Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Fener,e yakýsmadý böyle mi olacaktý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Fener,e yakýsmadý böyle mi olacaktý

NEVZAT DÝNDAR
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. ’nin þampiyonluðu kaybetmesi sonrasýnda Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. ’nda ortalýk karýþtý. Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. ’ýn sevincinin baþlamasýndan itibaren ilk olarak birkaç sarý-lacivertli taraftar sahaya girdi. Güvenlik güçlerinin sert müdahalesinin ardýndan buna sinirlenen tribünler, bir anda aþaðý inmeye baþladý. Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. ’nun da Galatasaray bayraðýyla sevinmesi ortamý daha da gerdi. Binlerce taraftar, saha zeminine girerek ortalýðý yýktý, soyunma odalarýna girdi, ortalýðý talan etti. Plastik koltuklar kýrýlýp, sahalara atýldý, yayýncý kuruluþun kameralarý kýrýldý.
    Stat dýþýnda da taþkýnlýk yapan Fenerbahçeli taraftar, Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. ’de 2 polis aracýný ters çevirerek yakmaya çalýþtý. Yoðurtçu Parký’nda toplanarak taþkýnlýk yapan bir Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. taraftar, kendilerine su sýkan Toplumsal Olaylara Müdahale Aracý’na (TOMA) taþ ve sopalarla saldýrdý. Polis ekipleri de gruptakileri Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. kullanarak daðýtmaya çalýþtý. Daðýlan taraftarlarýn stat etrafýndaki ara sokaklara kaçarak taþkýnlýklarýný sürdürmesi üzerine, polis ekipleri tekrar müdahale ederek sarý-lacivertlileri biber gazýyla daðýtmaya çalýþtý.
    Biber gazý bayýlttý
    Bu arada, atýlan taþlardan bazý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. polisleri hafif þekilde yaralanýrken, polisin kullandýðý biber gazýndan etkilenerek Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. geçiren taraftarlara da stat etrafýndaki saðlýk görevlileri müdahale etti. Çocuklarýyla birlikte maçý izlemeye gelen bazý taraftarlar, atýlan gazdan çocuklarýnýn etkilenmesi üzerine polise tepki gösterdi.
    Olaylar sýrasýnda, bir polisin silahýný almaya çalýþan taraftar gözaltýna alýndý. Bir taraftar da polis amirine býçak çekti. Amirin silahýný çekerek uyardýðý taraftar elindeki býçaðý atmayýnca, arkasýndan yaklaþan bir polis memuru tarafýndan etkisiz hale getirildi.

Soyunma odasýna baðlanan tünelin aðzýnda toplanan taraftarlarý polis engellemekte güçlük çekti. Sahada yaþanan olaylarda
    birçok taraftar da yaralandý. Sarý-lacivertliler çevre hastanelere götürüldü.

FATURASI AÐIR!
    Taraftarýn çýkardýðý saha olaylarý ve stat dýþýnda yaþananlar, Fenerbahçe’ye sportif cezayý da beraberinde getirecek. Karþýlaþmanýn ardýndan sahaya inen taraftardan doðrudan sorumlu bulunan sarý-lacivertli kulübün, asgari 4 maç seyircisiz oynama ya da saha kapama cezasý alacaðý ifade edildi. Bunun dýþýnda, olaylara karýþan ve emniyet güçleri tarafýndan tespit edilen taraftar için de Sporda Þiddeti Önleme Yasasý’na göre iþlem yapýlacaðý belirtildi.

Fenerbahçeli bir taraftar, polis amirine býçak çekti. (Solda) Statta bulunan sarý-lacivertliler ise sahaya inip, plastik koltuklarý kýrdý. (Üstte) Stat dýþýnda bulunan taraftarlar ile polis arasýnda adeta Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. yaþandý. Polis otomobilleri zarar gördü, TOMA’lar ancak su sýkarak taraftarý emniyet güçlerinden uzaklaþtýrdý. (Altta)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

taþ üstünde taþ komamýþlar maþallah iyi
    yanýklarda iz býrakmaz

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ýyi mi? bende sizin bu yaklaþýmýnýzý tebrik ediyorum

Kullanýcý Bilgi Menüsü

trabzonspor sahaya çaký atlet attý terorist ilan edildi medyayada!!! 4 maç seyircisiz
    bunlar ne he peki malum medya vermez bunlarý yatýþtýrýr bakalým kaç maç yiyecek ??

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ayýp çok ayýp kazananý tebrik etmeyi öðrenemedik

Kullanýcý Bilgi Menüsü

TFF: Gerekeni yapacaðýz!

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe-Galatasaray maçýnýn ardýndan çýkan olaylarla ilgili olarak açýklama yaptý: Bu tabloyu kabullenmek, alýþýlagelmiþ bir saha olayý gibi görmek asla mümkün deðildir. Gereken yaptýrýmlar uygulanacaktýr.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF), Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile Galatasaray arasýnda yapýlan þampiyonluk maçýndan sonra çýkan olaylarla ilgili yapýlan açýklamada, ''Futbolun ruhuyla baðdaþmayan, tarihi bir rekabete asla yakýþmayan, taraflý tarafsýz herkesin yüreðini acýtan bu tabloyu kabullenmek, hoþgörü ile karþýlamak, sebebi ne olursa olsun alýþýlagelmiþ bir saha olayý gibi görmek asla mümkün deðildir. Türkiye Futbol Federasyonu, bu aþamada çok yönlü bir deðerlendirme yaparak gereken yaptýrýmlarý uygulayacaktýr'' denildi.

Federasyonun internet sitesinde yapýlan açýklamada, derbi sonrasý çýkan olaylarýn derin bir üzüntü yarattýðý belirtildi.

Futbolun çaðdaþ batý ülkelerinde farklý bir mecrada ilerlediði, o mecrada oyuna, kurala rakibe saygýnýn esas olduðuna dikkat çekilen açýklamada, ''Türk futbolunun da bu yönde ilerlemesine katkýda bulunmak, baþta federasyonumuz olmak üzere, kulüplerimizin, yöneticilerimizin, teknik adamlarýmýzýn, oyuncularýmýzýn ve oyunun vazgeçilmez parçasý olarak gördüðümüz taraftarlarýmýzýn asli ödevidir. 2020 Avrupa Futbol Þampiyonasýnýn en güçlü adayý olan bu ülkenin, farklý bir yaklaþýmýn içerisinde olacaðýný düþünmek bile olanaksýzdýr'' ifadeleri yer aldý.

Medyada, '''Kupa neden Fenerbahçe Þükrü Saracoðlu Stadý'nda verildi?' tartýþmalarýný anlamak ve bu tartýþmalarý çaðdaþ bir yaklaþým olarak görmenin imkansýz olduðu kaydedilen açýklamada, ''Kupa töreninin gecikmesini, statta oluþan olumsuz ortam dikkate almadan eleþtirmek ise haksýzlýktýr. Kupa, valilikçe sahada güvenli ortamýn hazýrlanmasý sonrasýnda, bizzat Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun da hazýr bulunduðu törende, baþkanýmýz Yýldýrým Demirören tarafýndan þampiyon Galatasaray'a takdim edilmiþtir'' denildi.

''ÝNSAFSIZLIKTIR"

TFF'nin hafta içinde kulüplerle yaptýðý görüþmeler sonrasýnda oluþan düþüncenin, Ýstanbul Valiliði'ne iletilmesiyle, þampiyonluk kupasýnýn maç bitiminde statta verilmesinin karara baðlandýðý anlatýlan açýklamaya þöyle devam edildi:

''Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, hafta içerisinde kulüplerimiz ile yapýlan görüþmelerde mutabakat saðlamýþ, gösterdikleri duyarlýlýk nedeniyle kendilerine teþekkür etmiþ, ardýndan oluþan düþünce Ýstanbul Valiliði'ne iletilmiþ ve kupanýn maç bitiminde verilmesini karara baðlamýþtýr. Zaten sportif anlamda bakýldýðýnda, çaðdaþ uygulamalara göz atýldýðýnda, doðru olan da budur. Yaþanan olaylarýn sorumluluðunu Türkiye Futbol Federasyonu'na yýkmaya kalkýþmak, asýl nedenleri göz ardý etmeye kalkmak, kelimenin tam anlamýyla insafsýzlýktýr.

Tüm üzüntümüze karþýn, olaylarýn daha vahim boyutlara ulaþmasýný engellemek adýna, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri yöneticileri ile Ýstanbul Valiliði'nin gösterdiði özverili çabalarý takdir etmek, federasyonumuz adýna onlara teþekkür etmek gerektiði inancýndayýz. Futbolumuzun, yalnýzca ülkemizde deðil, uluslararasý platformda da bu tür olaylarla anýlmasýnýn önüne geçilmesini saðlamak, tüm futbol ailesinin ortak sorumluluðudur. Gelinen bu noktada, herkesi saðduyulu deðerlendirmeler yapmaya ve davranmaya davet ederiz.''

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Tüm kurullarýyla istifa etmeleri gerekeni yerine getirecektir.Mümkünse bir daha hiçbir spor dalýnda görünmesinler.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Tayyip Erdoðan: ''Polis Araçlarýný Devirmek Nedir?''

Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan, dün akþam oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisi sonrasý olay çýkaran Fenerbahçe taraftarýný sert þekilde eleþtirdi.

"Böyle bir þeyi söylemek istemezdim ama söylemek zorundayým. Spor denince akla futbol geliyor. Maalesef dün akþam iþte bir final maçýnda, Galatasaray - Fenerbahçe arasýndaki müsabakada ortaya konulan tablo bir Baþbakan olarak þahsen beni üzmüþtür. Ortada bir netice var. Futbolun üç neticesi vardýr. Galibiyet, beraberlik, maðlubiyet. Bu üç neticeye de katlanmak durumundasýnýz. Eðer bu üç neticeye katlanamayacaksan, bu iþi yapma. Fair Play denilen olay budur. Çok daha ilginci, bayanlar tribünlere çekildi ki; tribünler çok daha, ahlaki bir standarda kavuþsun, ulaþsýn. Ama baktýk ki sadece bayanlar ve çocuklarýn olduðu maçlarda bile aman yarabbim, küfür gýrla gidiyor. Böyle bir spor anlayýþý veya böyle bir spor seyircisi olur mu? Erkekleri kadýnlar ýslah edecek diye beklerken, baktým ki, hanýmlarda da felaket bir tablo var. Dün akþamki olaya baktýk. Dün akþam Galatasaray berabere kalmak suretiyle þampiyon oldu. Tebrik edeceksin, kutlayacaksýn, alkýþlayacaksýn hepsini. Ben bir Fenerbahçe taraftarý olabilirim. Ama ben tebrik ettim, tebrik ediyorum ve alkýþlýyorum. Bunu yaymamýz lazým. Maçtan sonra her tarafý yakýp yýkmak, bütün polis araçlarýný devirmek. Bu nedir ya? Bunu biz terörde görüyoruz. Ama bu tribünlere terörü hakim kýlmak isteyen zihniyeti de lanetliyorum. Burada eðlenip, dinleneceðiz. Bunu yapmamýz lazým. Bu noktada üzgünüm, bu anlayýþý telin ediyorum. Galatasaray'ý da tebrik ediyor, kutluyorum."

Kullanýcý Bilgi Menüsü

[YOUTUBE]P3zGWj4GvrE[/YOUTUBE]
    Konu muslum-baba tarafýndan (13-05-2012 Saat 19:45 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Maç sevdalýsý deðilim.Hatta hoþlanmam bile.Günlerdir,böyle bir sonucu sezinlermiþ gibi ille de Erdemspor þampiyon olsun istedim.Zira bu denli toplumsal olaylar insanlardaki bastýrýlmýþ duygularý,horlanýþlarý ve tek baþýna olmanýn hiçliðinin bir dýþavurumudur.Kontrolsüzdür.Davranýþlara sürü içgüdüsü eðemendir.Tek baþýna bir centilmen olan birey,kontrolsüz ve çoþkun bir kalabalýk içinde vahþi bir yaratýk olur çýkar..Sert önlemler almak kaçýnýlmazdýr.Avrupanýn çagdaþ dünya görüþünü alacaðýmýz yerde [B]holiganizmi kendimize yakýn bulduk.Doðrusu biz bunlarý haketmedik;Tekrar her futbol sezonunda holiganizmin deðil,erdemin þampiyon olmasý dileðimle!...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ne demeli bilemiyorum.bu olaylarý adam akýllý irdelemeli verilecek cezalarý öylesine yüksek tutmalýyýz ki bir daha bu olaylara tevessüh edilmesin.trabzonu terörist ilan eden bazý medyalar bu olaylarý nasýl irdeleyecekler merak ediyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri