üzerine yapýþan 'ýrkçý' damgasýndan kurtulmak için çýrpýnan Emre Belözoðlu Hürriyet'e konuþtu.
    "'PÝS TÜRK, PÝS MÜSLÜMAN' DEDÝLER"

Uzun yýllar yurtdýþýnda yaþadýðýný belirten Emre, defalarca ýrkçý söylemlerle karþýlaþtýðýný ifade etti. Tecrübeli yýldýz, "'Pis Türk, pis Müslüman' gibi sözlerle sýk sýk muhatap oldum. Bunu Hamit ve Halil kardeþlere de sorabilirsiniz. (Hamit Altýntop'u aradýk. Emre'yi yalanlamadý ancak bu konuda düþüncelerinin yayýnlanmasýný istemedi) Biz bu sözleri sürekli olarak duyduk. Ancak bir kez saha dýþýna taþýmadým" dedi.
    "RESTAURANTTA SÖYLENSE.."

Deneyimli futbolcu, þöyle devam etti: "Çünkü bu saha içinde olup bitiyordu. Eðer saha dýþýnda olsa bu ýrkçýlýk olurdu. Bu sözlerimden benim Zokora'ya ýrkçý sözler söylediðim anlaþýlmasýn. Bir kez daha vurguluyorum. O sözleri kesinlikle söylemedim. Eðer bana bir restaurantta 'Sen Türk'sün çýk dýþarý' denilirse bu ýrkçýlýktýr. Ancak saha içinde bizleri sinirlendirmek için, performansýmýzý etkilemek için söylenen bu tarz sözleri hiçbir zaman dýþarýya taþýmadýk."
    "SABAHA KADAR UYUYAMADIM"

"O gün saha içinde Zokora ile küfürleþtik. Bana çok aðýr küfür etti. Ben de ona karþýlýk verdim. Daha sonra onun yanýna gittim. 'Ayýp ediyorsun' dedim. Konu orada bitti. Birbirimize sarýldýk ve barýþtýk. Sahada meseleyi halletliðimizi düþünüyordum. Daha sonra konu bir anda gündeme gelince çok üzüldüm ve çok þaþýrdým. Üzüldüðüm nokta, o sözleri sarfetmememe raðmen söylemiþim gibi bir algý yaratýlmasý. Ben Allah'tan korkarým... Asla ýrkçýlýk yapmadým. Yapmam da..."
    "BU CEZAYI KALDIRAMAM"

"Kariyermiþ, ceza almakmýþ gibi dertlerim yok. Ancak yapmadýðým bir þeyden ceza verirlerse kaldýramam."
    Emre Belözoðlu bugün PFDK'da görüþülecek ýrkçýlýk suçlamasý ile ilgili de çok net ifadeler kullandý:
    "Kesin ve net bir biçimde söylüyorum. 'Negro' sözünü kesinlikle kullanmadým... Yarýn (bugün) PFDK'da görüntüler izlendiðinde de bu net bir biçimde görülecek zaten. Benim kendime göre inancým ve kutsal olan deðerlerim var. Böyle bir ifade kesinlikle kullanmadým."
    "BENÝ ÜZEN CEZA DEÐÝL.."

Yýldýz futbolcu ceza almaktan korkmadýðýný belirtirken kendisini üzen tek þeyin ýrkçýlýk yaftasý olduðunu vurguladý. Emre,
    "Bana küfürden, hakaretten ceza verebilirler. Ancak yapmadýðým bir þeyden ceza veremezler... Kariyermiþ, ceza almakmýþ gibi dertlerim yok. Ýnsani olarak ýrkçýlýk yaptýðýmý kabul etmiyorum. Baþka nedenlerle ceza alýrým almam önemli deðil. Ancak bana yapýlan suçlamalarý insani olarak, Allah inancý olan biri olarak kabullenemiyorum" diye konuþtu.
    "SUAREZ'LE NASIL KIYASLANIRIM?"

Zokora ile yaþadýðý polemik sonrasý 'ýrkçý' damgasý yemesi ve Suarez'le kýyaslanmasý Emre'yi çok üzmüþ. "Beni Suarez'le nasýl kýyaslarlar?" diyerek tepkisini dile getiren Emre, þunlarý söyledi:
    "Suarez, Evra'ya 'Sana elimi uzatmam, sen pis bir zencisin' diyor. Evra'ya 4 kez 'Negro' diyor. Bir anda kendimi Suarez'in pozisyonunda buldum. Oysa bizim Zokora ile diyaloðumuz sadece 1 dakika sürmüþ ve birbirimizden özür dilemiþtik."
    "Anlýk yaþanmýþ bitmiþ bir olaydý ve kesinlikle ýrkçý bir ifade kullanmamýþtým. Bana, Zokora'ya söylediðimi iddia ettikleri ifadeleri nerede kullanmýþým göstersinler."
    8 MAÇ CEZA ALMIÞTI

Liverpool'un Uruguaylý golcüsü Luis Suarez, Manchester United'ýn savunmacýsý Evra'ya saha içerisinde 'negrito' dediði gerekçesiyle 8 maç oynamama ve 40 bin Sterlin ceza almýþtý. Suarez, ilk M.United maçýnda da Evra'nýn elini sýkmamýþtý.
    "ÝNGÝLTERE'DE ÝÇ TÜZÜÐÜ DEÐÝÞTÝRDÝM"

"Ýngiltere'de ýrkçýlýkla suçlandýðým zaman büyük olay olmuþtu. Ýngiltere Futbol Federasyonu yetkilileri, saha içerisinde yaþanan olayýn saha dýþýna taþýnmasý nedeniyle üzgün olduklarýný belirttiler ve bana yapýlanlarý kýnadýlar. O sözleri söylemediðim ortaya çýktý. Zaten aklandým. Yaþadýðým o olaydan dolayý Ýngiltere'de iç tüzük deðiþti."

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Emre-Zokora haberlerine yayýn yasaðý

Emre Belözoðlu ile Didier Zokora arasýnda yaþanan olaylarla ilgili haberlere yayýn yasagý koydu...

Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, Emre Belözoðlu ile Didier Zokora arasýnda yaþanan "diyaloðun içeriðiyle ilgili" haberlere yayýn yasaðý koydu!

Emre Belözoðlu'nun baþvurusu üzerine getirilen yasak nedeniyle iki futbolcu arasýnda geçen konuþmalarýn içeriðiyle ilgili haber yapýlamayacak. Konuþmalarýn içeriðini barýndýrmayan ve sürecin iþleyiþini yansýtan haberler ise yayýnlanabilecek.

YASAK TALEBÝ EMRE'DEN GELDÝ

Emre Belözoðlu ile Didier Zokora'nýn arasýnda geçen tartýþma hakkýndaki haberleri inceleyen Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, yapýlan tüm haberler ve yorumlarýn Belözoðlu'nun kiþilik haklarýna saldýrý niteliðinde olduðu görüþüne vararak söz konusunu haberlerin yayýnýný yasakladý.

Fenerbahçeli Emre Bölezoðlu ile Trabzonsporlu Zokora, geçtiðimiz hafta oynanan maçta tartýþmýþtý. Emre Belözoðlu’nun Zokora’ya ‘ýrkçý sözlerle hakaret ettiði’ iddia edilmiþti
    EMRE'NÝN AVUKATI: “KONU ABARTILDI"

Emre Belözoðlu’nun avukatý Mahir Iþýkay, Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne baþvurarak müvekkili hakkýndaki haberlere ihtiyati tedbir konulmasýný talep etti. 15 Nisan 2012’de Spor Toto Süper Final Þampiyonluk grubu maçý oynandýðý esnada Emre ile Zokora arasýnda sözlü tartýþmalar olduðunu ifade eden Avukat Iþýkay, bu kýsa olayýn maç sonunda futbolcularýn karþýlýklý diyalogu ile tatlýya baðlandýðýný, ancak müsabakanýn bitiminden sonra Dider Zokora arasýnda yaþanan olaylarýn hýzla ve süreklilik arz ederek çok geniþ bir þekilde basýnda yer aldýðýný kaydetti.

Belözoðlu’nun rakip futbolcuya ‘Irkçýlýk’ ifadeleri içeren sözleri sarf ettiði noktasýna çekildiðini, müvekkilinin basýn toplantýsýnda konuyu detaylandýrdýðýný ve basýna bilgi vererek herhangi bir ýrkçý söylemde bulunmadýðýný tüm kamuoyu ile paylaþtýðýný kaydeden Iþýkay, buna raðmen hususun abartýldýðýný, yaþanan olaya ekleme-çýkarma ve yorumlar yaparak konunun yurt çaðýnda kamuoyuna servis edildiðini belirtti. Avukat Iþýkay, basýnda yer alan haberlerin Belözou’nun, kiþisel deðerlerine saldýrý teþkil eden, özel ve mesleki hayatýna aðýr zararlar veren aðýr bir darbe vurulduðunu ifade etti.
    MAHKEME: "KÝÞÝLÝK HAKLARINA SALDIRI NÝTELÝÐÝNDE"

Belözoðlu ile ilgili haberleri inceleyen Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, yapýlan tüm haberler ve yorumlarýn Belözoðlu’nun kiþilik haklarýna saldýrý niteliðinde olduðunu ifade etti.

Mahkeme aldýðý kararda, “Tedbir talep eden Emre Belözoðlu hakkýnda her türlü haberin görsel ve yazýlý basýnda, internet ortamýnda, televizyon, radyo, gazete ve tüm haber kuruluþlarýnda haber, röportaj, yorum veya benzeri þekilde tek baþýna kamuoyunu haberdar etmesinin ötesinde kiþilik hakkýný zedeleyici yayýnlarýn yapýlmasýnýn ve yayýnlanmasýnýn ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmasýna karar verildi" ifadelerini kullandý.

Mahkeme bu emre uymayan ve tedbir kararýna aykýrý davranan kimsenin 1 aydan 6 aya kadar disiplin hapsi ile cezalandýrýlacaðýna da kararýnda yer verdi.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Emre'nin futbol hayatý bitmeliydi

Emre Belözoðlu’na iki maç ceza vermesine, Trabzonspor Baþkaný Sadri Þener büyük tepki gösterdi.

TRT SPOR'da yayýnlanan Basýn Tribünü programýna telefonla baðlanan bordo-mavili kulübün baþkaný Trabzonspor Baþkaný Sadri Þener, "Emre'ye çok az ceza verildi. Futbol hayatý bitmeliydi" derken oldukça sert açýklamalar yaptý.
    "BANA BÝR DAHA MÝLLÝ TAKIM FORMASI GÝYMEYECEK"

Þener, "Emre, Belçika Milli Takýmý ile deplasmanda oynadýðýmýz maç sonrasý beni dövmek için uçaðýn kapýsýnda beklemiþ. Þahitlerim de var. Mahmut Özgener, Ali Haþhaþ halen sað. Bana o gün 'Bir daha milli takým formasý giymeyecek' dediler, durum ortada. Emre Belözoðlu iþte böyle bir adam. Irkçýlýk aðýr bir suçtur. Futbol hayatý bitmeliydi. Ama sadece 2 maç ceza aldý. PFDK 2 maç ceza verdi, tahkim kurulu da zaten cezasýný kaldýrýr, olur biter!" diye konuþtu.

Sayfa 3/4 ÝlkÝlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri