Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: MX cihazımda geceleri sinyal sorunu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart MX cihazımda geceleri sinyal sorunu

Arkadaşlar hayırlı akşamlar.Ben kendim uydu montajı işi yapıyorum. ilk defa böyle bi sorunla karşılaşıyorum. Akşamları bazı frekanslarımda sinyal kalitem 432lere kadar düşüyor. Ortalama 55m. orta kalite kabloyu yeni değiştirdim olmadı. Next'in gold serisi LNB kullandım,oda olmadı. Hat kuvvetlendirici kullandım oda sadece sinyal seviyesini yükseltiyor.Ama benim sorunum kalite düşmesinde. Kullandığım Çanak Vestel 85 Ofset. Bu olay yüzünden işimden soğudum. Başıan böyle bişey gelen oldumu? Veya çözümünü bilen Allah için yardımcı olsun ( cihazda bu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

önce orda başka cihaz deneyiniz, deneyeceyiniz cihaz yine sorun yaparsa o zaman çanak anten veya aparatlardan kaynaklanan bir sorun var demektir. lnb kablosunu değişin başka dayzek kullanın, gündüz gözüyle skytürk ntv paketi ile cine 5 ve showtürk sinyal sevileri ne kadar, bunları yazmanız lazım bide kablo neden 55mt.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

normal bir şey 85 c m çanak ile avrupa transporderler % 42 düşmesi kablo ile alakalı değil. avrupa yayınları tpler türkiye de güçlü sinyal almak istiyorsan en az 120 cm çanak anteni kullanman lazım . çanaağını 120 yap sorun kalmaz rg 6 kalbo kulan 120cm çanak iile hiç sorun yaşamazsın (avrupa tplerin sinyal kalitesi %55 gündüzleyin % 42 tp düşer geceleri 85 cm çanak anteninle ) aynı sorunu 90 cm çanak anten ile bende yaşadım çanağı 120 çevirince sorun bitti ben 150 çanak anteni kullanıyorum yağmur yağsa bile avrupa tp leri sinyalı hiç kesilmiyor 120 cm çanağa göre 150 cm çanak daha güçlü çok etkili.
    Konu movieturk tarafından (14-05-2012 Saat 17:03 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri