Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arasý

Konu: Ünal Aysal: TFF'yi Haziran'da göndereceðiz

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Ünal Aysal: TFF'yi Haziran'da göndereceðiz

Galatasaray baþkaný Ünal Aysal NTVSpor'dan Fuat Akdað ve Mehmet Demirkol'un sorularýný yanýtladý.

Galatasaray baþkaný Ünal Aysal NTVSpor'dan Fuat Akdað ve Mehmet Demirkol'un sorularýný yanýtladý.
    Biz sýfýrdan bir takým kurduk. Hocanýn burada gayretleri burada çok önemliydi. Hoca seçiminin ne kadar önemli olduðunu zaman içerisinde anladýk. Takýmýn takým olma hüviyetini kazandýðýný görmek mutluluk vericiydi.
    En beðendiðiniz oyuncu?

Takýmdan hiçbir oyuncuyu tanýmýyordum Necati hariç. En çok elmander'i beðendim. Bu tür oyunculara çok saygý duyuyorum. Bir de Selçuk tabii.
    Þampiyonlukta Fatih Terim midir 1 numaralý etken midir?

Fatih Terim takým için 24 saat çalýþtý. Burada hepimizin ayrý görevi var. Herkes görevini çok iyi yaptý.
    Sezon stresli bir sezondu. 3 Temmuz olayý her þeyimizi alt üst etti. Galatasaray'ýn alakasý yoktu. Tüm taraftarlara çaðrýda bulundum. Bu iþe karýþan kulüpler bizim rakibimiz ama dostumuz dedim. Daha sonra Aziz Yýldýrým Galatasaray'ý suçladý. Biz mecburen bu konunun içine çekildik. Biz TFF'yi uyardýk. Ama maalesef hiçbir þekilde çzöülmedi.
    Kupanýn soyunma odasýnda verilmesi konusunda ne diyorsunuz?

Olayýn kronolijisine bakalým. Bu olay bana telefonda teklif edildi. Maçtan 10 gün evvel aradýlar ama ben bunu tartýþýrýz konuþuruz dedim. Daha sonra yönetim kuruluyla konuþtuðumuzda bu iþin sahada olmasýna karar verdik. Daha sonra Valimiz'le yaptýðýmýz konuþmada eðer buradaki olaylarda birileri ölecekse bize kargoyla yollasýnlar dedim
    Türk Futbolu'nda artýk bir reform yapýlmalý. Yeni TFF yönetimi kuralsýz bir þekilde futbolu yönetiyor. Görevlerini icraa ettiler. Türkiye'yi ikinci sýnýf bir ülke yaptýlar. Þu an bu yönetim gitmeli. Biz Kulüpler Haziran ayýndan sonra bu TFF yönetimini göndermek istiyoruz. Galatasaray olarak biz üzerimize düþen görevi yapacaðýz. Birkaç büyük kulüple bu iþi görüþtük. Biz þu ana kadar ne ben ne yönetim kurulundan biri görüþmedi.
    Yýldýrým Demirören yönetimi size bir söz verdi mi?

Biz çekimser kalýp oy kullanmadýk. Zaten tek adaylý seçim ne kadar seçim olur. Bize o zaman bize söz verilmedi. Avrupa için bize garanti verdi. Biz seçmedik ama madem seçildiler destek verelim dedik ama baþarýlý olamadýlar. Bizi Disiplin Kurulu'na göndermeleri tamamen politikti.
    TFF yaptýðý iþlerle UEFA'nýn 3-4 tane kuralýný çiünediler. Bu kararlar UEFA'dan dönecek kararlar.
    Farklý bir yönetim tarzý sergiliyorsunuz? Yönetim Kurulu'nda çok farklý sesler çýkýyor? Piþman mýsýnýz?

Ben 15 kiþilik bir yönetim kurduðumda bu arkadaþlarýmla daha önce hiç çalýþmadým. Herkes kendi deneyimini masaya yatýrdý. Basýna çok ters açýklamalar da oldu. Biz gelirken þeffaf olacaðýz dedik belki de biraz da þeffaf olduk. Galatasaray'da kol kýrýlýr yen içinde kalýr. Bazý arkadaþlar ters düþtü ben araya girdim.
    Spor yöneticiliðyle profesyonel yönetim tarzý arasýnda nasýl farklar var?

Öncelikle Ýhtisasýnýzý belirlemeniz lazým. Örneðin Fatih Terim'in iþini yapmaya kalksam þu an 100 puan gerideydik. Misal Ali Dürüst görülmeyen kahramandýr. Ben kriz yönetimini üstlendim. Ben istediðim futbolcuyu alýp satamam. Misal taraftarlar 'Drogba'yý alýn diyorlar' ben de çok isterim. Ama 20 tane faktör bir araya gelecek ve þartlar olgunlaþacak da biz o oyuncuyu alacaðýz.
    Transferler hakkýnda konuþan Aysal sözlerini þöyle sürdürdü; Burak için þunu söyleyeyim eðer kulübü bize bir teklif etseler ondan sonra görüþürüz. Bundan sonra da transferlerimiz nokta atýþý olacak. Takýmýmýz þu an eksik.
    Melo affdedildi mi?

Fatih hocanýn tüm futbolculara gözü üstünde. Melo daha sonra çok üzüldü. Ben kendisiyle çalýþmak istiyorum. Arkadaþlarýmýzla bir araya gelip konuþacaðýz.
    Melo'nun gol sevincini beðeniyor musunuz?

Ben sempatik buluyorum. dünyada her futbolcunun bir sevinme þekli var.
    Galatasaray'ý dünyanýn en büyük 10 kulübünden biri yapmak istiyorsunuz. Neler söylemek istersiniz?

Bize verilen görevler sadece Galatasaray için deðil Türk futbolu içindir de. Kurumsal yapýnýn düzeltilmesi ve tüm alanlarda profesyonelleþmesi lazým. Yetki ve sorumluluklarý herkesin bilmesi gerekiyor. Biz bir de ayrý bir ekip kurarak iþleri denetledik. Ýþte bir ekip olarak bu yönde ilerliyoruz.
    Sponsorlar hakkýnda konuþan Aysal; Geçen sene sponsorluk ve gelirlerimiz 40 milyon Euro iken bu sene 120 milyon Euro. Bizim hedefimiz 2 sene sonra 180 milyon euro civarýdýr.
    Alt yapýya çok önem veriyoruz. Kaybettiðimiz 5 yýlý kazanmak için elimizden geleni yapýyoruz. Yabancý sayýsý þu an optimum seviyesinde. Biz sadece þampiyonluða oynamýyoruz. 10 senelik bir plan çerçevesinde iþlerimizi yürütüyoruz.
    Kulupler Birliði'ne sert sözlerle yükelenen Aysal, Kulüpler Birliði'nin hiçbir önemi yok. Ýþlevselliði olmayan boþ bir yapý. dedi.
    Florya'dan taþýnacak mýsýnýz?

Florya artýk bize yetmiyor. Bu yüzden Arena'ya yakýn bir yerde Florya'yý oraya taþýyacaðýz. 2014 Mart ayýna kadar taþýnma iþlerini tamamlayacaðýz. Riva'yý satmak gibi bir yetkim var. Ama þu an satmayý düþünmüyorum.
    Kaç dönem baþkanlýk yapmayý düþünüyorsunuz?

1 veya 6 sene gibi bir vakit var önümde. Ben buraya iþ odaklý geldim.
    Yeni bir Federasyonla 2 sene içerisinde her þey rayýna girer. Büyük kulüplere de burada büyük iþ düþüyor.
    Aziz Yýldýrým çýktýðýnda ne demek istersiniz?

Aziz Beyle bir kez karþýlaþtým. Beni gelip tebrik etti. Kendisiyle iyi bir iliþkimiz olmuþtu. Aziz bey görevinin baþýna dönerse kendisini en iyi þekilde aðýrlarým.
    Aziz bey savunmasýnda Galatasaray'ý kattýðýnda ben de doðal olarak çýkýp cevap verdim. Yoksa kendisiyle þahsi olarak hiçbir problememiz olmaz.
    Son olarak TFF'ye sesleniyorum. Ýþleri yoluna koymalýlar yoksa Türk Futbolu çok iyiye gitmiyor. Türk futbolseverlere iyi tatiller diyerek sözlerini tamamladý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

helal olsun baskanýmýza

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. kardeþimi Ziraat Türkiye Kupas Finalini kazanmalarýndan ötürü kutluyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri