Galatasaray'ý yakan konuþma

Ýþte Galatasaray'ý PFDK'ya sevk eden o konuþma

PFDK'ye sevk edilen kulüpler içinde Galatasaray'ýn da yer almasý dikkat çekerken, sarý-kýrmýzýlý kulübün herhangi bir maçla ilgili deðil, bir futbolcunun dosya kapsamýnda adýnýn geçmesinden kaynaklandýðý öðrenildi.
Þike iddianamesinin ek klasörlerinde yer alan sarý-kýrmýzýlýlarýn eski oyuncusu Barýþ Özbek ile menajer Doðan Ercan arasýndaki telefon konuþmalarýnda, þu sözlerin yer aldý:
D.E. Oynuyor musun?
B.Ö. Yok oynamýyorum ya abi, bu adam oynatmaz artýk beni ya.
D.E. Oynattýrmaz mý?
B.Ö. Yok sorma bana yani bu adam hep kendi oyuncularýný hep oynattýrýyor.
D.E. Ýyi oynatsýn i... son maçý zaten.
B.Ö. Hým.
D.E. Ýyi forvet kim oynuyor?
B.Ö. Forvet kim oynuyordu ya þey oynuyor.
D.E. Kewell oynuyor mu?
B.Ö. Kewell oynamýyor ya Baros oynuyor. Saðda Kazým oynuyor, solda da Stancu.
D.E. Stancu þey Gökhan Zan oynuyor mu?
B.Ö. Hmm oynuyor stoperde.
D.E. Hým þeyle o zaman Servet'le Neill'i mý kesti?
B.Ö. Yok Neill'ý sað beke koydu ya.
Bunun ardýndan da 18 Mart'ta Fenerbahçe'nin 2-1 kazandýðý Galatasaray derbisinden 2.5 saat önce Menajer Doðan Ercan'ýn, Fenerbahçe Asbaþkaný Ali Yýldýrým'ý arayarak bir takým bilgiler verdiði ortaya koyuldu.
TRABZONSPOR KRÝTÝK NOKTADA

Diðer kulüplerle birlikte Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Trabzonspor'un, diðer kulüplerle arasýndaki büyük bir fark bulunuyor. Bordo-mavililer, herhangi bir ceza almasý durumunda yanacak.
Sezon baþýnda Avrupa kupalarýna katýlýrken, UEFA'ya temiz olduklarýna dair taahhütte bulunan Karadeniz ekibi, bununla ilgili herhangi bir ceza almasý durumunda hem sportif hem de mali olarak aðýr müeyyidelerle karþý karþýya kalacak.
Böyle olmasý durumunda UEFA, Avrupa'dan senelerce men cezasý verecek, ayrýca Þampiyonlar Ligi'ndeki katýlým bedellerini, bonuslarý ve diðer gelirlerden payýna düþen gelirin tamamýný ödemek zorunda kalacak.