Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arasý

Konu: Bir tek Galatasaray zararlý çýkar!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Icon2 Bir tek Galatasaray zararlý çýkar!

Gazete Habertürk Genel Yayýn Yönetmeni Fatih Altaylý, son yazdýðý köþe yazýsýnda þike soruþturmasýndan en zararlý çýkacak takýmýn Galatasaray olacaðýný ifade etti.

02 Mayýs 2012 Çarþamba - 13:46
    Haberturk

Gazete Habertürk Genel Yayýn Yönetmeni Fatih Altaylý, UEFA'da uzun yýllar görev almýþ bir hukuk adamýna, TFF'nin þike soruþturmasý kapsamýnda 16 kulübün PFDK'ya sevkini sordu.

En çarpýcý yorum ise þöyleydi; "Bir tek Galatasaray zararlý çýkar"

Ýþte Altaylý'nýn köþe yazýsýndan bir bölüm...

"Hukukçunun iddiasý: Büyük takýmlardan bir tek G.Saray bu iþin dýþýndaydý. Þimdi onun da Avrupa'ya gitmesi konusunda önü kesiliyor. Amaç, G.Saray ile diðer kulüpler arasýnda ekonomik uçurum oluþmasýný engellemek.

Futbol Federasyonu'nun aldýðý kararlar üzerine uzun yýllardýr UEFA'da çeþitli kurullarda görev yapan, defalarca Türkiye'ye gelip gitmiþ ve Türk Futbolunu yakýndan izleyen ve benim de yýllardýr tanýdýðým bir hukuk adamýný aradým.

'GALATASARAY OLAYIN FARKINDA DEÐÝL'

Sonra sordu, "Sizin takým ne yapýyor?"

"Galatasaray'ý da disiplin kuruluna verdiler. Bizim yönetim de sert bir açýklama yaptý. Bekliyorlar" dedim.

"Sizinkiler olayýn farkýnda deðil" dedi.

"Hangi olayýn?" dedim.

"Federasyonunuzun aldýðý kararlardan zararlý çýkacak tek takým Galatasaray" dedi.

"Niye?" diye sordum.

Anlattý: "Ortaya çýkan tablodan sonra UEFA büyük ihtimalle Türk takýmlarýný Avrupa'ya kabul etmeyecek. Hatta belki de Federasyonunuz UEFA'ya 'Biz birkaç sene katýlmayalým' diyecek. Fenerbahçe zaten en az 2 yýl daha katýlamayacaktý. Soruþturmada adý geçen diðer takýmlarýn da katýlamama ihtimali vardý. Büyük takýmlardan sadece Galatasaray bu iþin dýþýndaydý. Yani Galatasaray, Avrupa'ya gidebilirdi. Þimdi Galatasaray'ýn da Avrupa'ya gitmesinin önü kesiliyor. Hem de Türk Futbol Federasyonu tarafýndan."

"Federasyon niye böyle bir þey yapsýn ki?" dedim.

'YÖNETÝCÝLERÝNÝZ UEFA'YA ANLATMALI'

"Farkýnda olmadýðýnýz da bu iþte. Bana ulaþmýþ bir bilgi yok ama belki de UEFA ile bu yönde bir anlaþma yapýldý. 'Siz bizi zorlamayýn. Biz de birkaç sene kimseyi Avrupa'ya yollamayalým' dendi. Bilmiyoruz. Belki Platini böyle ikna edildi" dedi ve ekledi "Böylelikle Galatasaray ile diðer takýmlar arasýndaki farkýn açýlmasý engellenecek. Diðerleri Avrupa'ya gitmezken Galatasaray giderse bu Galatasaray için büyük avantaj olacaktý. Hem transferde hem gelirlerde. Türkiye'ye gelecek yabancý oyuncularýn iyileri Galatasaray'ý tercih edecekti. Galatasaray, Þampiyonlar Ligi ya da Avrupa Ligi gelirlerinden her yýl en az 10 milyon Euro belki de daha fazla alacaktý. Þimdi Galatasaray'ýn da önü kesilmiþ oldu"

Kullanýcý Bilgi Menüsü

zaten bilinen þeylerdi bunlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri